Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zaparowane szyby pomóżcie!


Gość Slednecks

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam! najpierw chcialem sie przywitac, jestem na forum pierwszy raz i mam nadzieje ze bedzie ono dla mnie duzym ulatwieniem i pomoca w uzytkowaniu moego nissana.

moje pytanie jest nastepujace:

czy jako uzytkownicy pathfinder'ow spotkaliscie sie z bardzo irytujacym zjawiskiem, a mianowicie zaparowanymi szybami w drugim rzedzie i bagazniku. samochod pochodzi z 2006roku, 2.5 dci. zastanawialo mnie to juz ostatniej zimy, ale jakos nie zajalem sie tym tematem. teraz, gdy sie ochlodzilo, od razu po uruchomieniu silnika wszystkie szyby sa mleczno biale. z przednimi nie ma problemu, mocny nawiew + klima w momencie radzi sobie z zaparowanymi szybami. ale wystarczy ze w drugim rzedzie usiadzie pasazer, a wszystkie szyby od przednich siedzen w tyl sa zaparowane.

Czy ktos z was spotkal sie z takim zjawiskiem? Czy moze to odosobniony przypadek? wydaje mi sie ze jest to jakis problem z przewietrzaniem kabiny samochodu.

pozdrawiam forumowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaje, że jak wchodzi z mokrymi butami ktoś na tył to będzie się tak działo. Dmuchawy są pod przednimi siedzeniami i dmuchają powietrzem prosto w mokre buty lub kałużę i paruje. Z przodu nie widać problemu bo są nawiewy na szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam! najpierw chcialem sie przywitac, jestem na forum pierwszy raz i mam nadzieje ze bedzie ono dla mnie duzym ulatwieniem i pomoca w uzytkowaniu moego nissana.

moje pytanie jest nastepujace:

czy jako uzytkownicy pathfinder'ow spotkaliscie sie z bardzo irytujacym zjawiskiem, a mianowicie zaparowanymi szybami w drugim rzedzie i bagazniku. samochod pochodzi z 2006roku, 2.5 dci. zastanawialo mnie to juz ostatniej zimy, ale jakos nie zajalem sie tym tematem. teraz, gdy sie ochlodzilo, od razu po uruchomieniu silnika wszystkie szyby sa mleczno biale. z przednimi nie ma problemu, mocny nawiew + klima w momencie radzi sobie z zaparowanymi szybami. ale wystarczy ze w drugim rzedzie usiadzie pasazer, a wszystkie szyby od przednich siedzen w tyl sa zaparowane.

Czy ktos z was spotkal sie z takim zjawiskiem? Czy moze to odosobniony przypadek? wydaje mi sie ze jest to jakis problem z przewietrzaniem kabiny samochodu.

pozdrawiam forumowiczow!

 

To chyba normalne podczas mokrej, zimnej pory roku. Ja mam co prawda inny samochód, ale problem ten sam. Wczoraj kupiłem piankę do mycia szyb sonax i płyn antyroszeniowy tej samej firmy. Najpierw przeczyść tym pierwszym a później potraktuj szyby drugim i problem zniknie. Trzeba powtarzać co jakiś czas ale warto myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie kupie ta pianke i zobaczymy czy pomoze. Az takie parowanie szyb chyba nie jest calkiem normalne, myslicie ze moze to byc jakis wiekszy problem z samochodem? pomijajac mokre buty, nawet jak temperatura jest bliska 5 stopniom i mniejsza to nawet gdy jest sucho problem wystepuje. nawet jak wlaczam na maksymalny nawiew na tylna czesc kabiny(wyloty w suficie drugi i trzeci rzad) to nie radzi sobie z tym. ostatnio dopiero po 1,5 godziny jazdy z tylu mozna bylo patrzec przez szybe bez ciaglego wycierania jej.

 

ma ktos jeszcze jakis pomysl co z tym zrobic? prosze o kazda podpowiedz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...