Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note 1.4 Visia+AC '08 - prośba o opis wyposażenia


Agamek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt Almera nie jest ani piękna ani oryginalna. Notek może przynajmniej pochwalić się tym drugim :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już mam przed domem „swojego” NOTE i pojeżdżę nim do wtorku. Pochwalę się najlepszym: „moja” VISIA jest srebrna (K54C) i ma wnętrze w tonacji brązowej – całe szczęście, że nie jest czarna... (choć będzie się bardzo mocno brudzić przy dwójce małych córeczek – cóż, najwyżej założę pokrowce...)

W związku z przejechaniem nim zaledwie 30km i brakiem chęci do przeczytania instrukcji, przedstawię swoje obserwacje i zapytam o kilka spraw.

1. czasem przy przejechaniu przez nierówność odzywa się jakieś pojedyncze „tłuknięcie” – czy to może być kwestia regulacji klapy tylnej? – kiedyś w Matizie właśnie klapa wydawała takie dziwne hałasy.

2. do zbiornika spryskiwaczy wlałem prawie 4l płynu - jaka jest jego pojemność?

3. jak położyć tylne oparcie? Samo podniesienie dźwigni na szczycie oparcia nic nie daje.

4. podczas przyśpieszania dość wyraźnie słychać wydech – nie jest to dźwięk nieszczelności, tylko wyraźnie podwyższony hałas – też tak macie?

5. fotele są bardzo wąskie i mocno wyprofilowane, a po 30km dość mocno „czułem” plecy – a jak Wy to odczuwacie?

6. brakuje podświetlenia schowka przed pasażerem – czy inne wersje je mają?

7. na termometrze widziałem temperaturę -4stC, a po "wskoczeniu" na -3stC zaczęło coś piszczeć i nie wiedziałem, jak wyłączyć i piskał kilkanaście sekund aż sam się wyłączył - jak wyłączyć to samemu?

8. audio jest dziadowskie - niezależnie od ustawień na włączonym radiu cholernie dużo basów i mało sopranów, na płycie CD już w miarę przyzwoicie - czy pomoże tu TYLKO wymiana głośników? I dlaczego mimo niepodłączenia niczego do gniazda AUX mogłem się na to przełączyć, przy czym wtedy z głośników dopiegało tylko "pierdzenie"?

9. klimatyzacja włącza się automatycznie przy zmianie ustawieniu pokrętła "kierunku" na "szybę" - jak pozbyć się automatycznego załączania?

10. przy wyższych prędkościach spryskiwacz opryskuje tylko dolną część przedniej szyby - czy można go jakoś wyregulować?

11. wycierczka przednia i tylna w skrajnym wychyleniu nie oczyszcza kawałka szyby - czy pomoże wymiana piór na bardziej "elastyczne"?

 

Co mile mnie zaskoczyło: auto dość żwawo przyśpiesza – 150km/h osiągnąłem bez zbędnego wahania. I najlepsze – jezzzzzzu, ile to ma miejsca z tyłu.

Wiem też, że nie dam rady zamontować stolików z tyłu, bo ramki foteli nie mają wzmocnień pod stoliki, trudno... Ale podsufitka jest wyprofilowana pod tylną lampkę, więc to da się zamontować...

 

Mam też pytanie co do przeglądów: Gwarancja zaczęła się 13 stycznia 2009, auto ma podbity (na stronie 11) przegląd przedsprzedażny i po 20.000km (sierpień 2009), ale nie ma wypełnionej strony dotyczącej przeglądu nadwozia. Według książki przegląd nadwozia dokonywany jest co rok – wnioskuję więc, że przegląd taki musi się odbyć do 12 stycznia 2010?

Auto ma też niestety jedną wadę – malutką wgniotę parkingową na przednim lewym błotniku – ale to chyba da się delikatnie wyciągnąć bez poważnej ingerencji lakiernika – firma ma to zrobić tuż przed sprzedażą. No i nie mogę złożyć lustra od strony kierowcy - nie widać na nim żadnych uszkodzeń, więc mam nadzieję, że poprostu przymarzło...

 

I narazie efekt jest taki, że moją żonę (humanistkę) to autko ruszyło za serce, a mnie (pragmatycznego inżyniera) jeszcze nie...

Edytowane przez Agamek12
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt,1 moze być choć nie piszesz z której strony dobiega.

Pkt.2 Ok.4.8l jak jest puściachny.

Pkt.3 pociągnij za oparcie.

Pkt.4 słychać ale to można w miarę samemu opanować.Chociaż nie wiem jak bardzo słychać u Ciebie.

Pkt.5 dla mnie fotele sądobrze wyprofilowane(a mam chory kręgosłup)

Pkt.6 nie

Pkt.7 u mnie tego nie ma.

Pkt.8 audio co niektórzy wymieniaja,niektórym to wystarcza.

Pkt.9 raczej nie ma takiej możliwości.

Pkt.10 mimo wszystko autko warte tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kawałek instrukcji i już mam wyjaśnienie problemu nr 7.

Otóż stojąc w korku wyjąłem z bagażnika (dość ciężki) plecak i rzuciłem go na siedzenie pasażera. A według instrukcji w momencie "usiąścia" pasażera na siedzeniu zapala się lampka na konsoli środkowej przypominająca o zapięciu pasów, a jeśli nie zostanie to uczynione, po przekroczeniu 25km/h włączy się sygnał dźwiękowy... Cóż, fotel uznał plecak za pasażera, włączył kontrolkę, a kiedy opuściłem korek, włączył się sygnał dźwiękowy... Summa summarum dźwięk nie miał nic wspólnego z temperaturą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bagażu na siedzisku pasażera nic nie wspominałeś,bo bym Ci napisał o sygnalizacji niezapiętych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. przy wyższych prędkościach spryskiwacz opryskuje tylko dolną część przedniej szyby - czy można go jakoś wyregulować?

 

 

szpilką ustawisz strumień spryskiwaczy lub w a.s.o.za darmo.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie przesadź z podnoszeniem dysz bo przy NIŻSZYCH prędkościach spryskiwacze będą myły ci dach :dribble: lepiej że strumień uderza w szybę niżej, opór powietrza i tak pcha po szybie płyn ku górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. wycierczka przednia i tylna w skrajnym wychyleniu nie oczyszcza kawałka szyby - czy pomoże wymiana piór na bardziej "elastyczne"?

(...)

 

Nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem - chodzi o to, że ramię wycieraczki nie dochodzi do krańca szyby przed kierowcą, czy dochodzi, ale pióro niczego tam z z szyby nie zbiera?

Jeśli to pierwsze, to masz to samo, co zauważyłem u mnie w czasie pierwszego deszczu po zakupie - koniec wycieraczki po stronie kierowcy zatrzymywał się ok. 10cm od krawędzi szyby, zamiast dochodzić do końca, zaś na dole nie zatrzymywał się na dole szyby, lecz zjeżdżał aż na plastik. Potrzebna jest piętnastominutowa wizyta w warsztacie - albo we własnym garażu, jeśli masz przyrząd do ściągania wycieraczek. Ramię wycieraczki trzeba ściągnąć z bolca i przestawić o jeden lub dwa ząbki i wówczas chodzi tam, gdzie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wymienić na przyzwoite wycieraczki bezramkowe - ja założyłem Valeo, które sprawdzają się lepiej niż te z fabrycznego montażu - zresztą nie ma żadnej pewności czy w tym konkretnym egzemplarzu już nie wymieniono wycieraczek na jakiś tani i marny zamiennik. O ile pamiętam w oryginale też powinny być Valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem dziś z rodzinką kolejne kilkadziesiąt kilometrów "próbnych" i muszę powiedzieć, że auto coraz bardziej mi się podoba. Co prawda z pewnością nie dojdzie do sytuacji, że na jego widok "podniecę" się jak na widok jakiejś Alfy Romeo, ale jest naprawdę OK. Tyle tylko, że siedząc w kurtkach zimowych z żoną w ciąży (poród za 3 tygodnie) czuć ciasnotę - cóż, to jednak bardzo mały minivan... I cholernie dokuczliwy jest brak oświetlenia tylnej części kabiny - córa bez lampki nie ma jak rysować - tu z pewnością coś będą musiał bardzo szybko wymyślić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,wymiana piór na 'markowe' nie zniweluje złego ustawienia,jedynie ściągacz i przestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieraczek: zakres ruchu jest prawidłowy (pełny), ale dochodząc do skrajnego wychylenia pióro jakby "odrywa" się i nie oczyszcza na górze szyby trapeza o wysokości 10cm, podstawie dolnej 10cm i podstawie górnej 20cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak mi się autko podoba mi się bardzo. W porównaniu z moim poprzednim autkiemn rover 214 jest tu kupa miejsca, wsiada i wysiada wygodnie.

Do tego mąż nie jest małych gabarytów a pomimo tego czuje komfort.

Moja pierwsza jazda po zakupie wyniosła 600 km i wspominam ją bardzo miło iż pozytywnym zaskoczeniem jak silnik potrafi się zbierać gdy trzeba

Jedyne co mnie momentami denerwuje to światło nad kierowca które pali się gdy wsiadam wysiadam fakt gdy jest ciemno pomaga ale gdy jest jasno po co ma się palić a niestety tego nie da się wyłączyć.

Ana temat wycieraczek nie będę sie wypowiadała :) bo działają :).

Dar tak żartem ale masz satanistyczny numer rejestracyjny:)

Edytowane przez ulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L -przed szóstkami jak Lucyfer :dribble: długo się czaiłem na ten numer :devil: ma się układy w miejscowym wydz. kom. - a'propos oświetlenia - jak to nie daje się wyłączyć? w moim modelu z 2006 roku obie zespolone lampki (przednia i tylna pozwalają się włączać i wyłączać niezależnie od siebie - to kwestia położenia trójpozycyjnego przełącznika - mam na myśli te części lamp, które sterowane są automatycznymi włącznikami w drzwiach - tzw. krańcówkami.Te do czytanie obsługuje się ręcznie. Ja też po zmroku staram się nie używać przedniej bo daje po oczach, zostawiam tylko tylną

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę tłuczenia w tylnej części auta - najprawdopodobniej tłumik obija się o podłużnicę.

Druga sprawa: czy amortyzatory NOTE-a mają tendencję do "przymarzania"? Miałem dziś wrażenie, że auto "stwardniało".

I jeszcze jedno: czy osłona dolnej części słupka po stronie kierowcy (poniżej deski) jest w Waszych samochodach spasowana idealnie i nie rusza się? Bo w "moim" jest szpara (jak na foto) i nie jest do niczego przykręcona...

http://img338.imageshack.us/img338/688/30192591.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/3369/30075099.jpg

No i słyszę denerwujące "świerszcze" w prawej części deski rozdzielczej...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czupiradełko

Na fotkach wygląda jakby na zawiasie i krawędzi drzwi była rdza. Osłona rzeczywiście nienaturalnie odstaje, jakby wypadła spod tej gumowej uszczelki. Nie było to auto przypadkiem walnięte w tym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach wygląda jakby na zawiasie i krawędzi drzwi była rdza. Osłona rzeczywiście nienaturalnie odstaje, jakby wypadła spod tej gumowej uszczelki. Nie było to auto przypadkiem walnięte w tym miejscu?

Auto nie było walnięte (nigdzie) i na zawiasie i krawędzi drzwi nie ma rdzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok to rozumiem że przyciskiem trójdzielnym sobie ustawiam oświetlenie wewnątrz ale chodzi mi o fakt automatycznego włączenia świateł w środku auta z chwilą gdy otwieram auto pilotem.

Zeby nie było też mam notesa z 2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulek,no przecież możesz całkowicie wyłączyć to światełko.

Agamek ten fragment powinien być wsunięty pod uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok to rozumiem że przyciskiem trójdzielnym sobie ustawiam oświetlenie wewnątrz ale chodzi mi o fakt automatycznego włączenia świateł w środku auta z chwilą gdy otwieram auto pilotem.

Zeby nie było też mam notesa z 2006r

mnie szlag trafiał jak tego nie miałem w N15,a tu prosze udogodnienie może też komuś przeszkadzać :unsure: ja rozumię że latem to mało przydatne ,no chyba że nocą ale reszta roku - :rolleyes: poezja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulek - tak jak mówił Jacko - przestawiasz środkowy przełącznik (ten który steruje całą lampą a nie któryś ze skrajnych przeznaczonych do czytania map) w skrajną pozycje - nie pamiętam lewą czy prawą i lampa nie będzie włączać się w ogóle. Można zostawić tylną lampę - jej środkowy włącznik w pozycji środkowej i będzie zapalać się tylko tył lub w identyczny sposób ją zdezaktywować. Mnie np przednie lampa czasem przeszkadza - po dłuższej jeździe po zmroku oczy przyzwyczajają się do ciemności i kiedy ktoś otworzy drzwi silne światło wali po oczach

 

Agamek - TTTM - plastikowe elementy obudowy w note często odstają w wielu egzemplarzach, co osobiście sprawdzałem kiedyś będąc w salonie, to raczej sprawa niedbałego montażu dżemojadów.Na fotce wyraźnie widać, że wysuwa się spod uszczelki drzwi i nie jest zamocowana. U mnie np odstawała uporczywie klapka po lewej stronie pod kolumną kierownicza kryjąca bezpieczniki, zgłosiłem to przy okazji bytności w aso i poprawili bez protestu - jeśli nie chcesz się bawić sam to radzę zrób to samo

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę już poprawiłem - wystarczyło jedno średnio konkretne uderzenie dłonią... Ale za to drażni mnie postukiwanie pod deską po prawej stronie i twardość zawieszenia gdy auto zimne dopiero rusza z parkingu :-(

Kurczę, coraz bardziej przekonuję się do tego auta... może jednak je kupię... Tylko nikt nie chce kupić (nawet nie dzwonią) mojej Skodziny...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie chce kupić (nawet nie dzwonią) mojej Skodziny...:-(

 

Bo jak się sprzedaje skode, to trzeba kapelusz dać gratis :shiftyninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...