Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Serena


Gość elmoblacknight

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elmoblacknight

Witam. Wujek mi tłumaczył jakoś ale nie wiem czy dobrze wam napisze. Nissana Serenę z 98 i chciałbym zapytać czy dałoby się założyć na oryginalna felgę opony 15 lub 16 czy nie da rady?

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)czy dałoby się założyć na oryginalna felgę opony 15 lub 16 czy nie da rady?

pozdrawiam...

 

Z tego co wiem, to w Serenach oryginalną felgą jest 14', tak więc na założenie większej opony nie ma szans.

Możesz sprawdzić na feldze jej rozmiar lub zmierzyć średnicę oczywiście w calach i zobaczyć jaki jest jej rzeczywisty rozmiar.

 

poczytaj tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/39165-vanette-23-99/page__hl__opony__fromsearch__1

tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/42317-vanette-opony/page__hl__opony__fromsearch__1

 

(Vanette, to prawie to samo co Serena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczaszkować żeby zrozumieć o co chodzi w tym pytaniu , ale jak masz felge 14' to nie wejdzie inna opona jak 14' , musisz jeszcze wiedzieć że 14' to nie jedyna wartość pomiarowa w felgach jest jeszcze szerokość i odsadzenie ET. Polecam strone felgi-stalowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elmoblacknight

wiem ;D ale mowie wujek mi jakoś tak tłumaczył i nie za bardzo zrozumiałem :D

ok dzięki za pomoc. Pozdrawiam

 

a jeszcze się zapytam jaki jest rozstaw śrub w feldze i od jakiego samochodu się jeszcze felgi nadadzą do mojej syrenki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze się zapytam jaki jest rozstaw śrub w feldze i od jakiego samochodu się jeszcze felgi nadadzą do mojej syrenki. :D

 

5 x 114,3, ale o tym już było niejednokrotnie na forum. Poszukaj, poczytaj - będziesz wiedział. Zaglądnij na stronę którą polecił SFCTOMEK, tam też dużo wiadomości na temat felg. Nie ma tak, że od tego czy tego auta będą pasować felgi. Felgi pasują do różnych samochodów, zwłaszcza teraz kiedy są śruby pływające i nawet przejściówki pomiędzy różnymi rozstawami szpilek, a nawet same felgi robione są np.z dwoma rozstawami szpilek. Zerknij np. na allegro, gdzie w opisie jakichś felg o rozstawie 5x114,3 jest napisane "pasują do:...." i tutaj wymienione co najmniej kilkanaście samochodów.

Jak pisał SFCTOMEK nie tylko średnica felgi jest ważna, ale też rozstaw szpilek, średnica otworu centrującego, szerokość felgi, osadzenie (ET).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...