Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Srodki na rdzę


Gość Tolo74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tolo74

Witam

Mam kilka ognisk korozji (na lakierze w dolnej części drzwi oraz wewnątrz auta np mocowa nia foteli).

Mam pytania jakich środków uzywaliście i które uważacie za najlepsze do pokrywania rdzy (oczywiscie z grubsza ale nie do konca oczyszczonej bo blacharki trudno drzeć na wylot.)

 

Na jakimś forum czytałem pozytywne opinie o szwajcarskim środku BRUNOX EPOXY.

 

Oczywiście nie mam na myćli farb typu Hammerite -bo to raczej chodzi o coś bardziejh zaawansowanego. Farby na rdze nie zlikwidują korozji pod spodem i po roku albo dwóch dalej wychodzi to na wierzch.

 

Będe wdzieczny za uwagi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żyzny

Tolo74, BRUNOX - a używałem, jest w porządku, ale po nałożeniu go na rdzę raczej trzeba jeszcze czymś pomalować. BRUNOX pozostawia czarny nalot na blacharce w miejscu rdzy. Jest w postaci sparyu i w pędzelku, bierzesz taki jaki Ci będzie wygodniej użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolega

BRUNOX EPOXY - jest to środek do usuwania rdzy jego sprawność plasuje na poziomie 90% . .działa bardzo ciekawie bo nie należy usuwać rdzy do blachy tylko farbę , konserwację itp. a sam środek wchodzi w reakcję z tlenkami żelaza, wiąże je i krystalizuje. dzięki yej reakcj chemicznej pozbywamy się rdzy wewnatrz materiału i w trudno dostępnych miejscach. po malowaniu tym ćrodkiem należy oczywiście pomalowac jeszcze farbą aby zabezpieczyć przed wpływem czynników atmosterycznych

osobiście używam i polecam , jako farbę używam cynku w spreju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRUNOX EPOXY - jest to środek do usuwania rdzy jego sprawność plasuje na poziomie 90% . .działa bardzo ciekawie bo nie należy usuwać rdzy do blachy tylko farbę , konserwację itp. a sam środek wchodzi w reakcję z tlenkami żelaza, wiąże je i krystalizuje. dzięki yej reakcj chemicznej pozbywamy się rdzy wewnatrz materiału i w trudno dostępnych miejscach. po malowaniu tym ćrodkiem należy oczywiście pomalowac jeszcze farbą aby zabezpieczyć przed wpływem czynników atmosterycznych

osobiście używam i polecam , jako farbę używam cynku w spreju

 

A powiedz kolego ile czasu minelo od naprawy? Rdza sie nie pojawia dalej?

 

Osobiscie stosowalem wiele razy i zawsze po pol roku, po 4 miesiacach rdza znow wychodzila. Do tego burnox bardzo dlugo schnie i nigdy niewiadomo czy juz dobrze wysechl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolega

kiedyś miałem "Renate" 5 leciwego wieku i rudy ją podgryzał tu i ówdzie znajomy polecił mi ten środek i zastosowałem go przed zima, malując dwukrotnie a następnie farbą. oczywiście musiałem odczekać sporo czasu na wyschniecie środa

moja propozycja dla "Piotrek_S" nie chcesz to nie stosuj ( może źle użyłeś tego specyfiku), ja korzystałem i jestem zadowolony.

mam nadzieje że powiedzie się walka z rdzą "Tolo74" (podstawa to przestrzeganie procedur stosowania) Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tolo74

Dziękuje za mieszane opinie dot Brunoxa, ale jak widze nie znacie lepszego środka na rdzę, wiec pewnei zastsuję ten.

Jest też jakis polski w postaci puszki farby białej ktora po nałozeniu na rdze zmienia kolor na czarny. 300ml kosztuje niecałe 10zł, ale wydaje mi sie ze nie bedzie on lepszy tym bardziej ze cena jest zadziwiajaco niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za mieszane opinie dot Brunoxa, ale jak widze nie znacie lepszego środka na rdzę, wiec pewnei zastsuję ten.

Jest też jakis polski w postaci puszki farby białej ktora po nałozeniu na rdze zmienia kolor na czarny. 300ml kosztuje niecałe 10zł, ale wydaje mi sie ze nie bedzie on lepszy tym bardziej ze cena jest zadziwiajaco niska.

 

Srodek, o ktorym piszesz to najprawdopodobnie Cortanin F.

 

Skoro nikt nie dal Ci alternatywy do brunoxa to ja Ci napisze :)

Preparat Permacron® Haftgrund 8583 rotbraun firmy Spies Hecker.

http://www.spieshecker.pl/spieshecker/pl/p...ers/8583-ND.pdf

 

To jest raczej profesjonalny srodek, ktory stosuja dobre warsztaty. Mozesz to kupic w mieszalni lakierow - poprosisz ile potrzebujesz.

Specyfik stosuje sie z utwardzaczem, wiec schnie momentalnie - w pol godziny a nawet szybciej, w przeciwienstwie do brunoxa ktory bedzie sechl tydzien.

Bardzo dobrze wiaze rdze - jak pomalowalem tym specyfikiem miejsce pordzewiale to tak zwiazal ze pozniej mialem problem zeby go szczotka druciana na diaxie wyczyscic.

 

http://users.skynet.be/mercedes-benz/tuning/spraying.html - a tu masz link extra :) Gosc pokazuje jak sie uzywa tego preparatu.

 

A co do brunoxa - popytaj o jego opinie w kilku dobrych mieszalniach - takich gdzie zaopatruja sie profesjonalne warsztaty. W wiekoszosci przypadkow Ci odradza. Ale zrobisz jak bedziesz uwazal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tolo74

Tak, chodziło mi o Cortain, kolega używał i był zadowolony.

 

To że Brunox będzie mi sechł tydzien nie przeszkadza, może tyle czasu potrzeba do prawidłowego przeprowadzenia procesu chemiznego.

 

Srodki z utwradzaczem do tla mnie troszkę 'kosmos' i myśle że używają go dlatego że warsztat nie ma czasu na czekanie, a klient sie niecierpliwi, aczkolwiek dzięi za info i rozważę Twoją PiotrekS propozycję.

 

[ Dodano: Pon 04 Maj, 2009 09:21 ]

Z informacji jakie uzyskałem z netu wnioskuje że Cortain F jest jednym z najlepszych srodków na rdze produkowanych w POlsce, jednak nieco lepszy wydaje sie być Brunox Epoxy.

Środek Permacron Haftgrund (który przedstawił Piotrek-S) wydaje sie być kuszącym jednak jego profesjoanlne zastosowanie i specjalistyczny sprzet raczej wyklucza jego stosowanie (pewnie dobry byłby do zapryskania np podwozia choć i tak wolałbym potem zapaprać pędzlem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek Permacron Haftgrund (który przedstawił Piotrek-S) wydaje sie być kuszącym jednak jego profesjoanlne zastosowanie i specjalistyczny sprzet raczej wyklucza jego stosowanie (pewnie dobry byłby do zapryskania np podwozia choć i tak wolałbym potem zapaprać pędzlem).

 

Do podwozia raczej sie nie nadaje :)

A ze specjalistycznego sprzetu to potrzebujesz jedynie pedzelek i kawalek patyka do wymieszania gruntu z utwardzaczem.

 

A co do Cortanina i Brunoxa - one dzialaja na podobnej zasadzie z tym, ze Cortanin jest zasadowy, a Brunox kwasowy.

 

Ogolnie oba prepraty raczej maja niezbyt dobre opinie u lakiernikow.

Sa nowsze i lepsze zastosowania. A Cortanin moze i byl dobry, ale z 10 lat temu jak nie bylo nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duzo potrzebujesz tego? Duzo masz tej rdzy?

 

Ceny nie pamietam, ale cos okolo 50 pln za pol litra placilem chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tolo74

mnie potrzeba na oko szklanke -czyli ok 200ml (na Tino ok 50ml i mam tez leciwego Poloneza z 88r naktorym zaczynaja sie pojawiac bąble wiec chce go zabezpieczyc i bedzie trzeba troszke wiecej)

 

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 10:29 ]

w Tino mam dolne czesci drzwi przednich i klape bagaznika oraz mocowania foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie potrzeba na oko szklanke -czyli ok 200ml (na Tino ok 50ml i mam tez leciwego Poloneza z 88r naktorym zaczynaja sie pojawiac bąble wiec chce go zabezpieczyc i bedzie trzeba troszke wiecej)

 

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 10:29 ]

w Tino mam dolne czesci drzwi przednich i klape bagaznika oraz mocowania foteli

 

No to tyle nie mam :) Myslalem ze mniej potrzebujesz to bym Ci dal. Mi zostala jakas 50tka. Tym sie naprawde cienka warstwe maluje wiec duzo nie potrzeba. ok 100 ml to poszlo mi jak dwa razy komore silnika cala malowalem :)

A swoja drogo niezly poldek - 88 rok i dopiero go zazczyna brac :D

 

Jakbys sie zdecydowal na kupno a dystrubutora bys mial daleko to moge ci kupic i wyslac - dystrubutora maja w lomiakach wiec pod moim domem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tolo74

Dzieki, jeszcze musze zebrac opinie i rozwaze zakup przy okazji w rzeszowie.

Dlaczego pisales ze do podwozia sie nie nadaje a stosowales go do komory silnika?

Jak tak napisales uznalem ze stosuje sie tylko na male miejsca (ranty, bable).

a wg mnie podobne przeznacznie.

kiedy go stosowales i od tego czasu nic nie wyszlo?

pokrywales ten srodek farba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche nie spodobac sie niektorym, ale slyszalem, ze dobre do konseracji jest uzycie oleju - np po wymianie oleju, mozna posmarowac podwozie tym starym - ile prawdy, sam nie wiem, czy skuteczne, tez nie wiem - podobno sprawdzone w czasach, kiedy nie bylo stac wiele osob na konserwowanie - sam bym sie chcial dowiedziec, czy warto takie eksperymenty robic;) bo nie wiem co zrobic z olejem ktory zostal mi po wymianie:D a troche od spodu mam rdzy - wiem ze nieestetycznie moze to wygladac i ze sa specjalne srodki - ale chodzi mi, czy ktos moze potwierdzic skutecznosc takiego "polsrodka", czy nawet nad tym sie nie zastanawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daweorn
Skoro nikt nie dal Ci alternatywy do brunoxa to ja Ci napisze :)

Preparat Permacron® Haftgrund 8583 rotbraun firmy Spies Hecker.

http://www.spieshecker.pl/spieshecker/pl/p...ers/8583-ND.pdf

 

To jest raczej profesjonalny srodek, ktory stosuja dobre warsztaty. Mozesz to kupic w mieszalni lakierow - poprosisz ile potrzebujesz.

Specyfik stosuje sie z utwardzaczem, wiec schnie momentalnie - w pol godziny a nawet szybciej, w przeciwienstwie do brunoxa ktory bedzie sechl tydzien.

Bardzo dobrze wiaze rdze - jak pomalowalem tym specyfikiem miejsce pordzewiale to tak zwiazal ze pozniej mialem problem zeby go szczotka druciana na diaxie wyczyscic.

(...)

 

Mój brat który od początku zajmuje się moim autkiem... jakieś 2 tygodnie temu robił mi progi... dokładnie tym środkiem. Zobaczymy jak to się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jeszcze musze zebrac opinie i rozwaze zakup przy okazji w rzeszowie.

Dlaczego pisales ze do podwozia sie nie nadaje a stosowales go do komory silnika?

Jak tak napisales uznalem ze stosuje sie tylko na male miejsca (ranty, bable).

a wg mnie podobne przeznacznie.

kiedy go stosowales i od tego czasu nic nie wyszlo?

pokrywales ten srodek farba?

 

Do podwozial moze i by sie nadawal - ale trezba by najpierw wyczyscic stara konserwacje do blachy - pozniej pomalowac, na to dac podklad akrylowy, pozniej jeszcze jakiegos baranka. Jednym slowem duzo roboty :) Lepiej odrazu na stara koserwacje klasc jakiegos baranka czy cos.

 

Komore silnika robilem tym bo byla pordzewiala. Znaczy troche blacharki trzeba bylo zrobic, bylo troche miejsc w ktorych sie nie dalo wyczyscic. No i pojechalem tym gruntem. Wiadomo - cudow nie ma, jesli cos jest bardzo skorodowane to sie tego nie zatrzyma, moze spowolnic. No i trzeba pamietac, zeby malowac od dwoch stron, bo czesto rdza bierze nie od zewnatrz tylko od wewnatrz elementow - np dol drzwi itd.

 

Ja tym robilem na koniec lutego.

Tu masz fotki: http://profile.imageshack.us/user/piotrek_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę trochę temat, byłem na przeglądzie i facet stwierdził, że rdza mi strasznie podwozie gryzie. Wracam więc do pomysłu zabezpieczenia podwozia na którym trochę sobie ruda zęby połamie, a przynajmniej stępi :)! W wątku przytoczone są dwa środki: brunox i Permacron® Haftgrund 8583. Pierwszy odpada, ponieważ opinie są podzielone i bardzo długo schnie drugi trzeba kłaść pistoletem(pędzlować nie chcę bo mam trochę improwizowany kanał i słaby dostęp), którego nie mam, też raczej odpada. Poszukałem w necie i znalazłem dwa interesujące środki: FERTAN i DINITROL RC900.Ten pierwszy można rozpylaczem do mycia szyb zaaplikować drugi natomiast jest w sprayu, to są plusy. Pytanie jak z jakością? Stosował ktoś podane przeze mnie preparaty? Warto? A może jeszcze jakiś inny możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...