Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prawdziwe osiągi QQ i QQ+2 2.0 Benz


Gość okri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.. w Hiszpanii ,, 20 km od Gibraltaru czyli samo poludnie Andaluzji :thumbsup: .. Tu pracuje 3-4 tyg i na 2 tyg wracam do PL . :D i tak do znudzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. w Hiszpanii ,, 20 km od Gibraltaru czyli samo poludnie Andaluzji :thumbsup: .. Tu pracuje 3-4 tyg i na 2 tyg wracam do PL . :D i tak do znudzenia :D

...ale Qq się nie "nudzi" ! Pewnie mógłbyś zostać "fabrycznym " kierowcą ... a jak auto się sprawdza?

No i pozazdroszczę ciepełka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój po mieście, krótkie odcinki pali ~10l, na trasie ~8l. "Komputer" zawsze wskazuje o ~1l mniej... Nissan dba o nasze dobre samopoczucie i myśli, że nie umiemy liczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale Qq się nie "nudzi" ! Pewnie mógłbyś zostać "fabrycznym " kierowcą ... a jak auto się sprawdza?

No i pozazdroszczę ciepełka ...

 

..Raczej opiniodawca odnosnie linii lotniczych :showoff:, bo skazany jestem na podroze samolotem,, Nie sposob jezdzic 3200 km w jedna strone raz w miesiacu :rofl: , po czym powrot do Hiszpanii,, QQ jezdze tu na miejscu i zadnych negatywnych uwag. Zawsze dociera z punktu A do punktu B . W Hiszpanii to bardzo popularny i mile odbierany pojazd .. Kiedys krolowaly RAV4 lub "male" Land Cruisery, ale teraz proporcje ulegly nieco zmianie mimo, iz to nieco inna grupa pojazdow :punk: ..

 

Sorry za OT :thumbsup: .. juz zamykam twarz :)

Edytowane przez Lenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poznań

 

Miasto: średnie spalanie wg komputera 11-13 litrów - zależy od korków (skrajne przypadki 16 :) )

 

Autostrada: bardzo zależy czy jedziemy pod wiatr czy z wiatrem, 140km/h, tempomat

Poznań-Łódź (pod wiatr) spalanie 12.5 l/100km

Łódź-Poznań (z wiatrem, warunki pozostałe porównywalne) 9.5 l/100km

 

Trasa: 90km/h tempomat 7 l/100km, natomiast jadąc dynamicznie ~9l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....troche moze fikcja,ale np. Moj plus2 2.0 benz teraz ok 8,1.....latem 7,8 . Ale to oczywiscie w/g komputera....

To jest możlwe jeśli:

- auto nie jeździ po mieście i nie stoi na światłach

- rozwija prędkość ok 80 km/h bez nagłych zmian prędkości

- nie jedzie na krótkich dystansach

Kiedyś w zimie na trasie 300 km auto uzyskało 7,8 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dwóch tankowaniach (przejechane ok. 1300 km) stwierdzam, że mój 2,0 benzyna pali równe 9l/100 km. Oczywiście to moje wyliczenia a nie wskazania na wyświetlaczu, bo tam pokazywane jest 8,4l/100 km. Jeżdżę ok. 60 do 70 km dziennie, z tego 3/4 trasa ze zwężeniami i 1/4 miasto (Katowice). Na trasie rozwijam ok. 130 km/h (jeśli się da oczywiście;-))) a po mieście to wiadomo. Będę monitorował spalanie dalej i od czasu do czasu zamelduję się na forum;-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także po dwóch tankowaniach: przejechane w ciągu 2 dni dokładnie 1152km, 95 % ,trasa (w tym ok 20% autostrada), reszta miasto, prędkości max 120-130km/h, wyzerowane wszystkie liczniki, na wyswietlaczu 6,8l/100km; rzeczywiste 7,4l/100km wyliczone po tankowaniu. Kpl osób na pokładzie + lekkie bagaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także po dwóch tankowaniach: przejechane w ciągu 2 dni dokładnie 1152km, 95 % ,trasa (w tym ok 20% autostrada), reszta miasto, prędkości max 120-130km/h, wyzerowane wszystkie liczniki, na wyswietlaczu 6,8l/100km; rzeczywiste 7,4l/100km wyliczone po tankowaniu. Kpl osób na pokładzie + lekkie bagaże.

 

 

Witaj, a paliwo z jakiej stacji tankowałeś? Ja brałem na Shellu a z moich poprzednich czasów benzynowych pamiętam (Ford Focus 1,6), że na shellu przejeżdżałem mniej niż np. na paliwie bp ultimate, muszę to w następnych tankowaniach sprawdzić, czy w przypadku silnika qashqajowego też będzie taka różnica

Pozdrawiam\ArekT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a paliwo z jakiej stacji tankowałeś? Ja brałem na Shellu a z moich poprzednich czasów benzynowych pamiętam (Ford Focus 1,6), że na shellu przejeżdżałem mniej niż np. na paliwie bp ultimate, muszę to w następnych tankowaniach sprawdzić, czy w przypadku silnika qashqajowego też będzie taka różnica

Pozdrawiam\ArekT

 

Tankowałem na stacji Tesco, ( w Lublinie i Wałbrzychu) rodzina robi zakupy w markecie to i przy okazji parę groszy na litrze jest taniej :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spalanie 2,0 dci maksymalne 9 litrów przy dynamicznej jeździe

 

Po chip tuningu:

- predkosc maksymalna 225 km/h - oczywiscie to extremum, predkosc podrozna na autostradzie to 180 km/h.

- przyspieszenie dużo poniżej 10s - pasuje do wyglądu i gabarytów Qashqai +2

 

Silnik 2,0 benzyna nie jest w stanie nawet pomarzyć o przyjemności z jazdy samochodem z tak dużym momentem obrotowym

Polecam chip tuning wszystkim którzy mają 2,0 dCi

 

Poniżej wykres z hamowni :-)

 

post-38850-0-41286200-1361389201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi

"Silnik 2,0 benzyna nie jest w stanie nawet pomarzyć o przyjemności z jazdy samochodem z tak dużym momentem obrotowym"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

piszesz ogólnie o 2.0 pb ,czy konkretnie o QQ ,bo nyski też mają dobre Pb.

Np.silnik SR20VET-280KM(206kW)moment-309Nm (3200rpm)

A wykresik poezja :thumbsup:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,0 benzyna nie jest w stanie nawet pomarzyć o przyjemności z jazdy samochodem z tak dużym momentem obrotowym

Polecam chip tuning wszystkim którzy mają 2,0 dCi

 

 

Pewnie masz rację, ale ja z rozmysłem kupiłem 2,0PB, jak dla mnie jest wystarczająca, nie rozwijam kosmicznych prędkości i rzecz najważniejsza........ nie lubię diesli :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i bardzo fajnie. Pytania ile pojeździ taki "podkręcony" motor. Po paru latach pewnie sprzedasz a następny właściciel znienawidzi diesle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W trosce o kontynuację wątku "Prawdziwe osiągi QQ i QQ+2 2.0 Benz"   ;)   odsyłam do poniższego linku,

gdzie zawarłem informacje o zużyciu paliwa przez mój QQ 2.0 CVT 4x4 I-Way w okresie 12.2012-03.2014

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/44200-qq-20-140km-cvt-opinie/page-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hamburga do Łodzi, na autobahnie średnio 120, komp pokazywał 6.8, na autostradzie średnio 140 komp pokazywał 7.4, cały czas na tempomacie. V max 210, ale obrotomierz zamknięty jeszcze nie był, moncy wiatr na 6 biegu. ( 2.0 benzin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hamburga do Łodzi, na autobahnie średnio 120, komp pokazywał 6.8, na autostradzie średnio 140 komp pokazywał 7.4, cały czas na tempomacie. V max 210, ale obrotomierz zamknięty jeszcze nie był, moncy wiatr na 6 biegu. ( 2.0 benzin)

 

2.0 benzyna przy 140km/h pali przynajmniej 10 litrów.

Spalanie 7,4 to mam jadąc 90km/h z włączonym tempomatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na seryjnym ogumieniu błąd komputera byłby na poziomie 3l ? Troche za dużo mi sie to wydaje, obstawialem raczej błąd do litra.

Edytowane przez Lister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu jechałem z Hamburga do PL. W Polsce cały czas autostradą A4. Zbiornik wypaliłem jeszcze przed Opolem co dało wynik niecałe 9l na 100km. Tempomat na 120.

Ale widocznie ja mam pod górkę i halne już zawiewają. Prędkości max to 180 (może lekko za) minus przekłamanie da wynik 170. U ciebie 210 i nie zamknięte. Grubo. 220 lata 2.0dci w Lagunie ze 175KM, Kaszanka z 2 litrowym dieslem nie ma szans na taki wynik a u ciebie w benie. Nieźle. A może zawirusowana jest? Dobry wirus poprawi parametry i obniży spalanie. To by tłumaczyło osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby był zawirusowany, z resztą w benzin chyba nie ma to sensu. Nie zapominajmy, że diesle mają niższe v max niż benzin. Jaki masz rozmiar felgi ? ja mam 16, to też jest czynnik który daje malutki plus dla spalania i prędkości w porównaniu z 18. A co do spalania, to przeliczę sam jeszcze, bo widocznie kompowi za bardzo ufać nie można.

Edytowane przez Lister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp jest tak ustawiony by cie serce nie bolało gdy będziesz patrzył na zużycie paliwa. Trzeba dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti5c jak kupiłem swoją kaszankę to spadłbym z krzesła (fotela) jak po pierwszej trasie uwierzyłbym w to co komp pokazuje.

Nie pamietam dokładnie ale chyba z 16 pokazywał. Grubo zawyżył. Ale może to wina tego ze na gazie jeżdzę. Jutro zrobię fotkę jak to wyglada na dzien dzisiejszy. Będzie komicznie :) Ja nie stosuje trików w sensie zerowania licznika małych kilometrów czy splunięcia przez lewe ramie ;) Uczciwie zawsze wychodzi jak tankuje zbiornik do pełna na tej samej stacji i liczę litry przez kilometry. Innych metod nie uznaje. Zawsze kłamią. Mniej lub więcej ale jednak.

 

Lister prędkości max sprawdź przy włączonych np. Dwóch rożnych navi a z tym co pokazuje licznik. Nie ma szans na 210 i zapas jeszcze. Do tego QQ w dci ma kilka KM więcej. Oczywiście reszta zależy od skrzyni, wyposażenia, wagi itd ale to juz bzdury. Co do felg to do PL jechałem w nocy na zimowkach 16 i tu było sprawdzane spalanie benzyny (wracalem po 2 dniach na letnich 17").

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KajusDE ja też śmigam na ganie ale jeszcze nigdy nie pokazało mi na kompie 16 l spalania podczas jazdy zawsze w granicach max 12 - 13l. Rzeczywistość  jest różna bo po mieście faktycznie koło 12 wychodzi no troszkę ponad, na trasie gdy jadę autostradą to tak 12 - 13 przy prędkości do 150. Więc jest dobrze. Oczywiście gazu nie paliwa.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...