Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Woda do kabiny


Gość sonar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio w swojej almie N15 że podczas deszczu gdzieś po stronie pasażera kapie woda. Wygląda na to że woda kapie z obudowy filtra kabinowego. Może ktoś miał podobny przypadek i jak temu zaradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sonar, że Twoją Almerkę trapią te same dolegliwości co moją... Próbowałem uszczelniać to gdzieś na podszybiu, ale nie pomogło. Daj znać jak uda Ci się tą nieszczelność usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio w swojej almie N15 że podczas deszczu gdzieś po stronie pasażera kapie woda. Wygląda na to że woda kapie z obudowy filtra kabinowego. Może ktoś miał podobny przypadek i jak temu zaradził?

 

 

mogło pocieknąć własnie z okolic filtra kabinowego,

nie wiem dokładnie jak, ale czasem sie to zdarza,

a zdarza się jak jest "dużo" wody do odprowadzenia np. w myjni automatycznej albo przy obfitym deszczu, i trochę wody dostaje się na dywanik pasażera, możliwe ,że woda dostaje się wtedy w jakiś sposob do "instalacji" powietrznej, trzeba wlączyć nawiew i przedmuczać, mialem czasami taką sytuację w poprzednim aucie też japońskim i też miało filtr kabinowy pod schowkiem, więc gdy zdarzylo mi się to kilka dni temu a Almerze gdy padał deszcz, nie zaniepokoiło mnie to wcale :-)

 

w moim poprzednim aucie zdarzało się to czasami gdy auto sobie stało a lał deszcz ale było tej wodu niewiele no i w ciągu kilku lat zdarzyło sie to kilka razy, a raz jak juz wspominałem w myjni,

więc chyba nie ma powodu do obaw , no chyba żeby sytuacja zaczela sie powtarzać zbyt często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy każdy większym deszczu pojawia się stróżka wody. Na szczęście tak często nie pada a auto garażuję, ale chętnie się pozbędę tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jeśli sytuacja powtarza sie przy każdym deszczu to jest problem, ale u mnie pociekło jak na razie jeden a raz a deszcze padają przelotne od kilku dni, więc sądze że to jest jakieś konstrukcyjne niedopracowanie "japońskie" :-)

z nawiewem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Płyn to nie jest. Bo od czego człowiek ma zmysł smaku :lol: Może faktycznie to te spinki. Jak się zrobi cieplej zabieram sie za szukanie przyczyny.

 

Na 100% przecieka przy spince podtrzymującej przednią szybę (przerabiałem to osobiście w K11). Trzeba:

1. zdjąć wycieraczki

2. plastik przy podszybiu

4. wyjąć spinki przy szybie (delikatnie)

5. wyczyścić i odtłuścić miejsce mocowania spinek

6. zasilikonować i złożyć wszystko do kupy

 

Odkąd to zrobiłem mam z tym spokój. Spinka po stronie pasażera niefortunnie umieszczona jest dokładnie nad wlotem powietrza do dmuchawy. Ma cieniutką uszczelkę która z wiekiem parcieje. Osobiście zasilikonowałem też spinkę po stronie kierowcy.

 

ps. komuś z forum wysyłałem kiedyś fotki z całej operacji, niestety nie mogę ich znaleźć, jeśli mi się to uda to wstawię do wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Nie bądę musiał bawić się w odkrywcę.Według rachunku prawdopodobieństwa z wypowiedzi z postów wynika że to właśnie spinka jest przyczyną przecieków. Za tydzień w poniedziałek dowiecie się KTO MIAŁ RACJĘ :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo w swojej P10. I też przy spince podtrzymującej. Pomógł silikon, choć może jakiś miękki kit byłby lepszy, bo nie wiem czy silikon pod wpływem jakichś detergentów (szampony, itp.) kiedyś nie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam identyczny problem co wy z N15-woda na wycieraczce po duzej ulewsie.Czytalem juz wasze posty i jka moglbym prosic to przeslijcie mi na maila jakies fotki jak to sie robi gyz nie chce dochodzic do tego metoda prob i bledow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzis w nocy padało a po południu wyjeżdżałem, przychodzę do almerki, patrze a na dywaniku pasażera jest troche wody,cholera,

nie podoba mi się to,

mam ktoś te zdjęcia z naprawy podszybia?

może by tak je wkleić? co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinka po stronie pasażera niefortunnie umieszczona jest dokładnie nad wlotem powietrza do dmuchawy. Ma cieniutką uszczelkę która z wiekiem parcieje. Osobiście zasilikonowałem też spinkę po stronie kierowcy.

 

 

 

to jak ta szyba jest zrobiona?nie jest normalnie wklejona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiałem ten temat z wodą do kabiny. Zdjąłem wycieraczki i plastikowe podszybie. Zapaćkałem silikonem zielona spinke-podpórke szyby i plastikową klapkę która znajduje sie prawie dokładnie nad otworem doprowadzającym powietrze do kabiny. Wydaje mi sie że właśnie złe uszczelnienie tej klapki a nie spinka jest powodem przedostawania sie wody do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sie dostać do podszybia, trzeba sciągnąć wycieraczki ale chyba całe, nie tylko pióra, jak to się robi?przyglądałem się dzisiaj i już wiem, o co chodzi z tym podszybiem,nie wiem jak się tam dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba odkręcic ramiona wycieraczek.Nakrętka o ile pamietam na klucz 14 jest pod plastikowym kapturkiem.Ten kapturek ma takie małe naciecie na płaski srubokręt.Wystarczy lekko podważyc i schodzi.Plastikowe podszybie przypięte jest kilkoma spinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w nocy padało a po południu wyjeżdżałem, przychodzę do almerki, patrze a na dywaniku pasażera jest troche wody,cholera,

nie podoba mi się to,

mam ktoś te zdjęcia z naprawy podszybia?

może by tak je wkleić? co?

U mnie dzis to samo :shock: Szybiarze moga to zrobic? Bo sie chyba wybiore w sobote - jakims kamykiem w szybe przednia chyba dostalem i mam odprysk. Wiec moze by i z tym zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radzio

Sonar: którą klapkę zapaćkałeś silikonem? Mam Primerę P11 i po zdjęciu kratki z podszybia są dwie prostokątne dziury (jedna po stronie kierowcy, druga po stronie pasażera.) Jedna z nich była zakryta czymś ale nie do końca (tak ok. 3/4 długości.) Klapka sprawiała wrażenie, że ma chronić przed liściami itp. niż przed wodą. Może ta klapka jest gdzieś od wewnątrz auta, albo w P11 jej nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
trzeba odkręcic ramiona wycieraczek.Nakrętka o ile pamietam na klucz 14 jest pod plastikowym kapturkiem.Ten kapturek ma takie małe naciecie na płaski srubokręt.Wystarczy lekko podważyc i schodzi.Plastikowe podszybie przypięte jest kilkoma spinkami.

 

 

dzięki ,sonar, oto mi chodziło,

ale dopiero teraz miałem czas się tym zająć,

sprawa wygląda tak jak jest opisana w tym wątku,

po rozmontowaniu podszybia, są tam dwie spinki ,jedna na wysokości kierowcy a druga na wysokości pasażera.

Ta przy pasażerze znajduje się nad wlotem powietrza do nawiewu kabiny i z niej to kapie .

Po zasilikonowaniu jest cool. :-)

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alf: mówisz, że zasilikonowałeś zieloną spinkę po stronie pasażera i pomogło? Czy jeszcze coś silikonowałeś? Bo ja też silikonowałem te spinki, ale nie pomogło. Rozebrałem jeszcze raz podszybie i zpaćkałem silikonem całą szybę po stronie pasażera (łącznie ze słupkiem.) Narazie nie było ulewy, więc nie wiem czy jest cool.

 

Sonar: już wiem o którą klapkę ci chodziło, ale z nią nic nie robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alf: mówisz, że zasilikonowałeś zieloną spinkę po stronie pasażera i pomogło? Czy jeszcze coś silikonowałeś? Bo ja też silikonowałem te spinki, ale nie pomogło

 

dokładnie stary tą, taką seledynową,

 

lałem na nią wodę i widziałem jak kapało prosto do wlotu powietrza i na dywanik, u mnie podczas nawet dużej i długiej ulewy wody na dywaniku było tak ok. powiedzmy na oko z pół szklanki nalane. Sądzę, że to się cały czas nie przelewało u mnie,troche pociekło i poźniej do następnej ulewy.

Zasilikonowałem spinkę, od spodu tzn. między spinką a szybą- jest tam szczelina- i dookoła spinki na ok.2-3 cm.Polewałem spinkę po wyschnięciu i nie ciekło.

Potem wszystko złożyłem i myłem samochód, nie żałowałem wody na szybę, było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję wodę na szybę i nigdy nie leciało do środka - przez to gorzej jest mi zlokalizować usterkę. Poczekam na większy deszcz i zobaczymy czy będzie sucho czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość tsingtao

Witam wszystkich

Miałem podobny problem, czyli woda w kabinie od strony pasażera podczas deszczu.

Postąpiłem tak jak użytkownik "kuchar"

1. zdjąć wycieraczki

2. plastik przy podszybiu

3. wyjąć spinki przy szybie (delikatnie) + wyjąłem drugą spinke(zacisk) przytrzymującą podszybie

 

Ponieważ silikon się nie sprawdził

- zrobiłem gumową podkładkę ze starej dętki rowerowej (zdjęcia)

- złożyłem wszystko z powrotem

Po większych deszczach i myjni woda nie dostaje się do środka.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sargoszyygy

Dzięki za ten temat bo już miałem miesiąc temu o tym pisać ale czasu brakło, już się martwiłem że tylko mnie ten problem tknął ale mi ulżyło że to może nic poważnego, spróbuje wasze metody i zobaczymy, orientuje się ktoś może czy powodem może być złe przyleganie tych plastików i gumy do szyby. te wtykane zaciski mam może ze trzy na całe podszybie i trochę mi to odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powyższy problem okazała się prostszy do rozwiązania niż myślałem. Otoż uszczelka która idzie między podszybiem a szybą odkleiła się , przykleiłem ją taśmą spowrotem jak powinno być i zero wody w deszczu czy podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...