Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie dojazdówka to koło takie powinno na zmianę z innymi być w "obiegu" przez co przedłużymy żywotność całego kompletu. Jeśli nie jest używane to niby "nowe" a po kilku latach można wyrzucić na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?

Jak tylko kupiłem J11 to zacząłem rozglądać się za większymi felami, zapisywałem sobie aukcje,ceny...i wiecie co????

Dla wytrwałego poszukiwacza ,można było skompletować pojedyncze sztuki oryginalnych kół.tak ! kół 18" nissana z gumkami Continentala,identycznymi,z końca ubiegłego roku.

Ceny od 250zł za sztukę.Komplet wyszedł  1150 zł,przy kupnie całego kompletu w granicach 2700zł!!!


Aha! Zwracajcie uwagę na ciśnienie w kołach przy tej temperaturze.Jest spadek średnio o 0.3atm.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapasowego kola w Thalii- prawde mowiac nie widzialem go cale lata. Praktycznie tam nie zagladalem :)

Wiec nawet nie pamietam co ja tam mam. Za kilka tygodni do domu wroce to sprawdze co ja tam mam.

 

JACKO29

To w koncu ile ci wyszedl komplet felg z oponami? 1150 czy 2700?

Bo ja juz tez rozgladam sie za felgami 18" ale na razie patrzylem na komplety felg a to wychodzi okolo 2tys. Opony letnie chcialem kupic osobno -nowe- a to koszt dodatkowo 2.4tys.

Ale do tego jeszcze potrzebuje czujniki dokupic- kilkaset PLN . W sumie ponad 5tys za komplet kol 18".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może kup na 19" kołach i porozmawiaj z dealerem aby np. zamienił na 18" koła  z wersji N-TEC - pewnie są klienci którzy kupują N-TECa i chcielby mieć koła 19" koła bez dopłaty   :)

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson...nie czytasz ze zrozumieniem,a może ja niezbyt jasno napisałem...

Nie kupiłem,obserwowałem aukcje i tak wychodziły komplety.Taki  gdyby skupować po sztuce (w ciągu półroku) wychodzi ok 1150

A komplet od razu 2700!

Może teraz jaśniej napisałem :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale opony pewnie kazda od innego producenta :)

I poza tym mozna oszczedzac ale opony wypadalo by miec nowe w takim aucie. Kupno 1-2 letnich mi sie nie usmiecha.

 

JACKO29 -przejrzalem z ciekawosci allegro pod tym katem i faktycznie znajdziesz felgi za ok250zl, ale zwykle maja one wyrazne sladu uzytkowania, jakies obicia, przetarcia.

Wiec z punktu widzenia kogos kto szuka byle felg kupi w tej cenie jak piszesz, ale jesli ktos chce juz miec felgi wygladajace jak nowe, to juz musisz wydac ok 400-450 PLN- za sztuke.


---------------------------------------

 

Powiedzcie mi bo mnie zainteresowalo. W niektorych samochodach jest system nagrzewania postojowego.

W zime bylo by dla malzonki jak znalazl, konczy prace, idzie do auta a tam milo cieplo.

Cos mi swita ze jest to dostepne w QQ. Ale czy do najnowszej wersji rownierz?

I w ogole jak to wyglada? Bo to chyba nie rodzaj dmuchawy wstawianej do samochodu?

Jak jest tego wydajnosc i czy to praktyczne jest?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz,trafiały się i idealne jak nówki

Przymierzam się do kupna 18" teraz w zimę,a w lato sprzedać gumki 17" i koła zimowe 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kola obecnie? Wnioskuje z roszady kolowej ,ze letnie 17" i zimowe 16".

Ja tez chcialbym docelowo miec 17" zima i 18" lato. Chociaz wszyscy mi radza wziac 19" i 17" ale jednak przekladam komfort ponad urode, przynajmniej na razie :)

 

Ale jesli chcialbym wziac 18" w bardzo dobrym stanie to i tak okolo 2k musialbym wydac. No mysle, ze znacznie taniej to ci bedzie trudno znalezc. No moze za 1.6 cos kupisz, ale to wydaje sie minimlna cena za felgi w bardzo dobrym stanie. Ale jeszcze szukam modelu czarnego z polerowaniem. Te nie czarne jakos mniej mi sie podobaja.

No ale jak znajdziesz cos taniej to daj znac  :)

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary trafiłeś :D

Celuję w około 2.5tys.Będę dzwonił,pytał,targował się może coś ugram :D Zbyt wielu chętnych raczej nie ma.

Przypomina mi się sytuacja ,kiedy szukałem kiery skórzanej do Note,gostek miał wręcz nówkę i chciał 250zet,niby niedrogo ale...

Chciałem wysępić za dwieście,nie zgadzał się.więc pojechałem obszyć swoją,a po dwóch miesiącach zadzwonił sam i zaproponował sprzedaż ale za 220 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlateo uwazam, ze czy dam za felgi 1800 czy 2000 to juz nie wielka roznica i nie bede czekal iles tygodni az sie okazja trafi.

Ale z ta cena to troche mnie zaintrygowales. No juz mniej wiecej ceny felg znam. Ale jakie Ty chcesz opony do tych felg kupic? komplet za okolo 1k?

Sprawdzilem i faktycznie za 1k cos znajdziesz. Czyli mozesz sie zmiescic w 2.5.

No ale ja bym sie bal za tyle opony kupowac.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

---------------------------------------

 

Powiedzcie mi bo mnie zainteresowalo. W niektorych samochodach jest system nagrzewania postojowego.

W zime bylo by dla malzonki jak znalazl, konczy prace, idzie do auta a tam milo cieplo.

Cos mi swita ze jest to dostepne w QQ. Ale czy do najnowszej wersji rownierz?

I w ogole jak to wyglada? Bo to chyba nie rodzaj dmuchawy wstawianej do samochodu?

Jak jest tego wydajnosc i czy to praktyczne jest?

 

Uzywam Defa system, podgrzewacz bloku silnika + Ogrzewacz wnetrza. Swietna sprawa zima, szczegolnie przy -20 stopniach milo wsiasc do nagrzanego auta i nie skrobac szyb :) Oczywiscie system mozna kupic do kazdego rodzaju silnika tu link co i jak..    http://autoeksperci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51:defa-warm-up-pewny-rozruch-zim&catid=39:publikacje&Itemid=59   Do QQ 1.2 DIG-t jest grzalka bloku silnika . Wewnatrz montowana jest dmuchawa cos w rodzaju fareli  z termostatem i odpowiednim zabezpieczeniem     http://www.defa.com/en/automotive/warmup/products/interior_heaters/termini_1350_153/ tu konfigurator   http://www.defa.com/en/automotive/warmup/find_your_engine_heater/ w Suomi taki system ma prawie kazde auto https://www.youtube.com/watch?v=4fDeC40jiV8 pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------------------

 

Uzywam Defa system, podgrzewacz bloku silnika + Ogrzewacz wnetrza. Swietna sprawa zima, szczegolnie przy -20 stopniach milo wsiasc do nagrzanego auta i nie skrobac szyb :) Oczywiscie system mozna kupic do kazdego rodzaju silnika tu link co i jak..    http://autoeksperci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51:defa-warm-up-pewny-rozruch-zim&catid=39:publikacje&Itemid=59   Do QQ 1.2 DIG-t jest grzalka bloku silnika . Wewnatrz montowana jest dmuchawa cos w rodzaju fareli  z termostatem i odpowiednim zabezpieczeniem     http://www.defa.com/en/automotive/warmup/products/interior_heaters/termini_1350_153/ tu konfigurator   http://www.defa.com/en/automotive/warmup/find_your_engine_heater/ w Suomi taki system ma prawie kazde auto https://www.youtube.com/watch?v=4fDeC40jiV8 pozdro.

Sprawdzilem dostepne silniki i mojego jeszcze nie ma. Co mnie nie dziwi :)

Ja sobie wyobrazalem to tak: Malzonka rano jedzie do pracy, samochod stoi caly dzien pod firma. Wychodzi z pracy wsiada do ogrzanego juz samochodu i wraca sobie w komfortowych warunakch do domu.

Niestety system do ktorego link podales ma zasilanie elektryczne. Bylo by to uzyteczne np podgrzewajac samochod rano przed wyjazdem do pracy.

Mnie by akurat interesowalo podgrzewanie go po pracy. A do tego system ten sie nie nadaje.

A powiedz mi jeszcze. Robiles to w samochodzie bedacy na gwarancji jeszcze? Takie ingerencje w samochod nie naruszaja gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Skandynawia ma ogrzewanie postojowe na prąd .

Ty potrzebujesz WEBASTO , 

Są urządzenia nowej generacji w pełni elektroniczne uruchamiane z pilota lub ustawianym zegarem , zasilane benzyną lub dieslem  w zależności od typu paliwa w aucie .

Nagrzewa wnętrze auta i/ lub blok silnika (tak zwane suche lub mokre), dostępne dla własnego montażu lub przez wyspecjalizowane firmy .

Suche webasto ma własną komorę spalania paliwa i poprzez wentylator wdmuchuje ogrzane powietrze przez radiatory komory spalania do wnętrza auta .

Mokre webasto  wpina się w instalację wodną auta i ogrzewa płyn chłodniczy nagrzewając blok silnika i wnętrze auta .

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=webasto&bmatch=seng-v6-p-2-mt-1021

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=webasto+monta%C5%BC&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-2-mt-1021

 

Nie mogę połączyć się z alledrogo z tych linków chociaż wcześniej je skopiowałem , gdybyś i Ty miał problem wejść przez link wpisz bezpośrednio samą frazę w wyszukiwarce allegro -webasto lub webasto montaż , dalej doczytasz już sam albo zadzwonisz do warsztatów i rozpytasz co i jak ? 

Powodzenia .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------------------

 

Powiedzcie mi bo mnie zainteresowalo. W niektorych samochodach jest system nagrzewania postojowego.

W zime bylo by dla malzonki jak znalazl, konczy prace, idzie do auta a tam milo cieplo.

Cos mi swita ze jest to dostepne w QQ. Ale czy do najnowszej wersji rownierz?

I w ogole jak to wyglada? Bo to chyba nie rodzaj dmuchawy wstawianej do samochodu?

Jak jest tego wydajnosc i czy to praktyczne jest?

 

Uzywam Defa system, podgrzewacz bloku silnika + Ogrzewacz wnetrza. Swietna sprawa zima, szczegolnie przy -20 stopniach milo wsiasc do nagrzanego auta i nie skrobac szyb :) Oczywiscie system mozna kupic do kazdego rodzaju silnika tu link co i jak..    http://autoeksperci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51:defa-warm-up-pewny-rozruch-zim&catid=39:publikacje&Itemid=59   Do QQ 1.2 DIG-t jest grzalka bloku silnika . Wewnatrz montowana jest dmuchawa cos w rodzaju fareli  z termostatem i odpowiednim zabezpieczeniem     http://www.defa.com/en/automotive/warmup/products/interior_heaters/termini_1350_153/ tu konfigurator   http://www.defa.com/en/automotive/warmup/find_your_engine_heater/ w Suomi taki system ma prawie kazde auto https://www.youtube.com/watch?v=4fDeC40jiV8 pozdro.

Salon Nissana w Bielsku Białej oferował oryginalne ogrzewacze postojowe Webasto jak ja kupowałem swojego QQ - cena wtedy to 6.5 tysiąca za system(już z montażem) do QQ. Teraz nie wiem, musiałbyś zapytać. Ale system rewelacja, przy kluczyku mam pilota,mogę ustawić zdalnie,że chcę żeby np. załączył grzanie o 7 rano i ma być w środku 20 stopni - i tak się dzieje. Diesla pali tyle co nic. No i jako że system montowany w salonie Nissana nie narusza gwarancji wcale .

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o wydaniu max 2k-2.5k. Skoro to kosztuje ponad 6k- bo nie mysle zeby mialo potaniec, to jednak jest to cena zaporowa.

 

Ale dobra zecza jest to, ze wczoraj w specyfikacji Tekny zauwazylem, ze przednie fotele sa podgrzewane. Bylem pewny, ze jest to opcja za doplata z ktorej rezygnowalem.

Ale to chyba bylo tak przy ogladaniu samochodow konkurencji.

Ale fajnie, ze jest.

Macie u siebie podgrzewane fotele? Spelnia to swoja role? Bo prawde mowiac nawet nie wiem jaka to ma role :)

W zadnym dotychczasowym samochodzie tej opcji nie mialem i nie bardzo widzialem potrzebe jej posiadania.

To dziala w ten spsob ze wsiadam do zimnego samochodu, wlaczam ogrzewanie fotela, fotelik grzeje mi tylek i dzieki temu jest mi ceplej w nawet zimnym samochodzie?

To moze wystarczy to mazlonce zamiast montowac Webasto (ktorego i tak nie zamontuje bo za drogo to wychodzi).

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o wydaniu max 2k-2.5k. Skoro to kosztuje ponad 6k- bo nie mysle zeby mialo potaniec, to jednak jest to cena zaporowa.

 

Ale dobra zecza jest to, ze wczoraj w specyfikacji Tekny zauwazylem, ze przednie fotele sa podgrzewane. Bylem pewny, ze jest to opcja za doplata z ktorej rezygnowalem.

Ale to chyba bylo tak przy ogladaniu samochodow konkurencji.

Ale fajnie, ze jest.

Macie u siebie podgrzewane fotele? Spelnia to swoja role? Bo prawde mowiac nawet nie wiem jaka to ma role :)

W zadnym dotychczasowym samochodzie tej opcji nie mialem i nie bardzo widzialem potrzebe jej posiadania.

To dziala w ten spsob ze wsiadam do zimnego samochodu, wlaczam ogrzewanie fotela, fotelik grzeje mi tylek i dzieki temu jest mi ceplej w nawet zimnym samochodzie?

To moze wystarczy to mazlonce zamiast montowac Webasto (ktorego i tak nie zamontuje bo za drogo to wychodzi).

Podgrzewanie fotela działa praktycznie od razu, więc zimą kiedy trochę trzeba poczekać na zagrzanie silnika i wnętrza samochodu,już od razu grzeje Ci tyłek i plecy - działa to bardzo dobrze, bo w szczególności w Teknie, gdzie masz skórę a nie materiał, fotel potrafi być bardzo zimy i takie podgrzewanie jest przyjemne. A ja jeszcze często jeżdżę tak zimą,że w środku mam dość niską temperaturę wnętrza - 18/19 stopni, ale fotel ustawiony na grzanie - dzięki temu w środku nie robi się duszno, a Tobie jest cieplutko ;-)

 

Webasto ma jeszcze tą zaletę,że możesz mieć na aucie nawet 30cm śniegu, a jak załączysz sobie pół godziny przed wyjściem z domu to roztopi absolutnie wszystko - więc nie tylko masz ciepło w środku,ale nic nie musisz skrobać po szybach. No ale prawdą jest to,że tania zabawka to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gambling, dzieki za wyczerpujace info.

W Teknie fotele standartowo sa czesciowo skorzane, do calkowicie skorzanych nie moglem sie przekonac a to jeszcze doplata 2.5k jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pełnej skórze bardziej się docenia takie coś. Na częściowo skórzanej i materiałowej znacznie mniej. W Lagunie II a potem w 407-ce ani razu nie włączyłem.... ale jadąc jako pasażer  na fotelu z pełnej skóry- taką potrzebę wyraźnie już czułem :-)

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o akcesoriach jakie moglbym kupic do mojego autka. Autko mam miec brazowe- Tekna z panorama.

Raczej na pewno zamowie listwy ochronne na drzwi w kolorze nadwozia. Mysle, ze taki kolor bedzie dla nich odpowiedni.

Myslalem jeszcze o nakladkach stlizacyjnych na przod i tyl (''pampersy"). Ale nie wiem jak sie beda prezentowac w aucie o takim kolorze. Zawsze mi sie podobaly te nakladki. Wydaje mi sie, uterenowialy wyglad samochodu. Ciekawszy sie wydawal. Nie mam napedu 4x4 ale nakaldki te chyba fajnie wygladaja. Co o tych nakladkach sadzicie?

Moze polecicie cos jeszcze? Ale tez nie chce ladowac wszystkiego co jest dostepne bo to i duzo tego a i strasznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o akcesoriach jakie moglbym kupic do mojego autka. Autko mam miec brazowe- Tekna z panorama.

Raczej na pewno zamowie listwy ochronne na drzwi w kolorze nadwozia. Mysle, ze taki kolor bedzie dla nich odpowiedni.

Myslalem jeszcze o nakladkach stlizacyjnych na przod i tyl (''pampersy"). Ale nie wiem jak sie beda prezentowac w aucie o takim kolorze. Zawsze mi sie podobaly te nakladki. Wydaje mi sie, uterenowialy wyglad samochodu. Ciekawszy sie wydawal. Nie mam napedu 4x4 ale nakaldki te chyba fajnie wygladaja. Co o tych nakladkach sadzicie?

Moze polecicie cos jeszcze? Ale tez nie chce ladowac wszystkiego co jest dostepne bo to i duzo tego a i strasznie drogie.

Chodzi Ci o te nakładki? (tu widoczne na starym QQ)

 

lvjXOlt.jpg

 

 

Szczerze? Zamówiłem sobie,bo też myślałem że to będzie fajnie wyglądać i "uterenowi" auto. Teraz najchętniej bym zdjął tą tylnią,bo wygląda dokładnie tak jak powiedziałeś - jak pampers. Przednia jest ok.

 

Nie wiem czy w nowym QQ jest to jako opcja,ale podświatlany napis "Qashqai" koło drzwi wygląda super i polecam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz qq+2 więc "pampers" styka się z kolorem karoserii w zwykłym wygląda to trochę inaczej .

A gdyby był w kolorze lakieru auta ,a nie  szary ,może wyglądałoby korzystniej ? 

Kobita (żona) zabiłaby mnie gdybym jeszcze coś dokupił do Qq , ale też chodzi mi po głowie ten 'pampers" , ale tylko na tył , bo z przodu jest boolbar .

Napis podświetlany koło drzwi ?

Chodzi ci o nakładkę progu ?

Masz takie coś u siebie , jeśli tak to jak to jest mocowane , na taśmę 3M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm nie mam zielonego pojęcia jak to jest zamocowane. Nowego QQ zamówiłem z taką opcją,więc takiego odebrałem w salonie - aż poszedłem zrobić zdjęcie żebyś sam zobaczył(sorry za syf):

 

8BQGiB2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do akcesoriow QQ:

http://www.nissan.pl/PL/pl/vehicle/crossovers/new-qashqai/prices-and-equipment/accessories.html

 

Widze ze w nowym QQ lepiej sie to nakladka stylizujaca "pampers" prezentuje. Planuje z tylu sobie taka zamontowac.

Myslalem tez o opasce z przodu. Ale rownie dobrze mozna zalozyc z przodu listwe stylizujaca zderzaka przedniego. Tylko jak ta listwa by grala z opaska z tylu?

A widzialem nawet auto co mialo i listwe stylizujaca i opaske z przodu. To juz troche duzo wg mnie.

Nawet udalo mi sie znalezc:

http://forum.qashqaiclub.co.uk/qashqai-ready-for-showroom_topic13318.html

Nawet tak zle to nie wyglada. tylko, ze ja bede mial brazowe auto.

 

Przegladajac za akcesoriami znalazlem na ebayu listwe przednia ozdobna, jedna trzecia ceny nissana

http://www.ebay.co.uk/itm/CHROME-FRONT-GRILLE-ACCENT-TRIM-SET-COVER-HIGHLIGHT-FOR-NISSAN-QASHQAI-2014-/201169759355?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ed6a6ec7b

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...