Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

poliuretany do sunnego


Jastrząb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich czytających tego posta.

Otóż nawiązałem kontakt z firmą www.strong-flex.eu , czy jak kto woli www.bikopur.pl

Jest to firma która wytwarza elementy zawieszenia (tuleje, tuleje stabilizatora, tuleje górnego drążka tylnego zawieszenia) i inne rzeczy z poliuretanu. W swojej ofercie mają pierdoły do Micry, napisałem czy może nie zrobią wszystkich pierdół do sunnego n14 i o dziwo odezwali się, że mogą coś zrobić, jakiś zestaw. Oczywiście najlepiej było by najpierw zrobić takie części które występują w każdej wersji silnikowej i nadwoziowej (o ile to możliwe).

Teraz moje pytanie brzmi czy warto ciągnąć ten temat czy nie, nie będę się błaźnił aby tylko dla mnie coś zrobili. Ja sam szukałem poliuretanów do swojego, to bodajże jest z USA za 700zł. A z UK do GTi-Ra to cena powala.

Jak by ktoś miał jakieś pomysły to niech pisze.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy może by się wypowiedział ktoś kto obcykany jest dobrze w zawieszeniu i wypisał elementy które można by było zamówić. Wg mnie na pewno by się przydały takie jak mają w ofercie do Micry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Markus6 jesteś 2gą osobą zainteresowaną tym tematem, trochę szkoda ale chyba warto, bynajmniej przysiądę przez najbliższe dni do tego tematu, ponieważ tylne zawieszenie chyba wszędzie jest takie same.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, najważniejsze aby było tanio i solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie i tylne wahacze są takie same w każdej wersji silnikowej. Przedni stabilizator z GTI jest chyba grubszy niż w seryjnych, tylny wydaje się identyczny. Największy wpływ na prowadzenie ma poduszka wahacza przedniego bo to największy puc gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dobry pomysł, sam juz poszukiwałem kompletu. Pisałem z jakąś firmą, możliwe, że nawet z tą samą. Odpowiedzieli mi wtedy, abym znalazł więcej zainteresowanych, bo jednego kompletu nie bardzo opłaca się wykonywać i prosili o rysunki elementów...

 

Jeśli będzie jakieś grupowe zamówienie i cena będzie przystępna, to proszę dopisać mnie do listy. Bardzo chętnie zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alib1984 właśnie koleś też mi pisał że jak na razie jedna osoba się pytała. W sumie nie dziwie się bo ich produkty i strona internetowa nie jest wyświetlana jeżeli szuka się jakiś części poliuretanowych do zawieszenia.

Teraz będą potrzebne bardziej szczegółowe informację na temat wszystkich gum i tulejek. Osobiście mam trochę lipnie z większą ilością wolnego czasu i tak raczej z doskoku.

Jakie gumy występują i tuleje to mam, lecz czy ktoś ma dostęp do katalogów JC bo potrzebne są wymiary, chyba że ktoś wie skąd wziąć wymiary tych tulejek i gum.

Najfajniej było by mieć cały zestaw energy-suspension i go zwymiarować, lub może wymiary są podane w katalogu części JC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem po rozmowie tel. w sprawie poliuretanów, najlepiej było by znaleźć kogoś z Wrocławia kto ma części do sunny (lub z okolicy co by udostępnił do zwymiarowania), ponieważ najlepiej dla firmy byłoby mieć części i sami by je zwymiarowali (tuleje, gumy, wachacze, obejmy), dodatkowo potrzebne będą im wymiary obejm do tulej gumowych, szkoda że ammaimon założył swoje energy suspension, by się wysłało i to by był najłatwiejszy sposób dla nich (przy okazji można zobaczyć w projekcie N14 ammaimon jakie rzeczy tam są), Prawdopodobnie osoba ta niedługo napisze na forum więc, to co nie co się rozjaśni.

W trakcie rozmowy była wstępna mowa o kosztach, jako że prawdopodobnie to będzie jeden z najważniejszych czynników, było powiedziane że zrobienie na szybko to koszty będą większe, a na spokojnie będzie taniej, ze względu że firma ma inne zlecenia. Więc osobiście chyba nikomu na gwałt nie jest potrzebne to można poczekać i mieć taniej :)

 

Firma produkuje dwa rodzaje części, czerwone i żółte, czerwone są twardością zbliżone do gumowych oryginalnych części, a żółte są twardsze sportowe, to chyba nie muszę mówić że jestem za drugą opcją :D

 

No działamy :) , jak nikt się nie znajdzie z autem, to najwyżej postaram się z waszą pomocą zebrać wszystkie części jakie są potrzebne, i wysłać paczką do firmy.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1417201423419.png

 

No to tak panowie będą potrzebne części ponieważ nikt się nie zgłosił z autem więc trzeba zebrać części (wystarczy po jednej sztuce) i wysłać do firmy.

 

Z rysunku przedstawiającego przednie zawieszenie potrzebne będą elementy nr:

- 4 i 5 (razem, bardzo ważna jest ta obejma)

- 18, 19, 20 oraz 11, całą tą końcówkę chyba mam ale muszę zobaczyć.

- niestety 22 wahacz cały z tulejami, może ktoś ma leży w garażu i czeka na zamontowanie, by się wstrzymał i dał do zwymiarowania.

 

 

1417898385662.png

 

Z tylnego zawieszenie też po jednej sztuce będą potrzebne części nr:

 

- cały wahacz podłużny nr 19

- cały wahacz poprzeczny nr 24 (prawdopodobnie mam tulejki więc może się obędzie bez)

- elementy 1, 9, 12 (razem, bardzo ważna jest obejma)

- cała końcówka 25 z gumami (sprawdzę jeszcze czy gumy nie mają takich samych wymiarów jak na przedniej końcówce, ponieważ końcówki różnią się długością).

 

 

 

 

Gumy widziałem niewiele kosztują to chyba po prostu kupie je. Jak nie wymieniłem jakiś części to dopiszcie jakie. Wiem że do GTi jest grubsza przednia guma stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma katalogu z wymiarami tych elementów niestety :( . Można by kupić te gumy i zrobić mini ściepkę po parę złotych, bo w końcu znając życie później korzystać będą wszyscy... Co Wy na to? Do GTI też by się przydało od razu te gumy stabilizatora... Będzie full komplet... Nie wiem, czy czesem w dieslu też nie wkładali takich jak w GTI, ale to tylko moje przypuszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z facetem i doszliśmy do wniosku że najlepiej wysłać im elementy do zwymiarowania, te gumy to nie aż taki wydatek, najdroższa chyba po 8zł, a nie wszystkie są potrzebne a jedna z każdego rodzaju. Najtrudniejsze będzie zdobycie przedniego kompletnego wahacza, a to dlatego że firma musi sprawdzić jaki nadwymiar poliuretanów zrobić. wahacz tylny podłużny i poprzeczny też by się przydał.

Jutro podjadę do sklepu i zapytam o gumy (do 1.4, 1.6 diesla i do GTI), najwyżej kupie a potem jak się uda sprzedam.

Bynajmniej coś się wymyśli i na bieżąco będę aktualizował stan progresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak, mam tulejki do tylnych wahaczy poprzecznych, mam przednią końcówkę stabilizatora na którym są 2 gumki, które na szczęście są takie same jak na tylnych więc tył jest prawie cały, na tył zostało jeszcze tulejka wahacza wzdłużnego (lub wahacz).

 

Na przód kupiłem największą gumę wahacza, myślałem że będzie tańsza :( , ale wg inter cars jest wszędzie taka sama,

kupiłem przednią gumę stabilizatora i tutaj muszę sprawdzić bo wg IC wszędzie jest taka sama. Ale w warsztacie mam katalogi JC więc sprawdzę.

 

Na tył też kupiłem gumę stabilizatora i wszędzie jest to samo.

 

BRAKUJE:

tylnego wahacza wzdłóżnego z tuleją (też może być używany)

przedniego wahacza z tuleją ale bez gumy (może być używany !!!)

 

no i to na tyle :) , gdzieś na forum był stary klubowicz co sprzedawał nowe części , może by tak dogadać się i wziąć od niego te wahacze a później oddać, ciekawe czy mógł by tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odebrałem dzisiaj gumy, i zestawik przedstawiam na zdjęciach.

 

IMG_0027.JPG

IMG_0028.JPG

IMG_0029.JPG

 

brakuje 2óch rzeczy wahacza przedniego z tulejką i wahacza podłużnego tylnego z tulejką. Popytajcie czy ktoś ma używkę pożyczyć do zwymiarowania bo mi zbliżają się wydatki i nie jestem w stanie wyłożyć na nowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm......teraz wychwyciłem zonka, tuleja tylnego wahacza poprzecznego, którą mam, nr katalogowy J51002A wg inter cars mówi że to do N13 f*ck :-/ na szczęście i nieszczęście to kiedyś kupiłem i tak se leżało.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.......ale następny zonk że do n14 też pasuje. Ehh do warsztatu gnać po katalog JC

 

Czy tak wygląda tulejka tylnego wahacza podłużnego ???

NIEWT02367.jpg

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki wahacz by się przydał z taką tulejką :)

 

alib1984 może masz jakiś pomysł na zdobycie tego i przedniego wahacza z jedną tulejką ??

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem do kuzyna w tej sprawie, ale pozbył się wszystkich zbędnych gratów <_< ... Tak sobie myślę, jak szybko by zrobili te pomiary łącznie z drogą wahaczy... Do 10 dni można zwracac towar bez podania przyczyny przy zakupach internetowych.. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stoi, też się dowiadywałem od znajomych no i nic.

 

Czyli do wszystkich czytających tego posta, KTO MA DOJŚCIE DO SUNNEGO LUB MA CZESCI, POTRZEBNY NAM JEST PRZEDNI WAHACZ Z TULEJKĄ ORAZ TYLNY WAHACZ PODŁUŻNY TEŻ Z TULEJKĄ !

A jak ktoś miał by te części to jeszcze obejma gumy stabilizatora przód/tył.

 

WSZYSTKIE CZĘŚCI ODDAM PO ZWYMIAROWANIU PRZEZ FIRMĘ, PRZESYŁKA NA MÓJ KOSZT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy poliuretan to chyba wyroby firmy ENERGY SUSPENSION juz od jakiegoś czasu na nich śmigam i mogę je polecić...

Trzeba je niestety przytargać ze stanów albo angli, jak coś to mogę to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio ... ale szukam części do sunnego, ponieważ już jest nagrany człowiek z firmy Superflex który zrobi poliuretany profesjonalnie, tylko zbieramy części normalne, już mamy prawie wszystko oprócz przedniego wahacza z tulejką i tylnego wahacza podłużnego też z tulejką.

Plus do tego obejmę gumy stabilizatora na przód, na tył.

Oraz obejma na ten największy kawał gumy wahacza przedniego.

 

Jak masz używane pożyczyć do zwymiarowania dla firmy to daj znać.

 

Części te wysyłam do firmy, oni je mierzą i robią cały zestaw :) za znacznie mniej niż z USA.

 

Ps. Oczywiście po zwymiarowaniu oddają części więc nie zginą.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1417201423419.png

 

No to tak panowie będą potrzebne części ponieważ nikt się nie zgłosił z autem więc trzeba zebrać części (wystarczy po jednej sztuce) i wysłać do firmy.

 

Z rysunku przedstawiającego przednie zawieszenie potrzebne będą elementy nr:

- 4 i 5 (razem, bardzo ważna jest ta obejma)

- 18, 19, 20 oraz 11, całą tą końcówkę chyba mam ale muszę zobaczyć.

- niestety 22 wahacz cały z tulejami, może ktoś ma leży w garażu i czeka na zamontowanie, by się wstrzymał i dał do zwymiarowania.

 

 

1417898385662.png

 

Z tylnego zawieszenie też po jednej sztuce będą potrzebne części nr:

 

- cały wahacz podłużny nr 19

- cały wahacz poprzeczny nr 24 (prawdopodobnie mam tulejki więc może się obędzie bez)

- elementy 1, 9, 12 (razem, bardzo ważna jest obejma)

- cała końcówka 25 z gumami (sprawdzę jeszcze czy gumy nie mają takich samych wymiarów jak na przedniej końcówce, ponieważ końcówki różnią się długością).

 

 

 

 

Gumy widziałem niewiele kosztują to chyba po prostu kupie je. Jak nie wymieniłem jakiś części to dopiszcie jakie. Wiem że do GTi jest grubsza przednia guma stabilizatora.

 

 

Z tym że potrzebna też będzie obejma/łapa mocująca nr16/17, a najlepiej to jakiś zestaw ES, ale co się da to się da :D

Na zdjęciach gumowych elementów widzę że tuleje stabilizatorów są niemal identyczne z tymi jakie są do Micry, ale to tylko przypuszczenia, jak będę miał gumy to się porówna.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...