Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zestaw głośnomówiący Bluetooth w note


Gość bartosch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem.U mnie w strone przedniej szyby.2013r.Nie korzystam z tej opcji,bo za każdym łączeniem radia z telefonem załącza się odtwarzacz muzyki w telefonie (Samsung U800).Na 100% wina telefonu,sprawdzałem kilka innych działa poprawnie.Problem roawiązuje wgranie nowego oprogramowania tel.ew. wymiana tel.na nowszy model.Tak stwierdził serwis Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi...

Wygląda, ze co parę lat zmiana :)

Logiczne by było w stronę tylnej szyby, ale,.... :)

Jeszcze mam na gwarancji, ale kusi mnie żeby przełożyć :))

Nic, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rocznik 2010 i jest tak jak na fotce zamieszczonej przez Janio - czyli mikrofon skierowany w stonę kabiny. Czułość mikrofonu może też u mnie regulować. Jest odpowiednia opcja w radiu. Regulacji można dokonać tylko podczas rozmowy. Mam radio 2 DIN produkowane przez Clariona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei głośniczek i mikrofon zaczepiony na blendzie przeciwsłonecznej.... zupełnie niezależny.... i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale masz fabryczny zestaw? I tak zamontowany mikrofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie visia , ona chyba była baz fabrycznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dwie fotki  umieszczonego mikrofonu w moim notku. Dzisiaj wyjąłem obudowę z mikrofonem. Ze zdjęcia widać, że można to odwrócić o 180 stopni. Więc jeśli u kogoś słabiej słychać może wypróbować tej opcji z odwróceniem. Gwarancji nie traci przy takiej operacji. Oczywiście dotyczy mikrofonu takiego jak u mnie. Nie wiem jak jest w starszych i nowszych wersjach. Moja acenta ma radio 2 din z bluetooth, elektryczne lusterka, szyby. stoliki za siedzeniami.

post-50407-0-72819100-1394129163_thumb.jpg

post-50407-0-40749000-1394129169_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią że to Polacy pija alkohol... :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią że to Polacy pija alkohol... :icecream:

No właśnie nie dopisałem, że musieli być przy montażu niedzisiejsi lub poniedziałkowi jak wcześniej ktoś zauważył. :thumbsdown:

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za podpowiedzi, udało się.. Oto efekt ;-) 3yzu6yve.jpg

 

Wysłane z mojego Pentagramusa Monsterusa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłoby się nie udać! Jeśli coś jest włożone to i wyjąć się da. Ale nie w tym rzecz. Czy poprawiła się jakość rozmów??? O to jest pytanie? :phone:

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem.

Wydaje mi się, że tak, bo żona mniej narzeka jak do niej dzwonię...

Ale muszę sprawdzić "będąc z zewnątrz"...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem.

Wydaje mi się, że tak, bo żona mniej narzeka jak do niej dzwonię...

Ale muszę sprawdzić "będąc z zewnątrz"... :)

Nad tym to bym się zastanowił :whistle:  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może coś wniosę do tematu, a może tylko zamieszam  :mellow:

Mam taki mikrofon jak troll3 "fabrycznie" zamontowany otworami w stronę przedniej szyby, lusterka.

Wykonałem rozmowę z auta z wykorzystaniem bluetootha.

W moim przypadku osoba ze mną rozmawiająca jednoznacznie, że wyraźniej, lepiej byłem słyszalny gdy

otwory mikrofonu skierowane były w stronę szyby przedniej.

Gdy były w moją stronę głos był z "przydźwiękami" i "syczący".

Zostawiłem jak było (do przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

"Co Notes, to obyczaj" :)

Nie wiem, u mnie chyba się poprawiło po przekładce...

Może tez zależeć to od transmisji telefonu?

Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę, mikrofon raczej powinej być skierowany w stronę mówiącego. Poza tym czułość mikrofonu można regulować. Jest to pisane w instrukcji. Może tu jest myk. Mikrofon trzeba sobie "doregulować" bo w przypadku takiego sprzetu zarówno za mała jak i za duża czułość może stwarzać problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam w tej chwili ale podczas rozmowy coś się naciska na radiu a czułość mikrofonu reguluje się pokrętłem głośności. Na wyświetlaczu zmienia się kilkustopniowa skala. Też to odkryłem po 3 latach posiadania samochodu :D.  Sprawa jest opisana w instrukcji - przynajmniej w samochodach z radiem made by Clarion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj....To dotyczy radia i głośników podczas jazdy(auto zwiększanie głośności),ale prawie na pewno nie mikrofonu.Mam oczywiście w/w radio

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to oczym mówisz to "czułość" zwiększania głośności w zależności od szybkości jazdy i akurat to ustawia się z poziomu menu radia. Ale jest jeszcze możliwość zwiększania i zmniejszania czułości mikrofonu od zestawu głośno mówiącego. Regulacja jest możliwa tylko podczas rozmowy telefonicznej - mikrofon musi być aktywny. Dziś to sprawdzę w instrukcji i napiszę jak się to robi.


AKTUALIZACJA

 

Podczas rozmowy telefonicznej trzeba przycisnąć przycisk MENU. Pojawi się menu MIC VOL z zakresem regulacji od -2 do +2. Ustawiona fabrycznie wartość domyślna to 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to odkryłem przupadkiem po 3 latach posiadania samochodu. Jak by człowiek czytał instrukcję do samochodu od deski do deski, to by się to wyłapało. A racji, że każdy czyta wyrywkowo, pewne tematy uciekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...