Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra k11 1.0 '96 swap silnika


Gość Przemech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemech
Witam, kolega podzucil mi pomysl ze zmiescil bym sie w 2tyś. ze zmianą silnika i zaproponowal mi wsadzic do k11 zamiast 1.3 wzucic 1.6 od sunny albo 100nxa pasowal by taki silniczek bez wiekszych kombinacji czy nie? i cze zmiescil by sie 1.8 ? bo nie ukrywam ale zajaralem sie tym pomyslem...

Takie chwilowe zajaranie to się szybko wystudza. Przemyśl sobie wszystko dokładnie i na spokojnie. Porozmawiaj z kimś kto ma pojęcie i taką robotę wykona.

Zmieści to sie nawet V6 tylko kwestia ILE to bedzie kosztowało, bo jeżeli nie mechanikujesz, to ludzie biorą za takie roboty "kupe kasy" nie mówiąc już o cenach części...

W każdym razie powodzenia. ;)

 

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 09:18 ]

Dziękuję serdecznie za wszystkie rady i sugestie. Podjąłem już decyzję co i jak. Teraz niech tylko lato przyjdzie , długie dni i widne wieczory i zaczniemy modyfikacje micry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Wosovsky

Szczerze odradzam, czy nie lepiej w takim wypadku kupić K11 z 1,3 i kaske która pochłoną by mod zainwestować w gotowe auto? Według mnie szkoda troche czasu i nerwów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam 1.3 będziesz wsadzał.. Jak się bawić to się bawić: wstaw GA16 lub SR20 :D Te silniki po odpowiednim "dostrojeniu" zrobią z Micry killera :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Widzę, że temat trochę się ostudził. Ale ja mam pytanko czy coś z tą przekładką się ruszyło? Bo zastanawia mnie ile by chciał sam mechanik za przekładkę takiego silnika 1.6 do micry. Da się czasem dorwać primerke powypadkową z dobrym silnikiem za 2kafle i ma się wtedy cały silnik skrzynie i heble na dokładkę. Teraz tylko przydało by się wykalkulować ile reszta by kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Przemech

Witam. Temat bardzo sie ostudzil...

 

Sytyacja bardzo sie zmienila, i niestety musze przeprosic, ale Micra nie zostala przerobiona.

W miedzyczasie zapoznalem sie ze srodowiskiem 'Toyociarzy' i zafascynowany mozliwosciami tuningowymi auta znanego jako

Toyota Glanza V postanowilem kupic Starletke.

Chwile pozniej kupilem druga Starletke i zespol napedowy z pierwszej zaszczepilem z tylu juz jezdzacej drugiej starlet.

Tak powstala STARLET BIMOTO,ktora wktotce bedzie jeszcze TWIN TURBO.

 

Serdecznie przepraszam wszyskich rorczarowanych moja decyzja.

 

wiem, ze 'Chlopaki z Trojmiasta' zmontowali juz Golfa BiMoto,

jako konstruktor podobnego projektu przesylam 'szacuneczek' dla panow.

 

Zainteresowanych projektem STARLET BIMOTO zachecam do wpisania w GOOGLE.

Pare filmikow z budowy i rozwoju projektu znajdziecie na YOUTUBE oraz

http://www.toyotaown...-starlet-bimoto

 

Pozrawiam

 

P.S. K11 V6 w planie...

Edytowane przez Przemech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedanie silnik od sentry z 99r GA16DE 115km z całym osprzętem i elektroniką. Silnik ma przejechane ok 180tys. Silnik jeździł ze skrzynią automatyczną, nie jest skatowany. Jak jesteś zainteresowany to na pw.

http://imageshack.us/photo/my-images/515/19349917.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...