Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Srodki na rdzę


Gość Tolo74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem jedno , kortanin f to jest zmodyfikowana komunistyczna kortanina którą stosowano w latach 1977-2000 i fakt faktem trzeba to umieć nakładać .

Nakłada się bezpośrednio na rdzę {tworzy szklistą powłokę}, gdy rdza nie występuje i mamy do czynienia z czystą żywą blachą należy rozrobić 5% roztwór kwasu azotowego z wodą po tym procesie należy zainicjować proces utleniania poprzez zwilżenie mokrą gąbką lub szmatką planowanego miejsca renowacji  i odczekać przez około 10 min aż do pojawienia sie ognisk korozji dopiero gdy wystąpią zauważalne  ogniska{zabrania się przelewania przez profil TŁ {do wnętrza np progu} W/W należy wytrzeć miejsca z pozostałości po kwasie zwilżoną ściereczką i osuszyć farelką następnie można bezpiecznie nakładać kortaninę .

tyle wiedziałem na temat konserwacji do czasu zakończenia mojej pracy w zawodzie blacharz-lakiernik. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak działają te nowe środki takie jak brunox epoxy .

Używam sprayu do czyszczenia i konserwacji  broni brunoxa tyle że nie tylko do broni a konkretnie to wszystkie zamki i zawiasy w nysce zapryskałem no i oczywiscie stacyjkę to było jesienią tamtego roku i muszę przyznać że się spisał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FERTAN i nic wiecej, albo corr-active.

Fertan stosuje mój kolega lakiernik i jest to skuteczne, drugi kolega cale podwozie w fordzie transicie ma tym zrobione i 2 lata i nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...