Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350Z roadster


gato
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad sprzedaza mojego nissana. Powodem jest mysl o nowym projekcie czyli 370z. Tylko dodam auto mam od nowosci (rocznik 2005) pierwsza rejestracja w lutym 2007, 55 tys km. W auto wlozylem od zakupu 120 tys zl, a teraz u Cobcia cos ok 20.

 

Teraz zostalo zrobione u Coobcia.

W chwili obecnej cale zawieszenie po regeneracji w serwisie tein ( tein mono fleck z el. ustawieniem twardosci), wszystkie 4 lozyska/piasty nowe, dyfer 370, hamulce 370 plus tarcze stoptech.

 

Jak by kogos interesowalo to prosze o pw. Wiekszosc co z autem bylo robione jest w tym watku. Watek pomija sprawy typu nowe sprzeglo exedy stage 1, czy wymiana oleju itd. bo tego nigdy nie opisywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No skrzynia zdjęta, zrewidowana, zostały w niej wymienione oba łożyska główne i synchronizator 5tego biegu:

20160607_120347_zpsizekjgwz.jpg

 

20160607_115842_zps5vaodjzu.jpg

 

Sprzęgło potwierdzam faktycznie siedzi Exedy Stage 1 z chromowanym wzmocnionym dociskiem, grubość tarczy sprzegła po brzegach 7mm a od środka okolica 7,7mm.

Nowa taka tarcza ma wszędzie 8,2mm więc twoja jest w tej chwili idealnie dotarta wiec nie nabijaliśmy nowych okładzin...

Koło zamachowe w idealnym stanie - jakby było w złym to masz śmieszną wersję że można odkręcać i wymieniać samo to miejsce gdzie jest kontakt z tarczą sprzęgłową :)

20160606_220828_zpsteooxmmz.jpg

 

No i jak je wymieniałeś poprzednio to wacik wygłuszający został wsadzony nie tu gdzie powinien, na fotce widać że od dołu a kładzie się od góry na tą gumę:

20160610_192651_zpsbzg34bek.jpg

 

To już tylko wydeszek no i czekam aż mi z Krakowa doślą zregnerowanego Teina :D

Zeszło się z nim bo dodatkowo górne unibale zostały zmienione we wszystkich 4rech sztukach... Jutro dzwonię kiedy do mnie wysyłają go.


20160616_230406_zpsyc0ni3ty.jpg
Wreszcie dotarło do nas zregnerowane zawieszenie Teina, które wysłaliśmy haha ponad dwa miesiące temu !! :D

Coś czuję że właściciela namówię by skoczył z nami parę razy na jakiś track day do Poznania albo na Jastrząb :D

 

Z kolejnych nowości to wleciała puszka filtra powietrza od RevUpa wyposażona w powiększony Velocity Stack oraz roztoczoną obudowę przepływomierza, powinno to dodać 3-4Koniki :)

20160618_181239_zpslke8q2dp.jpg

 

A tym czasem maszyna wycisza się w EL-TECu bo była po prostu tak cholernie głośna że to jest nie do opisania !!!

- Turbo zetki bez nawet 1cm rury wydechowej pracują ciszej i to znacznie :D

20160624_154943_zpso67z4ypw.jpg

 

Jeszcze do ECU nie zaglądałem ale najprawdopodobniej siedzi tam CD700 albo CD800 w dodatku ma zrobiony źle program, podczas przekraczania 6800obr.min następuje

chwilowe zwieszenie się i przerwa w dostarczaniu paliwa, kiedyś pamiętam że na CD800 ubiłem zakompresorowany silnik z tego powodu...

Niestabilne osiągi i mizerne przyspieszenie obstawiam że właśnie spowodowane jest mapą w ECU - poprawimy po odbiorze z "wyciszania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydech wreszcie został ukulturalniony, jak ze stałą prędkością obrotową się jedzie to jak w serii !!!

Jedynie głośniej się robi w momencie przyspieszania albo hamowania silnikiem, dźwięk przyjemny i elegancki  :)
Wreszcie będziesz mógł zapomnieć o stoperach do uszu i rezonansie całej kabiny !!

Filmik na dobranoc z małym bonusikiem na końcu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kolektorow idzie y pipe 2x60mm potem przechodzi w 76mm i tak do końca... tzn początkowa cześć to Invidia jedynie te małe końcowe tlumiczki zastapione dużą puszka. Całość oczywiście w pełnym przelocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko, fajnie to wyszlo optycznie bo wczesiej to 2 garnki wystawaly, ale byc moze jak mi to montowali 9 lat temu to byla taka moda. Za seryjnym dzwiekiem to od lat tesknilem, teraz przynajmniej pasuje do mocy bo wczesniej to wszyscy mowil ze chodzi jak by bylo 500+ a potem wstyd na swiatlach :D.

Tor Poznan planujemy na 16.08. tak wiec jak ktos planuje to  zapisywac sie bo potem bedzie ciezko z miejscami​.


A i pozdro dla kolczastego


Coobciu ty bedziesz walczyl o czas 1.48 a ja o 1.53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-18.08 na wakacjach jestem. Kurde, jeszcze do tego mi wypadl tez w tym czasie (4-8.08) fajny wyjazd na Nurba - BMW chlopaki z Krakowa pakuja na lore i jada. Nic to, i tak jeszcze czekam na graty ze Stanow a auto seria. Przyjdzie czas! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No kolejne długo wyczekiwane zmiany poprawiające trakcję i prowadzenie się auta:

20160720_184421_zpsgwf6kc5w.jpg

 

Tak więc niemal wszystkie silentbloki w aucie zostały zastąpione poliuretanem albo uniballami - można bawić się teraz w ustawianie geometri :D

Nie mogę się doczekać jak to auto będzie pomykać po Poznaniu, na lepszym heblu, zawiasie i na, krótszym dyfrze :D

Także pogrzebałem w mapach silnika - nie mogłem na to zjebaństwo patrzyć, tzn. bujające się wolne obroty oraz chwilowa zmułka przy ok 6600-6800obr.min.

 

Na nowym wydechu, puszcze dolotowej z RevUpa + roztoczonej obudowie przepływki no z prawidłowym pomiarem tzn.

z złapaniem z przodu auta wyszły następujące wyniki:

GATO%20po%20wdechu_zpsz03cd0ko.gif

 

277KM Geramany Soft i 283KM mój sofcik :)

353Nm >> 361Nm

 

Jutro chyba trzeba odpalić Racelogica i sprawdzić czy auto bliżej 6 czy 7-dmiu sekund do setki :D

Bo coś mnie mocno zastanawia stan początkowy auta niby 287KM co czyniło by go jakoś nadzwyczaj mocnym jak na seryjne wałki i pomiar na naszej hamowni,
fakt że w chłodniejszy dzień dokonywany był pomiar no i z przodu auta nie zapiołem jak stało na rolkach...

GATO%20po%20wdechu%20vs%20old_zpstiqbwkn


Haha no i nie wyjasniona sprawa jest auto bowiwm na kolach 20" kręci czasy 0-100km/h na poziomie 6.5-6.6 do setki.
Na krótszym dyfrze największa wadą jest to że na dwójce nie osiąga v-max to 98,4km/h przez co trzeba trójkę zapinać i traci się dobre pół sekundy  :D
Ale za to na torze powinno być znacznie lepiej na biegach 3-4-5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj jest 3" w przelocie... Jak na DE, Gatowóz generuje mega fajne kreski - wieczorkiem mogę nanieść wykres jego na twój :P

Ostatnio nawet grzebane DE sporadycznie przekraczają 270KM u nas na rolkach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bez znaczenia, u mnie przy dużo większej różnicy temperatury i tak wyszło 1.5KM więcej :) Szukam przyczyny słabszego wyniku niż na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to już po pierwszej wizycie na geometrii :)

Spieszyłem się na maksa bo termin wydania wozu był już bliski, wchodziłem w wóz nawet nie przebierając się :D

No ale do sedna:

20160802_193439_zpschgymdz2.jpg

 

Z tyłu nieco zmniejszyłem negatywy w stosunku do tego co było, ponadto koła ustawiłem ciutek bardziej zbierznie...

Z przodu natomiast kupa bowiem nie szło powiększyć negatywów z racji braku regulacji na wachaczach Cusco - wyjmę jednego i zobaczę czy idzie w nim zwiększyć ten zakres.

- 2,30 to tak trochę przy biednie jak na auto które ma dobrze dawać sobie radę na torze, choć zapewne uniballe w przednich bananach podsterowność nieznacznie zmniejszą :D

20160802_192606_zps8lggutad.jpg

 

Ps. Towarzyszu GATO jak CI się tym autem śmigało, było bardziej podsterowne czy nad ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, jak pamiętasz poprzednio miałem negatywy 2.05 z przodu i dawało radę. Oczywiście tył był zawsze jak przyklejony a na przód musiałem uważać aby nie przesadzić bo uciekał. Z przodu 3 to by była bajka ale te dziadowskie cusco na to nie pozwalają. Ja jeździłem zawsze na slicku dlatego i tak na dużo mogłem sobie pozwolić.

 

 

 

Coobciu, z tego co napisales w przypadku zmiany zaciskow na 370Z seryjna felga rays potrzebuje dystanse 25mm, znaczy to ze kola beda razem o 5cm wysuniete, czy sa jakies odczuwalne roznice przy dystansach?

 

Drugie pytanie, planuje kupic felgi Enkei 18x9,5 i 18x10,5 o ktorych tutaj sie dowiedzialem na forum, niestety w rozstawie dla nissana maja ET 15 a to oznacz ze potrzebne sa dystanse 15mm (przy seryjnym zacisku) czy to oznacza ze do tych felg bede potrzebowal w moim przypadku dystanse 40mm?

Edytowane przez gato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz zaciski od 370, a tu Cobciu zaleca 25mm do seryjnego RAYS. Jeżeli enkei mimo et 15 pasuje na serię to by znaczyło że na tych samych dystansach bym mógł bym używać oba komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no ale ten czas zpierdziela autko u na stoi już od 12 kwietnia - chyba czas je umyć bo coś czuję że niedługo odbiór się zbliża :D

Ps. Przerabiamy górne wachacze CUSCO coby więcej regulacji miały ? bo szczerze powiem że -2,3 to pedaliada, dobre na miasto bo milion razy lepiej się prowadzi od serii albo przy mało jak na torowe zmagania... 

Pss. H8R czy wyrażasz zgodę na przymiarkę swojego przedniego kołka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzieki h8r, Coobciu udalo sie przymierzyc felge? Z wachaczami zadzialales?

Witajcie, pare zdjatek jak auto wyglada dzisiaj, bo po wyjezdzie od Coobcia dostal jeszcze nowa szate, zrobilem go na wesolo jako ze jest tylko uzywany okazjonalnie. 

Pozdrowionka

 

IMG_6974_zpswfdm1sfq.jpg

 

IMG_6470_zps1llaedj1.jpg

 

IMG_6469_zpsn0aeqwxj.jpg

 

IMG_6985_zpschuq0qjx.jpg

 

IMG_6984_zpsydwiymye.jpg

 

IMG_6981_zpsytkebjxr.jpg

 

IMG_6975_zpsajtnngxu.jpg

 

IMG_6980_zpsney43jmt.jpg

 

IMG_6972_zpsi5wklaky.jpg

 

IMG_6973_zpspnkag9uv.jpg

 

IMG_7199_zps5f7dyrc9.jpg

 

IMG_7262_zpsjyt62l98.jpg

 

IMG_7197_zpsrl2du45m.jpg

 

IMG_7198_zpsry9gps5j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...