Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

king cab 2,5 zmiana silnika na mocniejszy


Gość maniek98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już ktoś wcześńiej pisał, nie popadajmy w paranoje, na tyle tysiuęcy egzemplarzy kilka popsutych nie przesądza o wadliwych wszystkich :) tak się pocieszam ciągle/

 

Qua-doW, coś ty tam zrobił ze masz taką moc?

jaki moment daj no coś więcej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja nie mam za bardzo namieszanie w silniku, napisałem tu jedynie co udało mi się zaobserwować na wyjeździe, u siebie to wręcz teraz wrociłem do ustawień fabrycznych, bo padł mi box, który miałem załozony kiedy mydelnice kupiłem ... teraz przymierzam się do założenia czegoś nowego. Na silnik nie mam co narzekać, przeżył kilka potężnych łyków wody i sam sobie poradził, poza tym mam zaliczone 2 szkody całkowite :D I dalej jeździ :)

 

Sam bym chętnie zmienił silnik na jakiegoś 3litrowca, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać, a w sumie te poczciwe 2,5 z boxem dawało sobie radę wystarczająco. Na razie założę nowego boxa, może turbo zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy kolega wymienił silnik? Masz może jakies odczucia? sam szukam alternatywy do swojego king caba - albo znajdę taki sam silnik, albo go będę remontował lub.. wymienię na mocniejsza jednostkę - zastanawiałem się nad tym 2.7td ale ... czy pasuje bez dużych przeróbek - może jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam od nie dawna king cap z silnikiem 2,5 diesel jest zbyt slaby bo wstawilem 31 calowe kola czy ktos juz znienial silnik w takim modelu na mocniejszy dieslowski

 

Słyszałem że 2,7 TD to kompletna pomyłka, podobno mułowaty silnik.

Zobacz kolego taki warsztat -> karłowicz - oni wstawiają różne mocne silniki do D22.

Ale to są zmarnowane pieniądze na taką konstrukcję pic up'a.

Sam jeżdżę NP300 133KM na 31" kołach i wszystkie trudne miejsca pokonuję na 1.

To nie są osiągi rajdowe, ale i tak można pokonać niezłe przeszkody.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no i ciekawe czy wymieniłeś silnik czy cały samochód...

ja się przymierzam do wymiany td25 na td27t skrzynia wszystko takie samo od strony napędu, jakby ktoś miał to jestem chętny na TD27T czyli bez kompa

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czy to TD27 czy YD25, różnice są pomijalne. TD27 ma dużo mniejszą turbo dziurę, odrobinę wolniej wkręca się na obroty... nie kręci się go do 4kRPM, przy 3.5 YD25 i tak słabo ciągnie. Oba mają turbinę i IC, 8KM to nie szał.

 

Są jeszcze, starsze TD25 i TD27 i generalnie różnicę widać przy prędkościach maksymalnych.

Każdy z tych silników, sprawny nie ma problemu z kołami 31''-33'', nawet TD25 bez IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak tam maniek wymieniłeś ?

ja się przymierzam jak tylko silnik dorwę ... TD27T wchodzi bez problemów .. ponoć, skrzynia dokładnie ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja bym założył silnik z kamaza - oczywiście na pakę, a pod maską byłby zgrabny bagażnik

To byłby taki nowoczesny maluch 126 P !!!

 

Ja to nic nie wymieniłem - tylko koła na większe - no i teraz zawieszenie z tyłu.

Generalnie, to samochód dzielniejszy jest od kierowcy - stwierdziłem to z pokorą.

Nie ma sensu zmieniać silnika póki ten chodzi - moje zdanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no tak caesar ale w twoim to jest troche koników więcej więc nie masz powodu do marudzenia ... chyba ze ci elektronika padnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ostatecznie pozostawiłem silnik. Dałem do "remontu" trochę kasy na niego poszło - nie miał sprężania - okazało się że jeden z korbowodów tłoka jest krzywy. Mechanik wymienił wszystko co potrzeba - silnik odzyskał szczelność a przy tym moc. Auto przestało tez dymić na szaro jak było zimne.

 

Bardzo długo zastanawiałem się co lepiej naprawiać czy wymienić - zwłaszcza z możliwością na lepsza jednostkę - w moim przypadku jednak naprawa była słuszną decyzją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdradź ile za remont ?

Ojtam - to hobby.... no tak sobie to tłumaczę - 3500 zł i uważam że mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak za remont silnika mało a jeśli chodzi i inwestycje w samochód z tego roku na silnik to sporo.

hehe ja tez po swoim remoncie tak sobie to tłumacze ale u mnie głownym sponsorem było OC sprawcy wypadku :) i tak nie pkryło wszystkich kosztów, jakies 2/3.

 

czy ktoś się orientuje czy skrzynia od 27TDI jest przypadkiem dłuższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...