Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

caraudio w QQ


Gość miras69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś już próbował poprawić producenta w tym trudnym technicznie zagadnieniu ?

bardzo bym chciał coś zrobić, ale nie wiem od czego zacząć, i gdzie się udać :(

mam firmowe audio oferowane w wersji acenta

proszę o rady i ... cokolwiek by mogło pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Poszukac rozbitego z systemem Bose ;)

Nie jestem audiofilem ale audio w moim qq oceniam na 5+.

 

Czy jakiś audiofil/hobbysta mógłby wyjasnić co tak na prawdę

daje zastosowanie systemu BOSE, jakość dżwięku itd.

To że jest dodatkowy subwoofer w kole zapasowym to wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w jakości dźwięku, jego dynamice, precyzji w budowaniu sceny muzycznej. To tak jak byś miał podłączone do kompa głośniki firmy "krzak" a później zmienił byś na porządna kartę dźwiękową i zestaw Creative lub Logitech.

W audio każdy komponent sprzętu wpływa na dźwięk, począwszy od radia i nagranych na CD piosenkach po przewody głośnikowe aż po zastosowane kable do zasilania radia i wzmacniacza.

 

Głośniki w drzwiach i słupkach nie przeniosą pełnego pasma dźwięku czyli od 20Hz - 20kHz , dlatego aby Cieszyć się pełnym dźwiękiem stosuje się dobre systemy odseparowane ( dwu lub trój-drożne) plus subwoofer.

W przypadku BOSE trzeba było by się zastanowić czy koszt kupienia wszystkiego i przełożenia nie będzie większy niż kupno nowych zestawów głośnikowych i jednostki centralnej. Niestety tylko raz miałem okazję posłuchać BOSE w 350z i szczerzę powiem że jakiegoś większego wrażenia na mnie nie zrobił (ale to moja opinia).

 

Dlatego policz co ile będzie kosztowało i czy się opłaca, na pewno różnica w jakości dźwięku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ z Bose ma dodatkowy procesor dźwięku pod siedzeniem pasażera.

 

Nie miałem okazji porównać do standardowego QQ (najlepiej byłoby porównać na płycie testowej wersję I-way z Nissan Connect oraz Tecna - Nissan Connect + BOSE), ale z dźwięku w swoim jestem bardzo usatysfakcjonowany. Od razu zaznaczę, iż absolutnego słuchu nie mam a wysokie częstotliwości moje ucho odcina już na poziomie 14 kHz ;)

 

A co do poprawy jakości, to zawsze zaczyna się od lepszych głośników + wygłuszenie drzwi itp. Myślę, że same odtwarzacze są dźwiękowo na bardzo zbliżonym poziomie i nie da się w warunkach jazdy usłyszeć różnicy (ale jak pisałem wyżej, ja to lajkonik w tym jestem + drewniane uszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam wersję Acenta. Jakość dźwięku jest rzeczywiście fatalna - dźwięk jak z zasłoniętej puszki.

Przy pozostawieniu tego samego radia, można dołożyć głośniki wysokotonowe w konsoli pod szybą (do tego niestety trzeba dodatkowo dokupić zaślepki głośników - koszt niewiele ponad 200PLN) Potem wypadałoby wymienić istniejące głośniki w przednich drzwiach na dwudrożne. Taki mam plan na początek. Zaślepki wysokotonowych już mam, teraz szukam porządnych głośników dwudrożnych. Co sądzicie o firmie Hertz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie podłączenia subbufera. Zamówiłem Connect i zastanawiam się jak najlepiej podłączyć basy. Czy macie jakieś doświadczenie w tej materii?

 

W wersji Tekna subbufer jest na wyposażeniu więc jak sądze kable powinny być pociągnięte fabrycznie dla wszystkich wersji z Connect? Albo nawet dla wszystkich wersji, robi to maszyna więc koszt kabla jest niczym w stosunku do odpalania maszyny tylko dla Tekna. Podobnie miałem z Fordem gdzie za automatyczne blokowanie drzwi podczasz ruszania brali jakąś kasę a na forum znalazłem kombinację czynności (kluczyk, szyba, radio, wycieraczka czy co tam jeszcze) która odpalała tą funkcję. Mechanizm był montowany fabrycznie.

 

Będąc ostatnio u dealera wygrzebałem pod wykładziną bagażnika (w Tekna subbufer jest przy kole zapasowym) jakieś kable ale jak zacząłem szarpać próbując usłyszeć dokąd prowadzą pobudził się sprzedawca żeby ratować auto, ale sam nie wiedział co z subbuferem. Zresztą jakieś kable były po prawej i lewej stronie.

 

Będę wdzięczny za informacje.

 

VVitek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie

To mój pierwszy post więc nie chcąc tworzyć nowych tematów wykorzystuję stary ;)

 

W moim QQ odtwarzam muzę głównie z pendrive'a. Jeden z albumów został prawdopodobnie źle zripowany i odtwarzacz "zgłupiał" gdy próbował odtworzyć felerne mp3.

Efekt jest taki, że system audio ma objawy jakby się "zawiesił". Nie reaguje na przyciski, ale najgorsze jest to, że teraz cały czas audio piszczy, nawet po wyłączeniu i włączeniu silnika.

Czy jest jakaś możliwość zresetowania sprzętu bez odłączania akumulatora?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

otwórz podłokietnik, masz tam usb

To wiem ,do tej pory używałem przenośny odtwarzacz cd ale się popsuł a naprawiać nie ma sensu , chodzi mi o przejściówkę z usb na palucha - nie wiem jak się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem ,do tej pory używałem przenośny odtwarzacz cd ale się popsuł a naprawiać nie ma sensu , chodzi mi o przejściówkę z usb na palucha - nie wiem jak się nazywa.

 

co to paluch?

 

@Strider - wydaje mi się, że tak, ale specjalnie dla Ciebie to dziś sprawdzę :)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pendrive w potocznej mowie.

 

 

to po co Ci przejściówka z USB, skoro pendrive (paluch - nie słyszałem, bardziej stick czy pen) masz na USB? chyba, że się myle, i to jakieś supernowoczesne cacko na eSATA na przykład :)

 

może chodzi o przedłużacz USB? chociaż raczej nie, bo wejście USB jest w schowku, to raz, że nic tam nie widać czy pendrive jest włożony, a dwa jest tam całkiem sporo miejsca

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to po co Ci przejściówka z USB, skoro pendrive (paluch - nie słyszałem, bardziej stick czy pen) masz na USB? chyba, że się myle, i to jakieś supernowoczesne cacko na eSATA na przykład :)

 

może chodzi o przedłużacz USB? chociaż raczej nie, bo wejście USB jest w schowku, to raz, że nic tam nie widać czy pendrive jest włożony, a dwa jest tam całkiem sporo miejsca

 

http://www.swiatobrazu.pl/kingston-datatraveler-g3-21114.html w takim razie jak to wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek w QQ wygląda z grubsza tak:

 

nissan-qashqai-20d-150-tekna-sport-4x2-usb.jpg

 

miejsca jest ok,

zatem wystarczy ściągnąć zatyczkę i włożyć do gniazda tak jak ktoś włożył tego zielonego :D

 

a jeśli byś chciał inaczej to:

http://allegro.pl/ka...1857696633.html

 

męska końcówka tego przedłużacza do gniazda w schowku, a żeńska do pendrive

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba - nie wiesz czy ze zwykłego radia w wersji Visia ( wiesz że tam nie ma w schowku podłokietnika wejścia na pendrive) można wyprowadzić przewód na pendrive i schowć go np. w schowku głównym ? i czy to radio wogóle ma taką mozliwość i czy będzie odtwarzać ?

Mp3 na skopiowane płytce mi odtwarza ale nie wiem czy ma mozliwość z pendrive. Nie che mi się ciągle nagrywać na płytki. Czy muszę jednak zmienić radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie masz wejścia USB nigdzie, więc nic nie zrobisz poza wymianą radia lub zasosowaniem emulatora zmieniarki (teoretycznie powinno zadziałać)

http://allegro.pl/em...1900774271.html

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba wszystko pomyliłem :angry: .

Mam wejście AUX i potrzeba mi przejściówka do pendriva. Czy jak kupię będzie radio działało? Dużo to kosztuje?

Dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość. :)

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pierw powiedz z którego roku jest samochód

 

nie masz w podłokietniku takiego gniazda jak na zdjęciu? (do którego podłączono na tym zdjęciu niebieski pendrive)

 

 

jeśli nie masz takiego gniazda w schowku to w zasadzie taka sama dla Ciebie jak i dla Eda

 

jeśli macie gniazdo AUX np. na froncie tego radia to podłączycie kablem słuchawkowym zakończonym z obu stron mini-jackiem 3.5mm męskim zwykły odtwarzacz mp3, z którego będziecie puszczać muzykę

 

odtwarzacze takie wyposażone są w pamięć flash i są dość tanie, np.

http://allegro.pl/sa...1880493082.html oraz

http://allegro.pl/ka...1882146566.html

 

przejściówka AUX->USB nie istnieje bo przy AUX potrzeba przetworników C/A , systemu odtwarzania, których pendrive nie ma

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...