Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proszę o pomoc (po montażu LPG lub zbieg okoliczności)


FioleK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ile razy pytam fiolka o ten sensor i ani jednej konkretnej odpowiedzi....

 

bardziej go chyba interesuje ile co ma KM albo korozja na blotnikach....

 

albo chlopaki konkretnie piszecie i dostajecie konkretnych odpowiedzi, albo bedziemy sobie tak klikac o glupotach.

 

w tym temacie jest tak namieszane na temat tej maximy ze ja juz sam nie wiem co bylo robione a co nie. modow bylo kilka dzienne i kilka na raz, a co bylo robione to chyba tylko fiolk wie.

 

moim zdaniem za duzo bylo grzebane "wlasnymi lapami" w tym samochodzie, gaziazie zrobili tez swoje i co wy oczekujecie ze ktos z forum z diagnozuje dokladnie samochod????

 

 

 

 

ok. ja zmykam ....... kierunek czestochowa.... do zobaczyska na zlocie chlopaki :)

 

[ Dodano: Sro 10 Cze, 2009 20:12 ]

jedyną jako dostał to czujnik spalania sutkowego i koniec to wszystko ?

 

a sprawdzil to???? bo konkretnej odpowiedzi nie widze....

najprawdopodobniej to jest przyczyna spadku tej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze Fiolkowi, to ja nie pomoge, bo mechanikiem nie jestem..... ale i tak pewni bedziecie miec pretensje ze nie pomoglem.

 

Nie musisz mi zyczyc, wystarczy ze bedzie rownie niezawodne i wdzieczne jak to.

 

Widzisz dla mnie nie jest wyznacznikiem, jakim sie jezdzi samochodem, starszym- nowszym, oby odpalalo w miare bylo zwinne i wygodne.

Widze ze Ty tych zalet nie znalales w Maximie tylko w BMW. Z Twoich opii w poscie powyzej wygladalo jakbys smigal tym autem przynajmniej z 10 lat ... a miales je ile?

 

Nastepna fura jaka kupie to zapewne nie bedzie BMW!!!

 

Powiedz mi jechales kiedys zdrowa Maxima z rozluznionym wydechem ?

Moze i jest ich 2000 sztuk ale w tej budzie to nie jest chyba straszny pocisk ?

 

Tak sie akurat sklada, ze mam wlasnie na placu Alpina B10 3.3 nie chcesz kupic ? moze Fiolek......... bedzi e do sprzedania na przelomie wrzesnia pazdziernika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NikosWariat

dlatego tez i ja się nie dotykam a Fiołek sprawdź ten stukowy

a cała resztę proszę tylko o pisanie dotyczące tylko tego jednego problemu

 

 

czekamy na odpowiedz

 

swoja droga moglibyście daj mu jakiś adres zakładu gdzie może rozwiążą mu ten problem

 

 

 

Szalony

może nie jest pocisk ma 5 metrów długości ma i 4400cm3 w 6 biegowym manualu i chyba nie jest złe jak te 2 tony rozpędza poniżej 6,6 sekundy (wynik zawyżony)

 

miałem z 6 sztuk bmw i z każdego byłem zadowolony , miałem kiedyś też takie bmw jak teraz tylko z innym motorem

 

jechałem kiedyś zdrowa Maxima z rozluźnionym wydechem co prawda automat (europa) fajnie to może jeździło ale bez rewelacji , ale zawieszenie sam wiesz że bmw nie ma w sobie równym tak jak napęd 4x4 z torsenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz wracam do pracy, bo sie musze do 2 wyrobic, bo o 4 wypad.

 

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z Maxim jak i z BMW( w sumie z BMW jest weselej na drodze ;) )

 

Pozdro

 

 

Chętnie bym się z Tobą ustawił, aby sprawdzić jak to idzie.

 

Pozdrawiam ---->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo zarówna Maxima jak i Twoje BMW ww tej budzie POCISKIEM nie bedzie.

 

Dla tego moj plan jest prosty( pewnie Ci sie nie spodoba bo to wiekowa fura bedzie ;) )

 

Sprowadzam w przyszlym roku Skylina robie co ma zrobic i tego bede uzywal na wieczorne przejazdzki z iMPREZAMI i Evo.

 

Zgodzisz sie chyba ze mna, ze ani moja Maxima ani Twoje BMW to nie ta klasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NikosWariat

zgodzę się uważam że bmw ani maxima to nie jest sportowy samochód to wygodny dupowoz . co nie zmienia faktu ze jak wiesz twoja maxime objedzie i nie wymaga to weryfikacji chyba zgodzisz się ze mną z tymi faktami

 

swoja droga mnie już wyścigi nie kręcą bardziej wole drift'y to jednak większa zręcznościówka niz pokazywanie kto ma szybsze auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ze od 200 do 250 mnie zmieciesz, ale do 100 nie bylbym taki pewien :)

 

[ Dodano: Sro 10 Cze, 2009 20:35 ]

Jak juz ten przedzial to musialbym porzyczyc od kumpla RS6, bo Ferarki mi raczej ni pozyczy :)

 

[ Dodano: Sro 10 Cze, 2009 20:37 ]

Zreszta, teraz 3 dni jestesmy w Karpicku i tam mozemy zrobic konfrontacje Twojego BMW z moja Maxima ... no problemo..... Bedzie lotnisko wiec bedzie bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NikosWariat

o ile urządzenia pomiarowe nie kłamią to mam 6,1 do 100 i w okolicach 20 sekund do 200 :)

 

co jak dalej mowie ze to dupowoz a nie auto sportowe ! jak bym chciał mięć auto sportowe to bym takie kupił i zresztą pewnie kupie jako drugie pewnie baza będzie 300zx twinturbo

 

 

rs6 jest szybszy od mojego musiał byś znaleźć s6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie baza będzie 300zx twinturbo

 

I to jest zdrowe podejscie.

 

A co do pomiarow to wiesz jak jest ..... Najlepsza jest v konfrontacja i kilka startow.

 

Mysle ze jesli podkreslam "jesli " bys mi uciekl to minimalnie.

 

[ Dodano: Sro 10 Cze, 2009 20:42 ]

Teraz juz zrywam i nie robimy wiecej OT Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to kolega Nikoś nie jest na forum BMWu, był przez moment, ale szybko się wyrejestrował, bo miał dość właśnie ludzi na forum.

 

GTECH zaniża, mój GPS na SIRFie III ma rozrzut około 0,5s, stoper - zależy od "wciskającego".

 

Jakoś średnio zauważyłem, aby ludzie na forum czytali dokładnie co do nich piszę... (a na pewno nie ze zrozumieniem). Wcześniej się natknąłem na wątek, gdzie facet kończy tarczę (sprzęgło) (http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=54344&sid=9f9adcada37414e96fb3fd09c12da52e), a proponują wymienić świece!!

 

Co do mojego wątku odpowiem jeszcze raz na dwa pytania, które średnio docierają do ludzi:

1) moja Maxima miała wcześniej 7s do 100, nie 6s, nie 12, TYLKO 7s.

2) odpinałem czujnik spalania stukowego i to nic nie dało*

 

*ECU dzięki czujnikowi spalania stukowego cały czas modyfikuje czas zapłonu. Tzn stara się przyspieszyć zapłon, aby wyciągnąć możliwie największą moc, jeśli czujnik wykryje spalanie stukowe to cofa i klika kroków wstecz czas zapłonu. Odłączanie czujnika powoduje przestawienie się ECU na bezpieczne ustawienia (zapewne bezpiecznie znaczy "PB 91").

 

PS. Japan parts są z Holandii, jeśli dobrze pamiętam, a na sprzegłach firmy Yazda jest ch..., a nie jazda. To samo dotyczy innych firm: Kager, 4Max, JC, ... (dużo niemieckich to też import z chin i Korei).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gowno plywac nie umie to na wode zwala ze zadka.

 

powiedz prosto partaczu ze nie potrafiles sobie poradzic z japonska technologia i olales sprawe!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NikosWariat

WielkiWac'u

 

auto sprzedałem znajomemu , auto samo pojechało na kołach 420km w Polsce odpalane z kluczyka , sprzedałem mu jako uszkodzone i doszyłem co to kilka godzin po sprzedaży

 

ale co to jest nie powiem nikomu bo na tym forum i tak nikt nikomu nie pomaga a mi nikt nie zapłaci za czas i próby , wy się nie dzielicie wiedzą to i ja nie muszę

 

 

a ty jak tak ogarniasz Japońską technologie to pomóż fiołkowi chyba że nie ogarniasz

 

 

 

btw. Misiek czyli nowy właściciel Cefiro czyta te forum i tylko się z was śmieje i na pewno na te forum nie wstąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to Nikoś miał bardzo poważne zamiary wobec Maximy. Zanim rzuciła palenie to zdarzył kupić zaciski z Imprezy STI (17' minimum, aby weszła na tarcze, zaciski 4 tłoczkowe, zresztą felgi zdarzył kupić), a miał ściągać kompletny kompresor z USA (turba się bał, że jak skończy modzić to będzie to miało 450KM i nie będzie się tym dało jeździć po ulicy).

 

Maxima naprawdę musiała go wk...

 

Mnie osobiście też wk***ia, że nawet w lepszych warsztatach rozkładając ręce i albo nie chcą się wziąć za samochód albo mówią taka cenę, że szczęka opada (nie gwarantując naprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na forum bmw, mercedesa itp kazdy kto sie o cos zapyta dostaje odpowiedz? Nie ma waszym zdaniem nierowiazanych problemow? Prosze nie mowcie ze na tym forum nikt nikomu nie pomaga bo tak nie jest!! Prawda jest taka ze wiekszosc forumowiczow to zwykli uzytkownicy aut a nie mechanicy, elektrycy, ludzie montujacy lpg etc. Jesli warsztaty samochodowe rozkladaja rece (a maja mozliwosc dotkniecia problemu) to niech nie dziwi nikogo ze na tym forum pan x nie powiedzial Fiolkowi wymien to i to i fura bedzie smigac. Pozostawiam bez komentarza niektore wypowiedzi i ich forme...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym pewnie wymiekl jak bym kupil samochod, pieprzyl by mi sie on jak filkowi i nikosiowi i nikt nie bylby w stanie dac mu rady. troche ich tu trzeba zrozumiec. natomiast ich reszte argumentow mozna usprawiedliwic tylko faktem ze sa zdesperowani i przepelnieni złością :). ja tam maxime kupilem z premedytacja wlasnie dlatego ze nie chce miec jednego z milarda dwustu tysiecy beekem, golfow czy passatow, ktore jezdza po polsce i na ktore jak patrze to mnie zbiera na wymioty. poza tym linia bryla maximy podoba mi sie pińcet razy bardziej niz bryła tego co wymienilem wyzej. nie potrzebuje mega osiagow zebym musial wszystko co na drodze odsadzac. wystarczy mi w miare rozsadna moc pod pedalem, komfortowa i spokojna jazda (jakos ta belka z tylu mi nie przeszkadza), a jak trzeba przycisnac to tez jest czym.

co do niezadownosci beemek nie wypowiadam sie bo nie mialem tego samochodu. jedyne z czym moglbym sie jeszcze z nimi zgodzic to dostepnosc czesci - no ale kazdy z nas ma chyba glowe na karku i kupujac maxime wiedzial czym ryzykuje jesli chodzi o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ojcu wybrałem wcześniej 2x Toyota, teraz jeździ Mazdą... Ja miałem wcześniej Hondę Accord, teraz wziąłem Maximę, ponieważ BMW też mi się kojarzy z dresiarstwem + Będziesz Miał Wydatki..., ale póki co to moja Maxima wyszła Maxi wydatki, minimum jazdy i radochy :-/ Najgorsze jest to, że zawieszanie jest w ekstra stanie, silnik mechanicznie jak nowy... Poprzedni właściciel powymieniał już łożyska / piasty / kompresor klimy / skrzynie na regenerowaną w Niemczech... wszystko ideał poza korozją na błotnikach i skórą, która trochę ucierpiała przez lata (wygląda tak, jakby tylko kierowca lub kierowca + pasażer jeździł samochodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ BMW też mi się kojarzy z dresiarstwem + Będziesz Miał Wydatki...

 

jak to bmw kojarzy ci sie z wydatkami? przeciez czesci do tego jest od groma i do tego tanie. a w kazdym razie napewno wiecej zamiennikow niz do maximy. pomine fakt ze uzywek na allegro jest z 20 razy wiecej. wiec tu akurat nie trafiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

ja proponuje abyś sprzedał tą Maxime jeżeli aż tak ci nie odpowiada i kupił coś innego. Czytając twoje posty to nie wiem czy je pisze ta sama osoba. Raz piszesz jedno a w kolejnym coś co wogole nie nawiązuje to poprzedniego. Raz piszesz ze miales 7 sekund ,pozniej ze teraz masz 11 a na koncu wynika ze to nie ty miales 7 sekund tylko poprzedni wlasciciel a pewnie to jest nieprawda tylko sobie to dokolorowal. Niepotrafisz powiedziec jakie zrobiles modyfikacje wiec pewnie masz serie apropo 7 sekund to ty niewyciagniesz ponieważ w maxi automatyczna skrzynia jest 4 biegowa i to ja bardzo ogranicza do osiągania super czasów. Jak chcesz mieć super wyniki to zmień skrzynie na manuala bo automat nie służy do ścigania.

 

A podmieniałeś ten czujnik który ci koledzy podpowiedzieli?bo tej informacji tez nieudzieliles a skupiasz sie tylko na narzekaniu.... i pisaniu ze nikt niechce ci pomoc. Na komputerze byles?jaki blad ci wyskoczyl jaki nr?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolejną osoba, która nie potrafi czytać (sorry)...

 

Kuruje się po zabiegu w szpitalu, nie podmieniałem czujnika. Szczerz mówiąc to wątpię, aby to coś dało, ponieważ tak jak pisałem kilka razy wcześniej odpięcie czujnika spalania stukowego nic nie dało!!

 

Maxima przypadła mi do gustu (mimo dość kiepskiego zawieszenia). Gdy nie jej usterka (brak mocy (na obu paliwach) oraz mega spalanie na LPG) to bym nie biadolił. Ja mierzyłem czas 2x (w zimie, -5, suchy asfalt, lekko pod górkę) i wyszło 2x 7.5s (ale w obu przypadkach kolega stwierdził, że spóźnił stop - pomiar stoperem*).

 

*ja mówiłem start (wciskając pedał gazu) i potem stop gdy wskazówka pokryła 100 (licznik mile +km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

a podpinales maxime pod komputer? bo jak z okolic trojmiasta bo bysmy mogli ja podpiac i zobaczyc co niegra. Jak sie wykurujesz to wez dla pewnosci podmien ten czujnik. Czyjnik od spalania stukowego jest odpowiedzilny za zmiane kata zaplony i on ma duzy wplyw na moc i splanie. Ile on ci pali bezyni i ile gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.. też pisałem wcześniej..

 

PB: trasa 8.5 (jak emeryt 80, ale załadowany na maxa) do 10 (to już zabawa), miasto od 10.5 do 12.8 (30km, 3h, klima).

 

Gazu pali ostatnio od 12 do 15 na trasie i w mieście 18-22.

 

Tak był podpinany pod OBD, wszystko wygląda okej. Błędów brak!!

 

[ Dodano: Sob 13 Cze, 2009 21:01 ]

BTW, ma ktoś listwę wtryskową do sprzedania (oczywiście do Maximy 3.0 A32**))?

 

** wolę aby była z wersji USA, bo ostatnio próbowałem przełożyć kilka rzeczy (z wnętrza samochodu) z wersji europejskiej i są kompletnie inne wtyczki, inne wiązki niż w USA. Z silnika tylko TPS przymierzałem i z europejskiej pasuje na styk - ciut inny rozstaw śrub***.

 

*** nie rozumiem japońskiej myśli, aby części między USA i EU nie dało się przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jezdzilem z Fiołkiem i nie zauwazylem zamuly... fakt, w moim manualu troszke lepiej idzie (a co najwazniejsze ja sam kontroluje to jak chce przyspieszyc) ;-)

 

jesli nie zapala mu sie check to moze nie ma lampki ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...