Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Wymiana filtra kabinowego przeciwpyłkowego - Zrób


Gość Pyrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście, że wytrzymam. Będę wdzięczny. A czy u Was także występuje jakaś watolina, fizelina, przyklejona do tylnej ścianki schowka ?Jak będę rozbierał to zrobię foty.
tak jest, oderwij ją - odchyl, ona czesciowo zakrywa zaslepke filtrajuz wrzucam fotki jak to u mnie wygląda

 

ps. zastosowałem wariant dla wtajemniczonych tj. bez demontażu schowka :) czas wymiany filtra tą metodą ok. 2 minut (bez pośpiechu) :)

 

Jak wytrzymasz do jutra wieczora to zrobię pełną sesje zdjęciową montażu i demontażu filtra kabinowego i wkleję w poradnik.

sorry jwa ale nie mogłem już wytrzymać :)

post-4391-0-01763500-1355078243_thumb.jpg

post-4391-0-53371900-1355078253_thumb.jpg

post-4391-0-07227300-1355078265_thumb.jpg

post-4391-0-11605100-1355078280_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkady2222

Czyli wychodzi na to, że filtr znajduje się nad wentylatorem dmuchawy ?

I jeszcze jedno. Jaki myk należy wykonać, żeby nie odkręcać srubek do wymiany filtra.

Za fotki oczywiście wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myk jest taki że otwierasz schowek i mocno go ściskasz rękoma (dwoma naraz) z boku po obu stronach (w górnej części na krótszym boku), trochę siły trzeba użyć ale dasz radę

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkady2222

Tak, myk jest taki że otwierasz schowek i mocno go ściskasz rękoma (dwoma naraz) z boku po obu stronach (w górnej części na krótszym boku), trochę siły trzeba użyć ale dasz radę

A jakiś bolczyk trzeba podobno wyciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila idę do auta :)

 

masz to z jednej i z drugiej strony, trochę "pary" musisz użyć, żeby wyskoczyły

post-4391-0-99316800-1355082505_thumb.jpg

post-4391-0-33681600-1355082525_thumb.jpg

post-4391-0-62029400-1355082540_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w zasadzie mamy piekną dokumentację obrazkową. Teraz juz chyba można naprawdę zamknąć temat filtra kabinowego i jego wymiany :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Arkady2222

OK. daj znać czy już znalazłeś ten filtr i jak z wymianą tobie poszło :)

Oczywiście, że dam znać. Póki co, auto stoi w garażu i czeka na cieplejszą aurę.

 

Oczywiście, że dam znać. Póki co, auto stoi w garażu i czeka na cieplejszą aurę.

 

Oczywiście, że dam znać. Póki co, auto stoi w garażu i czeka na cieplejszą aurę.

Późno, bo późno ale zrobione. Schowek rozebrałem, filterek znalazłem. Przy okazji wymieniłem sobie żaróweczkę od schowka.

Wielkie dzieki wszystkim za pomoc. Oskar, nie wiem jak to zrobię, ale masz u mnie... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystkim za pomoc. Oskar, nie wiem jak to zrobię, ale masz u mnie... :beer:

Spokojnie, raz do roku jade nad polskie morze :) Gorzów jest po drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Późno, bo późno ale zrobione. Schowek rozebrałem, filterek znalazłem. Przy okazji wymieniłem sobie żaróweczkę od schowka.

Wielkie dzieki wszystkim za pomoc. Oskar, nie wiem jak to zrobię, ale masz u mnie... :beer:

 

Powiedz mi Kolego, gdzie się znajduje ta żaróweczka. Tyle razy zaglądałem do tego schowka, a nadal nie mogę odnaleźć ewentualnego oświetlenia. No chyba że nie mam tam oświetlenia, ale znów - pytanie, skąd to wiedzieć? Ma być, czy nie ma być? W jakiej wersji, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...