Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Wahacz czy zwrotnica - jak naprawić


Gość marekmarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mi na przegladzie powiedzieli ze jest luz na koncowce drazka kierowniczego dopiero jak sam zajzalem to okazalo sie ze luz jest ale na tych dwoch lozyskach

 

Panowie, a jakie tego objawy są?

 

u mie przy skrecaniu kolami lub w czasie jazdu przy gwaltownym skrecaniu charakterystychnie chrupalo

 

ja dalem za lozyska + uszczelniacz (oddzielnie kupowane) ok. 60zl

 

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2006 11:51 ]

wiecie co wczoraj wymienilem te 2 lozyska(60zl) dodatkowo gumy na przegubach (60zl + 120zl robocizna) wczesniej byly wymieniane wahecze dolne i wyjezdzam z warsztatu a tu dalej chrupie :shock: powiedzialem mechanikowi niech wsiada przejedziemy sie to poslucha i on nie wie co to :sad: w dodatku mowi ze zawiasy sa git

 

czy ktos z was ma jakis pomysl co to moze byc :?:

 

nie jestem pewien czy lozysko w kole jest dobre dodam ze chrupie tylko po lewej stronie tak jakby z kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lece bo chce

mi wyje z prawej strony przy kole wymieniłem łozyska przetoczyłem tarcze dałem nowe klocki wymieniłemłozyska w skrzyni zmieniłem opony i k...a dalej wyje auto nie było bite i nie wygląda mi to na przegob wyje przy jezdzie bez skretu jak ktos wie co to prosze o pomoc dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś z was osobiście wymieniał te łożyska w zwrotnicy, bo z tego co napisał Widaw

w zwrotnicach są zamontowane dwa łozyska kulkowe w osłonie wieńca kulek.

Nr katalogowe:

łozysko male - SKF 6203-2RS1

lożysko duze - SKF 62/28-2RS1

wychodzi, że to są zwykłe łożyska kulkowe. Z tym że łożyska 6203 pracują w pionie a nie w poziomie. Nie są przystosowane do pracy gdzie występują naprężenia skośne. Jak w sklepie powiedziałem że chcę łozysko do zwrotnicy 6203 to koleś mało mnie nie wyśmiał. Powiedział że montując zwykłe 6203 w poziomie, to bardzo szybko można wypchnąć środek łożyska. Dodał że juz w maluchach były łożyska kulkowe przystosowane do przenoszenia obciążeń skośnych. Więc jak to jest z tymi łożyskami w Primerach. I czy to zdjęcie umieszczone w 1 poście to jest zdjęcie zwrotnicy w P10 czy w P11. I czy jest jakaś różnica w budowie zwrotnicy między P10 a P11 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłem w paru sklepach motoryzacyjnych i wszędzie mi mówią że pierwszy raz słyszą o zestawie naprawczym. Za to polecili mi całą zwrotnicę za 1090zł - po 30% zniżce w InterCarsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Wydaje sie że facet ze sklepu średnio wie co mówi..

Skad może wiedziec jak zbudowana jest w Primerach zwrotnica.

W P10, 11 jest podparta i nie przenosi dużych obciązeń wsdłużosiowych na łożyska. W wielu aktach stosuje sie w zwrotnicach łożyska stozkowe (lub skośne-kulkowe jednorzedowe, które też mogą przenosić obciążenia osiowe do 40st.) a te pierwsze reguluje je sie odpowiednio dokręcając srubą.

Nie robiłem zwrotnicy ale skoro były tam takie łożyska jak podał ci kolega

tzn ze takie powinny być...

Chyba ze ktoś kiedyś wstawił tam zwykłe kulkowe o wymiarach zewnetrzych

Z tego co widze po oznaczeniu to zwykłe tam są kulowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zestawy naprawcze w cenie ok. 70zł. Są to zwykłe łożyska kulkowe.

Moim zdaniem nie ma różnicy między modelami, chociaż tego nie mierzyłem, ale kupując grzybek ochronny z P11 obejrzałem co i jak, wyglądają identycznie a grzybek pasował.

 

Do wymiany potrzebny ci będzie ściągacz bezwładnościowy i solidnie zamontowane do gleby imadło. Ściągacz możesz sobie zmontować sam z dłuuugiej nagwintowanej śruby bez końcówek lub pręta( dostępne w sklepach rolniczych :) i zestawu okrągłych płaskich płytek o średnicy zbliżonej do lub najlepiej takiej samej jak łożyska.

Nie wiem jak u Ciebie, ale raczej nastaw się na wymontowanie tego golenia z auta.

Potrzeba trochę cierpliwości i pójdzie.

Jak nie masz ściągacza to moja propozycja - nie podejmuj się tego, szkoda nerwów.

Mnie wymiana ostatecznie w warsztacie kosztowała 100 zł z ustawieniem zbieżności.

Jak widziałem gości jak się z tym szarpali - nie żałuję.

A zbieżność i tak musiałbym ustawić..

 

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak to jest z tymi wymiarami to dolne łożysko to 27 czy 28 mm http://www.allegro.pl/item254815896_zestaw...0_p11_wp11.html. Znalazłem łozysko o identycznych wymiarach jak małe ale jest skośne to znaczy przenosi obciążenie pod różnymi kątami. Może takie zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl że nie znam tej opcji (Szukaj), wiem że wpierw trzeba szukać i szukałem, ale na Allegro ktoś podał wymiary dolnego łozyska 58x27x16 i dlatego zapytałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...