Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pożyjemy zobaczymy - ja obstawiam, ze samochody z poczatku producji 2011 nie beda mialy dziennych , dodatkowo mam obawy czy tyczy to wszystkich modeli czy tylko nowych - chcialbym sie mylic ale zawsze gdzieś jakies okresy przejsciowe sie pijawią lub luki w przepisach :)

 

Nissan może zrobić kilka posunięć tak na marginesie:

 

1. Zmienić ustawienia automatycznych świateł czyli że włączy się tylko ksenon lub halogen i żadna inna żarówka się nie zaświeci (ani tylnie ani od rejestracji) bo o tym czytałem w jakimś artykul że to jest wymagane żeby światła były brane w kategoriach świateł dziennych (może to były głupoty)

 

2. Zmienią oprogramowanie i wstawią mocniejszą żarówkę w postojówkę lub światła przeciwmgielne troszkę zmodyfikują (dorzucą jedną żarówkę więcej)

 

3. Podpiszą umowę z fabryką w Chinach produkującą takie światełka dzienne na dostarczanie dużej ilości ich do Europy do centrum dystrybucji i będą je montować w gratisie :) co by mnie nie zdziwiło bo ile może nissan sprzedać aut w rok 500tys ??

 

4. Projektanci siedli do desek kreślarskich i komputerów i od któregoś egzemplarza zobaczymy coś nowego może coś al'a lampy Juke

 

 

Sam jestem bardzo ciekaw tego co Nissan teraz wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w wiadomościach motoryzacyjnych napisali ,że we wszystkich samochodach produkowanych od lutego to wydaje mi się ,że chyba wiedzą co piszą . A już kiedyś ktoś obeznany pisał że mają być montowane nie w nowych samochodach tylko w nowych modelach samochodów i prawdopodobnie się mylił .

 

http://moto.onet.pl/1634617,1,ue-nowy-rok-nowe-obowiazkowe-wyposazenie,artykul.html

No i otóż się nie mylił. Temat wałkowany ze sto razy. Tutaj chodzi najprawdopodobniej o homologację i o auta nowo homologowane. QQ ma homologację do 2014 (z tego co pamiętam) i do tego czasu nie musi mieć dziennych. Powtarzałem ze sto razy przykład obowiązkowego ABS-u i produkcji Matiza na Żeraniu przed kilka ładnych lat - w EU, w czasie obowiązywania przepisu o obowiązku wyposażania nowo wyprodukowanych aut w system ABS, Matizy opuszczały fabrykę w 3 z 4 wersji bez ABSu. Chciałbym się mylić w przypadku QQ ale obawiam się, że się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie taki mały off-topic (nie do końca), ale jestem ciekaw, czy ktoś się z czymś takim spotkał. Wczoraj bodajże w wiadomościach TVN mówili o światłach do jazdy dziennej w nowych autach. I wspomnieli, że jest jakaś luka w przepisach. Ponoć nie jest to dokładnie sprecyzowane i niektórzy policjanci podczas kontroli czepiają się, że gdy świecą się światła do jazdy dziennej, to... samochód jest oświetlony tylko z przodu, a nie jest oświetlony z tyłu :blink: A według nich powinien być oświetlony również z tyłu, tak jak to jest w przypadku zwykłych świateł mijania. W materiale nie powiedzieli, jak się taka kontrola kończy (upomnienie? pouczenie? mandat?). Chciałem się spytać, czy ktoś z was miał do czynienia z takim upierdem. Ja nie mam w swoim wozie takich świateł i nie planuję ich montowania, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie taki mały off-topic (nie do końca), ale jestem ciekaw, czy ktoś się z czymś takim spotkał. Wczoraj bodajże w wiadomościach TVN mówili o światłach do jazdy dziennej w nowych autach. I wspomnieli, że jest jakaś luka w przepisach. Ponoć nie jest to dokładnie sprecyzowane i niektórzy policjanci podczas kontroli czepiają się, że gdy świecą się światła do jazdy dziennej, to... samochód jest oświetlony tylko z przodu, a nie jest oświetlony z tyłu :blink: A według nich powinien być oświetlony również z tyłu, tak jak to jest w przypadku zwykłych świateł mijania. W materiale nie powiedzieli, jak się taka kontrola kończy (upomnienie? pouczenie? mandat?). Chciałem się spytać, czy ktoś z was miał do czynienia z takim upierdem. Ja nie mam w swoim wozie takich świateł i nie planuję ich montowania, przynajmniej na razie.

Tak było do zeszłego roku, przepisy wymagały w przypadku świateł dziennych również oświetlenia z tyłu pojazdu. W zeszłym roku przepisy się pozmieniały, dostosowaliśmy się do normalnego świata gdzie świecić w dzień mają się tylko światła z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niektórzy policjanci podczas kontroli czepiają się, że gdy świecą się światła do jazdy dziennej, to... samochód jest oświetlony tylko z przodu, a nie jest oświetlony z tyłu :blink: A według nich powinien być oświetlony również z tyłu, tak jak to jest w przypadku zwykłych świateł mijania ...

Nigdy w nowym aucie z fabrycznie montowanymi światłami do jazdy dziennej nie widziałem aby cokolwiek świeciło się z tyłu. To co opisujesz to chyba jeden z wielu "dziwactw" w interpretowaniu przepisów.

 

... chodzi najprawdopodobniej o homologację i o auta nowo homologowane. QQ ma homologację do 2014 (z tego co pamiętam) i do tego czasu nie musi mieć dziennych ...

Podpytałem w ASO i w specyfikacji aut na rok 2011 nie zmieniło się nic poza ciemniejszym kolorem 18' alu felg. Doradca był zdziwiony tym że od lutego auta powinny być wyposażone w światła do jazdy dziennej i wspólnie doszlismy do wnioski omawianego już na forum a i powyżej przytoczonego przez Synko. Przepis w 99% dotyczy homologacji nowych modeli, a nie nowych aut z homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem w ASO i w specyfikacji aut na rok 2011 nie zmieniło się nic poza ciemniejszym kolorem 18' alu felg. Doradca był zdziwiony tym że od lutego auta powinny być wyposażone w światła do jazdy dziennej i wspólnie doszlismy do wnioski omawianego już na forum a i powyżej przytoczonego przez Synko. Przepis w 99% dotyczy homologacji nowych modeli, a nie nowych aut z homologacją.

 

dubik77 tak nawiązując do naszej rozmowy na PW i biorąc pod uwagę powyższe, zdecydowałeś się na Ledayflexy Helli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem w ASO i w specyfikacji aut na rok 2011 nie zmieniło się nic poza ciemniejszym kolorem 18' alu felg. Doradca był zdziwiony tym że od lutego auta powinny być wyposażone w światła do jazdy dziennej i wspólnie doszlismy do wnioski omawianego już na forum a i powyżej przytoczonego przez Synko. Przepis w 99% dotyczy homologacji nowych modeli, a nie nowych aut z homologacją.

Czy ktoś mógłby przytoczyć treść tego przepisu w oryginalnym brzmieniu? Bo w TV gdy mówili o tym, wyraźnie było powiedziane, że dotyczy to pojazdów nowych, sprzedawanych w tym roku. Czyli nie dotyczy nowych homologacji. Czyżby ktoś znów wygenerował przepis służący do zarabiania prawnikom? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubik77 tak nawiązując do naszej rozmowy na PW i biorąc pod uwagę powyższe, zdecydowałeś się na Ledayflexy Helli ?

Tak jak pisaliśmy chciałem poczekać co i czy wogle coś wymiśli Nissan. Z tego co się dowiadywałem i pisałem nic nie zmieniają względem świateł dziennych, ale bedąc przezorny poczekam do lutego, który jest okresem wejścia nowych przepisów o których rozmyślamy. Potem pojawią się właśnie światła jakie zamontowałeś, które komponują się z autem idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby przytoczyć treść tego przepisu w oryginalnym brzmieniu? Bo w TV gdy mówili o tym, wyraźnie było powiedziane, że dotyczy to pojazdów nowych, sprzedawanych w tym roku. Czyli nie dotyczy nowych homologacji. Czyżby ktoś znów wygenerował przepis służący do zarabiania prawnikom? ;-)

Czyli jeśli jakiś powiedzmy chevrolet spark przestał na placu od czerwca 2010 do dzisiaj, jutro ktoś go kupi tzn, że auto musi wrócić do fabryki żeby tam zamontowali światła dzienne bo przecież "został sprzedany w 2011 roku", kiedy obowiązują już przepisy o obowiązku wyposażania aut sprzedawanych w UE w światłe dzienne?

 

Telewizja kłamie, a w najlepszym razie używa ogromnych uogólnień. Zwrot "nowohomologowane samochody" zrozumiałoby może 15% oglądajaćych program, "nowosprzedane" zrozumie 98%. Ot cała sprawa.

 

Przepisu sam szukałem ale nie znalazłem tego rozporządzenia. Przyznam, żę szkoda mi było czasu na dalsze poszukiwania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt dyrektywa Komisji 2008/89/WE z dnia 24 września 2008 r."

 

"....

Artykuł 2

 

Ze skutkiem od dnia 7 lutego 2011 r. w przypadku pojazdów kategorii M1 i N1 oraz od dnia 7 sierpnia 2012 r. w przypadku pojazdów innych kategorii, jeżeli nie są spełnione wymogi określone w dyrektywie 76/756/EWG zmienionej niniejszą dyrektywą, państwa członkowskie, ze względu na instalację urządzeń oświetleniowych oraz sygnalizacji świetlnej, odmawiają udzielenia homologacji typu WE lub krajowej homologacji typu dla nowych typów pojazdów ...."

 

Całość TUTAJ

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli jakiś powiedzmy chevrolet spark przestał na placu od czerwca 2010 do dzisiaj, jutro ktoś go kupi tzn, że auto musi wrócić do fabryki żeby tam zamontowali światła dzienne bo przecież "został sprzedany w 2011 roku", kiedy obowiązują już przepisy o obowiązku wyposażania aut sprzedawanych w UE w światłe dzienne?

 

Telewizja kłamie, a w najlepszym razie używa ogromnych uogólnień. Zwrot "nowohomologowane samochody" zrozumiałoby może 15% oglądajaćych program, "nowosprzedane" zrozumie 98%. Ot cała sprawa.

 

Przepisu sam szukałem ale nie znalazłem tego rozporządzenia. Przyznam, żę szkoda mi było czasu na dalsze poszukiwania.

 

Przeczytaj dobrze,w samochodach produkowanych od lutego 2011r.

 

http://moto.onet.pl/1634617,1,ue-nowy-rok-nowe-obowiazkowe-wyposazenie,artykul.html

Edytowane przez robekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dobrze,w samochodach produkowanych od lutego 2011r.

 

http://moto.onet.pl/1634617,1,ue-nowy-rok-nowe-obowiazkowe-wyposazenie,artykul.html

 

w ASO w ktorym bylem w srode nic nie wiedza aby qq mialo miec fabryczne dzienne

 

Całość TUTAJ

 

"Ze skutkiem od dnia 7 lutego 2011 r. w przypadku pojazdów kategorii M1 i N1 oraz od dnia 7 sierpnia 2012 r. w przypadku pojazdów innych kategorii, jeżeli nie są spełnione wymogi określone w dyrektywie 76/756/EWG zmienionej niniejszą dyrektywą, państwa członkowskie, ze względu na instalację urządzeń oświetleniowych oraz sygnalizacji świetlnej, odmawiają udzielenia homologacji typu WE lub krajowej homologacji typu dla nowych typów pojazdów."

 

pytanie co to jest nowy typ pojazdu ? nowy model czy samochod wyprodukowany po 07.02.2011?

 

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dobrze,w samochodach produkowanych od lutego 2011r.

 

http://moto.onet.pl/1634617,1,ue-nowy-rok-nowe-obowiazkowe-wyposazenie,artykul.html

 

Nie traktowałbym źródeł tego typu jako wyroczni gdyż często pracują tam "dziennikasze" i "starzyści" (błędy zamierzone).

Przytaczałem kiedyś na forum odpowiedź niemieckiego dealera Nissana, który stwierdził, że nie planują świateł dziennych w QQ, a przepis mówi o homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktowałbym źródeł tego typu jako wyroczni gdyż często pracują tam "dziennikasze" i "starzyści" (błędy zamierzone).

Przytaczałem kiedyś na forum odpowiedź niemieckiego dealera Nissana, który stwierdził, że nie planują świateł dziennych w QQ, a przepis mówi o homologacji.

 

 

 

To tak naprawdę dowiemy się chyba wszystkiego dopiero, gdy do salonów przywiozą samochody wyprodukowane od lutego .

Ja nadal wierzę, choć niejasności jest wiele ale fajnie by było mieć takie światła :D

A jak nie seryjnie montowane to cóż pozostanie montaż we własnym zakresie :( .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Grzegorz Przepióra

Witam! Mam pytanie do tych spośród Was, którzy zdecydowali się na montaż świateł dziennych w ASO. Ile kosztuje taka przyjemność w poszczególnych stacjach? Interesuje mnie też temat gwarancji. Czy w przypadku montażu w jakimś nieautoryzowanym punkcie (znajomy elektryk), czy też własnoręcznego, następuje jej utrata? Właściwie, to już kupiłem instalację Philips’a. Teraz pozostaje tylko kwestia jej założenia. Jedyną rzeczą, gdzie można coś popsuć, jest podłączenie modułu sterowania do świateł postojowych. Muszę się temu przyjrzeć w świetle dziennym. Jeżeli chodzi o ceny, to mojemu znajomemu zaśpiewali „wysokim C” - sześćset złotych za całość (marka świateł, to według pracownika ASO „jakaś chińszczyzna”). Potem przedzwonił tam ponownie, aby zapytać, czy można u nich zainstalować instalację zakupioną gdzie indziej. Owszem, można, za trzysta złotych... Ja dodzwoniłem się dzisiaj tylko do Lublina, gdzie bardzo rzeczowy facet zaproponował mi kwotę, oscylującą w granicach stu pięćdziesięciu złotych. Jak sam powiedział, montowali to tylko raz, chyba w Navarze i nie mają sprecyzowanego cennika, a samymi światłami nie handlują. Jutro rano popatrzę pod maskę, jak by się do tego zabrać. Ostatnio, przy uzupełnianiu płynu do spryskiwaczy, znalazłem taką brązową końcówkę do wpięcia w kostkę, mniej więcej za znaczkiem na grillu. Czy któreś z Was zna jej przeznaczenie? Może to już jakieś wyjście do modułu, sterującego światłami dziennymi… Będę wdzięczny, za wszystkie wasze odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie auta w ASO Dąbrowscy 400 zł za czeskie światła i montaż. Zresztą zrobiony źle bo są za blisko siebie. Wyglądają za to nie najgorzej i pewnie dlatego tak je montują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do tych spośród Was, którzy zdecydowali się na montaż świateł dziennych w ASO. Ile kosztuje taka przyjemność w poszczególnych stacjach? Interesuje mnie też temat gwarancji. Czy w przypadku montażu w jakimś nieautoryzowanym punkcie (znajomy elektryk), czy też własnoręcznego, następuje jej utrata? Właściwie, to już kupiłem instalację Philips’a. Teraz pozostaje tylko kwestia jej założenia. Jedyną rzeczą, gdzie można coś popsuć, jest podłączenie modułu sterowania do świateł postojowych. Muszę się temu przyjrzeć w świetle dziennym. Jeżeli chodzi o ceny, to mojemu znajomemu zaśpiewali „wysokim C” - sześćset złotych za całość (marka świateł, to według pracownika ASO „jakaś chińszczyzna”). Potem przedzwonił tam ponownie, aby zapytać, czy można u nich zainstalować instalację zakupioną gdzie indziej. Owszem, można, za trzysta złotych... Ja dodzwoniłem się dzisiaj tylko do Lublina, gdzie bardzo rzeczowy facet zaproponował mi kwotę, oscylującą w granicach stu pięćdziesięciu złotych. Jak sam powiedział, montowali to tylko raz, chyba w Navarze i nie mają sprecyzowanego cennika, a samymi światłami nie handlują. Jutro rano popatrzę pod maskę, jak by się do tego zabrać. Ostatnio, przy uzupełnianiu płynu do spryskiwaczy, znalazłem taką brązową końcówkę do wpięcia w kostkę, mniej więcej za znaczkiem na grillu. Czy któreś z Was zna jej przeznaczenie? Może to już jakieś wyjście do modułu, sterującego światłami dziennymi… Będę wdzięczny, za wszystkie wasze odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

Kolega Synkro montował chyba sam (philipsy) to napisz do niego - choć jeśli mnie pamięć nie myli to stronę albo dwie wcześniej już coś na ten temat było pisane, w modelu po FL nie wiem czy nie kolega Huling montował (przepraszam jeśli przekręciłem Twoją nazwę). O cenach niektórych też jest informacja może nie u wszystkich dilerów - ale podaj konkretnych u których byś chciał wiedzieć ile kosztuje.

 

 

Ja miałem w salonie(CM Krzemionki) montowane ich proponowany zestaw, podobno produkcji holenderskiej - nie sprawdziłem dokładnie sam więc nie mogę zaprzeczyć - ale działają, funkcja auto działa i zapłaciłem 1000zł przy kupnie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz Przepióra

Szczerze mówiąc, to przeczytałem cały wątek i spodziewałem się odpowiedzi również od innych, mniej aktywnych forumowiczów. Koszta waszych instalacji już znałem, ale szczerze dziękuję za ich przypomnienie. Myślę, że twoja sugestia, co do kontaktu z kolegą Synkro, czy chociażby Miśkiem70, jest jak najbardziej trafna. Zajmę się tym po pracy ;-) Ceny w tych ASO, do których nie muszę robić indywidualnej wycieczki, bo mogę je odwiedzić przy okazji załatwiania spraw służbowych, ustaliłem telefonicznie. Wygląda to następująco:

Lublin – ABT Autoniss – sto pięćdziesiąt, do dwustu złotych montaż, instalacji nie dystrybuują;

Kielce – ABT Autoniss – montaż trzysta piętnaście złotych, po uwzględnieniu dziesięcioprocentowego rabatu, cena z instalacją, dziewięćset złotych (tak się zszokowałem, że wdałem się z facetem w polemikę, na temat zasadności tak wygórowanych kosztów, a o markę świateł nie zapytałem);

Radom – ABT Autoniss – jeszcze się tam nie dodzwoniłem (tzn. dodzwoniłem się, tylko do działu części zamiennych, gdzie pracownik zapisał mój numer i „pobiegł do kolegów z serwisu” )…

W Kielcach powiedziano mi, że już coś takiego robili. W Lublinie, tylko raz i to na Navarze. Pomimo znaczącej różnicy w cenie, mam jednak pewne wątpliwości. Znalazłem takie oto wątki, na naszym zacnym forum:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/53173-aso-autoniss-lublin-ostrzeenie%3B-mnie-krew-zalaa/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/17776-autoniss-lublin-olewaj-klienta

Po ich lekturze, mam mały mętlik w głowie. Chyba założę osobny wątek, dotyczący właśnie tej firmy – cen i jakości oferowanych przez nią usług. Tymczasem, proszę o dalsze odpowiedzi na moje pytanie, odnośnie cen w innych ASO Nissana. Jak widać, na przykładzie Kielc, cena w ciągu tygodnia jest w staniu urosnąć o pięćdziesiąt procent, dlatego proszę o ceny z ostatniego miesiąca, może dwoch. Z góry dziękuję za wszystkie wasze odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO w Płocku - 150zł za montaż (światła miałem własne).

Mają doświadczenie. Moim zdaniem montaż fachowy, choć czasochłonny - ok. 5 godzin.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz Przepióra

Po godzinie oddzwonili z Radomia, z czego jestem bardzo zadowolony, bo dzięki tej rozmowie uniknąłem dużych wydatków i jeszcze większych kłopotów. Rozmawiałem z człowiekiem, który dysponował należytą wiedzą techniczną i oświadczył mi, że oni nie montują takich rzeczy, ponieważ nie są one homologowane przez Nissana. Podał tu przykład alarmu Cobra, czy też podświetlanych progów, które posiadają rzeczoną homologację. W dokumentacji technicznej tych akcesoriów, wyraźnie podane są wszystkie sposoby połączenia z układem elektrycznym, w tym konkretnym modelu samochodu!!! Montaż takich akcesoriów, jest dopuszczalny i nie skutkuje utratą gwarancji na układ elektryczny. Podczas naszej rozmowy, wyjaśniłem człowiekowi, z którym miałem przyjemność rozmawiać, istotę działania tej instalacji. Pan stwierdził, że są prowizoryczne sposoby podpięcia się pod światła pozycyjne (np. przez żarówkę), ale on nie podejmie się takiej roboty. Wymienił nazwę układu elektrycznego w Qashai’u (jakiś trzyliterowy skrót) i powiedział, że nieumiejętne wpięcie się pod niego może spowodować usterkę oświetlenia. Dodał, że w jego serwisie, koszty naprawy układu elektrycznego samochód, w którym są założone niehomologowane akcesoria, pokrywa klient („nawet, jeśli samochód ma dwa dni”). Trochę sobie pogadaliśmy i bardzo mi się podobało, gdy wstępne wyjaśnienia odmowy instalacji świateł, pracownik radomskiej ASO skwitował „nie można robić pieniędzy za wszelką cenę”. Jednym słowem, wszystkie firm, do których się dodzwoniłem i które mamiły mnie magicznym podtrzymaniem gwarancji na układ elektryczny, przy pomocy ich wspaniałej pieczątki, KŁAMAŁY JAK Z NUT!!! To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że należy założyć to całe ustrojstwo własnymi siłami. Jak tylko znajdę trochę wolnego czasu w przyszłą sobotę, razem z synem doprowadzimy ten temat do, miejmy nadzieję, szczęśliwego finału ;-) W dalszym ciągu bez odpowiedzi, pozostaje moje pytanie o tę brązową końcówkę do kostki, umieszczoną za znaczkiem. Będę wdzięczny, za wszelkie podpowiedzi w tej kwestii.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Edytowane przez Grzesiek60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO w Płocku - 150zł za montaż (światła miałem własne).

Mają doświadczenie. Moim zdaniem montaż fachowy, choć czasochłonny - ok. 5 godzin.

 

Pozdrawiam,

Piotr

 

pio00- jesteś farciarz, dzisiaj w Salonie w Chorzowie powiedzieli że zajmuje im to

2-godz. 1- roboczogodzina w Nissanie to 150 zł., czyli 300 robocizna.Pytałem przy okazji czy podjęliby się zamontować okrągłe w miejscu gdzie są przeciwmgłowe- po krótkiej konsultacji z innym technikiem ,pan odpowiedizał że nie podejmą się zainstalowania w tym miejscu, bo prawdopodobnie za dużo byłoby modyfikacji do wykonania. A swoją drogą czy ktoś może zmierzył średnicę św. przecimgłowych ? - ja mam Visię - więc bez halogenów - pytam bo znalazłem okragłe na Allegro o srednicy 90 mm.

 

Dzięki i pozdrawiam - castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słyszałem w radio, że od dzisiaj należy żądać dziennych świateł z automatycznym przełączaniem(dzienne/mijania)-wymóg UE. Też słyszeliście o tym? Dla posiadaczy to już bez różnicy ale dla tych co kupują fajna informacja. Oczekuję na jakieś promocje/akcje montażu, przeróbek w ASO naszych QQ na dzienne światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem w radio, że od dzisiaj ...
jak bedziesz tak w ciemno brac co powiedza dziennikarze, to daleko nie zajedziesz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz tak w ciemno brac co powiedza dziennikarze, to daleko nie zajedziesz :P

To tak w uzupełnieniu: tutaj o tym napisane jest

http://www.tvn24.pl/-1,1691957,0,1,kupujesz-auto-ma-miec-automatyczne-swiatla,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj uwaznie jeszcze raz zapodany przez Ciebie artykul.

 

Słyszałem w radio, że od dzisiaj należy żądać dziennych świateł z automatycznym przełączaniem(dzienne/mijania)-wymóg UE. ....
Opacznie go zrozumiales, nie ma w nim mowy o prawie do zadania automatycznego przelacznika - dzienne/mijania.

 

O nierzetelnosci tego pismaka, co tam nagryzmolil kilka slow, swiadczy wyliczenie krajow, w ktorych obowiazuje jazda na swiatlach mijania/dziennych, pominal tylko kilkanascie. :P

Edytowane przez _Olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...