Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda w podłodze


Gość gosiamax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyłączam się do forum z nadzieją ,że znajdę rozwiązanie mojego problemu.Odkryłam w podłodze przedniego pasażera duże ilości brudnej wody,po otworzeniu korków spustowych i pozbyciu się wody ,wysuszeniu filców izolacyjnych miałam nadzieję ,że odkryję źródło wciekania wody,mimo to nie udało mi się odkryć miejsca którędy woda się dostaje .Może ktoś z Was ma podobny problem ?W autoryzowanym serwisie Nissana upozorowano naprawę ,która nic nie dała,a problem się powtórzył.....pozdrawiam świą :) tecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy, o ile pamiętam taki opisany przypadek, więc chyba nikt nie ma w tym względzie własnych przetestowanych sposobów, czasami woda podcieka przez nieszczelności podszybia przez kratki wentylacyjne. Jeśli problem się będzie powtarzał proponuję zwrócić się do jakiegoś niezależnego solidnego warsztatu, gdzie zrobią to z pewnością taniej niż w aso. Trzeba będzie zapewne zdemontować kilka elementów wnętrza lub podszybia by sprawdzić drogę, którą woda przedostaje się do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Dla mnie to za mało danych. Kiedy ta woda się zbiera? W okresie zimowym? Czy przez cały rok? Czy po umyciu auta widać coś w środku? Może to woda z topniejącego śniegu z butów? Każdy z tych przypadków może świadczyć o różnym pochodzeniu tej wody. U mnie kiedyś w innym aucie widać było krople wody na dywaniku po umyciu auta. Okazało się, że kapało z podszybia. Innym razem wypadła zaślepka i woda wdarła się pod dywanik po przejeżdżaniu przez kałuże. Opisz dokładniej w jakich sytuacjach pojawia się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w podłodze pojawia się po tym jak jest deszczowa pogoda ,zabarwienie jej świadczy o tym ,że dostaje się ona spod wozia a nie z nad wozia .Auto jest z salonu jestem pierwszym właścicielem ,jest garażowane,w dalszym ciągu jest na gwarancji,w lutym będzie 2 lata od nabycia auta.Ilość wody świadczy o tym ,że nie jest to skraplająca się klimatyzacja.Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam .Miłych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił na nieszczelne elementy podszybia - woda najprawdopodobniej wędruje i spływa pod wykładzinami po wewnętrznej stronie przedniej grodzi po czym ląduje w najniższym miejscu czyli na podłodze, trzeba zdemontować fotel pasażera, wykładzinę podłogową pod fotelem pasażera gdzie się zbiera i zapewne wykładzinę spod jego nóg, plastiki podszybia i zrobić próbę polewając wodą auto - jego przednią szybę, bo ona też może być niezbyt szczelna. Tak czy inaczej to robota dla warsztatu - samo uszczelnienie da się wykonać bez większego problemu - problem to znaleźć którędy cieknie

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłam w warsztacie autoryzowanym i ten problem próbowano bezskutecznie naprawić masą uszczelniającą pokrywając nią całe podwozie i wnętrze podłogi.Gdyby to był problem podszybia woda byłaby czystsza,a zabarwienie jej i ilość świadczy o innym pochodzeniu.Mam takie wrażenie ,że woda dostaje się do wnętrza przez próg.Moje spostrzeżenie wynika z tego ,że po otworzeniu korków progowych wylatywała duża ilość brudnej wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądś ta woda w progach musiała się wziąć,gdzieś musi być nieszczelność,ja bym stawiał na nieszczelność za nadkolami,tam jest korek wlotu do przestrzeni technologicznych,może on jest nieszczelny.A może jednak problem tkwi w ściekaniu wody z parownika?,może nie ma odpływu na zewnątrz?,to częsta przypadłość w Note.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z parownika nie byłaby chyba aż tak brudna i nie w takiej ilości - warto jednak sprawdzić ręką czy wykładzina wychodząca spod tablicy rozdzielczej wysoko pod skrytką przed pasażerem nie jest mokra. Nie da się jednak raczej niczego na pewno ustalić bez częściowego demontażu tapicerek i wykładzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z parownika nie byłaby chyba aż tak brudna i nie w takiej ilości - warto jednak sprawdzić ręką czy wykładzina wychodząca spod tablicy rozdzielczej wysoko pod skrytką przed pasażerem nie jest mokra. Nie da się jednak raczej niczego na pewno ustalić bez częściowego demontażu tapicerek i wykładzin

 

co do wody z Klimatyzacji- miałem kiedyś podciek z klimy wody było masa, przednie dywaniki mokre, a ma miejscu pasażera woda stała w kałuzy, poczatkowo myślałem ze ma nieszczelne okna czy coś podobnego, co do czytości wody - nie pamiętam na ile była czysta, jednak tu serwis Nissana sie sprawdził, kilka dni trwało ale znaleźli uszkodzenie i usunęli, na trop klimy doprowadziły mnie dywaniki, które było mocno mokre nieopodal parownika, czyli wyżej niz poziom podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miałem ten problem. Pomogło wyjęcie (wycięcie) przedniej szyby i wklejenie jej na nowo. Prawdopodobnie w fabryce nie dali jakiegoś komponentu do masy uszczelniającej. W moim przypadku wymieniali też filce bo nieźle pachniały, ale to wiązało się z demontażem całej deski rodzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość gosiamax

.....witam serdecznie .....no niestety nadal problem wody istnieje....gdyby to był problem przeciekającej szyby to woda w podłodze byłaby czystsza a wystarczy ,że przejadę po kałużach i nie pada deszcz i mam znowu wodę w podłodze ......;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdejmowane były dywany?,nigdzie nie widac miejsc przecieku?W jakim stanie są nadkola plastikowe,czy ktoś tam za nie zagladał?Za nadkolami sa otwory technologiczne na przewody,może tamtędy coś się dostaje,moze tam jest brak uszczelnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosiamax

...tak dywaniki ,wycieraczki ,teraz jeżdżąc od strony pasażera mam zdjęty uchwyt trzymający pod wycieraczką wykładzinę ,gdyż na dłuższej trasie trzeba wężykiem odciągać wodę,auto jest jeszcze na gwarancji,ale w serwisie już było i niestety nie znaleźli przyczyny .....;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj im ponownie, sam nawet nie dotykaj tego, ja bym pozwolił spokojnie zgnić tym dywanikom. Ostatecznie jak znajdą ten przeciek to przy okazji domagałbym się wymiany zatęchłych dywaników. A jak sobie nie dadzą rady to niech wymienią samochód na wolny od wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia ,ale piszesz że na dłuższej trasie trzeba węzykiem odciągać wodę,to dotyczy dni mokrych czy suchych?Bo jak w czasie suchych również to masz na bank kłopot z odpływem z parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO - jeśli odciąga wężykiem, to tego płynu są raczej litry :rolleyes: . Z parownika zwykle kapie. Ale pewnie warto sprawdzić i jego odpływ. O ile pamiętam to taka elastyczna rurka gdzieś pomiędzy silnikiem a grodzią.Czasami spada z metalowej końcówki. Bez kanału nie da się raczej jej zobaczyć

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość mike12345

Witam,

Odkryłem podobny przypadek u siebie, dywanik pasażera jest trochę mokry, pod dywanikiem a także za schowkiem jest mokra wykładzina. Przesyłam parę zdjęć, widać tam jakiś gumowy wąż, który idzie od grodzi gdzieś do progu. Sprawdziłem też od strony komory silnika po lewej stronie za kolumną, wsadziłem rękę i też wyczułem jakąś mokrą wykładzinę. Macie jakieś pomysły skąd to może cieknąć i co z tym zrobić?

post-53687-0-16180800-1372434546_thumb.jpg

post-53687-0-22957700-1372434583_thumb.jpg

post-53687-0-18223100-1372434642_thumb.jpg

post-53687-0-13704000-1372434984_thumb.jpg

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź rękę pod szybę i pomacaj czy tam też jest wykładzina mokra.Jeżeli tak to możesz mieć przeciek na uszczelce szyby.

Od parownika woda pojawiała się raczej zawsze po stronie pasażera i to nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mike12345

Wsadź rękę pod szybę i pomacaj czy tam też jest wykładzina mokra.Jeżeli tak to możesz mieć przeciek na uszczelce szyby.

Od parownika woda pojawiała się raczej zawsze po stronie pasażera i to nisko.

Dziś znów trochę lało i znów mam mokrą wykładzinę za schowkiem i woda ściekła na dywanik. Wymontowałem schowek i u góry pod deską wyczułem jakąś gąbkę, która była mocno nasiąknięta wodą, można było z niej wyciskać. Tak więc wychodzi że to chyba jakiś przeciek przy szybie. Uszczelniał ktoś te miejsca kiedyś, trzeba rozmontować deskę czy podszybie z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co inni pisali na forum ,to ratowało tylko ponowne wklejenie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem rozwiązany, na szczęście nie była to uszczelka szyby a zwykła pierdoła. W podszybiu brakowało jednej śrubki mocującej plastikową rynnę po której ścieka woda, i przez niezaślepiony otwór woda leciała wprost na ścianę grodzi za kolumną  (zdjęcie 1 i 4 w moim poprzednim poście) powodując przemakanie maty wygłuszającej do wnętrza pojazdu (zdjęcie 2 i 3) . Obeszło się bez demontażu podszybia tylko wkręceniu od dołu śrubki z podkładką gumową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kolega nie wie o czym pisze ,albo ktoś kto się zajmował tym problemem naopowiadał bzdur.

Korytka plastikowe nie mają przewierceń przez gódź,jedyne śrubki to te dwie po bokach,ale ich brak spowoduje jedynie ściek wody w kielichy McPearsona.Cała oslona tych korytek jest mocowana nakrętkami plastikowymi,nakręcanymi na zgrzane do nadwozia śruby.Woda ściekająca z szyby spływa do korytka metalowego pod kratką plastikową.A cała gródź znajduje się jakieś 5 cm za dolnym brzegiem szyby.Więc ,gdzie ta śrubka i skąd by się wziął przeciek?Chyba że kolega miał coś ,kiedyś mocowane do grodzi przez jakiegoś "specjalistę " i została dziura.



Piszę to z dalekiej "pamięci" bo kiedyś zajmowałem się tym,zdejmowałem korytka i plastiki i wygłuszałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na tych rysunkach będzie lepiej widać, śruby mocujące korytko widać po przyświeceniu od góry latarką przez kratkę podszybia lub po zdjęciu zaślepki numeru VIN (widziałem ich ok. 4, w tym jednej brakowało) Woda ściekała tym otworem za kielich Mc Phersona na wygłuszenie które przemakało do wnętrza (zdjęcie). Ciężko to dokładnie narysować ale jak widać warto też sprawdzić w tym miejscu jakby coś przemakało.

post-53687-0-62781900-1379875098_thumb.jpg

post-53687-0-36539000-1379875248_thumb.jpg

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike,chwała Ci za to objaśnienie,oby to było to,bo równie dobrze może to być rozchlapywana woda w komorze silnika.Ale...nie zbadane są kierunki płynięcia wody :D

Czy już sprawdzałeś pod względem przecieków po uzupełnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...