Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

instalacja zestawu głośników HERTZ


Gość lukasz1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz1983

chodzi mi o kabel Rem, z tego co czytałem to od kostki od radia ma byc niebieski kabel tak?O czinczach to juz wiem ze do obudowy trzeba podłączyć, a co chodzi z tym włacznikiem kołyskowym? to ja też puszcze kabel 2*2,5 mm bo mi jeszcze zostało z głośnikowych, tylko cięzko je przylutowac do mniejszego kabla :) A da się zrobić tak że jak gasze radio to i wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1983 słuchaj , aby wzmak włączał/wyłączał się z radiem, musisz podpiąć żyłę sterującą do radia (dobrze jest gdy radio ma oddzielną żyłę specjalnie do włączania wzmaka, gorzej jest jeżeli trzeba podpiąć pod ten niebieski kabelek od automatycznej anteny). Ja wziąłem kabelek głośnikowy jedną żyłkę podłączyłem do plusa na wzmacniaczu, drugą żyłę do REM na wzmacniaczu, a na drugim końcu dałem zwykły malutki włącznik kołyskowy (taki jak np w lampkach na biurko). Cała ta linia jest odseparowana od innych więc nie ma żadnych zakłóceń od strony radia czy innych przewodów. Wzmaka włączam kiedy jest mi potrzebny ponieważ nie zasila mi przednich głośników. Zrobiłem tak ponieważ jak miałem podpięty włączanie pod radio słyszałem leciutki szum i tak jak by coś przebijało się z radia (jakaś muzyka, lecz prawie było to niesłyszalne). A teraz jest bardzo fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz1983

U mnie bedzie wzmak zasilał głosniki przednie, i z tego co sprawdzałem to w radiu jest jakis dodatkowy kabelek ale z końcówką minijack, to pewnie nie to, takze zostało mi tylko podłącznie pod kabelek antenowy, a moze zrobić tak jak ty wstawie przełącznik i ustawie go gdzieś blisko siedzenia, a niewiesz czym mozna owinąc kable głosnikowe żeby nie zakłócały sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1983 co do owijania kabli czymś aby nie było zakłóceń to nie wiem czym, chyba tutaj jedyne wyjście to puszczenie ich z dala od innych kabli lub (ale to już za późno) kupienie kabli ekranowanych. U siebie starałem się każdą sekcję kabli (głośnikowe, sygnałowe, zasilające) oddalić od siebie jak najdalej i poprowadzić oddzielnymi miejscami.

Końcówka minijack to pewnie aux u Ciebie, podłącz wzmaka pod radio, jak nic nie będzie to zostaw takie połączenie bo jednak jest to wygoda z włączaniem i wyłączaniem, przynajmniej nie zapomnisz wyłączyć. A jak by coś tam się przebijało to puść żyłę z włącznikiem.

Ja przełącznik mam zamontowany na środkowej konsoli przy włącznikach od ogrzewania tylnej szyby,awaryjnych i przeciwmgielnych, to tak wygląda jak włącznik od instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz1983

O to dobry pomysł z tym przełacznikiem i ja tak chyba też zrobie jak Ty :) odezwe się jeszcze pewnie ale to już jak zamontuje wzmacniacz.Dzieki za porade

 

[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 23:38 ]

Juz wszystkie kable przeprowadzone teraz tylko zostało podłaczyć wzmaka, mam kilka spraw z którymi sie waham i nie wiem dokładnie jak to zrobić. Otóż chodzi mi o podpięcie chinch do radia, mam zestaw kabli dietz i jedna końcówka jest biała a druga niebieska a w radiu biała i czerwona, to podłączyc białą do białej i niebieską do czerwonej, z tego co widziałem w instrukcji wzmaka to tam liczy sie poprawność podłączenia kanałów L i R, czy te 2 kable RCA sa takie same czy czym się różnią?Jeszcze mam jedno pytanie, narazie podłącze 2 głosniki (zestaw odseparowanych HERTZ), to rca podłaczam w CH1 i CH2 we wzmaku i L i R w radiu, a w instrukcji jest pokazany montaż dwudrożny zmostkowany, to czy nie bedzie problemu jak podłacze głosniki pod CH1 + i - i pod CH2 + i -?Bo carpower poleca zamontowanie wszystkie kanały w układzie mostka: jeden głosnik + pod CH1 a - pod CH2, a drugi głosnik + pod CH3 a - pod CH4, to lepiej zmostkować czy zostawic tak CH1 + i - , CH2 + i -?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...