Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mam tłumik UPGrade - REWELACJA!!! (sound clip inside ;-)


Gość Xzandafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze bardziej zadecyduje kwestia gustu, bo wszystkie tlumiki sa uniwersalne. Jesli chodzi o nieco dluzsza trase to nie powinno byc zadnego problemu z tlumikiem typu Revolver S czy innego podobej wielkosci. Jesli jezdzi sie z wkladka to nie ma zadnego halasu urywajacego glowe. Dzwiek jest podobnego natezenia z lekkim nieglosnym basowym pomrukiem. Nie wiem jak wyglada sprawa z tlumikami bez silencera i z tymi wiekszymi, majacymi wkladke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
Mam ochotę na ten tłumiczek, lecz nie chcę, żeby po dłuższej jeździe łeb mi rozsadzało. Może macie już jakieś doświadczenia z dłuższych tras?

Aha, i jeszcze pytanie dot. średnicy, bo widziałem, że są różne. Chciałbym zamontować do N16 1.8. Czy to może zależy od gustu, bo w warsztacie i tak wszystko przyspawają bez względu na rozmiar?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

ci powiem jak chcesz miec takie tlumniczek to sie musisz liczyc ze bedzie chuczalo , bedziesz sie musial przyzwyczaic , ale niekazdy to lubi jak mu rura chuczy ,ale jak zalozysz sam tlumnik to az tak glosno niebedzie , no chyba ze wywalisz katalizator to juz bedzie glosno , ale moge ci doradzic ,wywal katalizator a tlumnik zostaw ktory masz to tez bedzie fajnie chuczalo ..tak coniektorzy maja tak zrobione......a reszte to sam musisz zdecydowac , a w moim przypadku to zmienialem juz 3 tlumniki az znalazlem ten ktory mi odpowiada...........pozdr... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe polak gratuluje wybory, mamy ten sam model (wczoesniej opisywalem i dalem zdjecia), tlumiczek jest rewelacyjny, ja jezdze z wkladka ale odkrecilem regulacje, na dluzsze trasy bede zakrecal ;)

 

generalnei sprawuje sie tlumiczek rewelacyjnie, i tak pieknie gada.

Kurcze mam w miare dobry sprzet audio w aucie a czesto go wylaczam zeby posluchac thunderballa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po Bugarii:) U mnie po zamontowaniu subiektywnie osiagi sie minimalnie polepszyly ( a moze mi sie tak wydaje przez ten dzwiek :D ). Biegi zmieniam przy wyzszych obrotach, od 4 tys ciagnie lepiej i wjezdzam pod gorke na trojce a nie jak kiedys na dwojce :D Ale zauwazylem tez pewien problem. Na benzynie czasami przy 2,5tys obrotow silnik tak przez ok 2 sek sie zastanawia czy dalej przyspieszac i idzie powolutku w gore a potem dalej normalnie sie rozkreca. NA gazie ten problem nie wystepuje i dodatkowo obroty na luzie mi troche wzrosly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko , macie katalizatory ? bo ja nie mam i zastanawiam sie nad tym tlumikiem , bo po wyjeciu kata auto chodzi żałośnie , czy doda mi basu bo mam juz dosyc tego piskliwego chrobolenia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymianę mojego zdezelowanego tłumika końcowego, więc przez ostatni miesiąc bardzo dokładnie sprawdziłem oferty większości porducentów "w rozsądnej cenie"... Kupiłem (chyba jako jeden z pierwszych) w Polsce tłumik uniwersalny firmy Upgrade. I co??? REWELACJA!!! Ale po kolei:

 

Wygląd jest naprawdę wypasiony - typowo japoński/motocyklowy kształt jak produkty M-Techa czy KM Turbo. Końcówka 9cm jest optymalna zwłaszcza, że można wstawić także wkładkę wyciszającą i optycznie końcówka się pomniejsza.

 

Dźwięk to najlepsza strona tego tłumika. Z wkładką dźwięk jak w BMW serii M :) - lekki basowy pomruk i nic więcej, cicho jak z seryjnym tłumikiem niezależnie czy obroty niskie czy wysokie. Idealny na długie trasy, bo nic nie męczy. Dedykowane Ultery są jedne z cichszych (kumpel ma taki) ale Upgrade jest cichszy!!!

Bez wkładki ten sam basowy pomruk tylko nieco głośniejszy, z kolei wraz ze wzrostem obrotów zwieksza się też natężenie dźwięku - już mniej basu a bardziej racingowy dźwięk. Starszy ma Remusa Racing w Focusie i Upgrade'a można porównać do niego, zarówno pod względem tonu jak i natężenia dźwięku. Znacznie cichszy od M-Tech'a (przesada z tym hałasem) i nie pierdzi jak KM Turbo w stylu Poloneza. A co najważniejsze czuć, że tak samo dobrze ciągnie z wkładką jak i bez... miło :) Poprawiła się także kultura pracy - mam na myśli to, że po zmianie biegu autko niezwykle dobrze i szybko reaguje na gaz.

 

Ostatnia rzecz to cena... niska! 279zł zapłaciłem za tłumik. To najtańszy z ich oferty i jesen z najtańszych wogóle. Droższe "karbonowe" modele kosztują w granicach 550zł.

 

Jakby ktoś z Was się zainteresował to podaję linka do ich strony www.tuningo.net ; mam także od nich cennik tłumików, więc jeśli ktoś by chciał, to niech mi poda maila (najlepiej na PW).

 

A oto jak to wszystko wygląda, PIĘKNE! :)

IMG_0837.jpg

IMG_0844.jpg

IMG_0841.jpg

 

dla mnie bomba :P rewelacja :P jak skonczy mi sie moj tlumik to moze pomysle nad czyms takim :P tylko jak to bedzie chodzic w 2.0 diesel :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
mnie sie podoba :wink:

Dzwiek jak dla mnie jest zaje.....fajny!!!!

I do tego ladnie wyglada!!!!

CZyli wszystko jest na swoim miejscu!~!!!

Gratulacjaones!!!!

dokladnie niema to jak posluchac jak cylinderki graja , nawet radio wylaczam jak wjade jaki tunel albo podmostem pocisne , to ladnie gra silniczek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko , macie katalizatory ? bo ja nie mam i zastanawiam sie nad tym tlumikiem , bo po wyjeciu kata auto chodzi żałośnie , czy doda mi basu bo mam juz dosyc tego piskliwego chrobolenia ???

Ja tez nie mam kata... Z wkladka basowy pomruk, a bez wkladki racing prawie jak rajdowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jrdnakze ciekawe jakby on brzmial na moim V6, wydaje mi sie ze byloby glosno, za glosno :(

 

Z ta glosnoscia to moze byc roznie. W moim slabiutkim 1.4 ladnie buczy (wszystkim kumplom sie podoba :D ) ale wedlug mojej dziewczyny jest za glosny i kaze mi demontowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy wyciszenie bagaznika (w sedanie N15) uciszy troche rozwrzeszczanego Ugrade'a? :) Jakie maty polecacie do wyciszania? Jak sie je montuje? Gdzie najlepiej kupic? :)

Proponuje zalozyc nowy temat... Najlepiej w Car Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...