Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda w podłodze


Gość gosiamax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mike,chwała Ci za to objaśnienie,oby to było to,bo równie dobrze może to być rozchlapywana woda w komorze silnika.Ale...nie zbadane są kierunki płynięcia wody :D

Czy już sprawdzałeś pod względem przecieków po uzupełnieniu?

Oczywiście, woda spływa teraz na zewnątrz tylko dwoma strumieniami w okolicach progów a nie trzema jak dotychczas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany tematem zdjąłem osłonę otworu rewizyjnego dla numeru vin, poświeciłem tam latarką i okazało się, że ja też w tym miejscu nie mam jendej śruby  :blink:. Otwór jest, otwór jest nagwintowany a śruby brak. Do tego wychodzi, że to dokładnie w tym samym miejscu. Trochę to dziwne, bo akurat u mnie nic nie przemaka. Otwór w którym nie ma omawianej śruby "wychodzi" do komory silnika. Nie sądzę, aby to było planowane ujście wody. Chyba ewidentnie tutaj mamy jakąś niedoróbkę.



Zamieszczam zdjecie otworu bez śruby o którym mowa, żeby każdy mógł sprawdzić, czy ma tam śrubę ;). Mike12345 - u Ciebie to też był ten otwór ?

post-32737-0-88890800-1380042384_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten, u mnie otwór w plastiku nie był centryczny z tym nagwintowanym więc prawdopodobnie ciężko było wkręcić śrubę w fabryce i zostawiono bez:)

Takie małe nie dopatrzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakiem tego nasze składali sumienni pracownicy, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie nikt nie ma.... a mnie - nie wiem czy ją mam czy nie - nic nie leci pod nigi

 

U mnie też nic nie przemakało, ale śrubę wkręciłem. Doszedłem do wniosku, że bez sensu, żeby tamtędy woda lała się na silnik ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj 6mm średnicy i ok15mm długości


No chyba żeby to była 4mm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łbem 10 - czyli po porstu dziesiątka. Gwint możliwie krótki, bo nie estetycznie będzie wystawał do komory. Do tego podkładka - przy czym trzeba dobrać taką, żeby miała trochę większą średnicę niż łeb śruby.

Da się ją wkręcić od środka przez otwór rewizyjny numeru VIN. Ale trzeba użyć jakiegoć łamańca. W innym przypadku można ją wkręcić od strony komory ale wtedy to będzie tylko "przytkanie" otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łbem "10" to szóstka!!! jak powiesz dziesiątka to podadzą Ci śrubę na łeb "17" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładka z drugiej strony nic nie da. Będzie tylko przytkane gwintem. Jak wkręcisz śrubę zdrugiej strony zobaczysz o co chodzi. Po prostu element na ktorym się oprze podkładka nie przylega idealnie do innego elementu który jest częścią podszybia. Innymi słowy jak pocieknie gwintem to wyleci "bokiem" i pokładka nic nie da.  Pewnie, że lepiej tam mieć wkręconą śrubę z drugiej strony niż nic, niemniej warto wkręcić srubę od środka. Da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej silikonu na gwint i wkręcić,na pewno nie przecieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro śruba powinna tam być i w niektórych egzemplarzach jest, to może lepiej się troszeczkę postarać i ją wkręcić tam gdzie powinna być :D. Wyraźnie widać, że ta śruba powinna łączyć elementy podszybia. Tak jak pisałem, bez problemu da się ją wkręcić, trzeba tylko jakiegoś łamańca ;).  A jak ktoś faktycznie nie chce, to tak jak pisze Jacek. Odrobina silikonu na gwint i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, też mam Nota z 2010 roku i wczoraj pod podłogą znalazłem ten sam problem. Dużo brudnej wody po stronie pasażera. Badałem dzisiaj temat, kierując się waszymi poradami i w moim Note mam wkręconą śrubę jak na zdjęciach powyżej, ale otwór w podszybiu jest tak fatalnie zrobiony, że obok łba śruby jest szczelina. Po polaniu wodą krople kapią za kolumną McPersona. Podejrzewam, że to jest ta przyczyna brudnej wody na podłodze. Problem w tym, że autko już po gwarancji, skończyła się w kwietniu tego roku, a cała wykładzina i filc tłumiący hałas z przedziału silnika są mokre jak gąbka i widać na nich pleśń. Macie pomysł jak to szybko osuszyć, oraz jak rozegrać tę sprawę z ASO Nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z ASO coś podziałasz. Jeżeli gwarancja się skończyła - a przypomnę, że gwarancja jest świadczeniem dobrowolnym, to raczej marne szanse :(. Na  początek spróbowałbym uszczelnić to co znalazłeś. Jak woda się nie będzie tam sączyć, wszystko powinno wyschnąć - zwłasza teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szczelinę obok łba śruby to proponowałbym zaopatrzyć się w nietypową podkładkę(większą od nominalnych),w uszczelniacz dekarski.Po wykręceniu śruby(tam chyba jest M6)nałożyć troszkę uszczelniacza i wkręcić śrubę.Na śrubę po wkręceniu nałożyć również uszczelniacza i rozprowadzić go wokoło łba.Przy dobrym wykonaniu pracy masz 100% pewności że już nigdy nie przecieknie.Uszczelniacz nie wysycha i jest plastyczny nawet w niskich temperaturach,a w wysokich nie płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, śruba uszczelniona wg przepisu Jacko, czekam teraz na deszcz ;) i suszę samochód. Mam nadzieję, że to koniec takich przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skorzystałem z chwili wolnego czasu by poczytać i pozaglądać w autku tu i tam. U mnie, co prawda nic nie cieknie, ale też nie ma tej śrubki. Faktycznie aż się prosi by ją wkręcić. Więc uczyniłem to, przed wkręceniem zanurzając gwint w smarze grafitowym. Do wkręcenia użyłem giętkiej przedłużki klucza nasadowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...