Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda lambda


Gość stachups
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sorry ale gdzie sie moze znajdowac sonda lambda ??? moze pod fotelem kierowcy :)))) - żart

 

w 1,2 jest sonda w 1,0 chyba nie

a jest tam gdzie jej miejsce czyli w kolektorze wydechowym

 

 

 

pozdrawiam

Jasin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 120 do 360 tak mi mowił koles w auto japan costam :P takim sklepie ale starą bym mu musiał pokazac ja tam niewymieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przewodow ma u was sonda? I mierzyl ktos na niej kiedys napiecie? U mnie jak sie nagrzeje jest wciaz 0.86 i przy wolnych oborotach jak i wyzszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie tez jest 1 zielony kabelek. Dziwne to bardzo bo zeby zmierzyc napiecie potrzebne sa dwa. Czyli tu wszystko zalezy od masy.Ech jeszcze troche to na gaz go przerobie, bo przy tym spalaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ze do 1V to by sie zgadzalo, ale malo precyzyjne jakies :) Gdzies wyczytalem ze co 300ms powinna byc zmiana z ok.0.2-0.3V na 0.8V i z powrotem, ale to bylo o silniku z wtryskiem benzyny.A w micrze jest gaznik to jak ma byc? Zmierzylem u siebie i jest non stop osiem z kawalkiem, jedynie po puszczeniu gazu, podczas zmniejszania predkosci obrotowej spada na chwile. 0.8 to chyba jest zbyt bogata mieszanka. Sam nie wiem, szukam czemu autko tyle pali a nie moge znalezc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz aku na pol godziny moze to cos da przynajmniej komp sterujazcy miesznaka napewno bedzie uruchomiony na nowo:P hmm

zajzyj jeszcze tu

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...46&start=30

 

i np tu

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...55&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, przegladalem to forum juz tyle razy :). Stoje wiec na punkcie 9-gaznik. A jak gaznik to i sonda lambda :D. Ale jak dalem do warsztatu to zepsuli mi pompke przyspieszajaca, skasowali kase i dalej wcina. To kombinuje sobie sam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos mi jeszcze mowil ze komp strujacy miesznka moze byc w trybieawaryjnym (czy jakos tak) odłaczk aku na 30 min zeby prądu niedostawał i włącz:P moze cos zmieni:P

albo odłącz całkowicie sonde;]

i bez sondy sproboj pojezdzic :lol: :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odlaczenie to nic nie dalo, sprawdzalem juz. Bez sondy tez probowalem :) Napiecie na niej(na sondzie) jest takie samo czy jest kabelek czy nie ma. Sprawdzalem nawet ze do wtyczki komputera dochodzi sygnal z sondy. Jesli wiec wchodzi w tryb awaryjny to z innego powodu. Da sie w micrze jakos kody sprawdzic? Lampki sygnalizacyjnej nie ma, ale jakies zlacze jakby bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM- gaźnik i sonda??? i komputer??? Coś na moje oko to nie pasuje. Wydaje mi się, że sonda i komp jest montowany do wtrysków. Najprawdopodobniej u Ciebie jest monowtrysk.

Sonda analizuje skład spalin- w wyniku pewnych reakcji chemicznych wytwarza sie napięcie od 0V do 1V w zależności od ilości tlenu w spalinach. Jeden jeden kabelek wystarcza żeby to napięcie przesłać do kompa- plus (karoseria jako drugi- minus). komp po przeanalizowaniu danych dobiera skład mieszanki sterując czasem otwarcia wtrysków. Przy prawidłowym składzie mieszanki napięcie powinno wynosić ok. 0,5V, jednak to się ciągle zmienia. Sonda pracuje bez przerwy tylko komputer pobiera sobie dane co ok. 2 sek. Gaznik ma tylko dysze które są ciągle otwarte więc po co komp?; chyba, że to jest jakiś nowocześniejszy gaźnik. Jeżeli masz ciągle takie samo napięcie to na 99,9% sonda umarła i musisz poszukać nowej bo albo popalisz tłoki i uszczelkę pod głowicą , albo będziesz ciągał za autkiem cysternę z paliwem. jest też możliwość, że wtryskiwacz puszcza paliwo ale to raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wtrysku to nie ma na 99% i jest to gaznik. A co robi ten komputer to nie mam pojecia, na pewno steruje zaplonem. Do ganika dociera 8-10 przewodow wiec cos tam jest sterowane. A napiecie na sondzie jak juz pisalem spada tylko w momencie gdy podgazuje silnik na 4-5 tysiecy obrotow i puszcze gaz. Wtedy na moment spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość Schumi03

Odświeżam temat...

Po podłączeniu do kompa okazało sie, że naprawdopodobniej mma padniętą sonde. I tu pytanie: czy ktoś orientuje się jaki dokładnie typ sondy jest w K11 1.3 (motor CG13DE)? Na allegro jest kupe ogłoszeń typu "uniwersalna sonda lambda" itp. a ja niestety nie jestem biegły w tym temacie... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
jaki dokładnie typ sondy jest w K11 1.3

 

Hmm... może poszukaj w katalogu IC? Stronki dokładnie nie pamiętam ale w googlu na bank się znajdzie.

 

Ja np. u siebie w K11 mam 2 sondy, jedną standardowo w kolektorze i drugą za katalizatorem. Ciekawe jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tylko ile przewodów idzie do sondy, będzie pasowała każda z taką samą ilością przewodów, ale jeszcze się stykniemy to sprawdze dokładnie czy sonda jest na 100% walnięta, trzeba będzie się przejechać z podłaczonym laptopem....

u schumiego jest jedna sonda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

Dzięki chłopaki za odp. Zgadza się, u mnie jest jedna, jak chyba we wszystkich przed liftem.

KOSA: jakbyś znalazł kiedyś chwilke czasu żebyśmy mogli to sprawdzić, bede bardzo wdzięczny :razz: Zresztą chyba w tej samej dzielnicy nawet mieszkamy (Czechów, mam racje? :wink: )

 

PS. Sprawdziłem u siebie. Z sondy wychodzą 3 przewody: 1 czarny i 2 białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...