Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie mam progów tylko rury , ale metoda mocowania ta sama .

Z podnośnikiem nigdy nie było problemu , a i oryg. lewarek trafia w swoje miejsce .

Castoro nastraszyli Cię mechanicy niepotrzebnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze pojawil sie temat obijania drzwi na parkingach. W nowym samochodzie bede zakladal (tak jak w obecnym) ochronne gumy na krawedzie drzwi (chyba nazywa sie to fachowo odbojniki), dziala super przy dzieciach kiedy "entuzjastycznie" opuszczaja pojazd. Zeby zas mnie nie obili drzwi przy parkowaniu w duzym scisku specjalne odbojniki na magnesie (wyglada to tak http://www.doordefender.eu/shop/de/doordefender),nie za kazdym razem ale np. pod marketem gdzie czasem jest na prawde ciasno, wystarczy wozic ze soba i zakladac w sytuacjach kryzysowych. Dodam, ze przerobilem juz uszkodzenia lakieru spowodowane wlasna glupota jak i cudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dziwnymi "walkami" na drzwiach to troche pojechales :).

A o jakich ochronnych gumach na krawedzie piszesz? Przydaly by mi sie takie w moim obecnym aucie bo mam krawedzi drzwi obite o sciane garazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wałki pomysłowe , ale widzę kilka wad ,jedna z nich to to iż są na przyssawkę !

Prz zabrudzonym lakierze nie będą trzymać , na magnesy lepiej by się sprawdziło ?.

Atrakcja dla ciekawskich , ciekawe czy po powrocie do auta jeszcze będą ?

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłaby już taka mata magnetyczna formatu A4-A3 coś jak logo firmy taksówkowej co są na drzwiach  taxi .

Gregson , są na alledrogo takie listwy z metra cięte :) właśnie przeznaczone na osłonę krawędzi drzwi ,mogą być dyskretne lub ozdobne z odblaskami jak do malucha .https://www.google.ie/search?q=odbojnik+na+drzwi+samochodowe&rlz=1C1RNOH_enIE582IE582&espv=2&es_sm=93&tbm=isch&imgil=7HUgerG96hOWoM%253A%253B2YzytmkJK4touM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fallegro.pl%25252Fodboje-odbojniki-na-drzwi-samochodu-czarne-2szt-i4098129686.html&source=iu&pf=m&fir=7HUgerG96hOWoM%253A%252C2YzytmkJK4touM%252C_&usg=__0dif3WK8WDn7IxNbd9rhsjwxi60%3D&biw=1366&bih=643&ved=0CCsQyjc&ei=bRZlVIKAFuPY7AbXlYGACA#imgdii=_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do odbojnikow na krawedzie drzwi http://www.autostory.pl/listwy-ochronne-na-drzwi-4-szt-p-555.html.

 

A co do door defendera, to jest to wlasnie na magnesie i ze specjalna linka ktora zatrzaskuje sie w samochodzie i nikt sobie przypadkiem nie pozyczy chyba ze ma nozyce do ciecia metalu (jesli mnie pamiec nie myli linka jest zbrojona). Co do ciekawskich, odbojniki w kolorze nadwozia i nie powinno byc zle. Wole, zeby moje auto wygladalo dziwnie niz placic lakiernikowi i blacharzowi (zwlaszcza ze wyglada tak kiedy mnie w nim nie ma i go nie widze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniego zdjęcia (czarny odbojnik i białe drzwi ) wyglądało jakby były na przyssawkę ?

Nie neguję samego pomysłu bo też szukam autem oddalonego od wejścia miejsca i najlepiej pustego wokół .

Wkurzają mnie szczególnie te marketowe wgnioty od drzwi i wózka na zakupy zrobione przez nieuważnych kierowców !!!

Pomijam już fakt że miejsca wymalowane są na fiata 126p chyba i tą dziwną skłonność ludzi że gdy nawet zaparkuję "samotnie" to i tak jakiś ..&^%#+....lubi się przytulić koło mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniego zdjęcia (czarny odbojnik i białe drzwi ) wyglądało jakby były na przyssawkę ?

Nie neguję samego pomysłu bo też szukam autem oddalonego od wejścia miejsca i najlepiej pustego wokół .

Wkurzają mnie szczególnie te marketowe wgnioty od drzwi i wózka na zakupy zrobione przez nieuważnych kierowców !!!

Pomijam już fakt że miejsca wymalowane są na fiata 126p chyba i tą dziwną skłonność ludzi że gdy nawet zaparkuję "samotnie" to i tak jakiś ..&^%#+....lubi się przytulić koło mnie !

 

Tak, ostatnie zdjecie to odbojnik na przyssawkach do samochodow o niemetalowych drzwiach. Raczej wszystkie QQ maja drzwi wykonane z metalu wiec problemu nie ma :).

Co do parkowania to robie tak samo, szukam miejsca graniczacego ze sciana albo inna przeszkoda gdzie nie da sie juz zaparkowac z drugiej strony, wtedy "narazam" tylko jedna strone samochodu. Brzmi to wszystko jak lekka paranoja ale taka wlasnie jest rzeczywistosc, walory estetyczne auta sa dla mnie wazne i wole dzialac zanim bedzie juz za pozno i zostane z malowniczym wgniotem na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przydaly by mi sie takie w moim obecnym aucie bo mam krawedzi drzwi obite o sciane garazu :)

Kup w Castoramie rurę do ocieplania rur od ogrzewania zrobioną z pianki. Przetnij na pół i klejem montażowym przyklej do ściany w garażu na wysokości drzwi.

Trzeba położyć dwie bo dla tylnych drzwi musi być na innej wysokości.

 

A tak przy okazji to słyszałem o fajnym patencie jaki ma nowy Ford Focus (nie  widziałem tego na żywo), a mianowicie jak otwiera się drzwi klamką to spod krawędzi wysuwa się specjalny odbojnik chroniący przed uderzeniem w drzwi auta stojącego obok. Przy zamykaniu drzwi odbojnik chowa się automatycznie.

Jeśli tak to działa to jest to genialne :dribble:

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenia pewnie w jakimś stopniu zabezpieczą drzwi ale nie gwarantują przed uszkodzeniami w pełni.

Może jakby ktoś pomyślał o obowiązkowym wyposażeniu drzwi każdego auta w takie zabezpieczenie wtedy nie trzeba kombinować z zabezpieczeniami czy parkowaniem własnego samochodu ! Ale jak " to zrobić" ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to słyszałem o fajnym patencie jaki ma nowy Ford Focus (nie  widziałem tego na żywo), a mianowicie jak otwiera się drzwi klamką to spod krawędzi wysuwa się specjalny odbojnik chroniący przed uderzeniem w drzwi auta stojącego obok. Przy zamykaniu drzwi odbojnik chowa się automatycznie.

Jeśli tak to działa to jest to genialne :dribble:

 

Znajomy ma nowego Forda i wlasnie tak to dziala, na ile trwale to jest nie mam pojecia, na razie jeszcze mu sie to nie popsulo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie powiedzcie mi ta kontrolka co sie wyswietla to jest tempomat? Chidzi mi o to "trip ..."a75b459c9498def18eeae6389faca9d9.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie powiedzcie mi ta kontrolka co sie wyswietla to jest tempomat? Chidzi mi o to "trip ..." Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Ale że jaka kontrolka? Świecą trzy: dwie "od świateł" i żółta "poduszek". Innej nie ma. Napis "Trip" jest opisem do pokrętła/przycisku kasowania licznika przebiegu dziennego/podświetlania zegarów, znajdującego się po prawej stronie napisu pod wyświetlaczem komputera. W QQ lift. wszystkie informacje tempomatu są wyświetlane na ekranie komputera 

Edytowane przez Miralon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam szanowne grono kukułek [;)] ) Małe zapytanko odnosnie rejestratorów jazdy ..Możecie zaproponowac jakiś konkretny model cenowo 300-400 zl? Coś sprawdzonego i fajnego zarazem... [;)]
Pozdr serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo Miralon , czyli wszystko ok , bo nie ma mnie w kraju i zonka mi pisze ze jakis blad wyskoczyl i nie pamietam czy to Trip sie wyswietlalo czy nie

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mio Mivue 538 Deluxe i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem jak do tej pory sytuacji, żeby kamerka się nie załączyła (miałem już kilka modeli przed nią i nie raz się to zdarzało). Moja kosztowała niecałe 700zł, ale są tańsze bez bazy fotoradarów (jest dużo nieistniejących) oraz bez gps-u (w mojej jest brak możliwości wyłączenia prędkości naniesionej na nagranie). Kąt widzenia, oraz jakość obrazu jest bardzo dobra. Obraz jest bez zniekształceń, oraz czytelny nawet w krańcowych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ii sa małe literki;)) twierdze ze wlasnie indeks predkosci na nagraniu nie jest potrzebny,,,jak tylko ktos zobaczy ze jest o wiele wieksza niz dopuszczalna w danym rejonie moze byc problem przy kolizji ...sie mi wydaje...;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że mam u siebie kartę 64GB (producent podaje, że urządzenie obsługuje maksymalnie 32gb :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci dokładnie, ale karta 32gb wystarczała mi na zapis około 3-4 godzin. Ta starcza na więcej, czyli jest szansa, że nagranie, którego nie zablokuję się nie nadpisze (w menu kamery masz możliwość ustawienia ile kamera rezerwuje sobie na nagrania normalne, zdarzenia (z czujnika przeciążeniowego oraz zablokowane ręcznie) oraz tryb parkingowy. Dla mnie to trochę minus, że kamera blokuje miejsce na przód, bo tak to bym został przy 32gb, ale dobrze, że 64gb działa. Nie zauważyłem, żeby się zacinała, ładnie nagrywa. Mam kartę Kingston micro sd xc I u (czy jakoś tak) ze złotymi napisami. Kosztowała ok. 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie moze, czy jesli zamawiam w salonie oryginalne akcesoria Nissana np nakladki i listwy i widze jakies ceny na stronie Nissana to salon zarabia na samym montazu czy tez on ma z tego jakas prowizje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...