Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja do Note'a


Gość Mardagg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uchwyty do nawigacji - wszystkie, są przeznaczone do mocowania na szybie. Wychodzi na to, że w Słowacji nie można używać nawigacji samochodowych innych niż fabryczne (wbudowanych). .

 

No to tylko półprawdy. A niczego nie można również nawigacji montować do przedniej szyby w stanach. Jak kupujesz Garmina to jest tam (przynajmniej w moim była) karteczka z takim ostrzeżeniem, oraz dołączony krążek lakierowanego metali z taśmą klejącą. Należy ten krążek przykleić do deski rozdzielczej i już masz miejsce do przypinania nawigacji zgodnie z przepisami.

 

A co do cytowanego przepisu słowackiego to u nas też by się taki przydał. Nieraz widziałem goście którzy mają przypiętą nawigację niemal centralnie przed sobą.

Tylko kto to będzie w Polsce przestrzegał, a dopiero egzekwował... przecież używać komórek bez zestawów głośnomówiących też nie wolno. I co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amerykanów to mam swoje bardzo wysublimowane zdanie...tam nawet do widelca musisz mieć instrukcją obsługi bo inaczej w razie ukłucia w język można producenta podać do sądu.Ale to taka dygresja...a tak na prawdę panowie jak patrzę na różne cuda zawieszone na przedniej szybie przez naszych kierowników i kierowniczki to mnie ciary przechodzą.I tu się niestety muszę zgodzić z jankesami ,że dobrze zrobili że zakazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zauważyłem przyssawkę po lewej stronie szyby (patrząc od wewnątrz). Napiszcie z której strony montujecie nawigację? Na środku szyby czy właśnie po lewej? A może ktoś ma jeszcze inny sposób? Mnie przeszkadza albo luźne przewody (gdy montuję po lewej) albo zbyt dużo odległość od kierującego (gdy montuję po środku - ale wtedy mniej luźnych latających przewodów) :)

Edytowane przez graphia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też montuję nawigację po lewej stronie - przy słupku A. Próbowałem w różnych miejscach - ale po lewej stronie najbardziej mi pasuje. Przewód zasilający kładę na obudowie stacyjki (można go dość dobrze tam schować) i jak dla mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czeslaw4

Ja montuję zwsze nawigację po środku i jak najniżej. W takim usytuowaniu nie przysłania mi widoczności. Ale każdy zakłada według własnego upodobania. Ważne aby nie przysłaniała widoczności,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lewym słupku ,wogóle nie zasłania widoczności,a dodatkowo jest bez przerwy w zasięgu wzroku i nie trzeba strzelać oczami w dół do konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stosuje się przyssawkę, według mnie najodpowiedniejszym miejscem jest szyba przy lewym słupku. Chociaż jak piszą inni kabelek trzeba jakoś układać. Na środku szyby jest trochę za daleko sięgać. Ja używam telefonu nokia E-52 z nawigacją na przyssawce, też po lewej stronie. :mobile:. Zasilanie czerpię z rozgałęźnika zapalniczki z gniazdem USB, bo mój notek takowego gniazda nie posiada.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to warto też chyba wspomnieć, że lokalizacja przy lewym słupku daje swojego rodzaju osłonę przed promieniami słonecznymi. Ekran nawigacji w tym miejscu jest też chyba najbardziej czytelny w słoneczne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zmieniłem miejsce mocowania nawigacji w Notku. Dawniej wisiała na szybie, potem na kratce nawiewu ale zawsze za nią ciągnęły się kable od zasilania, co mnie irytowało. Do nawigacji używam MIO 350 i AutoMapy Polska XL. Służy mi bardzo dobrze. Do jej mocowania zrobiłem składaną i przenośną podstawę. W tym celu w firmie Kradex zakupiłem za ok. 10zł 2 obudowy z tworzyw sztucznych jakie używają elektronicy do montażu swoich wynalazków. Na ich bazie powstała dopasowana do schowka podstawa. Zasilanie nawigacji jest z gniazda USB w schowku. Trzeba tu zastosować rozgałęziacz USB, żeby nie blokować jedynego gniazda. Po skończonej  jeździe nawigację można złożyć i zostawić ją zamykając  klapkę, bądź wyjąć  i używać w innym miejscu. Podniesiona klapka podczas jazdy nie zasłania widoczności, dodatkowo częściowo chroni ekran nawi przed promieniami słońca a żadne kable się nie dyndają po kokpicie. Całość uważam wygląda estetycznie. Zdjęcia resztę dopowiedzą.

Jeszcze jedno. Dzięki temu że nawigacja jest zamocowana dość wysoko (fabrycznie znajduje się znacznie niżej) nie traci się kontaktu z tym co się dzieje na drodze. Wystarczy tylko wzrok skierować trochę w prawo żeby ocenić sytuację na nawi.

post-59735-0-79886800-1364408065_thumb.jpg

post-59735-0-28024900-1364408070_thumb.jpg

post-59735-0-69389300-1364408074_thumb.jpg

post-59735-0-30564800-1364408077_thumb.jpg

post-59735-0-96370400-1364408080_thumb.jpg

post-59735-0-28128000-1364408271_thumb.jpg

post-59735-0-49631300-1364408294_thumb.jpg

post-59735-0-76263000-1364408314_thumb.jpg

post-59735-0-19995100-1364408326_thumb.jpg

Edytowane przez JacekMr
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne :D

Można by to przenieść do odpowiedniego dziiału...Co panie modzie? :D

Tak ku potomności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zajmę się tym odpowiednio :). Pomysł dobry i wskazujący kierunek do własnej inwencji. Szkoda tylko, że w wielu obecnych Note nie ma gnizada USB w schowku. W mojej Acencie jest tylko wtyk jack :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...