Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] Sprzęgło


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam prośbę moje sprzęgło ma się ku końcowi będę musiał niebawem wymieniać czy możecie mi polecić jakiś komplet w przyszłym roku będzie grzebane, więc dobrze by było już coś mocniejszego upolować :)

 

Dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić spieka u Radzikowskiego, napewno będzie robić robotę i taniej wyjdzie

 

Dzięki

 

myślałem nad EXEDY,Carbonetic itd ale faktycznie Radzikowski cenowo bez porównania dzieki:)na pewno rozeznam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spiek nigdy w życiu, szkoda poduszek silnika, mostu i co najważniejsze skrzyni biegów...

Jak już to organika o wzmocnionym docisku, pedał ciężej nieco chodzić będzie ale gwarancja że przeniesie znacznie więcej Nm, przyda Ci się to jak zamierzasz energicznie przyspieszać albo podnosić moc w silniku który w serii niestety zapewnia bardzo przeciętne osiągi jak na auto tej klasy (następca 300ZX)...

 

Co do sprzęgieł sprawdzonych w boju to nie wątpliwie dominują ACT oraz EXEDY...

Jak ma być odrobinę taniej to niech radzikowski wzmocni seryjny docisk i nabije nowe okładzinki na starą tarczę...

 

Dziwne że exedy stage 1 do 350Z znosi mniej niż o 10mm mniejszy dopowiednik do 200SX S14...

480Nm Vs. 520Nm

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-EXEDY-STAGE-1-CLUTCH-KIT-03-06-NISSAN-350Z-G35_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem53de1bf9dcQQitemZ360208660956QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam jakieś stage 2, nie pamietam dokładnie ale od 450HP,

poprzedni własciel chciał zrobić dobrze nisankowi,

ale ten chyba nie bardzo aż tak hardcorowy chce być ..

 

Generalnie jest za twarde, muszę dość mocno wdepnąć by najzwyczajniej mi nie zgasł,

a to w korkach niepożądane zjawisko..

i też zastawiam się nad wyminą.

 

Słyszałem że oryginale się za to ślizgają... więc co dobrze włożyć ?

a może obecne da się jakoś poprawić ?

 

a tak z innej beczki, czy komp wywala info o zużytym sprzęgle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzebuję :)
Powiedzcie mi, czy Exedy Stage1 będzie pasować do stockowego koła dwumasowego LuKa?

Kumpel myśli nad zakupem, a trochę szkoda mu skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak tak, chyba najlepszy stosunek ceny do jakosci..jeszcze sie nie spotkałem aby ktos narzekal na exedy

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego, zgadzam się w 100%, lecz pytałem o inną rzecz:

Czy jest możliwy montaż sprzęgła exedy Stage1 (tarcza organiczna) do stockowego koła dwumasowego - czy da się je założyć i czy będzie działać, czy będzie pasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe
To chyba w sprawie Twojego kolegi dzwonil do mnie wczoraj gosciu z Exedy i pytal o to samo :)
Ale nie pomoglem mu zbytnio bo zakladalem Stage 1 i zamienialem dwumas na jednomas.
Powiem tylko, ze na dzien dzisiejszy nie zakladalbym Stage 1 tylko zamiennik stockowego Exedy, jest taki chyba 100pln tanszy niz Stage 1, ktos tu kiedys na forum podawal kod tego zamiennika.
Nie podoba mi sie praca Stage 1 podczas wolnego ruszania, start i podjazdu pod gorke na bardzo niskich obrotach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma pomysł na wysprzęglik?Niedawno zmieniłem po raz trzeci w ciagu trzech lat.Auto co pewien czas dostaje wycisk,ok,ale zaczyna mnie to trochę irytować.Gość od driftu Zetką mówi że to jest pięta achillesowa,ona ma zeswapowaną skrzynię więc ma inny, nie widział zamienników.Mechanik z kolei mówi mi,że jest to kiepsko konstrukcyjnie zrobione,i że nie da się tego naprawić na zasadzie zrobienia mocniejszych elementów.Ktoś ten temat przerabiał ?

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale konkretnie który elemęt ci pada  pompkka tlok łożysko łapa czy co 

 ja sie zastanawiam czy jest może sprzęgło 2 tarczowe do 350z

bo moje ma wyrażnie już dość choć dzielnie znosi  niutony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale konkretnie który elemęt ci pada  pompkka tlok łożysko łapa czy co 

 ja sie zastanawiam czy jest może sprzęgło 2 tarczowe do 350z

bo moje ma wyrażnie już dość choć dzielnie znosi  niutony

ta pompka z rurką na pewno nie,chodzi o tę okrągłą część z łożyskiem i chyba tłokiem (?) bo można to wciskać i odchodzi z powrotem.

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może fotke tego cuda 

powiem tak jeżeli te z nissana sobie nie radzą to zastosować coś z vagów 

ja myśle nad sprzęgłem wielo tarczowym    2 lub 3 tarczowym   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPEC robi wielotarcza do zetek w bardzo dobrej cenie :)

Co do wysprzęglika to trzeba z czegoś innego go dopasować - może tuningowane modele dedykowane do 200SX S14 czy sky line ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem ze pedał sprzęgła nie odbija do końca i trzeba go podnieść bo ślizga się sprzęgło.

Dzisiaj troszkę poszalałem i kilka razy się zawiesiło przypalając tarcze.Sprzeglo bierze prawidłowo od połowy.

Edytowane przez jakub350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana płynu może nic nie dać. Sprawdz poziom płynu hamulcowego ,jeżeli ubywa może to wiązać się z uszkodzeniem CSC nie podejmuje się tego przetłumaczyć /wysprzęglik,chyba nie?/.Problem chyba dotyczy 350z od 2006/7 do chwili obecnej 370z .Koo..wa przez tyle czasu mogli by to zmienić. Jutro znajdę link do zakupu pancernego CSC to wkleje. Jeżeli to Ci poszło jeżdżąc dalej spalisz sprzęgło.

Można tu o tym przeczytać

Edytowane przez andrzej6411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu przejechałem 1500km i zdarzyło się to 3-moze 4 razy i tylko jednego dnia podczas pobytu na torze.

Z tego co szukałem to jakiś problem z łożyskiem oporowym lub dociskiem.

Zapomniałeś o linku.

Edytowane przez jakub350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pedał hamulca zapadł dwa razy w życiu i to dwa razy w tej samej sytuacji w odstępie pięcio minutowym.

Kiedy chciałem zrobić tak zwana stójkę / stopkę czy jak to tam się zwie. Czyli generalnie stoisz w miejscu naciskając lewą nogą hamulec i palisz laka naciskając prawą nogą gaz. Przy pierwszej próbie pedał zapadł się w podłogę, przy drugiej próbie po 5 minutach również. Wtedy stwierdziłem, że to bez sensu i się poddałem nigdy więcej nie próbowałem.

Przy jeździe na torze nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło, sprzęgło działało idealnie.

3 tygodnie temu wymieniłem sprzęgło i docisk na nowe Exedy, poleciałem też i przy okazji wymieniłem łożysko oporowe (całe 150 pln). Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że łożysko jest wprasowywane na tuleje :D Na szczęście na warsztacie mamy prasę :)

W każdym bądź razie aktualnie popitalam na nowym zestawie sprzęgła wraz z nowym łożyskiem oporowym i nie odważyłem się sprawdzić czy na nowych gratach pedał też się zapadnie przy stójce / stopce (a tylko wtedy się zapadł kiedykolwiek). Żal mi i nie chcę przypalić nowego sprzęgła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę Ci nagrać film, że się zapada. Sam wskakuje do środka :)
Za drugim razem jak próbowałem to przyjąłem inną technikę. Zrobiłem tak, że prawą stopą (piętą) trzymałem hamulec, lewa noga sprzęgło zacząłem popuszczać pedał sprzęgła (tak jakbym chciał podjechać na pół sprzęgle). Auto już chciało jechać do przodu, obroty zaczęły spadać, prawą nogą (palcami) zacząłem dodawać gazu i normalnie czułem pod lewą stopą, że pedał sam wchodzi do środka, ucieka mi. Więc sobie odpuściłem "zabawę". Pierwsze co sprawdziłem po tej akcji to oczywiście stan płynu hamulcowego, bo pomyślałem, że jest brak. Niestety jest full.

Nie chcę tego robić na nowej tarczy docisku łożysku bo mi szkoda :P

Edytowane przez Szejn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...