Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o firme uczymyautapolskiego z cala odpowiedzialnoscia moge polecic.

Jestem uzytkownikiem kaski 2010 czyli pierwsze auta po lifcie. Kilka razy zabieralem sie za temat wymienic cala stacje, czy tylko karte z mapa.

Auto ma 4 lata i raz kupilem na alegro karte z mapa. dziala bez problemow. Na forum doczytalem ze jest taka firma ktora uczy kaske gadania po polsku.

NIe czekalem wiele i nie zastanawialem sie dlugo. KOszt wymiany calej stacji na jaki sensowny model to 2500 zl.

Postanowilem ze zainwestuje ten 1000. Zadzwonilem, umowilem sie, i pojechalem aby sfinalizowac sprawe. A to ze mieszkam w Gdansku do Rumi nie bylo daleko ok.30km ;)

Pojechalem. Cala operacja trwala jakies 30-35 minut , czas przelecial bo pogawedka z Panem który to robil sprawla ze czas polecial jak z bata.

Efektem jest to ze caly system conecta zostal zaktualizowany,jest spolonizowane cale menu NIssan conect na nasz polski, komunikaty w nawigacji pieknie sa wyglaszane przez pania profesjonalny lektor - nie zaden automat ! w jezyku polskim,

i mam nowa mape NIssana oryginal 2014r v5.

Jest juz na niej nawet oddany do eksploatacji w dlugi majowy wekkend odcinek autostrady a1 gdansk lodz ! Sprawdzone organoleptycznie bo wlasnie wrocilem z polski.

Nowa mapa prowadzi bezblednie i jest o wiele bardziej dokladna niz jej poprzedniczki.Porownywalem to podczas jazdy z automapa. W 95% pokrywa sie z automapa. W niektoryvh momemtach komendy wydawane sa o jakies 20 sek. wczesniej niz w automapie. Po zakamarkach prowadzi tez bez problemu. Dodatkowo podaczas aktualizacji softu w menu nawigacji pojawia sie kilka dodatkowych opcji. Np dotyczacych punktow Poi.

Zdecydowalem sie na takie rozwiazanie bo uwazam że firmowy system dziala bez zarzutu. Moja kaska to TEKNA. System dzwiekowy Bose ktory jest w niej zainstalowany fabrycznie dziala bez zarzutu, Wiec po co modyfikowac.

Owszem 1000zl jest cena dosyc dosyc. Ale z informacji ktore uzyskalem podczas aktualizacji wynika ze jesli za rok pokaze sie nowa wersja mapy a bede zainteresowany to za ok 200zl zostanie mi wymieniona karta z mapa na nowa wersje.

Uwazam ze cena jest do przyjecia bo mapa w serwisie to ok 500-600 zl.Dodatkowy plus dla firmy to to, że jesli ktos mieszka  w Polsce to do niego dojezdzaja ! I aktualizuja. Cena sie nie zmienia 1000 zl.

Jesli bede mial wiecej czasu to moze zrobie jakis filmik, ale pogladowy ktory jest na stronie tego serwisu oddaje meritum sprawy.

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

pozdrawiam

Witam, mam pytanie czy po aktualizacji map i wgraniu języka polskiego zmienia się  wyświetlanie nazw ulic przez które się przejeżdża (na dole mapy) - do tej pory wg formatu ULICA STANISŁAWA W...... , OSIEDLE JANA III.... czy wreszcie wyświetla się WYSPIAŃSKIEGO UL... lub JANA III SOBIESKIEGO.... czyli z określaniem ulicy, osiedla na końcu nazwy gdyż jest to najmniej istotna informacja a na wyswietlaczu jest mała liczba znaków.Powiem szczerze jadąc w moim mieście to akurat nie przeszkadza bo znam ulice ale wyobrażam sobie że w obcym mieście nie jest to zbyt fajne. Skrót ul. czy os.czy nawet rezygnacji z imion dałby znacząco więcej znaków nazwy i informacji. 

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma "nauczenie auta polskiego" do gwarancji. Ojciec ma QQ z 2012 roku i ma jeszcze 2 lata gwarancji. Szkoda by było...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma "nauczenie auta polskiego" do gwarancji. Ojciec ma QQ z 2012 roku i ma jeszcze 2 lata gwarancji. Szkoda by było... Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj jak byłem w serwisie rzuciłem temat z uczeniem polskiego,bardzo byli zainteresowani,bo klienci pytaja a serwisy nie mają możliwości.Rzuciłem temat w kontekście srodkowego wyświetlacza w nowej Kaśce,że myślę nad nowym softem,jednak od razu dano mi do zrozumienia,ze takie coś to po gwarancji,nie w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tvn turbo, krótki reportaż o tej firmie.. Podali cenę ok 300zl,ale są wyjątki.. Może QQ jest takim wyjątkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy upgrade karty z mapami ma sie jakos do sposobu wyznaczania tras przez nc? Ostatnio znowu sie zawiodłem bo jadąc w nowe miejsce z opcja najszybszej trasy kazalo mi zrobić u-turn na autostradzie zeby zjechać na zjazd na drugiej nitce drogi co tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze jest to najgorsza nawi z jaka miałem do czynienia i musze zainwestować w uchwyt do telefonu i wrócić do starej dobrej metody z tel na szybie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

w pełni popieram Darqa.

Zastanówcie się koledzy czy jakakolwiek nawigacja bez aktualizacji 2-3 razy w roku (oczywiście najlepiej online) może być dobra?

Ważne są też informacje o remontach i przebudowach nie wspominając o usłudze Live Drive z Auto Mapy - ta ostatnia pozwala aktualizować trasę ze względu na korki i wypadki. Dlatego nie używam wogóle fabrycznej navi Nissana bo uważam, że to nie ma sensu dopóty, dopóki nie odblokują jej dla map i programów preferowanych przez kierowców.

Wykorzystuję AM na iPhonie zsynchronizowanym przez BT z autkiem, więc nie mam problemu z połączeniami komórkowymi. Jednocześnie mając w abonamencie przesył danych mam Live Drive i np. dziś uniknąłem korka na wjeździe do miasta i zaoszczędziłem ok. 10 min. Mnie się to sprawdza.

Dziady z Nissana będą (tak jak inni - chociaż Toyota wpuściła do siebie TomTom'a, ale nie wiem na jakich warunkach) jeszcze długo sprzedawać za ciężką kasę mocno kiepskie i nieaktualne mapy kierując się zyskiem.

Pozdrawiam

janio_

Edytowane przez janio_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego szukam uparcie wsparcia w celu odblokowania tego ciulstwa!

Na razie nikt nie chce się tym bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz tyle lat i nikt sie nie chce w to bawić wiec raczej cudów bym sie nie spodziewał. Za granica komunikaty drogowe działają wiec o robotach drogowych poinformują ale nie w trakcie planowania trasy tylko pare km przed zamkniętym odcinkiem ale samo wyznaczanie trasy jest nieakceptowalne. Juz zamówiłem uchwyt i niestety tel. Znowu wędruje na szybę jako nawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na AM i TT w Kaszance. Nie da rady wgrać androida na iPhone tak samo jak nie da rady na zwykłym laptopie z windą wgrać sobie Mac OS i korzystać z dobrodziejstw iTunes a co za tym idzie programy pisane pod te systemy nie bedą na innych systemach działać. To automapa musiała by napisać program pod to ustrojstwo które jest zaaplikowane w Nissanach. Dla nich nie opłacalne. Prędzej nissan zajmie sie swoimi mapami na Polskę (bo te za granica chodzą dobrze) niż AM czy TT uruchomi coś pod nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na AM i TT w Kaszance. Nie da rady wgrać androida na iPhone tak samo jak nie da rady na zwykłym laptopie z windą wgrać sobie Mac OS i korzystać z dobrodziejstw iTunes a co za tym idzie programy pisane pod te systemy nie bedą na innych systemach działać. To automapa musiała by napisać program pod to ustrojstwo które jest zaaplikowane w Nissanach. Dla nich nie opłacalne. Prędzej nissan zajmie sie swoimi mapami na Polskę (bo te za granica chodzą dobrze) niż AM czy TT uruchomi coś pod nich.

Coś musi być na rzeczy bo kogo dotknę tematem to  każdy rozkłada ręce,a szukam zaczepki po całej Polsce.

Wydaje mi się że bardziej jest to nieopłacalność dla firmy która by się tego podjęła niż niewykonalność.

A może jakiś dobry informatyk prywatnie by się tym zajął???

Warte przeanalizowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko AM powstała najpierw na windę poczym na ios i potem na Andka. Przepisanie funkcjonującego programu z windy czy ios na androida zajęło całemu sztabowi ludzi z akuku (Aquart) grubo ponad rok od zapowiedzi ze prace trwają (ile wcześniej zaczęli nie wiadomo). Najpierw były darmowe wieszajace sie bety dla wszystkich (np. Z licencją na miesiąc) a po kilku miesiącach od bet pojawiła się normalna wersja. Żaden informatyk ci nie pomoże. Życia mu zabraknie na dokonanie tego ;)

Najlepiej zapytaj na mynavia kolegi pawel1980 bo on jest/był ekspertem od łamania AM. Wytłumaczy ci łopatologicznie ze to niemożliwe/nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę na słowo :(

Jednym słowem kicha.Trzeba czekać jak GMS wypuści nowy model pod J11 :punk:  :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja fabryczna jest ważnym elementem auta, również estetycznym(wyświetlacz). Dlaczego więc producenci traktują ja po macoszemu? Szkoda ze min. Nissan zabiera możliwość wgrania alternatywnych map..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno o kasę,ale z takim zabezpieczeniem i aktualizacjami to jest strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - chodzi o kasę. Kto kupiłby mapę za ok. 900 zł z danymi sprzed ponad 1,5 roku jak do wyboru miałby dużo tańszą, która wychodzi co kwartał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę szukał dalej,mam potwierdzenie prosto z ust dwóch osób z salonu ,że jeden z klientów miał w conneccie i używał AM,widzieli to ,bo się tym chwalił i pokazywał.Niestety było to przed kupnem mojego samochodu,więc czekam,może się jeszcze raz pojawi,a sprzedawca z salonu da mi namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ,czy aby na zachodzie też tak "marudzili" na NC ? Wg mnie nie bo mapy dużo lepsze a co więcej chcieć od nawigacji ? :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Bartosz,tylko i wyłącznie o mapy chodzi.Ciekawe czym ta tandeta jest podyktowana?nie maja pokrycia kraju?Czy jest to tak zwany tumiwisizm?

Pejta,na pewno.Ale jak pisałem wcześniej,jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy są od Here (Navteq) i aktualne wcale nie są złe. Na Navigonie z mapami Q1 2014 i nie widzę większych problemów. Masa samochodów i nie tylko na tym chodzi. Tych samych używa Automapa poza naszym krajem. Problemem jest polityka wydawania "nowych" wersji stosowana przez firmę Nissan. W "aktualnej" wersji 2013/2014 Nissan zafundował nam mapy Q3 2012 - sprawdziłem na własnej skórze...

Z drugiej strony - posiadam w telefonie oryginalnego TomToma i Navigona ale i tak w samochodzie wolę używać NC, po prostu jest wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę szukał dalej,mam potwierdzenie prosto z ust dwóch osób z salonu ,że jeden z klientów miał w conneccie i używał AM,widzieli to ,bo się tym chwalił i pokazywał.Niestety było to przed kupnem mojego samochodu,więc czekam,może się jeszcze raz pojawi,a sprzedawca z salonu da mi namiary.

Jest nawet film na yt i nawet było o tym juz na forum. Z tego co pamietam to pod wyświetlacz podłączona była całkowicie inna jednostka sterującą i był guzik do przelaczania miedzy nc a innym komputerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,nie byłoby to nawet takie głupie,gdyby tylko było w miarę proste do zastosowania.


Znalazłem, to chyba jest to.

Ruscy zawsze coś wymyślą.


I jeszcze coś polskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=OEkYV_aklmc


Ale pierwsze info,niestety,firma S-Tech już nie sprzedaje naviboxa...


I następne info które otrzymałem z firmy zajmującej się łamaniem blokad w navi firmowych,niestety odpowiedziano mi że blokada w NC jest praktycznie niemożliwa do złamania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...