Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana radia


sbmisiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez nie znam :D

Ale tam jest schemat podłączenia sterowania z kierownicy do radia - chińczycy coś spartolili i aby prawidło dziaiałało sterowanie konieczne jest zmodyfikowanie przy kostce : przecięcie jednego kabla i połaczenie go przez dodatkowy rezystor do drugiego kabelka od sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie opisać jak rozebrać środkowy słupek, aby wymienić radio ? Mile widziane jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrit - 4 posty wyżej w moim poście jest link do pliku pdf gdzie jest opisane i są zdjęcia krok po kroku jak rozebrać itd. Co prawda opisy po hiszpańsku, ale za to zdjecia po polsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko ok pięknie i cudownie ale gnębi mnie jedno pytanko odnośnie radyjek hmmmm made in china- jak to się będzie sprawowało???????? Może kogoś stać na wywalenie tylu złociszów i krótka radość(a może okażą się lepsze od firmowych- nie wiem). Noszę się z zamiarem wymiany radia ale chciałbym coś pewnego i najlepiej od dostawcy z Polski (żeby było w razie czego kogo pobłogosławić :D ). Może ktoś testował lub trafił na test tych cudeczek i podpowie czy warto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce też możesz kupić, np. na allegro, ale czy masz wtedy jakąkolwiek pewność?

 

http://www.allegro.pl/item892105951_radio_dvd_gps_do_nissan_navara_qashqai_tida.html

 

Kiedyś natknąłem się ponadto na jakąś firmę ze Szczecina, która proponowała stacje multimedialne, do QQ kosztowało to ok. 5000 zł. Więc jeśli masz kasę to szukaj.

 

Następna propozycja

http://12volt.home.pl/stopol1/product_info.php?cPath=3_81&products_id=272&osCsid=4e171108e4e8b21ef2f6b815be0fe3c2

 

Ewentualnie jeszcze jedna propozycja

 

http://www.bazarek.pl/produkt/0/220760/dvm-1325-dla-nissan-qashqai-x-trial-tiida-micra-note-7--gps-dvd-bluetooth-i-pod.html

 

Nie ma nic za darmo. Chcesz mieć większą pewność i z Polski to płać. Kto chce taniej, musi ponieść ryzyko, że chińszczyzna nawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawie wyglada to radio na zdjeciach. Ciekawe tylko czy serwis, który to montował poprawi działanie tych przycisków z kierowniy. Z tego co piszą na forach dotyczących tego radia można cos tam ręcznie również ustawiać w działaniach tych przycisków. Mam jeszcze pytanie czy po założeniu tej stacji testowałeś czy radio działa równie dobrze poza miastem czy nie traci sygnału i nie trzeszczy ?

Edytowane przez adamus223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poprawki w podłączeniu sterowania z kierownicy, to do serwisu z tym już nie pojadę. Zrobię to sam w wolnej chwili jak pogoda się poprawi. Mam już wbitą pieczątkę do książki serwisowej, więc nikt nie będzie wiedział, że coś poprawiałem. Jeśli chodzi o zasięg radia, jak pisałem mam je dopiero ok. tygodnia i jak dotychczas poruszam się w zasięgu ok. 40 km od Pałacu Kultury w Warszawie, więc trudno powiedzieć czy radio będzie trzeszczało czy nie. Na razie nic nie zauważyłem, pomimo tego, iż mam założoną krótką (12 cm) antenkę, z uwagi na wjazd do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Koledzy wszystko ok pięknie i cudownie ale gnębi mnie jedno pytanko odnośnie radyjek hmmmm made in china- jak to się będzie sprawowało???????? Może kogoś stać na wywalenie tylu złociszów i krótka radość(a może okażą się lepsze od firmowych- nie wiem). Noszę się z zamiarem wymiany radia ale chciałbym coś pewnego i najlepiej od dostawcy z Polski (żeby było w razie czego kogo pobłogosławić :D ). Może ktoś testował lub trafił na test tych cudeczek i podpowie czy warto.

pozdrawiam

 

W serwisie w Chorzowie oferują stację multimedialną Kenwooda, 8kzł,, typ 7240 alko 7420 już nie pamietam

Są na allegro i w sklepach ze sprżetem GPS, mozna wgrać dowolna mapę

 

jp

 

http://www.kenwood.eu/products/car/multimedia/receivers/DNX7240BT/details/

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny stacji Kenwooda w salonie są delikatnie mówiąc zabójcze .

Warto kupić u jakiegoś sprzedawcy sprzętu car - ceny stacji DNX 5240BT (różnica w porównaniu do 7240 praktycznie tylko wizualna) od 3500 zł. Na allegro używane można kupić za 2000 zł.

Janusz - wprowadzasz troche w błąd - do Kenwooda nie wgrasz dowolnej mapy ( to można zrobić np. W Pioonierze 900BT)- tylko mapy zgodne z formatem Garmina- co nie zmienia faktu że są bardzo dokładne i dostęne dla "całego świata". W tym również darmowe. Ale kupując Kenwooda nowego dostaje się CNE 2010 z możlwiością upgrade i wykupienia za ok 400 zł dozywotniej bezpłatnej aktualizacji ( chyba ten program jeszcze działa). A CNE w niczym nie ustępuje Automapie pod względem pokrycia Polski

Według mnie nie ma co sie bać wymiany jak ktos chce wydać parę złotych , nawet na chińskie "wynalazki" w końcu i tak prawie wszystko tam jest produkowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Ceny stacji Kenwooda w salonie są delikatnie mówiąc zabójcze .

Warto kupić u jakiegoś sprzedawcy sprzętu car - ceny stacji DNX 5240BT (różnica w porównaniu do 7240 praktycznie tylko wizualna) od 3500 zł. Na allegro używane można kupić za 2000 zł.

Janusz - wprowadzasz troche w błąd - do Kenwooda nie wgrasz dowolnej mapy ( to można zrobić np. W Pioonierze 900BT)- tylko mapy zgodne z formatem Garmina- co nie zmienia faktu że są bardzo dokładne i dostęne dla "całego świata". W tym również darmowe. Ale kupując Kenwooda nowego dostaje się CNE 2010 z możlwiością upgrade i wykupienia za ok 400 zł dozywotniej bezpłatnej aktualizacji ( chyba ten program jeszcze działa). A CNE w niczym nie ustępuje Automapie pod względem pokrycia Polski

Według mnie nie ma co sie bać wymiany jak ktos chce wydać parę złotych , nawet na chińskie "wynalazki" w końcu i tak prawie wszystko tam jest produkowane :)

 

Zgoda, ceny w serwisie są "wysokogórskie", jakieś 2 - 2.5 kzł nad poziom morza, ale są wpisane do ksiązki auta i jest gwarancja. Co kto lubi.

Dla mnie denerwujące jest, że w NC mimo że na aktualnej mapie jest miasto np. Mikołów to nie mogę wpisać tej nazwy z klawiatury. To jest wszystko co mam "przeciwko" NC.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro zapłaciłeś tyle kasy za podłączenie radia przez serwis to powinieneś jechac do nich i niech oni to ustawiaja skoro podjeli się montażu. Ale jeśli uda Ci się samemu poprawic te połączenia to prosiłbym o napisanie jak dokładnie to zrobiłeś i czy wszystko działa. Sam chyba też się zdecyduje na tą stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem przetłumaczyć tę hiszpańską instrukcję montażu radia za pomocą internetowego translatora. Wyszło trochę śmiesznie, nie wszystko jest jasne. Może ktoś kto zna hiszpański potrafi tę moją nieudolną instrukcję poprawić. Zachęcam. Niestety plik za duży nie chce się dołączyć.

Edytowane przez sbmisiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, jaka jest moc standardowego radia z 6-ma głośnikami? Chciałbym zamontować w swoim QQ Helixy DB 62.1, ale nie wiem, czy radio pociągnie ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się przyznać, iż zakup mi się nie udał. Wszystko wyglądało OK, ale po kilku dniach przestała działać nawigacja. Jednak to chińszczyzna. Wprawdzie poza navi wszystko działa, to jednak nie startuje nawigacja. Działała 3 dni. Teraz mam problem, bo nie wiem co z tym robić dalej. Wszyscy Ci, którzy sceptycznie oceniali ten sprzęt mogą być zadowoleni. Wygląda to tak, jakby zawieszał się podczas wczytywania jakichś plików startowych oprogramowania. Czy ktoś wie, czy to radio można jakoś podłączyć do komputera i przetestować oprogramowanie? A może coś nie łączy, ale co? Przestało działać po tych kilku dniach mocnych mrozów. Może zamarzło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki program nawiacyjny miałeś zainstalowany?

Program jest na karcie micro SD, może wyjmij i ja włóż . Możesz ją sprawdzić podłączając poprzez czytnik kart do kompa - jak kiepska karta teoretycznie mogła sie uszkodzić

Wejdź w setup i zobacz czy widzi Ci satelity.

Jak masz inny program do navi ( automapa, igo, route itp możesz zgraćna kartę i uruchomić) Mało prawdopodobne aby w taki sposób się uszkodziła nawigacja sprzętowo. Jak masz dostep do innej nawigacji z win ce możesz sprawdzic te karte z programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbmisiek jesli masz na mysli moja wypowiedz to może i podchodziłem sceptycznie ale wcale nie po to by ganić taki wybór tylko sam mam ochotę na takie radyjko bo na fotkach i z opisu technicznego wyglada spoko. Daleki jestem od jakiegoś głupiego "a nie mówiłem" i szczerze współczuje. Może zamiast go naprawiać we własnym zakresie spróbuj gwarancji, rękojmi itp w końcu sprzedawca coś takiego chyba oferował?

Mam nadzieję że to tylko przejsciowe kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby robiłem już kilkakrotnie. Wkładałem kartę - próbowałem uruchomić, wyjmowałem - próbowałem uruchomić, resetowałem radio. Nic to nie daje. Efekt jest ten sam. Karta została już sprawdzona w komputerze i jest OK. Moja diagnoza jest taka: w radiu było zainstalowane oprogramowanie do nawigacji, które wgrywało się automatycznie po np. przyciśnięciu przycisku navi. Ładowały się pliki startowe, po czym pokazywało się okno z ikonami, gdzie w ustawieniach wybierało się i ustalało ścieżkę do wczytywania mapy. Pokazywała się mapa i namierzał satelity. Ja do tego etapu nie dochodzę. po naciśnięciu navi radio się "wiesza". zostaje pusty, jasny ekran. Nic nie jestem w stanie zmienić w ustawieniach. Wszystko na to wskazuje, że będę musiał odesłać radio do Anglii w ramach gwarancji, bo nie sądzę aby w Polsce istniał jakiś serwis znający się na tym sprzęcie. Trzeba albo przeinstalować software albo w samym radiu coś nie łączy. Teraz, po upływie kilku dni, jak wszystko spokojnie przemyślałem, to dochodzę do wniosku, iż radio od początku miało w navi jakąś wadę. Kilka razy w trakcie funkcjonowania nawigacji, w czasie jazdy zdarzyło mi się, iż nagle obraz ginął, a po krótkiej chwili ponownie zaczynał się wczytywać i uruchamiał się od początku. W końcu się nie uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest tak jak piszesz to rzeczywiście problem sprzętu.

Nie wiem tylko czemu kupiłeś akurat ten model zamiast nowszego 769N ?? Kontaktuj się ze sprzedawcą i i wysyłaj

Edytowane przez MarekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, iż 760N jest nowsze i lepsze. Było droższe i posiada możliwość odbioru telewizji cyfrowej (przyszłościowej) a nie analogowej jak to drugie radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamus223

Spróbuj może nagrzać dobrze kabine samochodu, bo morze na skutek tych mrozów coś w środku w tej stacji się oszroniło a jak sie troche ogrzeje robi sie wilgoć na jakimś styku i nie łączy. Przynajmniej ja miałem taki przypadek w innym radiu po 2 dniach w ciepłym garażu zaczeło działać. A co do gwarancji to istnieje ryzyko że wyślesz im radio a później i radia i kasy nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, których interesują moje problemy z radiem Witson D760N podję link do youtuba. Nakręciłem filmik z tego jak radio się zachowuje. Może ktoś podpowie co dalej robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...