Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana radia


sbmisiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem QQ z fabrycznym zwykłym radiem CD. Obecnie chętnie wymieniłbym to radio na stację multimedialną z DVD i GPS. Czy ktoś już przeprowadzał taką operację i mógłby mi poradzić jaką stację kupić? Czy będzie działało sterowanie z kierownicy? Ile kasy będzie mnie to kosztowało? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na tym forum nie spotkałem nikogo kto podjął by się takiej operacji, więc możesz być pierwszy.

 

Pomysł zacny i ciekawy, mam nadzieję że liczysz się z kosztami, bo taka zabawa nie należy do najtańszych, ale satysfakcja pierwsze miejsce :)

 

Pamiętaj że kupując sprzęt, czasami niepotrzebnie płaci się za logo firmy a jakość nie idzie w parze z ceną, więc wybieraj rozważnie.

 

Co do sterowania z kierownicy to obecnie dużo modeli ma opcję współpracy, więc tylko trzeba sprawdzić czy ma taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Myslales o czyms takim:

 

http://allegro.pl/item815436315_nawigacja_nissan_navara_x_trail_qashqai_automapa.html

 

Z chcecia zobacze efekty, gdyz powoli Nissan Connect dziala mi na nerwy i z czasem bym takie cudo zamontowal z dvd i tv.

 

jest już taki wątek : sensowna nawigacja w QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w poprzednich wątkach było , kilka osób juz ma montowane inne radia .

Są radia od chińczyków, które praktycznie tylko zamienia się , wypina się kostki i działa ( miałem takie, instalujesz dowolna aplikacje nawigacji pracująca pod Win CE ( np. Automapa, Igo itp).

Można to kupic np. na allegro , ale drogo lepiej np. kupić wysyłkowo w UK ( ok 400 Euro) - modeli jest co najmniej kilka.

Można również zamontować każde radio z nav 2Din, ale tu potrzebne sa adaptery , ramka, półkieszeń - co podnosi koszt.

Ja mam Kenwooda DNX5220BT - nawigacja wbudowana w to radio to Garmin , ktos sie chwalił że ma DNX 8220 - koszt radia od od ok 3500 zł i w górę , plus zakup sterowania do kierownicy , ramka itp ok 500 zł

Montaz jest prosty , wystarczy mieć tylko minimum zdolnosci technicznych :)

Są radia Pioniera np. 900BT - ten ma WIN CE , wiec można prawie dowolną nawigacje wgrać.

Opcji jest wiele , ogranicznie to tylko kaska :)

Po montażu wygląda fajnie i nie widac praktycznie różnicy pomiędzy firmowym ( w dopasowaniu w kokpicie)

A wygoda w użytkowaniu nawigacji to bajka :) , nic nie wyciągasz , włączasz itp. urachamniasz od razu z włączeniem silnika , wyłaczasz z wyłączeniem. Mam podłączony drugi monitor dla dziecka , wtedy można włączyć navi i radio z przodu z tyłu leci bajka. Bezcenne na długie wyjazdy.

Bluetooth działa ok , można z niektórymi nokiami nawet odczytywać smsy na monitorze. Podłączyłem do tego czujniki cofania i na monitorze pokazuje odległosc od przeszkody

Ma tez i wady ,ale zabawka fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim urządzeniu? Pewnie chińszczyzna ale z opisu wydaje się fajne.

 

http://www.allegro.pl/item814087086_radio_nissan_tiida_bluebird_paladin_qashqai_gps_tv.html

 

Czy ktoś wie jaka jest niezawodność takiego sprzętu? Bo pewnie taniej to już kupić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie szkoda Ci kaski to mozesz kupić i na allegro u niego.

Ale moim zdaniem lepiej kupić np. tu :

SKLEP

 

Nawet przy najgorszym kursie (płacisz np poprzez paypal)wyjdzie Ci taniej o 1000zł. z wysyłką. Miałem akurat z tym gościem z allegro doczynienia i raczej nie polecam( ale to inna historia)

 

Tu masz link do producenta miał trz typy radia do QQ ,jeden z RDS drugi bez i starszy model ale chyba juz go nie oferuje :

Witson

 

A tu do hiszpańskiego forum QQ-gdzi esobie chwalą to radio ( he he tak przynajmniej translator z hiszpańskiego twierdzi)

Forum Spain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci MarekA. To cenne wskazówki. Ponieważ jednak jestem laikiem w kwestiach elektroniki samochodowej prosiłbym o jeszcze kilka podpowiedzi.

Czy to wskazane przez Ciebie radio będzie "gadało" przy nawigacji po polsku? Bo prawdopodobnie menu w języku polskim to nie ma? Czy można do niego "wgrać" automapę, bo to podobno najlepsza nawigacja? Czy ten zakup przez internet jest bezpieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu tego radia nie zawiera języka polskiego - ale to w niczym nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu.

Natomiast nawigacja działa na Win CE- czyli wgrywasz prawie każdą aplikację do nawigacji- np.tak jak wspomniales Automapa - zakupujesz Automapę instalujesz na karcie microSD, ustawiasz w ustawieniach jak Ci pasuje i działa - oczywiście również w języku polskim - całe menu i komunikaty głosowe. Działa tak samo jak w nawigacji "doczepianej" na szybę.

Nie kupywałem w tym sklepie, ale robie trochę zakupów płacąc i poprzez paypal i kartą kredytowa i jak dotąd nie mialem niemiłej przygody-dostawałem to co kupiłem :). Tak samo nieuczciwy sprzedawca - moze być i w UK jak i na allegro

Jeszcze taniej można to kupić bezpośrednio u chinczyka- ok 400$ z wysyłką kurierem -ale to są potem zabawy z urzędem celnym,odesłanie na gwarancji w razie potrzeby do Chin to tez koszt - a w ramach UE nie masz z tym większych problemów i koszty wysyłki są mniejsze.

Sam montaż takiego radia to pół godziny max ( jesli będziesz chciał zamontowac tylny monitor,kamerę cofania to wtedy to jest bardziej pracochłonne). Jak sie obawiasz utraty gwarancji i że serwis będzie się czepiał to przed przeglądami mozesz zdemontowac i założyć oryginalne radio -kilkanaście minut. Mnie się jak dotychczas nikt nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci MarekA!

Chyba sobie takie radyjko zafunduję. Ale w trakcie tej korespondencji i po spojrzeniu na tę angielską stroniczkę, do której linka podałeś mój apatyt wzrósł. Pomyślałem sobie, iż skoro już kupować taką stację, która ma możliwość podłączenia kamery wstecznej, to dlaczego nie? Zrobić wszystko "za jednym przysiadem", tj. zamontować również i podłączyć kamerę. Pytanie tylko, jaką kamerę? I czy jest w aucie do tego instalacja, czy trzeba ją ciągnąć samemu? Czy masz jakąś wiedzę na ten temat? Kolejna sprawa to podłączenie do radia urządzenia, które proponują na wspomnianej stronce do odbioru telewizji cyfrowej. Czy ten dekoder DVB-T będzie u nas działał? Zdaje się, że w całej Europie kodują w MPG2 a u nas w MPG4. Czy masz jakąś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć mozesz praktycznie dowolna kamerę , jest tylko kwestia mocowania jej i umieszczenia. Tanie kamery na allegro montuje sie np. w zderzaku - czyli trzeba wiercić co dla właściciela jest sprawą bolesną :D

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest kamera montowana tak jak w oryginale - wstawia sie ja w miejsce jednej lampki oświelenia tablicy rejestracyjnej- ale jej koszt to ok 300-400 zł

Nie ma instalacji , ale do podłaczenia kamery będzie konieczne tylko przeciągnięcie jednego przewodu ekranowanego od radia do kamery ( czyli przez cały samochód :)) - przewód taki najcześciej jest w zestawie z kamera. Oraz trzeba będzie wpiąc sie w kabel od lampy światła wstecznego - i to jedyna ingerencja w instalacje samochodu. Pobór prądu przez kamerę jest mały wiec nie wpływa to na pracę instalacji.

U nas ma być rzeczywiście komrecyjnie TV w MPEG4, ale kiedy ?? :) Trzy nadajniki pracuja testowo ( chyba Szczyrk, Leszno i Krosno) w MPEG2. Na teraz nie ma chyba większego sensu , ale w przyszłosci kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup radia w sklepie internetowym na terenie UK z dostawą kurirską nie spowoduje konieczności dodatkowych opłat typu: cło, Vat lub akcyza? Jeśli tak, to może się okazać, iż kupienie tego radia za 400E w UK przestanie się opłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem nowe radyjko do QQ z GPSem, bluetooth'em, DVD, mp3 itd w sklepie internetowym w Anglii, tak jak mi doradzał MarekA. Dołożyłem też kamerę cofania. Wszystko zamontowali mi w ASO, podbili pieczęć w książce pojazdu. Wszytko jest pięknie, wszystko działa, fajna zabaweczka. Zainstalowałem Automapę, malinka. Niestety jest jedno ale... Byłbym w pełni happy ale jednego nie mogę ustawić. Słuchając radia w momencie gdy muszę skorzystać z bluetooth'a oczywiście wycisza mi radio. Ok. Tak powinno być. Ale po zakończeniu rozmowy i wyjściu z bluetooth'a nie załącza się ponownie dźwięk radia. Ekran mam na radio ale ono nie gra. Nie mogę sobie z tym poradzić. Aby ponownie usłyszeć radio muszę całość wyłączyć (powerem)i ponownie włączyć. Wtedy radio gra. Denerwuje mnie to. Może ktoś z szanownego koleżeństwa potrafi mi podpowiedzieć jak ten mankament usunąć? Niestety w dostarczonej instrukcji obsługi (po angielsku) nic na ten temat nie ma.

Edytowane przez sbmisiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie szkoda Ci kaski to mozesz kupić i na allegro u niego.

Ale moim zdaniem lepiej kupić np. tu :

SKLEP

 

Nawet przy najgorszym kursie (płacisz np poprzez paypal)wyjdzie Ci taniej o 1000zł. z wysyłką. Miałem akurat z tym gościem z allegro doczynienia i raczej nie polecam( ale to inna historia)

 

Tu masz link do producenta miał trz typy radia do QQ ,jeden z RDS drugi bez i starszy model ale chyba juz go nie oferuje :

Witson

 

A tu do hiszpańskiego forum QQ-gdzi esobie chwalą to radio ( he he tak przynajmniej translator z hiszpańskiego twierdzi)

Forum Spain

 

Model mi się podoba - zastanawiam się na wymianę zamiast Nissan Connect, tylko czy kamera cofania, którą już mam będzie w nim działać bez problemu oraz sterowanie na kierownicy czy też będzie chodzić jak należy? Wygląda fajnie, opcje super, Automapę mam na karcie więc mógłbym od razu wykorzystać mapę... tylko... właśnie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowe radyjko do QQ z GPSem, bluetooth'em, DVD, mp3 itd w sklepie internetowym w Anglii, tak jak mi doradzał MarekA. Dołożyłem też kamerę cofania. Wszystko zamontowali mi w ASO, podbili pieczęć w książce pojazdu. Wszytko jest pięknie, wszystko działa, fajna zabaweczka. Zainstalowałem Automapę, malinka. Niestety jest jedno ale... Byłbym w pełni happy ale jednego nie mogę ustawić. Słuchając radia w momencie gdy muszę skorzystać z bluetooth'a oczywiście wycisza mi radio. Ok. Tak powinno być. Ale po zakończeniu rozmowy i wyjściu z bluetooth'a nie załącza się ponownie dźwięk radia. Ekran mam na radio ale ono nie gra. Nie mogę sobie z tym poradzić. Aby ponownie usłyszeć radio muszę całość wyłączyć (powerem)i ponownie włączyć. Wtedy radio gra. Denerwuje mnie to. Może ktoś z szanownego koleżeństwa potrafi mi podpowiedzieć jak ten mankament usunąć? Niestety w dostarczonej instrukcji obsługi (po angielsku) nic na ten temat nie ma.

 

Mam pytanko ile skasowali Cię w Aso za podłączenie kamery i tego radyjka? i w jakim serwisie robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem zainteresowany wymianą seryjnego radia. W związku z tym mam pytanie do kolegi który założył już tą stacje multimedialną, Czy seryjne sterowanie z kierownicy działa z tym zestawem ? , jaka jest jakość dzwieku w tym modelu ? czy wszystkie przewody potrzebne do podłączenia są już w zestawie czy trzeba jezcze uzupełniać jakieś dodatkowe kostki? , I jak to wychodzi cenowo łącznie z pzesyłką i montażem w ASO ?

Edytowane przez adamus223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radyjko zapłaciłem 435 Funtów z dostawą kurierem do Polski. Za kamerkę cofania na allegro razem z dostawą kurierem (kamerka zamontowana przy tablicy rejestracyjnej z tyłu)450 zł. Za montaż obu - 400 zł. przy czym nie targowałem się bo chciałem mieć pieczątkę ASO z uwagi na gwarancję.

Niestety, jak na razie nie wszystko jest OK. Oprócz wspomnianego wcześniej problemu z bluetooth'em mam jeszcze trochę kłopotu z uruchomieniem sterowania z kierownicy. Jest możliwe, że jednak coś nie tak mi połączyli. Albo mrozy powodują,że nie wszystko chce działać. Działają mi z kierownicy 3 przyciski: następna stacja w górę, głośniej i source czyli wybór urządzenia. Nie chcą działać: następna stacja w dół, ściszanie oraz przycisk słuchawki bluetooth'a. 3 przyciski "w górę" - OK, 3 "w dół" nie działa. Ciekawostka. Podejrzewam jednak jakiś błąd w montażu, gdyż wygląda, jakby na brak połączenia.

Z bluetooth'em właściwie sobie poradziłem. Po skończonej rozmowie i rozłączeniu trzeba nacisnąć jeszcze jeden klawisz na ekranie dotykowym i radio gra.

Odnośnie sterowania z kierownicy to radio ma jedną wadę. W orginalnym nissanowskim przesunięcie przycisku na kierownicy w górę powodowało przełączenie radia na następną zaprogramowaną stację. Analogicznie -przesunięcie w dół to poprzednia zaprogramowana stacja. W tym radiu przesuwy powodują rozpoczęcie strojenia częstotliwości, albo w górę albo w dół. Trochę to niezręczne i denerwujące bo jak ktoś sobie kolejność stacji zaprogramował w dużym rozstrzeleniu częstotliwości to korzystając z przesuwów musi przelecieć niemal cały zakres aby znaleźć wybraną stację. Ale to już tak być musi. Aby tego uniknąć można wybierać zaprogramowane stacje w dowolnej kolejności ale z ekranu dotykowego. W tym momencie przesuwy na kierownicy są niepotrzebne, no chyba tylko przy programowaniu.

Generalnie jednak jestem zadowolony, bo radio działa OK. Nie jestem akustykiem ale wydaje mi się, że dźwięk jest w porządku. Odtwarzałem film DVD - też Ok. Mp3 odtwarzałem zarówno z płyt CD, DVD jak i z pendriva. Działa. Na razie mam to radyjko tydzień, więc muszę jeszcze potestować.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z uruchamianiem sterowania z kierownicy, to będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zaplaciłeś za ten montaz - k.. zdziercy :)

Jak sterowanie dziala Ci tylko tak jak opisaleś , to nic nie powinieneś zaplacić :D . Wydrukuj plik z tego linku Montaż radia - na stronie 15 jest napisane co nalezy zrobić aby sterowanie działało poprawnie - jedź i niech Ci zrobia tę modyfikacje. Roboty na 30 minut z rozebraniem i zlożeniem.

Na 100% to jest przyczyna - bo sam z tym walczyłem i dochodziłem do tego

Jaki przycisk w kierownicy odpowiada za jaką funkcje , możesz samodzielnie zmieniać w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MarekA. Będę próbował, tylko niech się trochę ociepli bo nie chce się wychodzić z domu jeśli nie ma musu. Załączam 3 zdjęcia radyjka.

 

No cóż MarekA! Ale ja ni w ząb nie znam hiszpańskiego. Mogę jedyni pooglądać obrazki.

post-28918-1264362110,7039_thumb.jpg

post-28918-1264362197,177_thumb.jpg

post-28918-1264362260,7215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...