Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wersja od dilera

 

 

Mógłbyś zrobić mi zrzut z kompa plików, które się znajdują na karcie? Adres E-mail podaje na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś podejrzewał, że twoja karta E z innego źródła różnił się od wersji "dilerskiej"?

 

Nie.

Zrobiłem, z pożyczonej na chwile karty, obraz 1;1 i chyba cos namieszałem przy dalszej obróbce. Niestety dostęp do karty :matki: będę miał dopiero za tydzień

 

 

 

Dziękuję kolegom
Jasonos i Karas 007
za .......... obiecaną pomoc
;)
. Dobrze jak można na kogoś liczyć. Stare przysłowie mówi ......... "jak umiesz liczyć .........". Dałem sobie juz rade z problemem.

 

Szerokości panowie.
Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Zrobiłem, z pożyczonej na chwile karty, obraz 1;1 i chyba cos namieszałem przy dalszej obróbce. Niestety dostęp do karty :matki: będę miał dopiero za tydzień

 

 

Dziękuję kolegom
Jasonos i Karas 007
za .......... obiecaną pomoc
;)
. Dobrze jak można na kogoś liczyć. Stare przysłowie mówi ......... "jak umiesz liczyć .........". Szerokości panowie.

Widzę ,że jesteś strasznie niecierpliwy, pisałem ,że w piątek lub sobotę siądę do tego. Jeśli jeszcze nie podesłałem to najpierw wypadało by napisać maila z pytaniem na jakim etapie jestem ,a nie od razu wylewać żale na forum. Jak w taki sposób kolega podchodzi do tematu to faktycznie .... szerokości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja z samochodem kupionym z końcem pażdziernika mam wersję E. Mam pytanie do zaznajomionych z NC. Czy można zapisać pozycję HOME jako pozycję, w której aktualnie się znajduję, a nie poprzez wyszukiwanie miejscowości itd.?

I jeszcz jedna rzecz - czy za każdym razem po włączeniu NC muszę na ekranie zaakceptować jakis komunikat? można to jakoś wyłączyć?

Edytowane przez chesteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Też próbowałem ale mi nie wyszło.

Jak masz nową mapę mógłbyś sprawdzić czy w W-wie jest już uwzględnony - most północny i S8 do A2?

Jak rozmawiałem z moim sprzedawcą to powiedział że na razie nie warto zmienić mapy z D na E. Dużo zmian w na mapie Europie niewiele w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sluchajcie mam pytanko , jestem swiezym posiadaczem Qashqaia 1.6 benzynka z konca 2011 roku samochod nie ma fabrycznie nawigacji ale chcialbym ja zalozyc widzialem ze sa do kupienia na allegro pytanie tylko czy polega to tylko na wyjeciu tego radia co mam i zamontowaniu tego z duzym wyswietlacze

z nawigacja czy trzeba cos wiecej kombinowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 15 grudnia 2012 Qashqaia 1.6 benzyna y-way, ale nawigacja nadal sprzedawana jest bez języka polskiego a zatem poczciwa nawigacja MIO C-725 jest o niebo lepsza od tego złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nazwa modelu bywa zbyt trudna...

he he. przecież pisze nad Jego awatarem "nie bić jestem nowy" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja jaka jest taka jest. Niektórzy i takiej nie mają. Ja osobiście używam wyłącznie jako użądzenie do ostrzegania. Po wgraniu punktów POI gdy zbliżam się do fotoradarów, niebiezpiecznych miejsc mam ostrzeżenie na wyświetlaczu. A POI aktualizuje co najmniej raz w miesiącu bo w W-wie to co krok nowy stały fotoradar. W nissanie aktualizacja map wyłącznie raz w roku, a kiedy wyjdzie to już jest nie aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Radomiu u dealera jest nowa karta za jedyne 900zł.

Nowa. tzn.? Jaką literą oznaczone mapy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest najnowsza mapa za 300 PLN ale to nie jest oryginał :)

Ktoś robi wycinkowy zrzut z mapy wydawanej na płytach CD przez RENAULT i opanował wgrywanie ukrytych sektorów na SD. Porównywałem obie mapy i ...... :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć?

 

Dokładnie Author53, mogłbyś rozwinąć? Czy porównywałeś np wersje E z alledrogo i tą oryginalną? Skoro ktoś rozgryzł zabezpieczenia oryginału to nie widzę sensu, żeby ten ktoś wrzucał tam jakieś śmieci. Ja się skłaniam bardziej do tego, że zabezpieczeń jednak nikt nie rozgryzł (bo na sieci już dawno by było gotowe rozwiązanie), a są to oryginalne karty niekoniecznie z "prawego" źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu rozwijać? Tak jak napisałem wcześniej porównywałem obie mapy. Wielkość i ilość plików na obu mapach (oryginał - kupiona z Allegro) różni się. Nic nie napisałem o złamaniu zabezpieczeń. W ukrytych sektorach jest prawdzopodobnie "COŚ" co pozawala ta mape czytać przez NC. Zabezpieczeń przed kopiowaniem karty nie ma. Nie mozna natomias skopiowac prawidłowo sektorów ukrytych bo po kopiowaniu ich liczba nie zgadza sie z oryginałem

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

chciałem dodać sobie do nawigacji punkty POI a dokładnie fotoradary. Z tego co wyczytałem w instrukcji "nissan maual poi" mamy dwa foldery punktów POI.

Jeden to Warning POI i tutaj dodawane są pliki z rozszeżeniem "ntq"

Drugi to My POI i dodawane pliki "csv"

 

Ze stronu ump.waw pobrałem pliki csv dla POILoader i dodałem do Downolad My POIs Now, jednak po tej operacji nie widzę na ekranie wczesniejszej "zakładki" POI Warning. Coś chyba namieszałem ale nie wiem co. Zawsze na ekranie nawigacji przed jej włączeniem było to pouczenie że obsługujesz ją na własna odpowiedzialność itp i trzeb było wcisnąć przycisk akcept. Teraz po włączeniu silnika odrazu staruje navi bez tego komunikatu.

 

Czy ktoś może mi pomoc i powiedzieć co poszło nie tak i jak przywrócić tą zakładkę POI Warning na ekranie nawigacji. I przy okazji czy może krok po kroku napisac jak i gdzie wszystko zgrać i wgrać POI fotoradarów do nissan conect.

 

Zdjęcie na którym brak zakłądki POI WARNING

post-32905-0-09874600-1358280100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma już ktoś wersje F mapy, ja z nowym autem odebranym 25 czerwca dostałem wersje E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...