Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki z silnika przy niskich temperaturach


Gość krzysiek1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych poduszek coś nie mam zaufania.U mnie dźwignia zmiany biegów dziwnie przesuwa się do przodu i do tył, podczas przyśpieszania lub zmniejszania prędkości.Przebieg ok 1000 km,aż strach się bać co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest normalne i o niczym nie świadczy.

Oby tak było.Choć to nie jest moje pierwsze auto,miałem ich kilka,w tym trzy nowe,prosto z salonu i w żadnym nie zauważyłem tego zjawiska. Ale skoro ten typ tak ma, i na razie śmiga bezawaryjnie,to nie będę zawracał sobie tym głowy.Tym bardziej,że żadnych odgłosów stukania u siebie nie zauważyłem. A zima trzyma,rano -16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest normalne i o niczym nie świadczy.

Akurat takie pływanie lewarka w przód i tył świadczy o zużyciu poduszek!Mogła paść ta co łączy sanki z silnikiem.

Ranger ,u mnie nakulane jest ponad 90 tys,i jedyny luz na lewarku to ok 1cm na boki,oczywiście wymuszany ,nie samoistny.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale lekkie poruszenie się lewarka podczas przyspieszania lub hamowania silnikiem było wielokrotnie opisywane jako TTTM. U mnie też tak jest - zresztą było od nowości - podobnie jak we wszystkich Note z jakimi miałem doczynienia, łącznie z salonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawia się zimą, wiązałbym to z którym elementem gumowym. Jeśli pojawia się na wstecznym, może to któraś poduszka silnika?

No właśnie tez tak obstawiam, ze albo jakieś mocowanie się poluzowało albo jakaś poduszka/podkładka gumowa jest walnięta. Co do wstecznego to tylko raz zauważyłem, tak to jest przy jeździe do przodu. Nie wiem czy to do końca jest związane z temperatura czy tez z wilgotnością powietrza i temperatura. Wczoraj było kolo 0st a stuków zupełnie nie było, dziś minimalne, temperatura podobna, ale trochę jakby bardziej suche powietrze. Mam nadzieje, ze to nic poważnego, aczkolwiek jeśli raz stuka a raz nie i już tyle czasu z tym jeżdżę to nadal będzie jeździć do kolejnego przeglądu i wtedy poproszę o sprawdzenie mocowań. W międzyczasie może uda mi się precyzyjniej zlokalizować źródło odgłosów. Miałbym tylko prośbę o odpowiedz, gdzie są zlokalizowane te "głośne" mocowania wydechu, czy może ze wszystkimi są problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośne mocowania?

Hmmmm,chyba chodzi Ci o to że niekiedy wydech trzeszczy,a w niektórych wypadkach dzwoni?

Otóż,od katalizatora pod misą idą osłony blaszane,są zgrzewane do rury,ale jak to bywa potrafią się urwać,pomaga założenie takiej opaski zaciskowej(chyba 3-4 zet),dalej juz poza silnikiem,pod kanałem biegna przyczepione do podwozia osłony termiczne,one też mogą dzwonić jak są słabo zamocowane,bądź źle.Są mocowane na takich blaszkach sprężystych ,które po nasunięciu na sworzeń blokują się i mają nie wypaść,z tym różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośne mocowania?

Hmmmm,chyba chodzi Ci o to że niekiedy wydech trzeszczy,a w niektórych wypadkach dzwoni?

Otóż,od katalizatora pod misą idą osłony blaszane,są zgrzewane do rury,ale jak to bywa potrafią się urwać,pomaga założenie takiej opaski zaciskowej(chyba 3-4 zet),dalej juz poza silnikiem,pod kanałem biegna przyczepione do podwozia osłony termiczne,one też mogą dzwonić jak są słabo zamocowane,bądź źle.Są mocowane na takich blaszkach sprężystych ,które po nasunięciu na sworzeń blokują się i mają nie wypaść,z tym różnie bywa.

Dzięki za odpowiedz. Będę nasłuchiwał w tych okolicach czy to stamtąd odgłosy dochodzą. Aczkolwiek ostatnio nie było żadnych niechcianych dźwięków przy porannym ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...