Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdjec nie mam - ale postaram sie dolaczyc je w przyszlosci - zalozone jest cos na wzor przekaznika podlaczone pod swiatla dlugie i pompe paliwa. W momencie uruchomienia samochodu zapalaja sie swiatla dlugie "oslabione" do z tego co pamietam do 30% wartosci nominalnej - wlaczenie mijania wylacza je [podobnie czujnik zmrku] wlaczenie dlugich daje "pelna pare"

 

calosc dziala poprawnie i pzyjemnie.

 

pozdrawiam

 

 

Witam,

A można zapytać czy kolega to montował sam czy w ASO, a jeżeli w ASO to w którym (po rejestracji wnioskuje że w Wawie), bo chyba też bym skorzystał.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

A można zapytać czy kolega to montował sam czy w ASO, a jeżeli w ASO to w którym (po rejestracji wnioskuje że w Wawie), bo chyba też bym skorzystał.

 

Pozdr,

 

Przyłączam się do prośby RafiQ, daj jakiś namiar.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do Żony do samochodu wziałem cos takiego

 

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul-automat-dlm-2-nie-led-i1490954594.html

 

działa perfekt -> zamontowanie z instrukcji sprzedawcy około 10 minut

 

ale niestety Zona miała przycierke i samochód u lakiernika wiec zdjecia działania za jakis czas dopiero pokaże :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, ale czy kolega mógłby opisać czy to było montowane w aso i ile to kosztowało?

Niee, to tylko montaż w photoshopie. Zastanawiam się nad założeniem podobnych LED-ów z aukcji w e-bayu. Zrobiłem coś takiego bo chciałem się zorientować jak to będzie wyglądać, w ślad światłami z Audi i zresztą nie tylko.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy o tym...?

Hmm, jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić. Do "świecących wężyków" na siłe wciskanych między klosz a maskę lub zderzak jestem bardzo sceptycznie nastawiony ... kicz i jeszcze raz kicz.

Nie ma innej opcji niż takiej jak ma Synkro, pavelsti, huling, ^^ehhh^^, luc123456 lub jak ma tomi-ei ... idealna choć dużo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić. Do "świecących wężyków" na siłe wciskanych między klosz a maskę lub zderzak jestem bardzo sceptycznie nastawiony ... kicz i jeszcze raz kicz.

Nie ma innej opcji niż takiej jak ma Synkro, pavelsti, huling, ^^ehhh^^, luc123456 lub jak ma tomi-ei ... idealna choć dużo droższa.

Chyba zbytnio zasugerowałeś się moim niedoskonałym retuszem (niestety grafikiem nie jestem). Nie jest to - jak piszesz - "wężyk wciskany pomiędzy klosz a maskę" (choć na tym zdjęciu może być to mylące), ale taśma LED z homologacją (przynajmniej zapewnia o tym sprzedawca), którą naklejamy na brzeg klosza lub w inne dowolnie przez nas wybrane miejsce. Problemem dla mnie są wrażenia estetyczne po przyklejeniu, kiedy LED-y nie będą świeciły. Może to wyglądać nieciekawie. Efekt przy zaświeconych może być jednak zupełnie inny...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do Żony do samochodu wziałem cos takiego

 

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul-automat-dlm-2-nie-led-i1490954594.html

 

działa perfekt -> zamontowanie z instrukcji sprzedawcy około 10 minut

 

ale niestety Zona miała przycierke i samochód u lakiernika wiec zdjecia działania za jakis czas dopiero pokaże :)

 

Można prosić o więcej informacji co do działania, sposobu podłączenia tego cudeńka :rolleyes: Nie wątpliwie jest to jedno z tańszych rozwiązań i myślę że mogłoby zainteresować więcej forumowiczów.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o więcej informacji co do działania, sposobu podłączenia tego cudeńka :rolleyes: Nie wątpliwie jest to jedno z tańszych rozwiązań i myślę że mogłoby zainteresować więcej forumowiczów.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

 

 

 

podłaczenie banalne - pod swiatła długie i pod stacyjkę [dostalem caly schemat gdzie punkt po punkcie opisane jest co zrobic w danej chwili - takze kazdy da rade sobie sam na spokojnie w godzinę] - działa banalnie - odpalajac auto właczaja sie długie jednak nateżenie swiatła zredukowane do zdaje sie 30%- wlaczajac swiatla mijania samoczynnie sie wylacza, analogicznie wlaczajac długie równiez odrazu sie przelacza na długie. Generalnie tanie proste rozwiazanie. Działa to w sumie analogicznie jak odpalenie w niektorych samochodech tej funkcji z poziomu komputera.

 

http://www.dzienne.it.pl/dzienne/howorks.php - tutaj jest ciut wiecej opisane na stronie producenta ktora podana jest tez na aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi prosze , jaki jest sens stosowania takiego rozwiazania - wykorzystanie świateł drogowych jako dzienne poprzez zmniejszenie ich mocy świecenia?

 

jedyny jaki ja widze to wykorzystanie czujnika zmroku ...bo inaczej to nie przydatny gadzet - ale zaleta jaka widzi moja Małżonka jest to, że nie musi pamietac o światłach - wsiada jedzie ...i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny jaki ja widze to wykorzystanie czujnika zmroku ...bo inaczej to nie przydatny gadzet - ale zaleta jaka widzi moja Małżonka jest to, że nie musi pamietac o światłach - wsiada jedzie ...i tyle:)

Tak to prawda w samochodach gdzie nie ma automatycznego właczania i wyłaczania świateł to jest dobre- o tym nie pomyślalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda w samochodach gdzie nie ma automatycznego właczania i wyłaczania świateł to jest dobre- o tym nie pomyślalem :)

Nie zużywasz ksenonów, jak rozumiem nie świeci się oświetlenie wnętrza, oświetlenie tyłu samochodu, tablicy rejestracyjnej, nie działają spryskiwacze reflektorów (w zimie opróżniają zbiorniczek baaaaaardzo szybko) - korzyści jest dużo więcej niż tylko brak konieczności włączania świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi prosze , jaki jest sens stosowania takiego rozwiazania - wykorzystanie świateł drogowych jako dzienne poprzez zmniejszenie ich mocy świecenia?

Jam mam zamontowany taki układ od dwóch tygodni. Ze względu na gwarancję montowałem w serwisie. Jestem bardzo zadowolony. Stosowanie na siłę LED-ów, które w zasadzie oszpecają auto nie jest dobrym rozwiązaniem. A w tym przypadku te same lampy, te same żarówki i bardzo zmniejszone zużycie energii, co widać po stanie akumulatora w jeździe po mieście. Polecam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie, a co z homologacja takiego rozwiazania?

BRAK! Nie dość, że można dostać mandat to jeszcze ingerencja w instalację samochodu jest dużo poważniejsza niż w przypadku dodatkowych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAK! Nie dość, że można dostać mandat to jeszcze ingerencja w instalację samochodu jest dużo poważniejsza niż w przypadku dodatkowych świateł.

Kolega wypisuje delikatnie mówiąc głupoty. Jaka ingerencja! Układ podłączany jest równolegle do zasilania żarówek. Montaż w serwisie gwarantuje (tak na wszelki wypadek) zachowanie gwarancji. A homologacja? Jest na kloszu. Przecież jeździmy w dzień. Układ powoduje "skierowanie" napięcia tylko na przednie reflektory. Żarówki świecą z zmniejszoną mocą, co w zasadzie jest mało zauważalne. Ja mam podłączone do świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wypisuje delikatnie mówiąc głupoty. Jaka ingerencja! Układ podłączany jest równolegle do zasilania żarówek. Montaż w serwisie gwarantuje (tak na wszelki wypadek) zachowanie gwarancji. A homologacja? Jest na kloszu. Przecież jeździmy w dzień. Układ powoduje "skierowanie" napięcia tylko na przednie reflektory. Żarówki świecą z zmniejszoną mocą, co w zasadzie jest mało zauważalne. Ja mam podłączone do świateł mijania.

Czy dobrze zrozumiałem, że kolega Plauen ma zmniejszoną moc świateł mijania, a nie światła długie (drogowe) :rofl:

Pozd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zrobiłem w ten sposób, aby nie mieć jakichkolwiek problemów. Świecą jak normalne z lekko obniżoną mocą. Dla zainteresowanych: są producenci takich modułów, którzy na życzenie stosują ustawienia 30%, 50%, 60%. Na pewno może być i inaczej, bo to przecież zależy od wartości zastosowanego rezystora. W związku z tym mam podłączone do świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zrobiłem w ten sposób, aby nie mieć jakichkolwiek problemów. Świecą jak normalne z lekko obniżoną mocą. Dla zainteresowanych: są producenci takich modułów, którzy na życzenie stosują ustawienia 30%, 50%, 60%. Na pewno może być i inaczej, bo to przecież zależy od wartości zastosowanego rezystora. W związku z tym mam podłączone do świateł mijania.

Jak tak, to masz coś ciekawego. Czy możliwie wyłożyć zdjęcie "moduł". A kwestia rezystora, to masz racje można dostosować własnoręcznie. (aby był dostęp) Ciekawie w światła dzienne jaki procent zastosował kolega i czy wystarczająca zauważalna widoczność..., aby nie mieć problem z... :huh: Możliwie producenci radzą odpowiedni % ? Poproszę o namiary. Dzię... :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...