Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy warto ?


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja zacząłem ten temat. Mam przejechane ok.12 tys km. Głównie w mieście i okolicy. Ale w wakacje długa trasa. Używam go wszędzie: asfalt, las, błoto, piach, deszcz i słońce, często z napędem 4x4. Jeżdżę sam, 4 osoby, a czasami 7 osób (wyjazd na wakacje do Zakopanego), czasami ciągnę przyczepkę lekką. Często wożę drabinę alu 3 segmentową i inne rury na dachu. Teraz trochę opinii o samochodzie: samochód bardzo wielofunkcyjny, spalanie w normie, zadowolony z prowadzenia, mocy, wygody, bagażnik wystarczający, ma relingi. W serwisie 1 raz - oczyszczenie filtra DPF. Brakuje mi schowka podręcznego na tunelu środkowym pod klimą, domykania szyb pilotem z centralnego zamka, usb w car audio, lepszej aktualizacji map w nawigacji. Kamera cofania fajna rzecz. Drugi raz też bym go kupił, ale bez nawigacji. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru silnika 2 litrowego to wszystko zależy od tego ile będziesz jeździł. Jeśli twój roczny przebieg przekroczy 20k km to weź diesla jeśli mniej to zastanów się nad bęzyną. Ja jeżdżę niewiele ale czasami jeździmy z rodzinką na narty i gdyby z silnikiem 1,6 dostępnyby był napęd all mode 4x4 to kupił bym taką wersję. Wybrałem benzykę 2.0 i jestem z tej jednostki bardzo zadowolony, nieco większe spalanie ale do przyjęcia. Udało mi się na trasie Wrocław - Zakopane, Zakopane - Wrocław usyskać średnie spalanie na poziomie 8,7 l!! Napęd w trudnych warunkach w górach jest nieoceniony, podobnie jak podwyższone zawieszenie. W miejscach gdzie inne autka (typu Skoda Fabia,Octawia - Seaty Ibiza, Leon, Ople - Astra itp.) się zagrzebywały to QQ z napędem 4x4 zachowywał się jak "turbodymomen" :) zawstydził wszystkich :) i bez problemu przejeżdżał!! A ostatni tydzień w górach był naprawde ciężki na drogach ;) Gdybym miał kupić jeszcze raz autko to napewno udałbym się do NISSANA po Qashqaia !! Swoją drogą nie widziałem jeszcze auta które byłoby idealne. Polecam QQ w wersji I-WAY bo w tej wersji jest poprostu ślicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się z opinią, że na forum znajduje się tylko pewna, znikoma część posiadaczy QQ. Każdy dzieli się swoimi, czestokroć niestety, negatywnymi doświadczeniami... Ale, czy nie zastanawia Was fakt, że na ponad 2 lata obecności na rynku QQ akcji serwisowych zdarza się zbyt dużo???

Ostatnia poważna w tym tygodniu dla 5.000 posiadaczy QQ w Polsce. Subiektywnie patrząc coś chyba jednak jest na rzeczy... nie uważacie tak?

 

pozdrawiam.

 

Waterboy

EEEE zwykła nagonka. Opublikowano listę gdzie producent przynaje się że mogło dojść do uhybień. Mój 2 letni wóz też jest na liście ale nie było potrzeby nic w nim naprawiać. Sprawdzili to podczas przeglądów. Po ostatnim wymienili mi tylne amortyzatory - rozwulkanizowane tuleje, serwis sam mi to zaproponował bo ja tego nie zgłaszałem. Autko jest super i mogę je śmiało polecić. Jeśli chodzi o usterki to zdarzają się każdej marce, statystycznie komuś musi się czasem trafić taki egzemplarz. Jeśli bierzesz benzynkę to ominą cię kłopoty z filtrem cząstek stałych a wiec co 30 tys km czeka cie tylko przeglad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

EEEE zwykła nagonka. Opublikowano listę gdzie producent przynaje się że mogło dojść do uhybień. Mój 2 letni wóz też jest na liście ale nie było potrzeby nic w nim naprawiać. Sprawdzili to podczas przeglądów. Po ostatnim wymienili mi tylne amortyzatory - rozwulkanizowane tuleje, serwis sam mi to zaproponował bo ja tego nie zgłaszałem. Autko jest super i mogę je śmiało polecić. Jeśli chodzi o usterki to zdarzają się każdej marce, statystycznie komuś musi się czasem trafić taki egzemplarz. Jeśli bierzesz benzynkę to ominą cię kłopoty z filtrem cząstek stałych a wiec co 30 tys km czeka cie tylko przeglad...

Pochwal FLAPJ serwis w którym sami proponowali wymianę amortyzatorów - z tego co czytam w niektórych trzeba o to mocno zabiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aby nie śmiecić i nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie podpytać Was tutaj. Mam nadzieję że autor tematu ferrit nie będzie miał mi tego za złe ;) Mianowicie po lekturze forum i moich planach zakupu Nissana Q chciałem prosić abyście powiedzieli ... TAK czy NIE ... kupilibyście jeszcze raz NQ, czy namawiacie do jego zakupu. Weźcie pod uwagę przyjemność z jazdy itp. jak również co czytałem wątpliwą przyjemność bycia w serwisie. Bedę wdzieczny za info TAK czy NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie śmiecić i nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie podpytać Was tutaj. Mam nadzieję że autor tematu ferrit nie będzie miał mi tego za złe ;) Mianowicie po lekturze forum i moich planach zakupu Nissana Q chciałem prosić abyście powiedzieli ... TAK czy NIE ... kupilibyście jeszcze raz NQ, czy namawiacie do jego zakupu. Weźcie pod uwagę przyjemność z jazdy itp. jak również co czytałem wątpliwą przyjemność bycia w serwisie. Bedę wdzieczny za info TAK czy NIE.

TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubik -

1. Awarie zdarzaja sie w kazdej marce, jesli firma sama przyznaje sie do bledow i organizuje akcje seriwsowe to tylko na + tej firmy

2. Teraz jest wersja po FL, czyli wszystkie grzechy mlodosci sa wyeliminiowane + dodanych jest wiele udogodnien.

3. Zadowolenie w 100% u wszystkich wlasciceli to w Polsce mozliwe chyba tylko u uzytkownikow Golfa III czy Passata z lat 90tych ;)

4. Decyzje o zakupie musisz podjac sam :)

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie śmiecić i nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie podpytać Was tutaj. Mam nadzieję że autor tematu ferrit nie będzie miał mi tego za złe ;) Mianowicie po lekturze forum i moich planach zakupu Nissana Q chciałem prosić abyście powiedzieli ... TAK czy NIE ... kupilibyście jeszcze raz NQ, czy namawiacie do jego zakupu. Weźcie pod uwagę przyjemność z jazdy itp. jak również co czytałem wątpliwą przyjemność bycia w serwisie. Bedę wdzieczny za info TAK czy NIE.

 

ZDECYDOWANIE NIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie śmiecić i nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie podpytać Was tutaj. Mam nadzieję że autor tematu ferrit nie będzie miał mi tego za złe ;) Mianowicie po lekturze forum i moich planach zakupu Nissana Q chciałem prosić abyście powiedzieli ... TAK czy NIE ... kupilibyście jeszcze raz NQ, czy namawiacie do jego zakupu. Weźcie pod uwagę przyjemność z jazdy itp. jak również co czytałem wątpliwą przyjemność bycia w serwisie. Bedę wdzieczny za info TAK czy NIE.

 

Poczytaj inne fora samochodowe i sprawdź jak to inne marki są "bezawaryjne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cosmo, pisząc o wizytach w serwisie nie miałem na myśli "psucia" sie Q ale to ze serwis raz robi przy przeglądach mniej, a raz wiecej, a i tak zawsze kasuje kupe kasy ;) ... to tak w woli wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...