Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam prośbę do "ehhh" - Czy nie sprawiło by Ci trudności gdybyś zeskanował i przesłał mi na priv. Instrukcji montażu tego poniższego modułu z Allegro ?

Wiem że instrukcje wysyłają dopiero przy zakupie, a ja chciałbym zainstalować go ze względu na gwarancję w Servisie - więc powiedzieli i abym dostarczył im instrukcje to sobie obejżą i wtedy mi powiedzą czy można to na "gwarancji" zamontować.

 

http://allegro.pl/światła-dzienne-modul-automat-dlm-2-nie-led-i1490954594.html

 

Dzięki pozdrawiam ; e.gutowski1@chello.pl

 

ten moduł podłaczałem w peugeocie Zony - ale pewnie i w QQ bedzie łatwo -> patrz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten moduł podłaczałem w peugeocie Zony - ale pewnie i w QQ bedzie łatwo -> patrz PW

 

Dzięki bardzo - przesłałęm opis do servisu- mam nadzieję że im to wystarczy,jak nie,to chyba dopóki leci gwarancja bedę musiał u nich zamontować LED-y ( to robią).

 

Pozdr.Edward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Qashqai 1.6 Euro5 Acenta ma układ oświetlenia dziennego? :rofl: ( instrukcja obsługi str. 2.25: - "jeśli przełącznik reflektorów jest wyłączony, po uruchomieniu silnika zaświecą światła mijania")

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozwiązanie bardzo estetyczne i ciekawe jak i za ile można to mieć. Na marginesie powiem że podczas jeźdzenia po mieście, przy dużym słońcu tak właśnie mam włączone swiatła. Co prawda nie zgodne to z przepisami ale szkoda żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozwiązanie bardzo estetyczne i ciekawe jak i za ile można to mieć. Na marginesie powiem że podczas jeźdzenia po mieście, przy dużym słońcu tak właśnie mam włączone swiatła. Co prawda nie zgodne to z przepisami ale szkoda żarówek.

 

w sumie jeśli by to przygasało i zmieniało się w pozycyjne po zapaleniu mijania to by było w ogóle fajnie i myślę że by się może dało przepisy naciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim rozwiązaniu. W miejsce naszej żarówki postojowej wkładamy żarówkę LED W5W o odpowiedniej mocy i barwie i jest OK. Ale tylko z pozoru, bo tylko do momentu kiedy mamy zapalone dzienne (w naszym przypadku postojówki) Problem się zaczyna kiedy włączamy światła mijania. Wtedy świecą nam jedne i drugie tj to o czym wspomniał kolega pavelsti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim rozwiązaniu. W miejsce naszej żarówki postojowej wkładamy żarówkę LED W5W o odpowiedniej mocy i barwie i jest OK. Ale tylko z pozoru, bo tylko do momentu kiedy mamy zapalone dzienne (w naszym przypadku postojówki) Problem się zaczyna kiedy włączamy światła mijania. Wtedy świecą nam jedne i drugie tj to o czym wspomniał kolega pavelsti.

Pytanie jaki to ma sens w ogóle skoro świeci się dalej wszystko - i tył, i rejestracja, i wnętrze, i pokrętła na auto nie można ustawić...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki to ma sens w ogóle skoro świeci się dalej wszystko - i tył, i rejestracja, i wnętrze, i pokrętła na auto nie można ustawić...

 

No własnie - po to chcemy montować Led-y lub moduły zmieniające o 60 % - 70 % drogowych, aby świeciły nam tylko dzienne - inaczej nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - po to chcemy montować Led-y lub moduły zmieniające o 60 % - 70 % drogowych, aby świeciły nam tylko dzienne - inaczej nie ma sensu

 

No właśnie dlatego tego nie zrobiłem. Wolę jeździć na xenonach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie się dowiedziałem w serwisie że jest możliwość ustawienia świateł dziennych w naszych QQ świecą tylko światła mijania te z przodu i nic więcej tak mnie poinformowali w serwisie w Krakowie na Jasnogórskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie się dowiedziałem w serwisie że jest możliwość ustawienia świateł dziennych w naszych QQ świecą tylko światła mijania te z przodu i nic więcej tak mnie poinformowali w serwisie w Krakowie na Jasnogórskiej

 

Coś więcej na ten temat? Bo na takie rozwiązanie bym się skusił najchętniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej na ten temat? Bo na takie rozwiązanie bym się skusił najchętniej.

 

niestety nie wiem nic więcej dowiedziałem się o tym jak już odbierałem samochód a nie miałem już czasu się umówić na drugi termin bo miałem wyjazd jak wrócę to napewno do nich pojade na ustawienie tych świateł myśle że to dobry sposób nie trzeba nic zakładać nowego, poprostu ustawiają to w kompie

Edytowane przez Tom112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z "moim" serwisem i powiedziano mi, że nie ma możliwości świecenia tylko świateł mijania. Ingerencja w oprogramowanie byłaby tak duża, że oni się tego nie podejmą, nawet gdyby wiedzieli, jak to zrobić - a nie wiedzą. Cóż, trzeba poważnie pomyśleć nad ledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę do "ehhh" - Czy nie sprawiło by Ci trudności gdybyś zeskanował i przesłał mi na priv. Instrukcji montażu tego poniższego modułu z Allegro ?

Wiem że instrukcje wysyłają dopiero przy zakupie, a ja chciałbym zainstalować go ze względu na gwarancję w Servisie - więc powiedzieli i abym dostarczył im instrukcje to sobie obejżą i wtedy mi powiedzą czy można to na "gwarancji" zamontować.

 

http://allegro.pl/światła-dzienne-modul-automat-dlm-2-nie-led-i1490954594.html

 

Dzięki pozdrawiam ; e.gutowski1@chello.pl

 

Witam,

Co powiedzieli w serwisie? Można zamontować na gwarancji?

pzdr.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co powiedzieli w serwisie? Można zamontować na gwarancji?

pzdr.D.

 

Niestety - po przesłaniu im instrukcji, odpowiedzieli w Chorzowie że mi tego nie zamontują ani

na gwarancji, ani nawet jakbym nawet nie zwracał uwagi na gwarancję, że po konsultacji z elektykami że jest to niezgodne, że ingerencja niewłaściwa w układ i.t.p. Pozostaje albo samemu - lub u elektryka poza serwisem, lub Led-y

Pozdr.. Ed.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - po przesłaniu im instrukcji, odpowiedzieli w Chorzowie że mi tego nie zamontują ani

na gwarancji, ani nawet jakbym nawet nie zwracał uwagi na gwarancję, że po konsultacji z elektykami że jest to niezgodne, że ingerencja niewłaściwa w układ i.t.p. Pozostaje albo samemu - lub u elektryka poza serwisem, lub Led-y

Pozdr.. Ed.......

 

Panowie polecam Led-y fajna sprawa, do modelu po FL idealnie pasują, Philips LedDayLight 4 pasuja idealnie jak do tego modelu robione, montaż samemu max 1,5 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachz masz podłączone ledy pod akumulator? czy gasną jak zapalasz normalne lampy?

 

Wrzuć kilka fotek jak to u CIebie wygląda.

 

Poniżej filmik z zakładania takich ledów. Faktycznie wydaje się bajecznie proste ;)

http://www.youtube.com/watch?v=pb21i7Btg5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachz masz podłączone ledy pod akumulator? czy gasną jak zapalasz normalne lampy?

 

Wrzuć kilka fotek jak to u CIebie wygląda.

 

Poniżej filmik z zakładania takich ledów. Faktycznie wydaje się bajecznie proste ;)

 

rzeczywiscie wyglada prosto... tak jak w wiekszosci filmow promocyjnych :-) swoja droga bardzo fajnie wygladaja zainstalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie wyglada prosto... tak jak w wiekszosci filmow promocyjnych :-) swoja droga bardzo fajnie wygladaja zainstalowane

 

Ja się zastanawiam czy nie wymienić swoich ledów na philips'a daylight 8 (tzn. muszę zmierzyć czy odstępy będą ok, one mają 160mm długości, poza tym mają funkcje przygasania w momencie gdy światła mijania się zapalą - działają jako postojów-ki) bo na hella ledayflex to jeszcze nie czas tzn. czas jest zawsze ale jakoś mało motywacji do zamawiania w Niemczech, ciężko teraz po zakupie auta wyłożyć taką gotówkę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachz masz podłączone ledy pod akumulator? czy gasną jak zapalasz normalne lampy?

 

Wrzuć kilka fotek jak to u CIebie wygląda.

 

Poniżej filmik z zakładania takich ledów. Faktycznie wydaje się bajecznie proste ;)

 

tak mam podpięte pod akumulator (2 bieguny plus trzeci kabelek-zacisk na kabelek od postojówki) banalnie proste. gasną gdy włącza się postojówki lub mijania a w QQ jest tak fajnie grill zrobiony że nie trzeba nic wiele kombinować tylko przykręcić i przeciągnąć sprytnie kabelki i gotowe

nie mam zdjęć i w najbliższym czasie nie będę miał czasu zrobić ale jak zrobię to wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachz,czy się uda zamontować bez wiercenia dziur? :rolleyes:

Pozdr...

 

chyba że przykleisz jaąś grubą taśmą dwustronną lub jakimś klejem, najlepiej jednak wywiercić otwory i zamontować na wkrętach trzyma sie idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chyba że przykleisz jaąś grubą taśmą dwustronną lub jakimś klejem, najlepiej jednak wywiercić otwory i zamontować na wkrętach trzyma sie idealnie

 

Czy spotkał się ktoś z kolegów z takim rozwiązaniem ?- t.j. światła pmgl + dzienne.

Podobno ASX tak ma , gdyby tak dopasować do QQ, byłoby to świetne rozwiazanie.

 

Pozrawiam - castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...