Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam ksenony, żarówki wytrzymuje ok 3-4 lat, fabrycznie GE wytrzymały ok1,5 roku, w tej chwili nowe żarówki komplet z wymiana (Philips lub Osram' wole Osram) to koszt 300 do 350 pln. Sporo jeżdżę i w żadnym z samochodów nie mam LED. Powód prosty, dobre sprawne LED tylko fabryczne za kaske dużo wyższą niż to co opisujecie dodatkowo zupełnie nie widoczne. Dodatkowo użytkownicy są przekonani o cudownych właściwościach LED jeżdżą prawie po ciemku i wydaje im sie ze coś zaoszczedzą. Żywotność LED jest moim zdaniem zbliżona do ksenonów, i nie chodzi o diode ale o obudowe, połączenia elektryczne ect. Podsumuje, LED to fanaberia, moim skromnym zdaniem.
Ale te fanaberie stosuje coraz więcej producentów samochodów. Praktycznie każdy nowy model ma światła LED. A jeżeli chodzi o ksenony to nie tylko zużywają się palniki ale też wypalają się lustra reflektorów przy ciągłym ich używaniu, a to już koszt znacznie większy.

P.S. Przepisy wyraźnie określają kiedy można jeździć na światłach dziennych. Są to przede wszystkim warunki dobrej widoczności. W przypadku np. deszczu trzeba obowiązkowo włączyć światła mijania.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zdemontowałem philipsy bo o ile lampy są świetne to mocowanie niestety szlak trafil - jedna wielka rdza;)

 

zalozyłem w halogenach - i jest ok :) zdjęcie nie oddaje do końca jasności -ale na żywo daje ladnie - i jest widoczny z daleka;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zdemontowałem philipsy bo o ile lampy są świetne to mocowanie niestety szlak trafil - jedna wielka rdza;)

 

zalozyłem w halogenach - i jest ok :) zdjęcie nie oddaje do końca jasności -ale na żywo daje ladnie - i jest widoczny z daleka;)

Wg mnie to najlepsze miejsce na światła dzienne a juz na pewno przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ehhh^^ a czy w QQ po lifcie dzienne w miejsce halogenów również będą pasować ?

 

Będą pasować, tylko musisz dobrać odpowiednią średnicę. W sprzedaży mają ; o średnicy 70 mm. i 90.mm. - jeśli dobrze pamiętam to do mod. po lifcie chyba będą 90 mm. , jak montowałem p. mgłowe do swojego, to mierzyłem średnicę p.mgłowychych i miały 90.mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Czy rozwiazal ktos sprawe podlaczenia swiatel dziennych (np. NSSC) ze sterownikiem (starterem)? W aucie mam czujnik naładowania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy rozwiazal ktos sprawe podlaczenia swiatel dziennych (np. NSSC) ze sterownikiem (starterem)? W aucie mam czujnik naładowania akumulatora.

Witam w nssc jest układ który załącza światła dzienne w momencie przekręcenia stacyjki a wyłącza w momencie załączenie świateł mijania -bardzo dobrze działa z automatem. Mam cały czas załączony automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy widzial ktos z was swiatla do jazdy dziennej zintegrowane w kloszach oryginalnych lamp qashqaia?Jak wpiszecie w youtyube qashqai led to sie pokaze filmik z bialym qashqaiem z niemiec.Jak ktyuos widzial i wie gdzie to mozna kupic czy jest problem z montazem i ile kosztuje oczywiscie takie cudo to bede wdzieczny za pomoc.

juz znalazlem na stronie auto-seyer.de jest wszystko.Cena nie taka zaporowa, tylko czy z montazem jest latwo, ciekawe...

Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nssc jest układ który załącza światła dzienne w momencie przekręcenia stacyjki a wyłącza w momencie załączenie świateł mijania -bardzo dobrze działa z automatem. Mam cały czas załączony automat

 

Wiem o tym ale z czujnikiem naladowania akumulatora zmienia sie napiecie i swiatla dzienne wylaczaja sie, natomiast np. przy hamowaniu zapalaja sie swiatla stop i trzeba doladowac aku. swiatla dzienne zapalaja sie bo napiecie wzroslo, sprawdzajac odbicie na poprzedzajacym aucie beda swiecily zawsze. Przy dluzszej trasie tych swiatel nie ma. Ten problem chce rozwiazac - moze jakies przerobki startera lub podlaczenie w odpowiednich miejscach?

Edytowane przez jasiu_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy widzial ktos z was swiatla do jazdy dziennej zintegrowane w kloszach oryginalnych lamp qashqaia?Jak wpiszecie w youtyube qashqai led to sie pokaze filmik z bialym qashqaiem z niemiec.Jak ktyuos widzial i wie gdzie to mozna kupic czy jest problem z montazem i ile kosztuje oczywiscie takie cudo to bede wdzieczny za pomoc.

juz znalazlem na stronie auto-seyer.de jest wszystko.Cena nie taka zaporowa, tylko czy z montazem jest latwo, ciekawe...

 

Widziałem na jakimś forum jak gość pokazywał jak to zrobił- niestety odklejał cały klosz lapmy i wkładał do wewnątrz listwę z ledami odpowiednio ją formujać na żądany kształt . Szczerze mówiąc sam bym się za to nie wziął, ale jak ktoś lubi i umie - kwestia zdolności manualnych , bo roboty z tym baaardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę robić takich przeróbek. Reflektor na pewno nie będzie już idealnie szczelny. Najważniejszym problemem będzie jednak homologacja. Taka samoróbka będzie zawsze pretekstem do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to robi dealer nissana w DE w godzine (tak jest napisane na jego stronie) wiec raczej nie powinno to wplywac na dowod, ale postaram sie zadzwonic tam w nast. tygodniu i sie dowiedziec bo koszt uslugi to300 euro wiec moze oni po prostu nowe lampy montuja, bo na stronie maja napisane ze wysylaja ,to" poczta tylko nie wiem czy lampe czy same ledy, bo za pasek led to chyba 300 euro to troche duzo?

Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ciężko wyczuć. Nie wiemy jakie jest prawo w Niemczech w tym temacie, ale podejrzewam, że homologacja "europejska" musi być. Pytanie drugie - jaki to dealer? Autoryzowany czy nie. A to przecież robi różnice. Równie dobrze może to być komis zajmujący się Nissanami i nie tylko. Możliwe, że zabierają lampy z samochodu a montują przerobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ciężko wyczuć. Nie wiemy jakie jest prawo w Niemczech w tym temacie, ale podejrzewam, że homologacja "europejska" musi być. Pytanie drugie - jaki to dealer? Autoryzowany czy nie. A to przecież robi różnice. Równie dobrze może to być komis zajmujący się Nissanami i nie tylko. Możliwe, że zabierają lampy z samochodu a montują przerobione.

dealer sprzedaje nowe nissany wiec chyba autoryzowany ale glowy nie dam urwac, w poniedzialek zadzwonie to jak sie dogadam to sprawa sie wyjasni, w sumie jesli to bylyby gotowe lampy to calkiem fajna alternatywa samych paskow w zderzaku, tylko trzeba bedzie eurosy zaczac zbierac,hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ale z czujnikiem naladowania akumulatora zmienia sie napiecie i swiatla dzienne wylaczaja sie, natomiast np. przy hamowaniu zapalaja sie swiatla stop i trzeba doladowac aku. swiatla dzienne zapalaja sie bo napiecie wzroslo, sprawdzajac odbicie na poprzedzajacym aucie beda swiecily zawsze. Przy dluzszej trasie tych swiatel nie ma. Ten problem chce rozwiazac - moze jakies przerobki startera lub podlaczenie w odpowiednich miejscach?

Tam jest inna zasada działania to nie zależy od napięcia sygnał sterujący jest podawany po zapaleniu się swiateł pozycyjnych .

Kupić i wymienić starter na np taki: http://allegro.pl/pr...2623111336.html Jeżeli masz światła philipsa to poszukaj na tej stronie tam jest opis reklamacji modułu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/58127-swiatla-do-jazdy-dziennej/page__st__660

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to na filmie jest zamontowana żarówka led w miejscu posojowej, która ma dwa trybu pracy. Pierwszy to światła dzienne, drugi światło pozycyjne po zapaleniu drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ciekawe czy u nas mają i jak z legalnością. Pewnie gdyby mieć papier od Nissana można by się nim podpierać w czasie badania/kontroli.

 

No i cena trochę duża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzwoniłem do automobile-seyer zestaw kosztuje 300euro na dwa reflektory, jest z dokładnym opisem montażu, z rozmowy wywnioskowałem że to jest:

 

Według mnie to na filmie jest zamontowana żarówka led w miejscu posojowej, która ma dwa trybu pracy. Pierwszy to światła dzienne, drugi światło pozycyjne po zapaleniu drogowych.

 

Ale nie ma na to homologacji i w DE i unas

a o tym jest tu na początku, jest to zestaw demonstracyjny.

 

http://www.automobil...er.de/news.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach szkoda bo fajnie wyglada to ale cena zabija! A jak nissan radzi sobie teraz z montowaniem swiatel do jazdy dziennej bo maja obowiazek taki teraz? Ma ktos jakieś ifo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego obowiązku,obowiązek dotyczy aut nowo homologowanych(po 09-2011),a to różnica

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...