Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wujka Trzciny set turbo do SR20DE


Gość wujek_trzcina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wujek_trzcina

Hmmm... Jeszcze nie było testu mojej rzeźby do wolnossaka a tutaj taka myśl mi się nasunęła - a co gdyby zbudować własny set turbo? Podjechałem do Elmera i Adamsa którzy wytłumaczyli mi co się z czym je. Elmer wielkie dzięki za demo ;) przewózkę Z racji tego iż w mojej kieszeni wylądowała śliczna wyfrezowana flansza 10 mm, postanowiłem że zrobię zestaw turbo - a co! Dzięki Juniorowi wleciały kolanka 48.3 x 2 a jutro powinny być trójniczki. Podstawa pod turbinę została wysłana do wycięcia. Oto jak się przedstawia zaczątek tej pracy. W tle żeliwko od zabitego Garreta T25, którego to udostępnił mi wujek Coobcio. Od tej turbinki zaczniemy. Zawsze można ją zamienić na T28 (ta sama flansza). Oczekuję szybkiej akcji "spawanie". Po weekendzie wleci do mojej piwniczki zabity silnik SR20DE którego to użyczyli mi Coobcio i Adaś i będziemy przymierzać temat. W następnej kolejności wyprawa do sklepu po trójniki hydrauliczne i przewody które to doprowadzą oliwkę to suszareczki.

 

Na dobry początek fruty zdjęciowe z żeliwkiem w konfiguracji TOP MOUNT ;)

 

p8200753.jpg

p8200756.jpg

p8200757.jpg

p8200760.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pomyślisz o VE. Nie spieszy się, ale docelowo myślę o turbo.

Pozdro

p.s.

stronka jakoś nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Tomaszu, pomysle. Jesli bedzie zapotrzebowanie a wynalazek bedzie dzialal, to kwestia zrobienia pod ve nie stanowic bedzie problemu. Co do mojej stronki, walcze o fundy na jakis porzadny serwer coby na nim postawic porzadna stronke z wynalazkami moimi. W miarę postępu projektu będzie potrzebny śmiałek który sprawdzi jak zadziała ten zestaw ale znając życie, ktoś się znajdzie :)

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzcina we flanszy przed osadzeniem rurek zrób fazki na frezarce kamieniem fi 50mm - dzięki temu wszystko będzie w równej lini i nie będzie się rozjerzdzało przy robocie u siebie jak się bawiłem w takie rzeczy 4 lata temu na to wpadłem :D

No i żeby nie pękało najlepiej po spawaniu dać to do wyrzażania i jak się zdeformuje płaszczynę flansz wyrównać... no i gotowy nie pękający wyrób gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Trzcina we flanszy przed osadzeniem rurek zrób fazki na frezarce kamieniem fi 50mm - dzięki temu wszystko będzie w równej lini i nie będzie się rozjerzdzało przy robocie u siebie jak się bawiłem w takie rzeczy 4 lata temu na to wpadłem :D

No i żeby nie pękało najlepiej po spawaniu dać to do wyrzażania i jak się zdeformuje płaszczynę flansz wyrównać... no i gotowy nie pękający wyrób gotowy.

Chłopaku te uwagi jak woda na młyn dla mnie, dzięki 100krotne, dzwonię do gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Chłopaku te uwagi jak woda na młyn dla mnie, dzięki 100krotne, dzwonię do gościa.

Nie mogłem edytować poprzedniego postu więc musiałem dopisać nowy:

 

Będzie wygrzany wyrób. 1200 C. Nie powinno pękać :D Kto się pisze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

ach wujek ty to masz smykałkę i talent :rolleyes:

Ziom, juz się tak wkręciłem że jak sprzedam ten kolektorek to wlatuje do mnie do piwniczki kilka gadżetów i zrobię coś mega :) po prostu mi się włączyło rzeźbienie i to jest coś co chcę rozwijać. STAL JEST SPOKO :) No i najważniejsze: ten powstał trochę szybciej niż prototyp (który czeka na Kubę..... Kuba? Ogarniesz?). SzacuKen dla Juniora, dostawcy stali :)

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Już gwintują otworki pod szpilki do turbo. Dzisiaj będę miał zabawkę w domu.

Po obróbce cieplnej (wygrzewanie i odpuszczanie) oraz po wyrównaniu deformacji płaskich powierzchni wyglada to tak:

1001080small.jpg

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest teraz umieszczona turbina na tym kolektorze to niestety uniemożliwi ona montaż chłodnicy...

Wpadaj z tym kolektorem i przymierzymy go na moim sunniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Tak jak jest teraz umieszczona turbina na tym kolektorze to niestety uniemożliwi ona montaż chłodnicy...

Wpadaj z tym kolektorem i przymierzymy go na moim sunniaku.

Kurna, żebyś mi przez telefon powiedział jak dzwoniłem to bym wpadł :) Tera już za późno :) Ale wpadnę jutro do Ciebie bo chcę miec to ofotografowane i jeśli powstanie jakiś problem to muszę wiedziec gdzie coby następnego uniknąc.

 

EDIT: 02.09.2009, 00:20

No dobra, nie wy3małem musiałem pójśc i na własne oczy się przekonac czy może byc jakiś problem. Odpowiedź brzmi: owszem, ale moim zdaniem nie jest to problem na tyle duży żeby nie dało się zainstalowac kolektora z turbem. Położyłem mój kolektor na biurku i przystawłem do niego Coobciowe żeliwko od T25. Odległośc od biurka do najdalszego zarysu żeliwka części turbinowej wynosi 18.5 cm. W porównaniu ze zdjęciami z almery, można przyjąc iż turbo będzie miało mały konflikt z wiatrakiem. To jest jednak almera, nie mam danych z Primy bo zginęły mi gdzieś zdjęcia od Juniora. Można spróbowac przesunąc wiatrak (mowa o Almerze). Byc może w Primkach/Sunniaczach nie będzie takie problemu ale to ktoś musi wkleic fotę z miarką żebyśmy mieli pewnośc

almera3small.jpg

almera1small.jpg

almera2small.jpg

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki QG czy GA mają bardzo wąskie głowice ta w SR jest sporo szersza i jest o wiele wiele mniej miejsca.

Wpadaj dziś się garażuję do późna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...