Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwa navi ma możliwość wgrywania rożnych map i ma wiecej opcji i porządne algorytmy wyszukiwania i optymalizacji trasy a nie jak nc które prowadzi człowieka lasem albo pod prąd prawie podczas każdej trasy nie mówiąc już o aktualizacjach nie wnoszacych niczego nowego i kosztujacych majatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideał to faktycznie nie jest, ale zupełnie przyzwoite narzędzie, które jak dotąd zawsze mnie doprowadza do celu i to nie lasami, czy pod prąd. Czasem w jakiejś mniejszej miejscowości nie ma nr posesji, trudno - używam wzroku a i nowe znajomości można nawiązać ;) Aktualizacje w mojej okolicy akurat wnoszą bardzo dużo, bo dużo się tu dzieje. Co do ceny - pewnie, fajnie by było mieć wszystko za darmo, ale u producentów samochodów to może być trudne... Znam o wiele, wiele droższych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - mam dograne własne POI z fotoradarami jako "myPOIwarnings". Czy komuś się udało ustawić tak, żeby NC ostrzegał mnie dźwiękowo _tylko_ o moich POI a "wbudowane" pomijał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie można tego wyłączyć; a co do nawigacji to bez przesady z tym wyjeżdżaniem w las; a co niby automapa taka super; dajcie spokój ciekawe czy inne firmowe nawigacje też są takie super?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może NC wie, że ma do czynienia z "terenówką" i chce właścicielowi zepewnić chociaż minimum kontaktu z naturą :)

 

A tak na poważnie, mnie NC (w północnej wielkopolsce) poprowadził kiedyś wprost na nasyp kolejowy... :whistle: A to, że często, szczególnie w trybie "ECO" każe jechać polną drogą to fakt. Chociaż mnie to osobiście raczej bawi niż przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne - ja mam napęd tylko na przód i dlatego mnie prowadzi asfaltem - mądre bydle ;)

A tak serio, to mam ustawione "Fast" i jeszcze nie miałem takich przygód.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Która niby oryginalna navi w jakimkolwiek samochodzie pozwala wgrywać różne mapy?

Wgrywania map może i nie ma ale porównuje z moim poprzednim autem i naprawde Nissan ma jeszcze dużo do zrobienia w temacie nawigacji i ja niestety nie jestem Zadowolony. Nie jeżdżę dużo ale jak 3 razy jechałem w nowe miejsca to nc niestety mnie zawiodła raz jak wspomniałem jazda przez las ale to rzeczywiście było eco więc może i moja wina a drugi raz podczas robot drogowych w małej mieścinie całkowicie sie pogubila przy wyznaczeniu nowej trasy. No ale za te cenę nie ma co spodZiewac sie fajerwerkow. Powiedzie mi jedno czy jest możliwość sprawdzenia trasy wizualnie przed jazdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie. Klepnij palcem w ekran i pokaże Ci widok "z góry", potem pracowicie oddalając i przesuwając ekran można obejrzeć trasę.

 

Co do wyznaczania tras to moim zdaniem nie ma tragedii ale rewelacji też nie. :mellow:

Tempo działania jest fenomenalne. Trasa z polskiej wioski do jakiejś dziury we Włoszech w 11 sekund i to praktycznie natychmiast po włączeniu urządzenia. Lepiej się chyba nie da. :)

Natomiast interface użytkownika to DNO.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drodzy koledzy. Jaka jest w tej chwili najnowsza wersja mapy do NC ? Czy wiadomo coś o nadchodzących aktualizacjach ? Sezon urlopowy w wkrótce ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A czy można wyłączyć nawigację tak żeby ekran był zgaszony. U mnie po wyłączeniu radia pojawia się mapa a chciałbym żeby nie wyświtlało niczego i nawigacja była wyłączona.

Edytowane przez Lesiu QQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A czy można wyłączyć nawigację tak żeby ekran był zgaszony. U mnie po wyłączeniu radia pojawia się mapa a chciałbym żeby nie wyświtlało niczego i nawigacja była wyłączona.

Też o to pytałem na początku, bo mnie to drażniło. Jak wyłączysz samochód np. na radiu to po włączeniu będzie radio. Całkowicie wyłączyć się nie da. Możesz przytrzymać przycisk trybu podświetlania dzień.noc (lewy górny róg panelu), wtedy zostanie na ekranie tylko zegar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może wie jak przyciszyć / wyłączyć tę miłą panią która każąc za 200m skręcić w prawo przeszkadza słuchać radia? Lub może da się zmienić poziom wyciszenia radia na czas komunikatu z nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może wie jak przyciszyć / wyłączyć tę miłą panią która każąc za 200m skręcić w prawo przeszkadza słuchać radia? Lub może da się zmienić poziom wyciszenia radia na czas komunikatu z nawigacji?

W ustawieniach nawigacji jest opcja voice. Wyłączyłem to na początku, bo faktycznie nie można słuchać radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z nowości w nowym Juke nawigacja jest po polsku :) pewnie w nowym QQ już też będzie ciekawe czy my doczekamy się w następnej aktualizacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów

 

Napiszcie mi proszę czy da się "zaakceptować" raz na zawsze ekran powitalny w nawigacji? Denerwuje mnie że klikam po kilka razy dziennie lub jeszcze częściej ten klawisz aby pojawiła się navi.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię... to w tym nowym NC? Leaf też ma po polsku... :P

 

Nowy Nissan Connect 2 który jest już stosowany w JUKE i Leaf' nie pojawi się w obecnym Qashqaiu :(

 

ale większym hitem jest to ,że NC w Qashqaiu ma PL menu ale w samochodach sprzedawanych w Rosji :) więc nie wiem czemu nie ma PL w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Napiszcie mi proszę czy da się "zaakceptować" raz na zawsze ekran powitalny w nawigacji? Denerwuje mnie że klikam po kilka razy dziennie lub jeszcze częściej ten klawisz aby pojawiła się navi.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

To samo pytanie zadałem jakiś rok temu. Niestety nie da się tego wyłączyć (przynajmniej oficjalnie). Mnie też to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To częsta praktyka producentów (dupochron) podyktowana tym, żeby klienci nie pozywali ich do sądu po tym, jak kierując się nawigacją wjadą do np. stawu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...