Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prędkość auta na liczniku czy nawigacji?


Gość lechu1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozbieżności prędkościomierza w QQ moim zdaniem są kategorycznie za duże jak na auto nowe,które w większości wypadków jeżdżą na fabrycznych oponach...

 

ciekawe czy poza błędnymi wskazaniami prędkości licznik dobrze pokazuje dystans jaki auto przemierza-bo to oznacza że QQ spala więcej niż wychodzi z obliczeń -co w porównaniu z innymi autami daje fałszywe poczucie ekonomiczności ???

 

dla porównania w mojej vectrze C przy 100km/h GPS wskazuje 100km/h natomiast przy 200km/h GPS pokazuje 198km/h czyli rozbieżność mniejsza niż 1%

w dodatku każde 100m które auto pokonuje w realu = 100m drogi....

 

szykuję się do zmiany autka na QQ ale w tym momencie dotarło do mnie że parametry spalania i przyspieszenia nie będą realne przy takich błędach

co oznacza że QQ do 100km/h może przyspieszać wolniej o ponad 1s i spalać więcej w praktyce nawet o 10-15% niż wychodzi z samych obliczeń komputera

(jeżeli komputer odczytuje prędkość i dystans zawyżając o 10% to spalanie będzie o 10% większe niż w praktyce)

 

czy we wszystkich modelach QQ są duże błędy w wskazaniach prędkości?

czy ktoś sprawdzał czy faktycznie QQ pokazując 100km dystansu przemierzył 100km drogi według GPS?

 

 

Fakt nawigacja pokazuje około 10 km miej przy prędkościach rzędu 90-100. Wydaje mi się jednak, że nie ma związku pomiędzy wskazaniami szybkościomierza a wskazaniami dystansu. przynajmniej w licznikach analogowych. Kiedyś taki mi się zawiesił (paproch w liczniku kilometrów) i mechanik musiał go wyjąc i rozebrać, widziałem to. potem jak składał to miał problem, bo nie zaznaczył ustawienia wskazówki i nakładając ją musiał zrobić na czuja. Wykorzystaliśmy GPS i po przy trzeciej próbie udało się tak osadzić wskazówkę, że było dokładnie tak jak w GPSie. od tej pory spokój. Wskazania na obu identyczne, a licznik kilometrów dalej pokazuje te same odległości na znanych mi stałych trasach, no i spalanie nie podskoczyło po tej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie nie jest tak źle. Jeśli prędkościomierz w QQ pokazuje 130 km/h, to na nawigacji (z telefonu Nokia 5800) jest 123 km/h. Po przyspieszeniu do 137, nawigacja pokazuje 130 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie nie jest tak źle. Jeśli prędkościomierz w QQ pokazuje 130 km/h, to na nawigacji (z telefonu Nokia 5800) jest 123 km/h. Po przyspieszeniu do 137, nawigacja pokazuje 130 km/h.

Masz "normanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam (jeszcze:) Nissana N14 Sunny 1,4 1991 r. gaźnik - licznik mechaniczny na linkę. Opony felgi zgodne z fabrycznymi.

Prędkości na liczniku i nawigacji IDENTYCZNE.

Teraz mam Nissana Almere N15 1,4 Competence 1998 licznik elektroniczny wyświetlanie elektroniczne. Opony felgi tak jak z fabryki.

Prędkość na liczniku zawyżana o około 8 % ( 100 na liczniku - nawigacja (ta sama) - 92)

Muszę jeszcze porównać licznik km na takiej samej ( dokładnie) trasie.

I tu pytanie jeżeli producenci stosują celowo zawyżanie to dlaczego w N14 Sunny jest identycznie a w N15 zawyża...

I drugie pytanie: skąd są brane elektroniczne impulsy do licznika.

 

pozdrowinia Old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziwi mnie brak odpowiedzi użytkowników QQ .Czyli szybkość waszych aut jest taka jak należy .Dzięki za zainteresowanie tematem braciom z innych aut.Hej

witam

piszesz ze masz inna predkosc na predkosciomierzu i w nawigacji. powiedz mi gdzie nawigacja pokazuje predkosc bo u siebie jej nie widze ? co do przemierzonych kilometrow moja nawigacja pokazuje je bardzo dokladnie (chociaz ostatnio mam problem o czym pozniej). jezdze w rodzinne strony gdzie mam ok 320 km i zarowno trasa ustawiona w nawigacji jak i faktycznie pokonany dystans zgadzaja sie co do km. co do zawyzania predkosci to rowniez nie zgadzam sie z waszymi przypuszczeniami. czytajac wasze wpisy sprawdzilem wskazania predkosciomierza z trzema innymi autami i predkosci sa identyczne. wskazania sprawdzalem z fordem focusem, vw, oraz reno scenic. jezeli predkosc jest zawyzona to w kazdym z tych aut rowniez :) nie wiem tez czy predkosc max na youtube jest zawyzona, sw qq jechalem juz blisko 180 km/h i mysle ze smialo doszedlbym do 200 km/h.

co do spalania komputer rowniez wskazuje prawidlowe wartosci, zawsze po tankowaniu sprawdzam spalanie ze wskazaniem komputera i wartosci sa takie same. dodam ze mam qq 1.6 :) bede wdzieczny za wskazanie gdzie wyswietla sie predkosc w nawigacji.

teraz o tym z czym mam problem. otoz ostatnio nawigacja nie dzila tak idealnie jak zwykle. z tego co zauwazylem nie przelicza dokladnie odleglosci np trasa k-ce - warszawa to np 230km a nie ok 300, k-ce gdansk to 482km a nie 600 jak w rzeczywistosci itd poprostu znacznie zaniza odleglosci. nie zmienia sie tez dynamicznie czas dojazdu lub godzina przybycia na miejsce. wyswietla sie np 10.40 mimo ze do celu jest 5km i 10 min jazdy, a aktualny czas to 8.10. Czy ktos z was miał podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

piszesz ze masz inna predkosc na predkosciomierzu i w nawigacji. powiedz mi gdzie nawigacja pokazuje predkosc bo u siebie jej nie widze ? co do przemierzonych kilometrow moja nawigacja pokazuje je bardzo dokladnie (chociaz ostatnio mam problem o czym pozniej). jezdze w rodzinne strony gdzie mam ok 320 km i zarowno trasa ustawiona w nawigacji jak i faktycznie pokonany dystans zgadzaja sie co do km. co do zawyzania predkosci to rowniez nie zgadzam sie z waszymi przypuszczeniami. czytajac wasze wpisy sprawdzilem wskazania predkosciomierza z trzema innymi autami i predkosci sa identyczne. wskazania sprawdzalem z fordem focusem, vw, oraz reno scenic. jezeli predkosc jest zawyzona to w kazdym z tych aut rowniez :) nie wiem tez czy predkosc max na youtube jest zawyzona, sw qq jechalem juz blisko 180 km/h i mysle ze smialo doszedlbym do 200 km/h.

co do spalania komputer rowniez wskazuje prawidlowe wartosci, zawsze po tankowaniu sprawdzam spalanie ze wskazaniem komputera i wartosci sa takie same. dodam ze mam qq 1.6 :) bede wdzieczny za wskazanie gdzie wyswietla sie predkosc w nawigacji.

teraz o tym z czym mam problem. otoz ostatnio nawigacja nie dzila tak idealnie jak zwykle. z tego co zauwazylem nie przelicza dokladnie odleglosci np trasa k-ce - warszawa to np 230km a nie ok 300, k-ce gdansk to 482km a nie 600 jak w rzeczywistosci itd poprostu znacznie zaniza odleglosci. nie zmienia sie tez dynamicznie czas dojazdu lub godzina przybycia na miejsce. wyswietla sie np 10.40 mimo ze do celu jest 5km i 10 min jazdy, a aktualny czas to 8.10. Czy ktos z was miał podobne problemy ?

Nikt nie pisał, że to na fabrycznej nawigacji weryfikować prędkość... NC niestety nie pokazuje aktualnej prędkości.

 

Mam wrażenie, że odległości czasem podaje w linii prostej jak jestem poza drogą, która jest naniesiona na mapie, kilka razy też już się z tym spotkałem. Zresztą nawet w trasie potrafi zgubić sygnał ( cz też trasę raczej ) i wtedy pokazuję odległość w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nikt nie pisał, że to na fabrycznej nawigacji weryfikować prędkość... NC niestety nie pokazuje aktualnej prędkości.

 

Mam wrażenie, że odległości czasem podaje w linii prostej jak jestem poza drogą, która jest naniesiona na mapie, kilka razy też już się z tym spotkałem. Zresztą nawet w trasie potrafi zgubić sygnał ( cz też trasę raczej ) i wtedy pokazuję odległość w linii prostej.

Odświeżam temat. Fabryczna nawigacja pokazuje prędkość rzeczywistą ale tylko trybie serwisowym. U mnie różnica wskazań nawigacji i prędkościomierza przy 100 km/h wynosi 6 km na kołach 17 cali. Jestem ciekawy jak jest u was na 16 tkach i 18 tkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...