Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] szumy w cb radio


Gość ober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do gniazda zaplniczki rozgałęziacz, a do rozgałęziacza CB

A co jest podłączone do drugiego gniazda rozgalęźnika?

Powstają straszne szumy

Hmm.... odpowiadając na moje pierwsze pytanie to pewnie podłączona jest do drugiego gniazda nawigacja.

inni mówią że źle mnie słyszą

W rozgałęźniku mogą być dość liche połączenia przez co wydajność prądowa spada i 'siada' nadawanie.

Planuję pociągnąć pod bezpieczniki osobno CB

Prawidłowo, a jeszcze lepiej pod akumultor.

Czy można wtedy jakoś dodatkowo obłożyć czymś CB, aby je ekranować

W tym przypadku nie ma takiej potrzeby. Lepiej, szybciej i wygodniej podłączyć radio bezpośrednio pod akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiołem cb bezposrednio pod akumulator i jest połowe mniej zakłucen a filtry wystarczy dobrze wyregulowac i bedzie git sam niestety niemoge tego zrobic bo nieposiadam odpowiednich narzedzi ale zaprzyjazniony elektronik da rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a filtry wystarczy dobrze wyregulowac i bedzie git

Niestety filtrów NB/ANL nie reguluje się. Oczywiście można ingerować w ich budowę(wymiana poszczególnych elementów) jednak odbije się to negatywnie na jakości sygnału użytecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Gość SantaClaus21

1) Podłączona nawigacja często wprowadza duże zakłócenia! (po co nawigacja jak ma się radio ?!). Zakłócenia są zależne od modelu.

2) W dieslach zawsze lepiej sprawdza się radio niż w benzyniakach (wynika to z instalacji elektrycznej).

3) Nie przestawiajcie anten "na oko" ze środku na bok itd., tylko pożyczcie od znajomego SWR metra i nastrójcie sobie dobrze antenę. Instrukcje ogólnie dostępne w sieci.

4) Czasami warto wymienić kabel antenowy w "seryjnych" antenach, ponieważ często te mają bardzo kiepski ekran, co powoduje łatwe przedostawanie się zakłóceń na radio.

5) Podłączcie radio bezpośrednio do instalacji i załóżcie anteny montażowe - o wiele wygodniej na co dzień i estetyczniej.

6) Przeczytajcie do czego służy SQ i RFG zanim zaczniecie pisać, że "słychać szumy".

 

Dziękuję za chwilę uwagi i pozdrawiam :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Poproszę o kontakt Forumowiczów, posiadaczy N15 z PRAWIDŁOWO działającym CB ..... Mam Presidenta Johny II i antenę Presidenta Giorgia (króciutka - ok.40cm. ). Zasilanie pociągnięte prosto z akumulatora (wcześniej było wpięte w instalację...)

Objawy wiadomo jakie.... silnik wyłączony - jest ok.

Włączasz zapłon - katastrofa ....... w radiu słychać jak pracuje pompa paliwa, ponadto masakryczne szumy..... Uruchomisz silnik - słyszysz obroty, wycieraczki i inne dobrodziejstwa..... słyszysz wszystko tylko nie to co powinno być słychać..... No ale to temat z forum znany.

 

Jak można wyekranować CB żeby instalacja elektryczna samochodu nie zakłócała go aż tak bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie też, ale odkąd kupiłam porządną antenę Presidenta Missouri. Kolega z pracy mówił, że odbiór jest lepszy niż z dłuższej (ta ma ok 70 cm), zresztą sprzedawca mówił to samo. I nie narzekam, jest naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz znalazłem sposób : mam tez unidena 520 + nawigacja lark 354.7 ten sam problem szumy w radiu rozwiazalem nastepująco: kupujemy cos takiego : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=829552552, mamy tam port usb no i ladujemy nawigacje przez usb , zerooo szumów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...