Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przyczepa do terrano


Gość dominmik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że temat przygasł, więc odświeżę. Kilka razy w roku (5-8) zdarza mi się ciągnąć przyczepę o masie 2 ton. Przeważnie jest to droga na południe (pod górę) autostradą (dłuuuugie i łagodne podjazdy). W tych sytuacjach 125 KM z 2,7 TDI słabo daje radę w porównaniu do poprzednika 2,9 CRDI(?) hyundaia terracana, który koni miał 130kilka (nie pamiętam dokładnie ile, bo chcę to auto zapomnieć). Po prostym bez przyczepy śmiga, z przyczepą jest ok. Też Wam brakuje mocy w podobnych sytuacjach? Za dużo wymagam? Czy może z moim wehikułem coś nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że auto ma ciężej.

Ja duzo jeździłem z kempingiem 1200kg. i spokojnie trasą 120km/h jechał,bo jak wolniej to był problem na 5 biegu z górkami. (kemping stawia dużo większy opór niż przyczepa towarowa)

Po górach trzeba trzymać wyżej na obrotach (ok.3000) i nie ma problemu z podjazdami.

Myślę że może musisz się przyzwyczaić do auta i zmienić technikę jazdy.

Spalanie z tym kempingiem u mnie to 12-15l. Na autostradzie z prędkością 120km/h wychodzi te 15l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowy na forum , mam zamiar zakupić teranno II , przeznaczone głównie do ciągnięcia przyczepy DMC 1800kg w sporadycznych wypadkach DMC 2500kg , do tej pory radziłem sobie doczepiając do przyczepy Hyundaia Galloperka 98r. jak widać na zdjęciu , palił niestety jak mały smok do 20l/100 , bez obciążenia ok.12l w mieście , poszedł do ludzi i dlatego pora na coś nowszego , pytanie moje czy np. terrano też bedzie miało taki apetyt na paliwko? dysponuję kwotą 35-40k , co jaki silnik lepiej 2,7 albo 3 , jak wspominałem głównie na trasy z przyczepką , może inne propozycje ,

pozdro

 

http://img511.imageshack.us/my.php?image=transportmo9.jpg

Jeżdżę często z przyczepą. Mi Terrano wypija tak ze 13l/100km. Jak jechałem po górzystym terenie i serpentynach z przyczepą to spalił nawet 15l/100km.

Poza tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...