Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy), Filtron k1152


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oryginalny filterek jet łatwo wyginalny w trapez i bez większych problemów można go wyjąć i włożyć. Natomiast Filtron jest sztywny i nie można go włożyć :( (przeszkadza schowek u pasażera).

 

Czy ktoś wkładał ten typ filtra?

 

Podczas poszukiwań znalazłem że pasują do Note'a od

Micry (K12, C+C)

Renault CLIO 3

Renault Modus

 

przykłady:

Nissan 27891-AX10

Renault 7701059997 [ok77zł]

FRAM CF9691

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już chyba, że pasuje. Ale do wymiany zawsze wyjmuję schowek - bo bez tego trzeba akrobacje uprawiać. A Filtron rzeczywiście trochę sztywniejszy jest - w każdym razie trochę więcej siły trzeba, ale wchodzi bez problemów: od kilkuset km mam Filtrona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat był już opisywany.

Filtr jest za nadmuchem na nogi u pasażera. Filtr ma zatrzask (chyba trzeba go unieść do góry) i wysunąć w prawo. Są małe problemy ale filtr się wygina (jest w kształcie harmonijki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
w prawym tylnym nadkolu, a na przyszłość wysil się trochę i poszukaj.

 

Filtr jest w środku,pomiędzy przegrodą silnika a nagrzewnicą!

wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę "filtr"

http://www.nissanklu...highlight=filtr

 

Dostęp od strony pasażera "pod schowkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja mam pytanie...

Czy w wersji bez klimy ten filterek będzie? Tak z ciekawości pytam, bo w lipcu zbliża się I-szy przegląd i tak powoli dowiaduje się co będzie obejmował. Powiedziano mi w serwisach, że trudno im powiedzieć czy takowy mam. Hmmmm. Dlaczego nie mają pewności? Od czego to zależy? Nie ma klimy i tyle! A mogę go wymacać samemu i spradzić? Pisaliście o demontażu schowka-czy to konieczne? Pozdrawiam i przy okazji wesołych i spokojnych Świąt życzę wszystkim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w polo mojej córy pomimo braku klimy filtr kabinowy jest a w identycznym modelu u sąsiada nie ma - więc trudno powiedzieć - trzeba po prostu zajrzeć :shiftyninja:. Niektóre auta pomimo braku klimatyzacji mają montowane filtry kabinowe żeby wyłapywały zanieczyszczenia płynące z zewnątrz, co czynią zresztą dość skutecznie. Ich zapchanie powoduje wzrost wilgotności wewnątrz i efekt w postaci łatwego parowania szyb, więc choć nie tak często jak w pojazdach z klimą warto go też czasami wymienić. Demontaż schowka przy wyciąganiu filtra nie jest konieczny - można go wygiąć i nawet uszkodzić - w końcu wtedy to nie ma znaczenia. Niestety przy zakładaniu nowego podejście jest na tyle trudne, że wygodniej jest wymontować wnętrze schowka (bodaj pięć wkrętów)Czynność dla średnio obeznanego z techniką osobnika jest umiarkowanie prosta. Wymacać się da :rolleyes: - da się też pewnie zobaczyć.Trzeba wsadzić głowę na wysokość miejsca gdzie stoją stopy pasażera i sięgnąć ręką za schowek

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red.a widziałeś w innych gdzie jest ten filtr?Wg.mnie powinien być bo to jest p.ciw pyłkowy a nie od klimy.Jak zdejmiesz schowek,to uważaj na sprężynki w miejscach pasowania wkrętów,zebyś ich nie pogubił.Następnie szarpnij schowek do siebie,wyjdzie bez problemu.W tylnej części konsoli,przy przegrodzie,troszkę wyżej nóg pasażera,powinieneś zauważyć podłużny ,pionowy plastikowy element,z widocznym u dołu uchwytem zatrzasku.dojście jest niewdzięczne,ale po to się schowek wyjmuje żeby było lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czytajcie link.http://www.nissanklub.pl/attachments/159_Wymiana_filtra_kabinowego_Nissan_Note.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem dlatego bo niektórzy nie wiedzą że filtr kabinowy i pyłkowy to to samo. Kończę ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam czy ktoś moze mi pomóc Mam nissana maximę 1996 rok wczoraj byłam w warsztacie w związku z nabiciem klimy, ozonowaniem, dodali zapach, ale powiedzieli że mój rocznik autka nie posiada filtra. Czy to możliwe???? :huh::nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przed chwilką wziąłem się za szukanie filterka kabinowego...Chciałem sprawdzić czy w ogóle go posiadam. Ale przyznam, że niewiele tam widać. Nie demontowałem schowka, ale dłonią filterka nie wyczuwam. Jest to jakoś wyczuwalne bez demontażu? Podejrzewam, że tego białego plastiku raczej nie zauważę kładąc się na podłodze...bo i go nie widziałem. Chciałbym miec pewność czy go mam, ale chyba bez demontażu schowka się nie uda go namierzyć. Macie jakiś pomysł? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z latarką,odsuń fotel na maxa do tyłu i ekwilibrystycznie leżąc na plecach na podłodze sprawdzaj ,może coś zobaczysz.Ogólnie rzecz biorąc ciężko i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że tego białego plastiku raczej nie zauważę kładąc się na podłodze...bo i go nie widziałem.

 

Bez problemu go zauważysz.

U mnie mały chłopek na serwisie klimatyzacji cały wszedł na schowek i wymienił filtr bez sciagania schowka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr siedzi na pewno i da się go wyciągnąć bez demontażu schowka. Jeśli jednak chcesz go sam wymienić - o wiele łatwiej będzie po odkręceniu tych bodaj 5 wkrętów. I będziesz miał pewność,że nie uszkodzisz wkładu filtra bo łatwo go złamać wpychając na ślepo i na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu go zauważysz.

U mnie mały chłopek na serwisie klimatyzacji cały wszedł na schowek i wymienił filtr bez sciagania schowka :D

Ze świecą musieli takiego konusa szukać co by się tam zmieścił :D Ciekawe jaką ma stawkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu go zauważysz.

U mnie mały chłopek na serwisie klimatyzacji cały wszedł na schowek i wymienił filtr bez sciagania schowka :D

chyba raczej "pod" - "na" ani tym bardziej "za" raczej się nie da, nawet gdyby był karłem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe czarne "pudło" namierzyłem, ale jakaś spinka mocująca to trzyma i boję się bym czegoś nie wyrwał. ;) Najgorszy ten I-szy raz...W każdym razie "opakowanie" na filtr namierzyłem (to już coś), wiem gdzie jest, ale czy ono jest pełne czy puste...Hmmmm. Może jeszcze powalczę z tym jak aura dopisze-nie daje mi to spokoju. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj nowy wkład.Zauważysz że ma taką spinkę -zatrzask,to musisz ruszyć żeby go wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tekturowym opakowaniu filtra albo na ulotce wewnątrz jest zwykle coś w rodzaju mini instrukcji ze schematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i syćko jasne...Filtra nie posiadam na 100%! Mało tego-poinformowano mnie, że nie wszystkie auta z klimą takowy mają...dziwne! Ja obudowę mam owszem, ale nie ma możliwości wsadzenia filtra bo nie ma doprowadzenia powietrza do niej. Nie ukrywam, że fajnie jakbym go miał...zawsze coś by wnętrze on filtrował, ale cóż-brak i tyle. Więc koledzy, którzy mają auto bez klimy nie mają co szukac w nim filtra p/pyłkowego (mowa o Note po liftingu,nie wiem jak było wczesniej). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Filtr jest ale jest też niespodzianka bo zmienił on swoje położenie. Teraz miałem przegląd po roku, nie serwisowałem klimy w ASO tylko w boschu a filtr sobie sam wymieniłem. Tutaj zrobiłem małą instrukcję gdzie znajduje się filtr w Note po Lifcie.

Wymiana Filtra Note Lift.pdf

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a68-ja też wymieniłem sam filtr kabinowy w moim Notk-u jest w tym samym miejscu jak u kolegi poprzednika ,który podał w pliku jak go wymienić .Ja mam model z 2008 roku i filtr jest zamontowany w tym miejscu jak wyżej w pdf-ie.Założyłem filtr f-my Bosch nr1987432120 cena 50zł.Kupiłem we Wrocławiu na pl Solidarności jest taki sklep ,który ściąga wszystko do samochodów.Filtr jest produkcji czech republik ,i jest zbudowany z takiego samego materiału jak oryginał Nissana ,z tym ze znajduje się lub inaczej wmontowany jest w ramkę plastykową jak filtr f-my Filtron.ta ramka posiada już w sobie na stałe zamontowaną trwale listwę zamykającą(w oryginale Nissana przykrywka zamykająca jest osobno).problemów z wsadzeniem nie ma jedyne to należy użyć więcej sił i po skosie ją wcisnąć w tą,, pochwę"śmiało nic się nie stanie ,nie pęknie,a kolega poprzednik i inni jak coś wymieniają ,to niech podają więcej informacji jakiej marki wymieniali filtr i jakie numery tam są np ostatni m-ki Valeo jaki numer?,lub ten nowy zamontowany ,na pudełku na pewno coś pisało ,tak ciężko dopisać? Pozdrawiam -a68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oryginalny filtr był Valeo, ten co założyłem kosztował niecałe 50zł a jakiej był marki nie pamiętam, ale to nie był filtron ani denso (Jak będę ściągać filtr to zrobię zdjęcie i wstawię nazwę firmy). Fakt mogłem napisać ale nie jakoś mi nie przyszło na myśl, wydaje mi się nawet że był to taki sam filtr jak oryginalny tylko napisy miał inne, słyszałem nawet kiedyś że po godzinach Chińczycy produkują tą samą rzecz ale pod inną nazwą i sprzedają taniej. Ale mnie ciekawi że masz auto z 2008 roku i już masz w nowym miejscu, czyli albo w starym miejscu montowali od 2006 do 2008 albo angole składali tak jak chcieli albo co mieli pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...