Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy warto ?


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie, czy warto kupić QQ+2 demo od dealera z przebiegiem 19 km !!!! z rocznika 2008 zarejestrowany w lutym 2009 przez tego dealera na salon. Oczywiście jest na niego spory upust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie, czy warto kupić QQ+2 demo od dealera z przebiegiem 19 km !!!! z rocznika 2008 zarejestrowany w lutym 2009 przez tego dealera na salon. Oczywiście jest na niego spory upust.

 

 

co to za demo że ma 19 km? raczej nie pojeździł nim nikt za dużo więc bierz:)

Pomijam kwestie czy kupować +2 bo rozumiem że na tego jesteś zdecydowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kristo - bierz ale zastanowiłbym sie nad jednym. czemu diller pozbywa sie auta które ma 19km? rozumiem ze to auto demo ale diller to nie idiota jesli ma takie autko to ono musi na siebie zarobić. Może należałoby je dokładnie sprawdzić bo coraz częsciej auta od autoryzowanego dilera sa hmmmmmmmmm dziwne. :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy ale ja tam jak jeździłem testowo zarówno dieslami jak i benzyną (w sumie tylko 2,0 benzyny nie było) to wszystkie skatowałem, (sam mnie koleś z sewisu zachęcał), może dlatego ze przyjechałem jeszcze wtedy swoim szybkim poprzednim,

w każdym razie gniotłem wszystkie na zminych silnikach (aż do rozgrzania) po spowalniaczach itd... jesli tak robili wszyscy kolejni testujący to sami możecie sobie odpowiedzieć dlaczego przedają przy 20k przebiegu :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto zostało zarejestrowane jako demo na początku lutego 2009 na dealera. Nie wiem czemu ma 19 km, ale do początku marca, jak zostało zaoferowane na sprzedaż stoi w salonie z możliwością zakupu właśnie z tym przebiegiem. W innych salonach też mają takie auta demo zarejestrowane w roku 2008 modelowo rocznik 2008 i przebieg: 600km (Łódź), około 10.000 km (Biała Podlaska). Faktycznie te auta mogą mieć tyle najechane skoro są zarejestrowane od pół do roku temu. Mam to auto zaklepane i mam nadzieję, że będzie z nim wszystko w porządku.

 

[ Dodano: Nie 29 Mar, 2009 21:37 ]

Jeżeli chodzi o wysokość rabatu, to mają na niego ok 12% rabatu, a jest to normalny rabat na rocznik 2008 dla klienta-firmy. Samo auto ma wszystko oprócz skóry, podgrzewanych siedzeń i czujników przód i tył.

 

[ Dodano: Nie 29 Mar, 2009 21:58 ]

W takim razie mam do Was koledzy OGROMNĄ PROŚBĘ. Ja jestem z bardzo daleka i nie mogę sobie pozwolić na jeden przejazd w celu oglądania go i potem zakupu. Czy jest ktoś z Was z okolic Tarnowa ? Ten samochód stoi w salonie Novellus na ul. Dalekiej 28. Może może ktoś z Was podjechać i oglądnąć go czy wzrokowo jest w porządku a potem napisać swoją opinię tu na grupie ? Będę bardzo wdzięczny. Od poniedziałku zaczynam załatwiać jego zakup. QQ+2 kolor jeans 2.0 dCi 4x4 tekna+navi cena 108900. Moje GG: 3244226.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z Was z okolic Tarnowa ? Ten samochód stoi w salonie Novellus na ul. Dalekiej 28. Może może ktoś z Was podjechać i oglądnąć go czy wzrokowo jest w porządku a potem napisać swoją opinię tu na grupie ? Będę bardzo wdzięczny. Od poniedziałku zaczynam załatwiać jego zakup. QQ+2 kolor jeans 2.0 dCi 4x4 tekna+navi cena 108900. Moje GG: 3244226.

 

Jak Novellus to lepiej sobie odpuść albo naprawdę DOKŁADNIE go sprawdź. ;)

 

http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,5151339.html

 

Sam u nich serwisowałem kiedyś ale już więcej tam nie pojadę. :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie sobie odpowiedzieć dlaczego przedają przy 20k przebiegu :kosci:

 

to przeczytaj jeszcze raz co napisał kolega kupujący nt przebiegu tego autka

 

[ Dodano: Pon 30 Mar, 2009 08:07 ]

nie mogę sobie pozwolić na jeden przejazd w celu oglądania go i potem zakupu.

 

skoro masz takie podejście to odpuść sobie; stać cie na samochód na kilkadziesiąt tysięcy a nie stać cie aby jechać go obejrzeć? Wysyłkowo chcesz kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Wszystkich,

 

Jestem tu nowy. Zastanawiam się nad zakupem QQ I-Way 1.6. Od kilku dni, czytając te i inne fora dotyczące QQ zacząłem mieć bardzo poważne obawy, czy aby napewno jest to dobry wybór. Piszecie tutaj o wysokiej usterkowości, szczególenie elementów zawieszenia i elektroniki. Problemy ze skrzypieniem klapy, przepalaniem się żarówek etc... Niestety, nie doszukałem się pozytywnych opinii dot. eksploatacji QQ.

 

Do użytkowników QQ - czy decydując się raz jeszcze na zakup samochodu -wybralibyście QQ ???

 

Dziękuję za pomoc.

 

Waterboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do użytkowników QQ - czy decydując się raz jeszcze na zakup samochodu -wybralibyście QQ ???

 

Dziękuję za pomoc.

 

Waterboy

 

zrobione 12k w tym roku, ogólnie z autka jestem zadowolony. Z tym, że 1.6 nadaje się do miasta i do przepisowej jazdy, więc warto się zastanowić nad czymś mocniejszym niż te 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Jestem tu nowy. Zastanawiam się nad zakupem QQ I-Way 1.6. Od kilku dni, czytając te i inne fora dotyczące QQ zacząłem mieć bardzo poważne obawy, czy aby napewno jest to dobry wybór. Piszecie tutaj o wysokiej usterkowości, szczególenie elementów zawieszenia i elektroniki. Problemy ze skrzypieniem klapy, przepalaniem się żarówek etc... Niestety, nie doszukałem się pozytywnych opinii dot. eksploatacji QQ.

 

Do użytkowników QQ - czy decydując się raz jeszcze na zakup samochodu -wybralibyście QQ ???

 

Dziękuję za pomoc.

 

Waterboy

Jezdze QQ ( 1.6 ) od pol roku, mialem do tej pory kilka samochodow ale musze Ci szczerze powiedziec ze to byl strzal w dziesiatke jestem z niego bardzo zadowolony,glownie jezdze po miescie ( spalanie +- 8.0 l )w trasie tez sobie radzi bez zadnych problemow.Odnosnie "awaryjnosci"-nic do tej pory nie robilem ( 15.000 )cos slyszalem o jakiejs akcji pt.tylne zawieszenie,jakies problemy ponoc z przekladnia ale do tej pory wszyscy jezdza i jakos sobie radza z reszta jest na wszystko 3 lata gwarancji i " problemy wieku dzieciecego" zdazy sie usunac.Tak ze kupuj i sie nie przejmuj jest wiele innych mniej udanych aut na naszym rynku.Powodzenia szerokiej drogi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

Do Woterboy'a:

Podejmując decyzję weź pod uwagę, że forum nie jest obiektywnym źródłem informacji - np na naszym jeśli chodzi o QQ wypowiada się 50 - 100 osób. Zakładając, że prawdziwe jest stwierdzenie, że niezadowolony Klient jest dużo bardziej aktywny niż zadowolony to niestety forum zawsze będzie bardziej przyciągało Klientów którzy mają problemy. Poniewaz sprzedaż w polsce QQ przekroczyła 5000 szt no to 50 niezadowolnych to zaledwie 1% populacji ;) więc pomijalnie mało. Oczywiście pewnie nie wszyscy niezadowoleni mają dostęp do internetu, ale i tak nie są tu prezentowane reprezentatywne poglądy większości.

Natomiast nie ma co liczyć na to, że kupując nowe auto będziesz miał 100% pewność, że się w nim nic nie wydaży... no ale po to własnie są gwarancje.

 

Pozdr.

Optymista

Edytowane przez chris_voyager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śledzę też niemieckie fora i powiem, że tylko na polskich znajdują się sami pesymiści, którym się coś psuje i zgrzyta w qq. na niemieckich jest zdecydowanie więcej pozytywnych opinii i niemcy bardzo chwalą qq. ja na początku też się zastanawiałem czy zamówić, ale jak poczytałem niemieckie fora to od razu poszedłem i zamówiłem. został jeszcze tylko 1 miesiąc :) i bede mial właśnie 1.6 tekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mało miarodajny - przejechałem niecałe 500 km ;)

 

Ale na razie jestem zachwycony. A że na forum są problemy, to normalne - po to jest forum. Ludzie dzielą się problemami licząc na wsparcie zamiast tworzyć towarzystwo wzajemnego zachwytu :)

 

Z moich dotychczasowych pojazdów najbardziej bezawaryjny był Fiat Seicento - prosta konstrukcja i nie miało się co psuć. Wszystko ma prawo się popsuć, ale nie należy popadać w panikę. Cieszmy się, że mamy jedne z najbezpieczniejszych samochodów na świecie (testy EuroNCAP) oraz "miodnością" samej konstrukcji.

 

Jazda tą kaszanką sprawia mi duuuużo satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się z opinią, że na forum znajduje się tylko pewna, znikoma część posiadaczy QQ. Każdy dzieli się swoimi, czestokroć niestety, negatywnymi doświadczeniami... Ale, czy nie zastanawia Was fakt, że na ponad 2 lata obecności na rynku QQ akcji serwisowych zdarza się zbyt dużo???

Ostatnia poważna w tym tygodniu dla 5.000 posiadaczy QQ w Polsce. Subiektywnie patrząc coś chyba jednak jest na rzeczy... nie uważacie tak?

 

pozdrawiam.

 

Waterboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd - akcja dotyczy 5923 egzemplarzy QQ.

 

Cyt z Money.pl:

 

2009-10-21 14:23

Nissan Qashqai i X-Trail - akcja serwisowa

 

W japońskich SUV-ach mogą wystąpić luzy w przekładni kierowniczej, w skrajnym przypadku może to prowadzić do utraty kontroli nad autem. Problem dotyczy ponad 8 tys. samochodów.

 

Przedsiębiorca Nissan Sales Central and Eastern Europe Kft. Oddział w Polsce, powiadomił, że niektóre samochody Nissan Qashqai, Nissan Qashqai + 2 (J10) i Nissan X-Trail (T31), mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

 

Polski dystrybutor marki Nissan poinformował, że w niektórych egzemplarzach wymienionych modeli może dojść do obluzowania się nakrętki pokrywy przekładni kierowniczej. Zaistnienie takiej sytuacji może doprowadzić do wystąpienia luzu i hałasu w układzie kierowniczym. Jeśli samochód z ujawnioną usterką będzie nadal eksploatowany, to w skrajnym przypadku może to doprowadzić do utraty możliwości kierowania pojazdem. Kampania serwisowa na rynku polskim dotyczy 5923 egzemplarzy modelu Qashqai wyprodukowanych w okresie od 4 listopada 2006 r. do 4 czerwca 2009 r. oraz 2130 egzemplarzy modelu X-Trail wyprodukowanych w okresie od 24 listopada 2006 r. do 14 lipca 2009 r. (numery VIN w plikach PDF na stronach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Qashqai i X-Trail).

 

Przedsiębiorca zapewnia, że klienci, którzy nabyli pojazdy objęte kampanią, zostali listownie zaproszeni do serwisów w celu dokonania bezpłatnej instalacji elementu zabezpieczającego nakrętkę przekładni przed odkręceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście akcje serwisowe przekonują mnie do marki. Nie mniej ni więcej oznacza to, iż firma dmucha na zimne i nie ukrywa wad.

 

Jak się poszuka, to się okazuje, że 90% firm przeprowadza akcje serwisowe (nawet firmy uchodzące za wzór solidności).

 

Martwić to bym się zaczął jak okazałoby się, iż z powodu wady konstrukcyjnej samochody (nawet pojedyncze) stają w ogniu itp. Na razie nie ma doniesienia o jakimkolwiek wypadku spowodowanym wadą konstrukcyjną.

 

A obraz narzekających użytkowników na forach bierze się z tego, iż zadowolony klient powie jednemu znajomemu, a niezadowolony 10-ciu. Jak coś nie działa, to na forum.

 

Ja osobiście jak już mam marudzić, to na razie na kilka braków funkcjonalnych:

- brak automatyki we wszystkich szybach i brak domykania przy zamykaniu

- brak automatycznego składania lusterek przy wyłączaniu

- brak ikonek we własnych POI (Nissan Connect)

- brak wyszukiwania najbliższego POI (wśród swoich wgranych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze QQ ( 1.6 ) od pol roku, mialem do tej pory kilka samochodow ale musze Ci szczerze powiedziec ze to byl strzal w dziesiatke jestem z niego bardzo zadowolony,glownie jezdze po miescie ( spalanie +- 8.0 l )w trasie tez sobie radzi bez zadnych problemow.Odnosnie "awaryjnosci"-nic do tej pory nie robilem ( 15.000 )cos slyszalem o jakiejs akcji pt.tylne zawieszenie,jakies problemy ponoc z przekladnia ale do tej pory wszyscy jezdza i jakos sobie radza z reszta jest na wszystko 3 lata gwarancji i " problemy wieku dzieciecego" zdazy sie usunac.Tak ze kupuj i sie nie przejmuj jest wiele innych mniej udanych aut na naszym rynku.Powodzenia szerokiej drogi.Pozdrawiam

No nareszcie trochę bardziej optymistycznie o tym samochodzie.Nie ma rzeczy doskonałych.Zawsze coś może "wyskoczyć". Ważne jest natomiast szybkie reagowanie serwisów w czasie gwarancji. Co do osiągów 1,6 zastanawiają mnie posty typu powyżej 160 km/h jest głośny i brak mu mocy - czyli kierowcy przyznają się do łamania przepisów!. Nie wierzę , że Ci kierowcy akurat jeżdzą tyko po niemieckich autostradach.To są pewnie Ci co jeżdzą "szybko i bezpiecznie" , ale oby długo i bezwypadkowo!

Pozdrawiam przepisowych współużytkowników QQ / mój już stoi w salonie w przyszłym tygodniu odbiór/.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję w swoim dotychczasowym życiu użytkować długoczasowo kilka aut: Opla Astre I, II, III; Skodę Octavię I i II, Forda Focusa II,VW Passata . Każdym z tych aut przejechałem od 75tys. do 170tys. km. I powiem Wam szczerze, że oprócz VW nie miałem nawet najmniejszych problemów z tymi samochodami. W Skodzie raz wymiana akumulatora na gwarancji !!!

Czytając posty na forum zastanawiam się czy aby dobrze robię wchodząc teraz w Nissana. Ot cała historia. Być może jest tak, że będę używał QQ bez najmniejszych problemów, opisywanych na tym forum. Lecz co wtedy, gdy stanie się inaczej i dołączę do grupy tych 'niezadowolonych'. 80.000 PLN fruuu.... i niesmak pozostanie...

 

A na marginesie - auto jest prześliczne (wersja I-Way), ale trzeba też mieć zdrowy rozsądek...

 

Pozdrawiam Wszystkich Optymistów.

 

Waterboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników QQ.

Jestem na etapie zmiany auta i wpadł mi w oko nissan :-)

Z tego co wczytałam na forum nie najlepiej się ma sprawa zawieszenia i amortyzatorów. W nowszych rocznikach z tego roku nadal występuje ?

Myślę o wersji 2.0 diesel lub benzyna. Jeśli ktoś jeździ akurat taką wersją silnikową niech napisze kilka słów proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...