Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koło zapasowe


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nasadka powinna być, a jej nie ma :( A tak na marginesie, czy ta nasadka jest potrzebna???

Edytowane przez enak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nasadka powinna być, a jej nie ma :( A tak na marginesie, czy ta nasadka jest potrzebna???

 

Nasadka plus śruby zabezpieczające koła to obcja wiec jezeli nie dokupiłes to nie masz

Edytowane przez boom-er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos koła dojazdowego.

Do jakiego ciśnienia pompujecie to koło?

Dotychczas tylko chyba z dwa razy w życiu korzystałem z zapasówki ale zwykłej (na szczęście). Normalne ciśnienie w oponach to 2,1 - 2,3 bar. A zapasową dojazdówkę każą pompować aż do 4,2bar? A warto pamiętać żeby to koło mieć w pogotowiu z właściwym ciśnieniem, bo jakby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos koła dojazdowego.

Do jakiego ciśnienia pompujecie to koło?

Dotychczas tylko chyba z dwa razy w życiu korzystałem z zapasówki ale zwykłej (na szczęście). Normalne ciśnienie w oponach to 2,1 - 2,3 bar. A zapasową dojazdówkę każą pompować aż do 4,2bar? A warto pamiętać żeby to koło mieć w pogotowiu z właściwym ciśnieniem, bo jakby...

MAM PYTANIE POSIADAM QQ I-WAY 20.DCI FELGI ALU 18 CZY NAKRETKI BEDĄ PASOWAŁY DO DOJAZDÓWKI?CZY NIE BEDZIE LUZU?POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam wszystkich ,

 

Mam prośbę posiadam QQ na kołach 215/55/r18 bez zapasowego koła  proszę o pomoc w doborze dojazdówki.

 

z góry dziękuję

Edytowane przez mik211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

 

Mam prośbę posiadam QQ na kołach 215/55/r18 bez zapasowego koła  proszę o pomoc w doborze dojazdówki.

 

z góry dziękuję

Skoro masz koła 18" to i dojazdówka musi być 18"

 

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-nissan-qashqai-juke-18-5x114-3-i6014949253.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz koła 18" to i dojazdówka musi być 18"

 

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-nissan-qashqai-juke-18-5x114-3-i6014949253.html

 

Średnica koła pozostaje taka sama czy to R16, R17 czy R18, w R16 jest tylko więcej gumy niż w R17..  wiec można mieć koła R18 a dojazdówkę np R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica koła pozostaje taka sama czy to R16, R17 czy R18, w R16 jest tylko więcej gumy niż w R17..  wiec można mieć koła R18 a dojazdówkę np R17

Zgadza się. Ważny jest obwód. 16" wygląda jak koło od taczki ale nie o wygląd chodzi. Nie lepiej dokupić pełnowymiarowe koło? Ja tak zrobiłem i nie mam ograniczeń prędkości jak przy dojazdówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałes o dojazdkwce. Masz pełnowymiarowe kolo r18 i mieście Ci się w miejsce zapasu w bagażniku?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałes o dojazdkwce. Masz pełnowymiarowe kolo r18 i mieście Ci się w miejsce zapasu w bagażniku?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Tak. Musiałem podkleić 2 cm twardego poliuretanu aby zamknąć pokrywę

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wozić zimówkę latem, a w zimie koło letnie jeśli mamy drugi komplet na wymianę. Zawsze to lepiej niż dojazdówka z ograniczeniem prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj walczyłem przed wyjazdem na wakacje z tematem dojazdówki w QQ+2 Tekna 2.0 dci. 

Niby dotychczas nie była potrzebna, ale glut do uszczelniacza właśnie skończył swoją teoretyczną żywotność, a w tym roku będziemy jechać daleko i musimy zdarzyć na czas.

Przymierzałem dojazdówkę 16 i 17 na wszystkie możliwe sposoby.

17 calowa dojazdówka  wchodzi elegancko tylko garbem do góry - tzn. subwoofer nie ma się gdzie podziać.

Włożenie 17 calowej felgi garbem do dołu powoduje, że subwoofer podchodzi do góry. Z trudem udaje się zatrzasnąć dodatkowe 2 siedzenia, ale roleta już nie bardzo się wtedy  mieści w przeznaczone do tego miejsce, oryginalna śruba do koła okazuje się  za krótka ( w sumie może nie potrzebna bo wszystko i tak jest przyciśnięte na maksa dodatkowymi dwoma siedzeniami).

Generalnie podzielam stanowisko fabryki, która nie zdecydowała się na wciskanie na chama takiego koła do QQ+2 dci 2.0.  Jakkolwiek wydaje się to możliwe to bardzo mało eleganckie rozwiązanie.

Ostatecznie zdecydowałem się na dojazdówkę 16 z oponą w rozmiarze 145/90 R16 - wszytko się zmieściło idealnie.

Mam świadomość, że  jak się zdarzy guma z przodu to będzie ubaw po pachy, ale zawsze jest szansa na samodzielne uratowanie się z opresji, jak akurat assistance się nie popisze ( a jak będa mogli w rozsądnym czasie przyjechać  to przełożą mi kółko i potoczę się dalej).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 22:03, awas napisał:

 

Mam świadomość, że  jak się zdarzy guma z przodu to będzie ubaw po pachy, ale zawsze jest szansa na samodzielne uratowanie się z opresji, jak akurat assistance się nie popisze ( a jak będa mogli w rozsądnym czasie przyjechać  to przełożą mi kółko i potoczę się dalej).

 

 

Zawsze możesz koło z tyłu dać na przód, a dojazd na tył.

I tym tokiem myślenia chyba też kupie 16" dojazdówke niech się telepie w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...