Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja do Note'a


Gość Mardagg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drooogo!

Używamy TomTom'a - przjechaliśmy w ciagu około 1,5 roku prawie 80 tyś km i jesteśmy zadowoleni. Poza tym można przenieść z auta do auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego w necie:

 

http://tinyurl.com/8jep8u

 

chcialbym poznac Wasze opinie, byc moze znacie kogos kto ma cos takiego zamontowane...

 

Ale drogie!

 

za taką cenę to możesz mieć wypasiony zestaw audio i jeszcze dobrą nawigację, ale swoją drogą coś takiego musi ładnie wyglądać w autku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej tak jak sugeruje mój poprzednik zakupić palmtopa i dobry sprzęt audio w rozsądnej cenie. :?: Ja używam Mio P560 z AutoMapą Europa i mogę polecić ten sprzęt. Poza nawigacją ma WiFi więc można podczas wakacyjnych wędrówek skorzystać z netu :595: . Jeżeli jeździsz na rowerze też się przyda. :) No i można korzystać w kilku samochodach (jeżeli żona/dziewczyna posiada swój). A audio można kupić w promocji np starszy ale dobry model. Są dobre warsztaty montujące car audio. Tam napewno pomogą Ci dokonać dobrego wyboru w tej cenie.

Ale wybór należy do Ciebie ...

Pozdrawiam :064:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade. Jednak 4 kola to troche za duzo :) A z tego co widzialem to te nawigacje TomTom'a mozna miec juz za 5 stow.

 

Fakt, ze ladnie by wygladala taka "zintegrowana" nawigacja, ale nie za taka kwote:)

 

Poczekam 2 lata i kupie na wyprzedazy nowego notka z nawigacja:) btw. w Anglii juz jest:)

 

http://www.nissan-offers.co.uk/compact/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można korzystać w kilku samochodach

to podstawa zaleta nawigatora który nie jest zintegrowany z autem. Poza tym te montowane na stałe są kilkakrotnie droższe a i często są problemy z aktualizacjami. Ja np używam poczciwego Beckera 7916 i chwalę go sobie. Irytująca jest tylko dość słona cena i mała częstotliwość aktualizacji map Navteq, na których chodzi ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Używacie różnych nawigacji OK! ale czy nie uważacie że mocowanie navi w Note do szyby to troszkę niewygodne?Obsługa tego urządzenia w takim miejscu jest dość uciążliwa.Gdzie mocujecie swoje navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mocujecie swoje navi?

 

Ja mocuję w lewym dolnym rogu (jak na zdjęciu), głównie dlatego, że w tym wypadku kabel do ładowania nie przeszkadza - przewlekam go nad obudową kolumny kierownicy. Sięgnąć w to miejsce też łatwo, a i w widoczności nie przeszkadza.

post-18814-12485549733389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocuję w lewym dolnym rogu (jak na zdjęciu), głównie dlatego, że w tym wypadku kabel do ładowania nie przeszkadza - przewlekam go nad obudową kolumny kierownicy. Sięgnąć w to miejsce też łatwo, a i w widoczności nie przeszkadza.

post-18814-12485549733389_thumb.jpg

Właśnie ,ja też tam zastosowałem,ale mimo wszystko ten dostęp nie jest rewelacyjny moim zdaniem.Zastanawiam się nad schowkiem w konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje w tradycyjnym miejscu nad radiem i jakoś mi to nie przeszkadza. Fakt że używam tego ustrojstwa rzadko, bo rzadko wyjeżdżam w trasę. Swoją droga bawią mnie kierowcy którzy używają nawigacji w moim rodzinnym mieście na co dzień. Trzy ulice na krzyż, ale nawigacja musi być :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mocuję w lewym dolnym rogu (jak na zdjęciu), głównie dlatego, że w tym wypadku kabel do ładowania nie przeszkadza - przewlekam go nad obudową kolumny kierownicy. Sięgnąć w to miejsce też łatwo, a i w widoczności nie przeszkadza.

post-18814-12485549733389_thumb.jpg

Jeszcze raz,navi chyba tylko w tym miejscu,kabel? w 10 minut przeprowadziłem pod deską rozdzielczą i wyprowadziłem pomiędzy słupkiem plastikowym a deską,kabel z lekkim luzem wystarczył,wyprowadzony pod obudową kierownicy nigdzie nie haczy ani nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może trochę odkopię temat bo dość dawno był założony ale zawsze się przyda, ja zamontowałem w ten sposób Navi z kamerą cofania:

 

img0478q.th.jpg

img0479bl.th.jpg

img0481h.th.jpg

img0482io.th.jpg

img0483nt.th.jpg

img0485ji.th.jpg

 

Info navigacja GoClever 5066 z kamerą cofania, podłączona do światła cofania :)

Całkowity koszt to 430zł za nawigację z przesyłką, montaż własny ok 3 godzin.

Wszystko jest pod ręka wyświetlacz dobrze widoczny, jedyna wada to nie widać przełączników klimy, ale dostęp do nich jest nieutrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mardom89

Kolega moze cos wiecej napisac na temat tej nawigacji, a szczegolnie kamery cofania? W palnach jest zamontowanie czujnikow cofania dla mamy (no i przyzwyczajenie z drugiego samochodu, ze jak sie dojezdza na styk to juz wiemy jaka czestotliwosc pikania to jaka odleglosc), no i mysle ze w tej cenie miec zalatwiony problem czujnikow cofania i jeszcze dodatkowo przenosna nawigacje, to chyba konkurencyjne roziazanie.

Prosze o jakies informacje no na temat miejsca i sposobu montazu kamery w notku (czy duza ingerencja w strukture auta, moze jakies fotki jak to wyglada? ) Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz, bo gadzet fajny, a nie drogi. Jesli by sie sprawdzal to jest nad czym pomyslec.

Edytowane przez mardom89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie różnych nawigacji OK! ale czy nie uważacie że mocowanie navi w Note do szyby to troszkę niewygodne?Obsługa tego urządzenia w takim miejscu jest dość uciążliwa.Gdzie mocujecie swoje navi?

 

Ja montuje nawigacje przyczepiając ją na klapce schowka (tej nad radiem). Klapka ta jest na tyle gładka że uchwyt przysysa się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje nawigacje przyczepiając ją na klapce schowka (tej nad radiem). Klapka ta jest na tyle gładka że uchwyt przysysa się bez problemu.

Ja w tym miejscu planuje zainstalowanie CB na stałe.

Kolega moze cos wiecej napisac na temat tej nawigacji, a szczegolnie kamery cofania? W palnach jest zamontowanie czujnikow cofania dla mamy (no i przyzwyczajenie z drugiego samochodu, ze jak sie dojezdza na styk to juz wiemy jaka czestotliwosc pikania to jaka odleglosc), no i mysle ze w tej cenie miec zalatwiony problem czujnikow cofania i jeszcze dodatkowo przenosna nawigacje, to chyba konkurencyjne roziazanie.

Prosze o jakies informacje no na temat miejsca i sposobu montazu kamery w notku (czy duza ingerencja w strukture auta, moze jakies fotki jak to wyglada? ) Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz, bo gadzet fajny, a nie drogi. Jesli by sie sprawdzal to jest nad czym pomyśleć.

Zestaw kupiłem na allegro, tak jak już wspomniałem nawigacje GoClever 5066 z kamerą bezprzewodową cofania. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie ponieważ nawigacja w mojej omni średnio się sprawdza, niby duży ekran, ale telefon się grzeje, długo szuka sygnału, i katuje się baterie w ten sposób. Nawigacji na co dzień nie używam, ale kamera cofania by się przydała (za same czujniki chcieli w ASO 700zł), więc postanowiłem wybrać miejsce na montaż urządzenia i wyszło jak widać na zdjęciach.

 

Odnośnie kamery cofania, jest ona podłączona do zasilania światła wstecznego, w notesie nie jest to najprostszy montaż, bo musiałem zdjąć całą lampę tylną (co sprawiło mi najwięcej trudności), odgiąć trochę podsufitkę oraz przylutować kable zasilania do kabla od światła cofania. Sama kamera jest przyklejona do szyby tylnej. Nie jest to może najlepsze rozwiązanie ale zawsze widać więcej. Co to odległości od przeszkody to trzeba się przyzwyczaić (chyba tak samo jak do czujników). Kamera nie ma podziałki, i jak to w najtańszych rozwiązaniach bywa, nie ma też lustrzanego odbicia, czyli obraz jest przekręcony w drugą stronę. Można ten problem rozwiązać dokupując jakąś lepszą kamerę. Jednakże jak komuś to nie przeszkadza to może tak zostać. A odnoście odległości, to ja sobie tak kamerę ustawiłem, że jak widzę przeszkodę na końcu ekranu, to zostaje około 20cm.

 

W niedalekiej przyszłości planuje trochę zmodyfikować zestaw, dokupując jakąś lepszą kamerę i montaż w miejscu podświetlenia tablicy rejestracyjnej, ale tu będzie już trochę więcej zabawy i potrzeba trochę wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem montaz navi na kratce jest troche dziwny, bo żeby spojrzeć na trasę to trzeba popatrzeć w dół

ja montuje do przedniej szyby w taki sposób:

SNC00397.jpg

 

 

wtedy żeby spojrzeć na navi wystarczy szybki rzut okiem na ekran i powrót na drogę, nie trzeba kręcić głową, wystarczy przesunąć wzrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem montaz navi na kratce jest troche dziwny, bo żeby spojrzeć na trasę to trzeba popatrzeć w dół

 

Nie na kratce tylko na klapce schowka nad radiem. Tez nie zasłania szyby i jest blizej kierowcy.

Edytowane przez Respi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem montaz navi na kratce jest troche dziwny, bo żeby spojrzeć na trasę to trzeba popatrzeć w dół

ja montuje do przedniej szyby w taki sposób:

 

Żeby puścić przewód pomiędzy słupkiem a podszybiem - tak jak u Ciebie, trzeba coś rozbierać czy zdejmować?

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na kratce tylko na klapce schowka nad radiem. Tez nie zasłania szyby i jest blizej kierowcy.

 

to uwaga do kolegi Tobiego, moim zdaniem to jak on montuje nawi z tą kamerą cofania to za nisko, trzeba patrzeć w dół zamiast na droge

 

w moim przypadku (elastyczny pałąk - uniwersalny uchwyt bez wodotrysków kupiony w centrum handlowym za grosze :rolleyes: ) montaż na szybie umożliwia oparcie całości na podszybiu, co pozwala na likwidację ruchów nawi w trakcie jazdy (nie podskakuje i nie kiwa się na boki)

 

Żeby puścić przewód pomiędzy słupkiem a podszybiem - tak jak u Ciebie, trzeba coś rozbierać czy zdejmować?

 

nie wiem : :rolleyes: takiego kupiłem, więc szczerze mówiąc nie wiem, to wersja Tekna wrzesień 2007, wyprodukowana na rynek germańskich najeźdźców,

ja tego prewodu nie używam, bo OmniaPro ma MicroUSB a ten kabelek ma końcówke mini USB, więc włożyłem go w kratkę, żeby się luźno nieprzemieszczał po podszybiu. Chyba żeby może jakąś przejściówkę MiniUSB -> MicroUSB ??

Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc włożyć przewód między podszybie a słupek należy być bardzo giętkim :whistle:

Ja zaczynałem od włożenia z góry,rozszerzając plastik słupka od podszybia.W powstałą szczeline włożyłem przewód od navi...i tu właśnie trzeba być giętkim bo trzeba się wsunąć pod kierownicę i deskę aby wyciągnąć przewód...Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uwaga do kolegi Tobiego, moim zdaniem to jak on montuje nawi z tą kamerą cofania to za nisko, trzeba patrzeć w dół zamiast na droge

 

w moim przypadku (elastyczny pałąk - uniwersalny uchwyt bez wodotrysków kupiony w centrum handlowym za grosze ) montaż na szybie umożliwia oparcie całości na podszybiu, co pozwala na likwidację ruchów nawi w trakcie jazdy (nie podskakuje i nie kiwa się na boki)

 

Kwestia montażu jest indywidualna, mi np montowanie do szyby nie odpowiada, nie mówiąc o tym że w niektórych krajach jest zabroniona. Z tego co się orientuję to w Słowacji, a czy gdzieś jeszcze w Europie to nie wiem, ale każdy montuje jak uważa :)

 

to uwaga do kolegi Tobiego, moim zdaniem to jak on montuje nawi z tą kamerą cofania to za nisko, trzeba patrzeć w dół zamiast na droge

 

w moim przypadku (elastyczny pałąk - uniwersalny uchwyt bez wodotrysków kupiony w centrum handlowym za grosze ) montaż na szybie umożliwia oparcie całości na podszybiu, co pozwala na likwidację ruchów nawi w trakcie jazdy (nie podskakuje i nie kiwa się na boki)

 

Kwestia montażu jest indywidualna, mi np montowanie do szyby nie odpowiada, nie mówiąc o tym że w niektórych krajach jest zabroniony. Z tego co się orientuję to w Słowacji, a czy gdzieś jeszcze w Europie to nie wiem, ale każdy montuje jak uważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc włożyć przewód między podszybie a słupek należy być bardzo giętkim :whistle:

 

Zdaję sobie sprawę ;). Ale niezbędną giętkość wyrobiłem sobie użytkując przez kilka lat Matiza :lol:.

 

Kwestia montażu jest indywidualna, mi np montowanie do szyby nie odpowiada, nie mówiąc o tym że w niektórych krajach jest zabroniona. Z tego co się orientuję to w Słowacji, a czy gdzieś jeszcze w Europie to nie wiem, ale każdy montuje jak uważa :)

 

Uchwyty do nawigacji - wszystkie, są przeznaczone do mocowania na szybie. Wychodzi na to, że w Słowacji nie można używać nawigacji samochodowych innych niż fabryczne (wbudowanych). Swoją drogą ciekawe jest to, że obecnie przy masowym użyciu sprzętu tego rodzaju, żadne pisma i poradniki motoryzacyjne nie zwracają uwagi na ten przepis. Słowacja to kraj dość często odwiedzany przez naszych rodaków. Jakoś nie mogę w to uwierzyć :huh:.

 

 

Sprawdziłem i faktycznie jest przepis, ale nie do końca jednoznaczny...

 

Oto oficjalna odpowiedż z Ambasady Republki Słowackiej. Pozyskał ją uczestnik innego forum.

"Zgodnie z § 4 ustęp 6 Rozporządzenia Ministerstwa Transportu, Poczty i Telekomunikacji Republiki Słowackiej nr. 464/2009, które weszło w życie 20 listopada 2009 r. systemów nawigacyjnych i podobnych do nich urządzeń, przymocowanych do przedniej szyby za pomocą przyssawki lub innego podobnego urządzenia nie wolno umieszczać w polu widzenia kierowcy."

 

Oznacza to, ze słowacki policjant będzie decydował, czy nawigacja jest w polu widzenia danego kierowcy czy nie. Sam pomysł pewnie nie był zły - chodziło zapewne o to, żeby wyeliminować zwyczaj mocowania nawigacji wysoko - na linii oczu kierowcy. Wbrew pozorom wielu tak robi. A podobnie jak u nas wyszedł bubel prawny...

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...