Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mam tłumik UPGrade - REWELACJA!!! (sound clip inside ;-)


Gość Xzandafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na wymianę mojego zdezelowanego tłumika końcowego, więc przez ostatni miesiąc bardzo dokładnie sprawdziłem oferty większości porducentów "w rozsądnej cenie"... Kupiłem (chyba jako jeden z pierwszych) w Polsce tłumik uniwersalny firmy Upgrade. I co??? REWELACJA!!! Ale po kolei:

 

Wygląd jest naprawdę wypasiony - typowo japoński/motocyklowy kształt jak produkty M-Techa czy KM Turbo. Końcówka 9cm jest optymalna zwłaszcza, że można wstawić także wkładkę wyciszającą i optycznie końcówka się pomniejsza.

 

Dźwięk to najlepsza strona tego tłumika. Z wkładką dźwięk jak w BMW serii M :) - lekki basowy pomruk i nic więcej, cicho jak z seryjnym tłumikiem niezależnie czy obroty niskie czy wysokie. Idealny na długie trasy, bo nic nie męczy. Dedykowane Ultery są jedne z cichszych (kumpel ma taki) ale Upgrade jest cichszy!!!

Bez wkładki ten sam basowy pomruk tylko nieco głośniejszy, z kolei wraz ze wzrostem obrotów zwieksza się też natężenie dźwięku - już mniej basu a bardziej racingowy dźwięk. Starszy ma Remusa Racing w Focusie i Upgrade'a można porównać do niego, zarówno pod względem tonu jak i natężenia dźwięku. Znacznie cichszy od M-Tech'a (przesada z tym hałasem) i nie pierdzi jak KM Turbo w stylu Poloneza. A co najważniejsze czuć, że tak samo dobrze ciągnie z wkładką jak i bez... miło :) Poprawiła się także kultura pracy - mam na myśli to, że po zmianie biegu autko niezwykle dobrze i szybko reaguje na gaz.

 

Ostatnia rzecz to cena... niska! 279zł zapłaciłem za tłumik. To najtańszy z ich oferty i jesen z najtańszych wogóle. Droższe "karbonowe" modele kosztują w granicach 550zł.

 

Jakby ktoś z Was się zainteresował to podaję linka do ich strony www.tuningo.net ; mam także od nich cennik tłumików, więc jeśli ktoś by chciał, to niech mi poda maila (najlepiej na PW).

 

A oto jak to wszystko wygląda, PIĘKNE! :)

IMG_0837.jpg

IMG_0844.jpg

IMG_0841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co przejechałem ponad 100km. Pytałem się tłumikarza czy będzie głośniej - odpowiedział mi, że to w środku to nie jest do końca wata, która się wypali i że dźwięk się nie powinien zmienić...

W każdym razie dam znać, po weekendzie czy zmienia się coś czy nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jego glosnosc i tak wzrosnie bo taki sam ( tak mi sie wydaje ) ma moj kolega i rzeczywiscie fajna rura. Gwizdze jak japonski motocykl a na olnych obrotach buczy. Ma go juz kilka miesiecy i zmienil sie oglos ale ta stal nierdzewna jest spoko nie koroduje i sie nie przepala. Polecam .Wydaje mie sie ze zrobiles dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wyglada :)

Ciekawe czy mają na średnice montarzową 2,5 cala...

Tak maja 2,5" czyli jakies 6,3cm... Jak chcesz moge przeslac Ci cennik z dokladnymi wymiarami kazdego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja również sprawiłem sobie takie cudo tylko model M16 s i niema co więcej pisać coś wspaniałego :D gorąco polecam tą firmę dobre wykonanie a jak się wyjmie wkładkę to dzwięk super i nawet ładnie się prezentuje w mojej czerwonej almerce pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja również sprawiłem sobie takie cudo tylko model M16 s i niema co więcej pisać coś wspaniałego :D gorąco polecam tą firmę dobre wykonanie a jak się wyjmie wkładkę to dzwięk super i nawet ładnie się prezentuje w mojej czerwonej almerce pozdrawiam

 

Hehehe... :D A nie mówiłem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Xzandafer

Zainteresowanym chciałbym powiedzieć, że po przejechaniu ok 1000km na tłumiczku dźwięk pozostaje tak samo za***isty jak na początku. Ani decybela głośniej... Auto jest totalnie wybebeszone, jeżdżę bez wkładki a dźwięk nie dobija - wprost przeciwnie, aż chce się radio wyłączyć żeby posłuchać wydechu :) Z wkładka nawet nie mając tapicerki jest cisza :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytkie będą pasowały... Uszy mocyjące trzeba i tak we włąsnym zakresie dospawać. O jak masz seryjny wydech to średnica montarzowa powinna wynościc 2 cale to jest 52mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No xzandafer wkoncu kupilem i ja ten koncowy tlumik, ale kupilem wersje z wlokna weglowego bo jest promocja za 360zl model Thunderball http://tuningo.net/index.php?11&backPI...;tt_products=23

 

odbieralem go osobiscie, bardzo przyjemny sprzedawca, wykonianie tlumika jest poprostu rewelacyjne, za te pieniadze mam "carbonowy" tlumik !!!!! - poprostu bomba

 

Jutro o 8 rano mi go montuje znajomy tlumikarz, zdam relacje i powklejam pare fotek, bo ostatnio pozmienialem pare optycznych rzeczy wiec sie pochwale, najlepsze jest to ze ma plynna regulacje natezenia dzwieku, 2 male imbusiki 3 minuty i zmieniam sobie dzwiek - rewelacja zobaczymy jak sie to sprawdzi w praniu. Nie chcialem bardzo glosnego tlumika bo czesto podruzuje w trasie wiec buczenie by przeszkadzalo przy stalej predkosci obrotowej, ale xzandafer mnie przekonal, ze nie jest taki glosny z wkladka wiec go wybralem.

 

Tak sie zastanawiam jak to jest z tym silencerem jak to bedzie z jego sciaganiem po powiedzmy 1000km przejechanych bo pewnie tak sie zablokuje (kamien, brud) ze ciezko go bedzie wyciagnac. Mam nadzieje ze ta regulacja co mam glosnosci wystarczy zeby podkrecic brzmienie na tyle ze nie bede musial wyciagac wkladki, zeby powiedzmy na chwile zrobic pelny "lans" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

Gratuluje wyboru. Zablokowac sie nie powinien, bo pasuje idealnie - nie ma zadnych szczelin. Jesli chodzi o firme to tez slyszalem od innych same dobre slowa. Podobno przyslali za darmoche silecera, po tym jak komus sie zgubil w trasie. Takze firma jest ok, tlumiki tez spoko - podobno to prawdziwy amerykanski wyrob - pytalem sie kumpla co prowadzi sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer
no a co z tymi sound clips??

Hehe, wlasnie w ramach zabawy nowa cyfroweczka zrobilem male nagranie :) Panowie, teraz to co tygryski lubia najbardziej :wink: Dzwiek z mojego Upgrade'a Revolver bez silencera, wydech bez zadnych katow, tylko srodkowy i Upgrade. Have fun :!:

 

Kliknij, aby posluchac...

 

EDIT: Ten dzwiek jakby z garnka wystepuje tylko 'gazujac' na luzie. Strzaly po odjeciu gazu wystepuja zawsze - nie sa tak glosne jak w Subaru GT ale zawsze... Ten bulgot tez doszedl po wycieciu kata - ogolnie dzwiek sie zrobil bardziej miesisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...