Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Koszt wymiany sprzegla


Gość ynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Nadszedl moment ze nie ma co oszczedzac. Musze zmienic sprzeglo lub jakas jego czesc, bo juz bierze na samej górze.

Czy ktos wie ile taka przyjemnosc??

Znalazlem komplet za 395zl. A ile wymiana moze wyniesc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostek jak od dealera nissana bralem moją furkie powiedzieli mi ze sprzeglo do wymiany. Wiec poprosilem o wycene naprawy :) Wiec jak dla mnie promocyjnie :

 

koszt sprzegla : 987zł

robocizna : 500zł

 

Przeglad podstawowy tzn : castrol gtx 10w40 i filtr 420zł

 

:D

dobre nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Nadszedl moment ze nie ma co oszczedzac. Musze zmienic sprzeglo lub jakas jego czesc, bo juz bierze na samej górze.

Czy ktos wie ile taka przyjemnosc??

Znalazlem komplet za 395zl. A ile wymiana moze wyniesc??

 

Są jeszcze jakieś objawy?

Nie można tego wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje przyzwyczaić się do działania na końcu (o ile się nie ślizga) albo wymienić ;-)

 

Nie wiem jak w Nissanie, ale generalnie to się zaleca wymianę kompletu, tarcze, docisk i łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj na samochód kasy nie żałuję ale w dwóch samochodach wmieniałem sprzęgło naczy tarcze i miałem nabijane czyli regenerację wyszło dużo taniej i zero problenów samochód palił kilka razy gumę i wszytko banglało.może i ty się zastanów co do wymiany ktoś powiedział ze w aso 300zł :shock: jak na aso to tanio :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna postram sie kupic komplet. Sprzeglo ma 150kkm wiec pewnie tam nie wiele juz zostalo :)

Najwazniejsze zezby ktos fachowo i tanio to zmienil. Ja to nie mam pojecia. No i ten olej ktory mnie wkur..... bo nie wiem skad napieprza. po misce kapie, zwykle są 3 plamki . wiec musi cos chlapac pewnie.

 

ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ynio a slyszysz zgrzyty przy wlaczaniu biegu wstecznego i nie chce za bardzo wskoczyc? Ja czasem cos takiego mam i nie wiem czy to poczatki konca sprzegla choc ponoc w nissanach takie cos sie zdarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wyciekający olej to może być uszczelniacz między blokiem a skrzynią

 

nie wiem czy jest uszczelniacz pomiędzy blokiem a skrzynią te powierzchnie są składane bez uszczelek, natomiast na wałku sprzęgłowym w korpusie skrzyni biegów zamontowany jest simering i to on może być przyczyną wycieku (oleju ze skrzyni) druga możliwość to strzelony uszczekniacz na wale korbowym w bloku silnika i tu by był wyciek oleju (tym razem z silnika).

należy więc obserwować poziom oleju w silniku i nasłuchiwać skrzyni czy przypadkiem nie chodzi coraz głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dzis zajrzal i mowi ze to uszczelka od miski. Wyciek jest po lewej stronie patrzac od przodu na silnik. A skrzynia po prawej. I przy niej jest suchutko. Tylko po misce plynie delikatnie. A jak uslyszec skrzyke??? Slysze takie cyk jak mam otwarte okno i wkladam bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ynio a slyszysz zgrzyty przy wlaczaniu biegu wstecznego i nie chce za bardzo wskoczyc? Ja czasem cos takiego mam i nie wiem czy to poczatki konca sprzegla choc ponoc w nissanach takie cos sie zdarza?

 

Ja mam to samo! Czasami zdarza się zgrzyt przy włączaniu wstecznego i na zimnym silniku czasami szarpnie przy ruszaniu.

Ale czy to zaraz powód do wymiany sprzęgła?

A może po prostu pogodzić się, że auto prawie 10 latek i przejechane 140kKm po prostu tak ma? ( i jeździć to bólu :-) )

Inaczej byśmy w połowie autka poszczególne podzespoły wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak tez zrobie:)

Dalem koledze zeby przetestowal i co ciekawe ruszyl z piskiem na moim sprzegle i powiedzial ze szkoda kasy na to. A olej podobno kapie z uszczelki miski. Wiec spro. dokrecic a jak nie pomoze to przy wyamienie oleju zmienie uszczele i wsz pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło preferuję tylko oryginalne ( zamiennik nie zawsze się sprawdza,chyba ze klient zdaje sobię sprawę na czym jezdzi )

 

Przy takiej operacji polecam wymienic uszczelniacz tylny silnika( oryginalny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość darek-almera98

Witam!Nie wiem co sie dzieje od pewnego czasu sprzeglo strasznie ciezko chodzi i jak dosiskam to zgrzyta prosze napiscie jeli co wiecie na ten temat??pozdrawiam i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...