Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja - kamera cofania - DVD ?????


Gość lc4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i racja. Zwykle jestem zwolennikiem wyposażenia fabrycznego, ale jeśli mówicie, że oryginał to lipa ....

Jedynym uzasadnieniem dla fabrycznej jest cena. Ładną używkę z czytnikiem DVD i ramką można wyrwać za ok. 1300 - 1500 PLN.

Dedykowany, skośny sprzęt, średnio 2000 - 2900 i nie komponuje się specjalnie estetycznie z panelem środkowym.

 

Dodatkowe pytanie. Znacie jakiegoś kumatego elektronika od Nissana, z dostępem do komputera, z W-wy lub okolic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta radia fabrycznego to na pewno mniejsze zainteresowanie u złodzieja. Estetycznie w przypadku zamiennika nie jest źle a wg mnie jest bardzo dobrze (wrzucam przykladową fotke jakiegos radia z forum .ru). Mamy to szczeście że do x wchodzi każde 2 din bez żadnej kombinacji a podpięcie i integracja z przyciskami z kierownicy jest prosta.

.

.

post-68980-0-78380900-1415519763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czuję się przekonany.

 

Wytypowałem wstępnie 2 modele:

1.

2.

 

Looknijcie proszę, czy parametry i funkcjonalność tego pierwszego warte są 300 PLN więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał to droższe. Napisz jak zainstalujesz jak chodzi jeśli chodzi o divx i jakość głosu przy połączeniu tlf przez bluetooth. Jestem trochę rozczarowany Pioneerem avh 5500- czyta divx z płyty ale nie wszystkie rozdzielczości, trza latać tam i z powrotem i zmieniać rozmiar. to samo z USB. Jakość połączenia przez BT słaba, ludzie mnie nie rozumieją, muszę mówić głośno. Obiecywali update co do screen mirror z androida ale nic z tego. Natomiast na firmowe radio w t 31 nie narzekam...oczywiście przydałoby się USB i DVD...i częsty update GPS

Edytowane przez xman70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i częsty update GPS

No właśnie, z którego roku dostepne są mapy do ori urządzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z którego roku dostepne są mapy do ori urządzenia ?

Ostatnia aktualizacja map dla x-traila 2008 r. to 

 

04IT - X7 CONNECT PREMIUM EUROPE - 2013

 

podaje www.navigation.com , ale cena 189 EURO nie zachęca do zakupu. 

 

Do śmigania po kraju wystarczy yanosik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czuję się przekonany.

 

Wytypowałem wstępnie 2 modele:

1.

2.

 

Looknijcie proszę, czy parametry i funkcjonalność tego pierwszego warte są 300 PLN więcej.

Ja bym Cię prosił byś nie wybrał żadnego.

Szukaj tylko markowych, GMS jest dosć długo na rynku (niby to marka philipsa) ale alpine, clarion, blaupunkt i pioneer to są trwałe i testowane sprzęty - te to chinole. Markowe też trzeba sprawdzić, czy bezproblemowo w różnych sytuacjach łączą się z 5 różnymi telefonami. Tylko wtedy brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tylko markowych, GMS jest dosć długo na rynku (niby to marka philipsa) ale alpine, clarion, blaupunkt i pioneer to są trwałe i testowane sprzęty - te to chinole.

 

A jak myślisz, gdzie są produkowane (składane) te "markowe" ?

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Alpine ma kilkadziesiąt oddziałów. Też kilka w Chinach. Ale standardy pracy i badań rozwojowych w Alpine są inne niż w GMS.

Ja Cię nie namawiam, Ty nie masz wyboru. Inaczej sam sobie strzelisz w stopę. Jak nie masz kasy to kup używki też będą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS mają w środku to samo co te markowe - też się nad jednym ich modelem zastanawialem który był klonem blaupunkta new york. Zniechęciłem się opiniami jak polski przedstawiciel leci w kulki przy reklamacjach. Kupiłem więc blaupunkta którego mi ukradli i kupiłem clariona nx"coś tam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS mają w środku to samo co te markowe - też się nad jednym ich modelem zastanawialem który był klonem blaupunkta new york. Zniechęciłem się opiniami jak polski przedstawiciel leci w kulki przy reklamacjach. Kupiłem więc blaupunkta którego mi ukradli i kupiłem clariona nx"coś tam".

Niestety nie ma takiej opcji. Wyślij jakiś link ze zdjęciem czy opisem wnętrzności. To forum przeczyta ktoś później i zrozumie tylko, że GSM to to samo co Blau. i kłopoty gotowe. My tu tworzymy historię!

To, że coś jest podobne to nie znaczy, że przemyślane, testowane i tak samo trwałe. Oni mają wiele lat doświadczenia, są tam eksperci materiałoznawstwa, wiedzą co się sprawdza co nie a w podróbach myślą, że się znają.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ...masz racje. Sam nie sprawdzałem - pisałem co przeczytałem wielokrotnie na innych forach.

Na etapie poszukiwania sprzętu mieli klon blaupunkta ktory miał identyczne parametry i menu. Zachęcają napewno ceną.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby twórca wątku kupił tego gms to byśmy się przekonali ile to to wytrzyma i jakie będzie miał problemy. Ale to jest moja prywatna potrzeba a On ma tu dostać sprawdzoną informację. Marcin z okazji imienin dostaje ode mnie plusa. Poza tym przyznał mi rację.... :icecream: a ostatnio coraz trudniej o to. Wszyscy wiedzą lepiej.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie GMS 6701 luxury, już minął rok więc co nieco mogę powiedzieć.Wiec tak jestem zadowolony nawigacja automapa dziala bdb, jakość dżwięku bdb lepsza niż oryginał mam kamere cofania w ramce rejestracji bdb widać w dzien i w nocy, bdb połączenie bluetooth z telefonem odbiór mam ustawiony z przycisków na kierownicy oczywiście sterowanie w kierownicy współgra z multimediami to radio ma moduł w sobie, wyjścia na kartę, usb itp.Nie jest ono dedykowane do t30, ale pasuje bez ramki lecz jest 3mm szczelinka do okoła, mi to nie przeszkadza.Jak narazie jestem  zadowolony uważam, że buł to dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, o takie, praktyczne informacje chodziło. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś poważnie myślał o kupnie a chciał zobaczyć jak to się na żywo komponuje postaram się zrobić foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Decyzja zapadła. Wybrałem trzecią drogę. Jaką ? Na razie tajemnica. Jak zrobię, pochwalę się w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...