Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Author53 i jak nowa mapa; ja zamówiłem już i czekam na dostawe, a do Dareq no sorry ale jak wybiera się takie opcje to się nie dziw że jedziesz przez pola :)

no wg mnie jjak sie wybiera najkrotsza to powinna byc opcja unikania drog gruntowych jak to jest w innych nawi a tu zeby pareset metrow zaoszczedzic to kilka km przez pola sie wleke.a jakie ustawienia wg Ciebie sa najlepsze? bo w naszym kraju mamy takie piekne drogi ze przy wyborze najszybszej trasy prowadzi mnie przez niemcy ale z nadwyzka czasami kolo30% kilometrow wiec to raczej wina algorytmu jaki nc uzywa do wyznaczania trasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... w naszym kraju mamy takie piekne drogi ze przy wyborze najszybszej trasy prowadzi mnie przez niemcy ....

 

A to prawda :)

Dwa tygodnie temu jak wracałem z Chłopów ustawiłem najwyzszy priorytet w NC, a ze byłem w samochodzie w b. dobrym towarzystwie nie zauważyłem jak przekroczyłem granicę RP z Niemcami :). Wiem. Zagapiłem sie ale towarzyszka warta była tego :). Natomiast jak co dwa tygodnie jężdżę do mariny popływac po morzu to celowo jeżdę przez Niemcy bo jest szybciej.

 

Nowa mapa z wyróżnikiem "E" wersja 2012 EUR V3. Dostałem ja dzis 12 września. Stan dróg 23 luty 2012. Bardzo mozliwe ze wprowadzone sa drogi przeznaczone do oddania w okresie późniejszym. Natomiast producent nie popisał sie co do daty - stanu map na dzień gdzie np. Garmin wydaje mapy dwa lub trzy razy do roku i kosztują one ok 200 PLN.

Ponizej zdjęćia - państwa które sa objete mapą;

 

post-43265-0-58024400-1347476642_thumb.jpg

post-43265-0-54207500-1347476664_thumb.jpg

post-43265-0-60454500-1347476721_thumb.jpg

post-43265-0-64993500-1347476731_thumb.jpg

post-43265-0-72567300-1347476747_thumb.jpg

post-43265-0-41675500-1347476761_thumb.jpg

post-43265-0-79104700-1347476773_thumb.jpg

post-43265-0-99088800-1347476785_thumb.jpg

post-43265-0-71138700-1347476799_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie, że jeśli mam kartę ze starszą wersją mapy i wgram/zastąpię wybrane pliki z karty nową wersją mapy to powinna być też nowa mapa na starej karcie.

Czy to możliwe żeby to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. :D

 

Jestes pewien ze nie?

Pomysł "sceptyk"a wydaje sie słuszny. Obie karty posiadaja to samo zabezpieczenie wiec po przekopiowaniu danych z karte na karte powinno wszystko działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że będzie działać. Skopiowane zostana tylko sektory dostepne i trzeba to zrobic za pomoca dwóch czytników kart i programmem np. Flash Memory Toolkit, lub HDDRawCopy. 99% że zadziała :) a jak nie to niewielka strata. Karta z literką D jest już nieaktualna.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien - sam tego nie testowałem, ale ktoś dawno na forum mocno kombinował na wszelkie sposoby i mu się nie udało więc nie sądzę by tak łopatologiczny sposób zadziałał, ale jak zadziała to stawiam piwo. ;)

Ale wtedy była tylko jedna wersja mapy. :whistle:

Pomysł się wziął stąd, że od początku używania tej nawigacji chciałbym mieć kopię bezpieczeństwa karty z mapą.

Kiedyś napisałem o uzyskaniu kopii bezpieczeństawa do Nissana, ale odpisali, że to niemożliwe. Czyli zniszcz przypadkowo (zgub), płacz i płać za nową.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś napisałem o uzyskaniu kopii bezpieczeństawa do Nissana, ale odpisali, że to niemożliwe. Czyli zniszcz przypadkowo (zgub), płacz i płać za nową.

 

Na poczatku myślano ze karta jest przypisana do danej navi. W takim przypadku następna karta, zapasowa mogła by byc wydana przez NISSAN'a. Na szczęście tak nie jest i ludzie z NISSAN'a wiedza ze ta "kopia" może byc użyta jako towar do sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam mape "D" i wymienię na "E" to powiniem zrobić się "update" lub "upgrade" tak jak chyba napisane jest w instrukcji. U mnie po włożeniu mapy "E" nic takie się nie pojawiło, mapa odpaliła jak gdyby nigdy nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam mape "D" i wymienię na "E" to powiniem zrobić się "update" lub "upgrade" tak jak chyba napisane jest w instrukcji. U mnie po włożeniu mapy "E" nic takie się nie pojawiło, mapa odpaliła jak gdyby nigdy nic .

 

Jesy O.K. Nie ma nic poza mapa na karcie. Żadnego uaktualnienia softu. To swiadczy o tym ze NISSAN nie widzi potrzeby uaktualniania czegokolwiek. Wdocznie nasz NC jest juz nierozwojowy :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesy O.K. Nie ma nic poza mapa na karcie. Żadnego uaktualnienia softu. To swiadczy o tym ze NISSAN nie widzi potrzeby uaktualniania czegokolwiek. Wdocznie nasz NC jest juz nierozwojowy :)

podobno ma być całkiem nowy NC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesy O.K. Nie ma nic poza mapa na karcie. Żadnego uaktualnienia softu. To swiadczy o tym ze NISSAN nie widzi potrzeby uaktualniania czegokolwiek. Wdocznie nasz NC jest juz nierozwojowy :)

u mnie też tak było i chyba działa ok, sprawdzę jak wyruszę w trasę narazie tylko na postoju sprwadziłem czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno ma być całkiem nowy NC

 

Szkoda bo to nie jest przenosna nawigacja tylko wbudowana i za kilka miesiecy okaze się ze wozimy złom za który zapłacilismy całkiem spore pieniadze. Moze ktos ją kiedys rozkmini i wymysli soft umozliwiajacy korzystanie z automapy lub mapymap.

 

 

u mnie też tak było i chyba działa ok, sprawdzę jak wyruszę w trasę narazie tylko na postoju sprwadziłem czy działa

 

Dzis w nocy jade na lotnisko do Wrocka to zobacze czy cos sie zmieniło bo poprzednia mapa kierowała mnie przez Wrocek a przeciez od pewnego czasu jest juz obwodnica.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesy O.K. Nie ma nic poza mapa na karcie. Żadnego uaktualnienia softu. To swiadczy o tym ze NISSAN nie widzi potrzeby uaktualniania czegokolwiek. Wdocznie nasz NC jest juz nierozwojowy :)

 

Mam teraz wersję B chyba, jak myślicie, czy jak wrzucę od razu najnowszą E to mi oprócz map też sofcik podciągnie prawidłowo? Pytam bo nie wiem jak mam rozumieć, że nowa karta ma tylko same mapy nowe. No chyba, że E oprócz nowych map ma też najnowszy sofcik, choć nie zmieniony od wersji D, to by było Ok wtedy.

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz wersję B chyba, jak myślicie, czy jak wrzucę od razu najnowszą E to mi oprócz map też sofcik podciągnie prawidłowo? Pytam bo nie wiem jak mam rozumieć, że nowa karta ma tylko same mapy nowe. No chyba, że E oprócz nowych map ma też najnowszy sofcik, choć nie zmieniony od wersji D, to by było Ok wtedy.

niech lepsi wypowiedzą się ale chyba czytałem że w D był nowy soft; w E nie tylko mapa

 

co dodali widać tu:http://mapchanges.navigation.com/index.php?country=GBR&lang=en

Edytowane przez marcome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz wersję B chyba, jak myślicie, czy jak wrzucę od razu najnowszą E to mi oprócz map też sofcik podciągnie prawidłowo? Pytam bo nie wiem jak mam rozumieć, że nowa karta ma tylko same mapy nowe. No chyba, że E oprócz nowych map ma też najnowszy sofcik, choć nie zmieniony od wersji D, to by było Ok wtedy.

 

Na karcie jest tylko mapa i stałe punkty POI (lotniska, bary, stacje paliw itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co się stanie jak obecną wczesną wersję karty, np. A lub B, zamienię na E? Będę miał full wypas (choć to w przypadku Connecta trochę śmiesznie brzmi), czy będę miał jakąś kaszanę starą z nowymi mapami lub wogóle czarną dziurę? Jednym zdaniem, czy trzeba wkładać karty pośrednie czy można przeskakiwać bez szkody o kilka wydań? Może mili eksperci od kart lub mili dilerzy nissana z forum mi pomogą? :)

 

A zmieniło się wogóle coś w sofcie od początku? Bo może tylko mapy i POIe?

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co się stanie jak obecną wczesną wersję karty, np. A lub B, zamienię na E?

Oprogramowanie zostanie to samo, zmieni się tylko wersja mapy. Wszystko to juz zostało opisane we wcześniejszych postach, POI też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczów posiada kartę z wyróznikiem "E" otrzymną od dilera wraz z zakupem samochodu?

 

post-43265-0-72518500-1347705233_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczów posiada kartę z wyróznikiem "E" otrzymną od dilera wraz z zakupem samochodu?

ja we wtorek lub środę odbieram QQ od dealera to napisze jaką dali nawigacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja we wtorek lub środę odbieram QQ od dealera to napisze jaką dali nawigacje.

 

OK. Dziekuje i czekam na informację, ale ........ obawiam sie że dostaniesz z literka "D"

 

Szkoda bo to nie jest przenosna nawigacja tylko wbudowana i za kilka miesiecy okaze się ze wozimy złom za który zapłacilismy całkiem spore pieniadze. Moze ktos ją kiedys rozkmini i wymysli soft umozliwiajacy korzystanie z automapy lub mapymap.

 

 

 

 

Dzis w nocy jade na lotnisko do Wrocka to zobacze czy cos sie zmieniło bo poprzednia mapa kierowała mnie przez Wrocek a przeciez od pewnego czasu jest juz obwodnica.

 

No niestety. Mimo kilku prób i zmian w ustawieniach navi nadal chciała mnie prowadzić przez Wrocław a nie na A8.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mam wersje E

 

Dziękuję za odpowiedź na moja prosbe. Czy to jest wersja od dilera czy z innego źródła/

 

Nadal moje pytanie jest aktualne "Czy ktos z forumowiczów posiada kartę z wyróznikiem "E" otrzymną od dilera wraz z zakupem samochodu?" bo kolega Jasonos jakos zamilkł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...