Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile wytrzymały amortyzatory w Waszych Nissanach ?


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymienilem caly tyl przy 141kkm, a to tylko dlatego, ze padl prawy tyl - wyciek. Pozostale mialy sprawnosc > 60% (aktualnie 146kkm). Zalozylem gazowe KYB. Auto od nowosci na polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wprimerce p10 wytrzymały coś tak cirka 176 tys km, pewnie można bylo jeździć dalej, ale jestem trochę nadwrażliwy na miekkośc i wymieniłem wszystkie, teraz mają coś w okolicy 70 tys. i jeszcze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (n15) tylne były wymieniane przy przebiegu 52340km......., trochę szybko. Na fakturze jest też adnotacja o wymianie osłon, być może to one się do tego przyczyniły :roll:

tez mam N15 z 98 i po wymianie oslon przy ok 60k przebiegu padly oba tylnie. ALe twarde negocjacje zaowocowaly dwoma nowymi amorami i robocizna za 200zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (n15) tylne były wymieniane przy przebiegu 52340km......., trochę szybko. Na fakturze jest też adnotacja o wymianie osłon, być może to one się do tego przyczyniły :roll:

tez mam N15 z 98 i po wymianie oslon przy ok 60k przebiegu padly oba tylnie. ALe twarde negocjacje zaowocowaly dwoma nowymi amorami i robocizna za 200zl :)

 

Nie wiem, czy poprzedni właściciel próbował coś wynegocjować - samochód nie był już objęty gwarancją. Mam fakturę ASO a tam wyszczególniony kosztorys:

2 X amortyzator tylny - po 250,10 zł szt.

odbojnik gumowy tylnego zawieszenia - 135 zł szt.

wymiana amortyzatorów tylnych + osłon - 213,50 zł

a przy "okazji" wymiana osłon amortyzatorów przednich - 198,25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wytrzymały ponad 220 kkm, teraz KYB zrobiły około 200 kkm i już przydałoby się wymienić, przynajmniej z przodu, tył o dziwo jeszcze sie trzyma.

 

Czy to dotyczy jednego samochodu? Łącznie przejechane 420kkm?

Wielki szacunek :o

Ps. To już trochę nie na temat, ale jak wytrzymały inne podzespoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoich (Primera 94 2.0 SLX) zrobiłem 110 tys. Jak ją kupiłem miała przebieg 130 tys w 2000'. Nie przypuszczam, żeby były wymieniane przez 1-go właściciela - Niemca. Przy 210 tys pojechałem na kontrolę. o dziwo, przód 65%, tył 53%. Pojeździłem do 240 tys i sprzedałem. Jedyne co mnie wkurzało, to ,że przy 190 tys wysiadło prawe tylne łożysko (560zeta). Przed sprzedażą, od 120km/h zaczynało hałasować drugie z tyłu no i lewe przednie. Aha, i czasami zapiszczała tulej wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to samo... Przyprowadziłem przy przebiegu 170 tyś i na przeglądzie miałem 89% skuteczności. Teraz ma 191 tyś przebiegu i tylne amortyzatoty mam już nowe (kayaba) bo tamte miały zerwane gumy i po zimie sie skończyły 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoim Nissmo zrobilem jush ok. 30kkm, obecnie jest 190kkm.

Na przegladzie w czerwcu bylo: przod 92%, tyl 91%.

Nie wiem czy / i kiedy byly wymieniane.

 

Jako ciekawostke powiem ze jak robilem przeglad to diagnosta powiedzial, ze moga byc nawet seryjne :!: :!: :!: i dopuki sa OKI to zeby ich wogole nie dotykac.

Nie wiem czy mozna w to wierzyc i czy to w ogole jest realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Na razie mam oryginały i 178kkm. Najgorszy miał rok temu 78% skuteczności - na razie nie buja więc jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...