Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] tylna wycieraczka N15


Gość krrizz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale czy jednak ktos wie jak zmienic ustawinie poczatkowe wycieraczki ?

 

W moim autku wycieraczka właśnie stoi w tej pozycji jak Tobie pasuje :D jak będę rozbierał swoją spojglądne na to i powiem Ci :) choć może to chwilkę potrwać (ostrzegam :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wycieraczka naprawiona i stoi w pozycji pionowej :) czyli tak jak powinna być :) podejście do zrobienia zajeło więcej czasu niż sama naprawa :) (nawet nie naprawa a czyszczenie i smarowanie mechanizmu wycieraczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sorry, nie zaglądałem tu dawno. Ja położenie wycieraczki tylnej zmieniałem 8 lat temu, w nowej, dokładałem siłownik do klapy i od razu zmieniłem polożenie ramionka wycieraczki. Dokładnie nie pamiętam, ale na 99% przekładałem "ośkę" od ramienia, które łączy obydwa kółka. Otwór był, trzeba tylko przełożyć ten kołek. Problemów nie było. Pamiętam, że wolny otwór był naprzeciwko tego kołka. Mam nadzieję,że jest to w miare jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy pionowo skośnym ustawieniu (w końcu japońce myśleli nad tym) zbiera się na gumce mniej brudu jak wycieraczka nie pracuje. Jak zaczyna padać to się lepiej brud wypłukuje. Przy wycieraczce poziomej na gumce brudzik się pięknie osadza i włączenie jej szybciej zużywa gumę.

Dlatego ja pozostanę przy oryginalnym położeniu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro temat wycieraczek powiedzcie jakie macie z przodu rozmiary ? ja zalozylem takie co mialem zawsze 53cm lewa i 48 prawa ale cos mi sie wydaje ze ta lewa moglaby byc dluzsza. mowa o N15 98r HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ktos smarowal tylna wycieraczke? chodzi o ta tulejke? dzis to rozebralem ale okazuje sie ze ten trzon w tulejce nie jest wyjmowalny, chyba ze sie myle. Wiec jak to nasmarowaC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopuję temat, bo ja położenie tylnej wycieraczki zmieniłem tak samo jak napisał kolega Wiesiek_Almera. A zrobiłem to tak:

1. Rozkręciłem silniczek,

2. Wyciągnąłem element łączący plastikowe koło zębate z trzpieniem wycieraczki,

3. Wyciągnąłem taka metalową mała tulejkę z plastikowego koła zębatego w którą wchodzi element łączący.

4. Obróciłem koło zębate o 180*

5. Wsadziłem tą metalową tulejkę w nowe miejsce specjalnie na to przygotowanerolleyes.gif

6. Wsadziłem z powrotem element łączący i skręciłem wszystko do kupy laugh.gif

 

I wszystko działa jak należy i o wiele fajniej wygląda :)

 

Poniżej link do tematu jak to się robi w Micrze. W almerach sprawa jest ułatwiona bo nie trzeba wiercić nowych otworów, ponieważ jest dodatkowy otwór mocowania łącznika koła z trzpieniemlaugh.gif

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/19599-polozona-tylna-wycieraczka-k11/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...